Skocz do zawartości

newsy z satkraka


robbo2k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując ostatecznie do planów C+ odnośnie planów HD artykuł z Media2.pl a swoją drogą ostatni post Michała 128 daje dużo do przemyślenia.Cyfra+ chce dogonić ITI

tagi: Cyfra Plus, HDTV, Canal Plus, National Geographic

Trzy kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości oraz nowe dekodery. Zdaniem serwisu SDTV, tak właśnie zapowiada się najbliższy okres w Cyfrze+.

 

Kilka dni temu platforma rozpoczęła testowe nadawanie nowego kanału nadawanego w standardzie high definition. Na antenie stacji ma zostać pokazanych kilka filmów nagrywanych właśnie w HDTV (m.in. "Gwiezdne Wojny"). Jednak jak informuje serwis SDTV, niektóre filmy będą jedynie dopasowywane do wysokiej rozdzielczości. Oznacza to, że jakością obrazu nie będą konkurowały z transmisjami ligi angielskiej, czy też francuskiej, które pokaże właśnie Canal+ HD.

 

W połowie przyszłego roku Canal+ Cyfrowy ma uruchomić drugi kanał telewizyjny, który mógłby skutecznie podzielić ofertę testowanego aktualnie Canal+ HD. Pierwszy z nich (nadawny aktualnie) stałby się kanałem typowo filmowym (a nie filmowo-sportowym), natomiast drugi kanałem sportowym.

 

Nieoficjalnie mówi się o planach wdrożenia do oferty kanału przyrodniczo-dokumentalnego. Jedna z opcji wskazuje na National Geographic HD. Data ewentualnego startu nie jest jeszcze znana.

 

Od grudnia mają zostać wprowadzone nowe dekodery, które umożliwią oglądanie kanałów HDTV. Pomysł na odbiorniki Philips Mediasat Max został zapożyczony od francuskiej platformy CanalSat.

data publikacji: 29 października 2006, godz. 12:55 autor: actionman

Źródło: własne, sdtv.pl.Dlatego wszyskim pod rozwagę i nie ma się co spieszyć z nagłymi zmianami spokojnie poczekać na dalszy rozwój wypadków bo co nowe to musi być super.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz do tego artykułu z SK:

 

O antenach siatkowych:

Dopiero teraz to zauważyli :shock: Wystarczało wziąść 70 zwykłą i siatkową, postawić obok siebie, ustawić i porównać. Z wyglądu ładna, ale nie na Polskie warunki. Prawdziwy dramat abonentów, którzy już zakupili n z siatkowymi antenami zacznie się w zimie - teraz sygnał na granicy, napada śnieg i to przymarznie - brak sygnału.

 

Do każdego kanału będzie EPG:

To najlepsze :lol: Zastanawiam się jak technicy platformy n tego dokonają, bo możliwości są dwie - albo zmuszą innych nadawców, żeby EPG dodali (nierealne), albo sami będą je słać przez satelitę ze swojego transpondera i nbox będzie to mielił godzinami i wczytywał EPG (które miało być na tydzień, a przeważnie jest tylko kilka następnych pozycji i dalej puste ekrany). Poza tym ciekawe co wpiszą w EPG przykładowo dla kanału typu Sensuality :lol: Czy będą wypisane poszczególne materiały z imionami dam tam się prezentujących i informacjami w jakich godzinach będą wyświetlane (przypominam - 7 dni do przodu) :lol: Chciałbym, żeby był ten nr. telefonu do nich podany w EPG, ale taki prywatny :lol: (dla osób, które Sensuality nie widziały - typowe reklamy sex telefonów - jakaś naga pani w tle i numery na ekranie)

 

Co tydzień update listy:

Ja bym sobie mógł robić codziennie, a tu niestety muszę poczekać i modlić się, aby panowie technicy nowy kanał dostrzegli i uznali, że jestem godzien go oglądać :lol: Nie mówię, że to zła myśl - jak ktoś się nie zna - w sam raz, ale reszta powinna mieć możliwość wyszukiwania i dowolnego dodawania kanałów

