Skocz do zawartości

DVB-T Katowice


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie antenę masz ustawioną, tzn. wysoko na dachu czy nisko, bo jeśli masz antenę nisko to faktycznie może być problem a jeśli wysoko to nie powinieneś mieć problemu z prawidłowym odbiorem w Bytomiu, jak kolega wyżej trafnie napisał aby mieć odpowiednio dobraną kierunkową antenę. Z tego co kiedyś pisał przedstawiciel TVT na forum to spokojnie na MUX L2 wejdą ze 2 kanały bez utraty na jakości. Fajnie że TVS w końcu dodali, bo to sprawia że ten multipleks będzie i spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich programów poza TVT z tego multipleksu mam dostęp drogą kablową/satelitarną, na odbiorze TVT mi nie zależy, jakby mi bardzo zależało też bym mógł pooglądać ale to zupełnie inny temat ;) Próbowałem w ramach hobby odebrać ten multipleks anteną na wysokości drugiego piętra w gęstej zabudowie. Jestem w pełni świadom, że ta próba była od początku skazana na niepowodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

witam

 

mam problem z odbiorem dvb-t z nadajnika kosztowy

 

otóż wczoraj zniknął całkowicie odbiór MUX1,2,3. Po ponownym  przeskanowaniu telewizora nadal była cisza. Zabrałem się za naprawę. Kabel antenowy był/jest w dobrym stanie bez zadnych załaman przetarć, antena zwykła siatkowa, na strychu domu (dom dwu piętrowy) symetryzator wymieniłem bo był trochę zaśniedziały, na taki wzmacniacz-antenowy-swa-20004t-warminsko

 

po wymianie i nie ruszaniu niczego innego antena odbiera tylko kanał 34 czyli dosył z nadajnika kosztowy na małopolskę (gołe kanały) tvp. nic innego nie chce odbierac nadal. próbowałem przestawiać antene ale nic to nie dało. 

 

czy ktoś coś pomoże? 

Edytowane przez ths
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest wszystko dobrze skręcone a przewód dobrze zarobiony i czy nie ma żadnego zwarcia czyli poprawnie dioda powinna się swiecic w zasilaczu.Jesli wcześniej odbieralo tobie wszystko na symetryzatorze to poprostu zakup symetryzator lub wzmacniacz ale ekranowy o wzmocnieniu 15dB typu LNA bo z tymi wzmacniaczami typuv SWA nie raz różne cuda się dzieją..

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kanałów w mux 1, miejscowość Dąbrowa Górnicza: TVP ABC, Eska TV, Fokus TV. Po automatycznym wyszukaniu programów przez telewizor, mux 8 - test, plansza, pasy kontrolne.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Będzinie odbiór jest poprawny.

co proponujesz studiolitek poustawiać antene lekko w prawo lewo po wyszukaniu w telewizorze kanalow automatycznie wskoczyl mi mux 8 pasy kontrolne mux 1 zniknal kanaly eska tv .focus tv .po ponownym wyszukaniu kanalow w telewizorze brak muxu 1 wcześniej mux 1 odbierałem bez problemu .czy wymieniac antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co proponujesz studiolitek poustawiać antene lekko w prawo lewo po wyszukaniu w telewizorze kanalow automatycznie wskoczyl mi mux 8 pasy kontrolne mux 1 zniknal kanaly eska tv .focus tv .po ponownym wyszukaniu kanalow w telewizorze brak muxu 1 wcześniej mux 1 odbierałem bez problemu .czy wymieniac antene

Jaką masz antenę i czy masz otwartą przestrzeń na południe? Napisz to coś pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena szerokopasmowa Log5-69 otwarta na południe bez problemu odbierałem wczoraj mux 1 po wyszukaniu przez telewizor nowych kanałów w dvbt mux8 pasy kontrolne brak jak pisałem wcześniej mux 1 tv eska,focus tv może się myle problem w ustawieniu anteny ale na 2 telewizorze bez wyszukiwania mux 8 mux 1 chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...