Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens DZIŚ wydawać 50 PLN lub więcej na antenę, aby dobrze odbierać MUX-3 ?

Jakąś antenę i tak trzeba kupić żeby odbierać DVB-T (nie dotyczy osób, które już antenę w dobrym stanie mają). Cudów po wyłączeniu nadajników analogowych nie oczekujmy. Nie wierzę w to, że moc nadajnika MUX-3 będzie podniesiona do poziomu zapewniającego dobry odbiór na kawałku drutu z odległości 30-50 km od nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dwa tygodnie temu do naszej Arivy T65, dokupiliśmy wzmacniacz (wyprodukowany w Pruszkowie lub koło Pruszkowa. Moc wzmacniacza 19,75 dB) i zasilacz. Przez 3 dni, TVP 2 HD, TV Polonia, TVP Historia i TVP Kraków, działały bez problemów. Od kilku dni, non stop na w/w kanałach, "wisi" komunikat brak lub zły sygnał. Czy wie ktoś, co jest grane. Dodam jeszcze, że mieszkamy na 8 piętrze. Nic nie zasłania, nic nie przeszkadza. Antena samoróbka z symetryzatorem, ustawiona na Kosztowy. Wzmacniacz zakupiony w Telkom Telmor. Zasilacz (z możliwością regulacji) zakupiony w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie jest podany zakres 174-862MHz? Pewnie jest zbyt szerokopasmowy i wszystkie służby pracujące na częstotliwościach bliskich pasmu telewizyjnemu powodują jego przesterowanie przez co spada wzmocnienie lub pojawiają się zakłócenia. Spróbuj wymienić na dopuszkowy LNA, np. 105 albo 169. Warto jeszcze sprawdzić czy to nie jest wina zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ta antena jest ze wzmacniaczem czy symetryzatorem? Jeśli ma wzmacniacz to najprawdopodobniej masz przesterowany sygnał. W odległości 2 km od nadajnika do odbioru MUX I i II powinien wystarczyć 40 cm kawałek drutu wpięty do gniazda dekodera. Z MUX III obecnie może być różnie, bo Czesi nas zakłócają, ale to się zmieni po zmianie kanału MUX III na docelowy i zwiększeniu jego mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, pobieżnie przeleciałem wątek i nie znalazłem jednoznacznie.

MUX1 55 Kosztowy? - TVP Info Kraków

MUX3 51 Kosztowy - TVP Info Katowice

Co jest z:

MUX1 55 Wisła / Skrzyczne - TVP Info ???

MUX3 62 Wisła / Skrzyczne - TVP Info ??? (nie mam, chyba czasem się pojawia)

Mam dobry odbiór na jakimś cudzie techniki bez wzmacniacz, plastykowa puszka 22/23/3 cm na balkonie wysokość ~10 m.

Sygnał przez rozgałęźniki i przez Pace PVR 2 szt. i do 2 TV z DVB-T. (Nie pytajcie po co mi tego tyle, może gdy komuś się znudzi C+ i te 5 kabli z sat. odgryzie).

Obydwa nadajniki są na południ ode mnie, ale który ja odbieram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, pobieżnie przeleciałem wątek i nie znalazłem jednoznacznie.

@MUX1 55 Kosztowy? - TVP Info Kraków

- 55 TVP INFO Katowice

@MUX3 51 Kosztowy - TVP Info Katowice

- 51 TVP INFO Kraków

@MUX1 55 Wisła / Skrzyczne - TVP Info ???

- 55 TVP INFO Katowice - nie może być inaczej. Oba nadajniki pracują na tym samym kanale, to musi być SFN.

@MUX3 62 Wisła / Skrzyczne - TVP Info ??? (nie mam, chyba czasem się pojawia)

- ten kanał nie jest już wykorzystywany na Śląsku.

 

Obydwa nadajniki są na południ ode mnie, ale który ja odbieram?

Ten który daje silniejszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrzysztof bardzo dziękuje.

Nie przypuszczałem że Kosztowy i w analogu nadawały TVP Info Kraków.

Uświadomiłem sobie pojęcie SFN http://en.wikipedia.org/wiki/Single-frequency_network

Wątek dodany do obserwowanych więc nie przegapię kiedy użyć funkcji wyszukaj w TV, a to już chyba w marcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wiem. Ale przez całe lata byłem przekonany że odbieram nadajnik Kraków, przeczytałem teraz dopiero o problemach zachodniej części krakowskiego z odbiorem programu lokalnego.

Dziwnym dla mnie było już przy DVB-T że na TV układa mi się lista programów po wyszukiwaniu auto w kolejności:

TVP 1 HD; TVP 2; TVP Info Kraków; .... i pod koniec TVP Info Katowice.

Czy istnieje możliwość by telewizor pobierał w jakiej kolejności ma ustawić listę programów?

Załączyłem dziś wyszukiwanie na Sony i poukładał programy po kolei według częstotliwości od najniższej.

W sumie 31 usług zapamiętał.

Na Samsungu jeszcze nie sprawdzałem czy również się zmieniło przydzielanie nr programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Samsung SmartTV i w 4000 bez net układał automat tak samo, jak napisałem.

Sony 650 robił niedawno taką samą, w tej samej kolejności programy, a dziś inaczej.

Były po kolei MUX1, 2, 3, 4, a dzisiaj Sony ustawił kanałami 44, 49, 51 i na końcu 55.

Na 44 chyba przybyło programów, jest 10 (Gołota ....).

Wydaje mi się że ja nie zmieniałem żadnych ustawień w Sony. Zarządzanie listą również łatwe.

Jutro załączę nowe wyszukiwanie w Samsungu 4000 i zobaczę jaka jest kolejność. Zarządzanie listą ma na tej samej logice jak SmartTV (zmień nr), ja nie określam tego jako skomplikowane, tylko ukryte, nie jest w tym miejscu gdzie bym się go spodziewał. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego, a gdybym jeszcze instrukcje czytał przed, a nie po, było by całkiem super. Nie ma to jak forum, żadna instrukcja tego nie podpowie i nie sprowokuje do szukania u wujka Google.

Nie za często grzebie w ustawieniach cyfrowych TV, bo tylko jeden (4000, ja go nigdy nie oglądam) działa z DVB-T, reszta na tunerach C+ i "n".

Ale ile razy zajrzę, są zmiany na lepsze, na początku tak musi być, a DVB-T w Polsce jeszcze nie skończyło "porodu". Ciekawe co dostaniemy na MUX 5 i 6 ... i kiedy.

ps.

Patrzę na logo Ubuntu w Twoim podpisie, i żal mi się zrobiło, odpiąłem SSD od Sony (i tak nie używany) i następnego post przeczytam z pod Linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nie wiem co jest grane z naszą boska "cyfryzacją", ale mieszkając w miejscowości Pyrzowice jakość sygnału z dotychczasowego 85% - 90% dla Mux2 spadła mi do 55%-60%, o pozostałych Muxax nadawanych z Katowic nie wspomnę, ponieważ występuje na nich pixeloza i to czasami wręcz extremalna. Czy wie ktoś co jest "grane"?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj. 49 kanał najmocniejszy 63 kw mocy nadawania to on powien ci hulać na drucie z wieszaka na śląsku cos nie tak z antena lub z jej ustawieniem , albo coś ci wytłumia sygnał po drodze z anteny na dekoder,albo jak masz problemy z odbiorem z mysłowic /kosztowy z nadajnika przestaw sobie antene na kierunek Częstochowa / Wręczyca Wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...