 

Lepszy nbox recorder:

Czyli ten zwykły prezentuje gorszy obraz - no tak :? Nowa Generacja przecież :lol:

 

Ogólnie niby Nowa Generacja, a tym czasem progres osobiście widzę tylko co do jakości emisji (i to nie we wszystkim). Reszta sfer albo neutralna, albo regres (zwłaszcza okaleczony soft nboxów, co osobiście uznaję za totalny błąd)

 

Ciekawoskta z SAT Krak:

 

Jak wiecie był tam jeden nbox ze zdjętą pokrywą obudowy - można było podejrzeć elektronikę. Na płycie głównej jest wyprowadzenie na drugie złącze SCART (gotowe do wlutowania wtyku). Niestety na sam wtyk kasy zabrakło - niestety 1 zł za gniazdo SCART to już za dużo. Niby banał, ale mnie wręcz rozśmieszył - nie ma to jak oszczędności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby banał, ale mnie wręcz rozśmieszył - nie ma to jak oszczędności Laughing

No to ja też się trochę pośmieję, jak C+ wprowadzi ten tuner HD i pokaże jego możliwości. Będzie tak dla równowagi co?

Jak ci nie pasuje to sobie kup sprzęt dla maniaków codziennego grzebania w liście kanałow, bo nowy, Azerski superkanał w rozdzielczości 480x320 na Eutelsacie W2 się pojawił i koniecznie muszę zajżeć co tam leci. :lol::lol::lol: Bo..., Bo...,Bo jak nie, to wywalę tego nBoxa czy Mediasata Max przez okno. Bo nie dają mi sobie pogrzebać. Te 2000 tysiące pozostałych DX-erów w naszym kraju też tego nie weźmie. No i pewnie przez to rynek płatnej telewizji sie w Polsce załamie. :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o azerskim - polski TMT z Amosa leci dla przykładu, także z Amosa dosyły dla Polsatu Sport są czasami, a tu nawet głupiej kolejności na liście głównej zmienić nie można i brakuje ogromu kanałów z samego Hot Bird-a (nie koniecznie tych gorszych - włoską telewizję RAI też pominięto - gdy ostatnim razem sprawdzałem całą listę brakowało podstawowych RAI Uno, RAI Due i RAI Tre, a były nędzne soft-erotyki z rozdziałką 352x288 :? ). TVN musi być na 3, a Discovery Travel & Adventure gdzieś za muzycznymi (nie wiadomo czemu).

 

Nka reklamowała się jako "Nowa Generacja" - no to jak nowa to wymagania są wysokie. Odbiornik nbox funkcjonalnie dzięki ograniczonemu oprogramowaniu (aby niby każdy mógł sobie poradzić, choć można było połączyć bez problemu prostotę + ukryte funkcje dla zaawansowanych) jest obecnie dla mnie poniżej Mediasatów (to nie żart - one mają chociaż alternatywny soft; podkreślam, że chodzi o samą funkcjonalność). Ba, nawet sama prędkość działania jest żenująca - nbox ma dokładnie 32x więcej pamięci Flash i 24x więcej RAM niż zwykły Ferguson, a działa wolniej (szybszy jest także procesor, ale zgubiłem datasheet dla STi7100 i nie porównam z STi5518 z Ferdka :P ).

Sprawę oferowanych anten przemilczę, a to już nawet nie dotyka DX-erów a zwykłych abonentów, brak samych nboxów w sklepach, brak wsparcia technicznego przy zakupie (bo sprzedają to laicy), zwiechy nboxów (opisywane wielokrotnie na forum u nas)...

 

Rynek oczywiście się nie załamie, ale już te 2000 będzie wiedzieć, że lepiej do DX-owania sobie kupić AF-2300 NC, bo z nboxem choć miał być "Nowej Generacji" zrobią tyle co z Mediasatem (i to nie tym Max), a nawet mniej (bo do Mediasatów jest alternatywny soft).

 

Nie każdego przyciągną 2xHDTV (+ 3 "wirtualny" - kiedyś będzie) w tym jeden w jakości przeciętnej (mam na myśli nSport - na SAT Krak nie puszczaliśmy go, bo wstyd - marnej jakości upscalowane materiały 4:3 i "uroczy" pasek "rozciągający" całość do 16:9, dzięki czemu po bokach czarne pasy). Chociaż C+ przyznała się na wstępie, że będą upscalować większość, a tu partyzantka (choć kto myślał przed zakupem mógł się tego spodziewać).

Sami fani HDTV też nie pooglądają HDTV FTA z orbity - obiecano tylko dodanie Astry (i to też pewne co technicy będą chcieli).

Są ludzie kochający wędrować po orbicie (jak ja) - dla mnie HDTV ma mniejszą wagę (osobiście traktuję to jako marnowanie miejsca na transponderach). nboxem po orbicie nie powędruję, Humaxem powędruję, ale już nki nie pooglądam (brak kart, brak modułów, brak zainteresowania, aby coś zmienić w tym kierunku)

 

Śmieszy po prostu olewanie potencjalnych dodatkowych klientów - czy takim wielkim problemem jest umożliwienie swobodnego wyszukiwania, dodawania i funkcji edycyjnych (choćby przez ukryte menu)? Oczywiste, że nie - posiada to 99,9% odbiorników na rynku. Zaawansowany także software'owo odbiornik przyciągnąłby więcej osób - nieprawdaż? (pomijam inne wpadki nki)

 

Na Mediasata Max też przyjdzie czas i przypuszczam, że będzie podobnie jak z nboxami - czasami myślę, że osoby planujące softy myślą, że mają do czynienia wyłącznie z głupkami, którzy z trudem umieją podłączyć odbiornik do TV - są też tacy, ale bez przesady - co z resztą :?:

 

Mnie jeszcze fakt, że zobaczę dziurki w siatce bramki, czy zmarszczki na twarzy Ronaldinho nie podnieca :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita czy ty uderzyles sie mocno w głowe ?

Chcialbys tuner za darmo najlepiej super wypasiony. Powiedz mi jakiz to

interes ma Nka zebys sobie na pierwszych pozycjach ustawial fikolki i odbieral programy bog wie jakie i bog wie skad ?

Na grzyba komus drugi SCART do czego niby mialby sluzyc ?

Teza o braku alternetywnego softu dla tunera jako wady platformy jest

naprawde zabawna. Czy wy tu oszaleliscie, ? 99% gospodyn z Gdanska ma gleboko gdzies "dajseki, amosy czy inne trole jak astry czy thory".

Czy wy nie sluchaliscie tego co Nka mowila ? Ma byc prosto podlaczasz i dziala zadnych wynalazkow i ustawien uzytkownika, ma nic nie zepsuc. I tak uznac nalezy za cud ze Nka dolaczy kanaly z Astry bo jakos ukochany przez niektorych PC tego nie zrobil.

Brak wszystkich FTA to brak ich klasyfikacji dla kontroli rodzicielskiej.

I zapewniam ze mozliwosc blokady po tresci a nie po kanalach jest bardziej doceniona przez "luserow" niz jakas wyimaginowana mozliwosc odbioru Amosa.

Dlaczego nie ma zmiany listy kanalow ?

To proste jest to totalna mozliwosc zgubienia kanalow, a potem placz

kolega ma na 3 TVN a ja nie mam do [beep] ta Nka. Patrzenie przez wlasny pryzmat daje nieco skrzywienia.

 

Jedyna wada Nki mogl bym nazwac przywiazanie karty do tunera ale mysle ze szybko to sie zmieni i to szybciej niz PC do tego dorosl po 5 latach. Druga sprawa na boga platforma wystartowala. Pewnie alternetywny soft tez sie pojawi dla maniakow. Nastepna sprawa to tuner

jest bardzo rozwojowy i sadze ze soft bedzie sie rozwijal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz ze Cyfrowy Polsat i Cyfra+ 2 tygodnie po starcie rozbudowala dwukrotnie swa oferte. ?

 

Nie zartuj maja jakas oferte, chcesz kupujesz nie chcesz nie kupujesz.

Z czasem pewnie beda dolaczac ale mnie nie potrzena 50 kanalow ja chce kilka dobrych z niezla oferta i czekam na start VOD i wtedy pomysle o kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie DX

moze to zabrzmi okrutnie ale nie jestestecie targetem n-ki ( zreszta chyba zadnej platformy - wszyscy bojš sie zaawansowanych userów :) )

targetem jest -

- 99 % gospodyn z Gdańska

- widownia magdy m

- widownia tanca z gwiazdami

- widownia strong mana

 

przecietny widz - ktory czesto ma problem z podlaczeniem scarta

a wy o DiseQu i Amosach. Dla wiekszosci ludzi te problemy nie istnieja

Wiec nie ma ich w ofercie budowanej dla mas.

Dla operatora wazniejsze od zadowolenia DX-a jest zadowolenie gospodyni

Dla niej jest magiczny przycisk n. :) z mysla o niej i o tym zeby nie bylo tysiecy telefonów na infolinie, typu " bo cos wcisnelam i nie dziala " .

 

To tak jakbys byl milosnikiem samochodów terenowych , ktos wypuscil swietne rodzinne kombi. A ty bys sie czepial ze nie ma napedu na 4 kola, ze nie ma dyferencjalu i sam nie wiem czego

ze komputer odcina zaplon jak podgazujesz itd

 

To tyle jesli chodzi o nboxa ( mam takiego i nie zawiesil sie mi ani razu :) )

o ofercie programowej nie pisze, uwazam ze sie tworzy. i tu juz jest kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje

mi brakuje tylko kanalu filmowego w HD

komus brakuje czegos innego to normalne

na szczescie jest wolny rynek i sa trzy platformy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz ze Cyfrowy Polsat i Cyfra+ 2 tygodnie po starcie rozbudowala dwukrotnie swa oferte. ?

 

Nie zartuj maja jakas oferte, chcesz kupujesz nie chcesz nie kupujesz.

Z czasem pewnie beda dolaczac ale mnie nie potrzena 50 kanalow ja chce kilka dobrych z niezla oferta i czekam na start VOD i wtedy pomysle o kupnie.

Chciałbym Ci uświadomić że gdy C+startowała na rynku była już Wizja TV a kanałów wtedy było jak na lekarstwo więc skąd je mieli brać?To nie co teraz powstają coraz nowe kanały a platformy są wybredne np SportKlub itp.Nie znaczy że teraz n-ce będzie teraz łatwiej zdobywać bo jest mocna konkurencja i jak wspólnie się postawią/a niebyło ok 1,7 mil abonentów/ to mogą zablokować n-ce zakupy i je przejąć jak to było z kanałem Disneya.Ale robbo2k Ciebie to raczej nie dotyczy bo masz swoje te kilka kanałów a reszta to glanc pomada i dlatego n-ka Ci odpowiada ale nie wszyscy mają tak wąskie horyzonty i lubią różnorodny wybór dlatego na tym etapie za nic bym nie zamienił C+ na N-kę.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich horyzontach mowisz ? Ktory to kanal obecny w C+ i PC

tak bardzo poszerza ci horyzonty a ktorego nie ma w Nce ?

Owszem po rezygnacji z Cyfry zal mi bedzie co najwyzej NG.

Ja nie mam czasu na tak poszerzajace horyzonty praogramy jak hit PC

Romantice czy inne zone...

 

Horyzonty to moze ci poszerzac co najwyzej TVN Lingua i TVN Med

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też swoje plany odnośnie zmiany platformy z Cyfry+ na n odkładam na półkę, na późniejszy okres. Brakuje mi w ofercie n tego czegoś, co zrekompensowałoby mi HBO i Canal+. A poza tym tak - brakuje mi mozliwości własnej edycji kanałów. I nie chodzi mi tu o ciągłe mieszanie w liście, tylko o możliwość ułożenia ich według mojego widzi mi się ( dlaczego TVN ma być numerem 3??? Ja chcę go mieć na 6 pozycji!!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...