Skocz do zawartości

newsy z satkraka


robbo2k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie smieje z tych co odradzają n-kę, niech mi pokażą taki takie rzeczy u konkurencji jakie ma n-ka :) dwa kanały HDTV, prawie wszystkie kanały platformy n w DD 2.0. dwa w DD 5.1, Dekoder z wyjściem HDMI, SPDIF, Ethernet, USB, Component, moze oferta programowa nie jest narazie miażdżąca ale nie wolno zapominać ze platforma ma 2 tyg :) ciekawe czy pamiętają początki C+ czy CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie smieje z tych co odradzają n-kę, niech mi pokażą taki takie rzeczy u konkurencji jakie ma n-ka :) dwa kanały HDTV, prawie wszystkie kanały platformy n w DD 2.0. dwa w DD 5.1, Dekoder z wyjściem HDMI, SPDIF, Ethernet, USB, Component, moze oferta programowa nie jest narazie miażdżąca ale nie wolno zapominać ze platforma ma 2 tyg :) ciekawe czy pamiętają początki C+ czy CP
A moim zdaniem "n" ka wyszła przed szereg nie przygotowawszy do końca dystrybucji,oferta orogramowa i cenowa nie powala na kolana ,oprorramowanie nie jest dopracowane i została jedynie liderem nadawania programów/2/w HD ale konkurencja nie spi i wrew niktórym malkomentom przez ten czas przygotowała się i czas pokaże czy nie na darmo.Przytoczę wypowiedz z forumHDTV Centrum Polska:Nareszcie !!!

 

Na targach SAT-Krak 2006 dowiedzieliśmy się kilku konkretów, co do planów cyfry dotyczących wprowadzenia nadawania w HD.

 

Wszystkie informacje podane niżej zostały oficjalnie udzielone przez przedstawicieli Cyfry +.

 

Poniżej pewne wiadomości:

 

Data rozpoczęcia:

 

- Kanał HD ruszy już w grudniu tego roku. Dokładniejszych informacji na razie brak.

 

Content - zawartość - co będzie można oglądać w HDTV na Cyfrze.

 

- na starcie będzie dostępny tylko jeden kanał o zawartości sportowo-filmowej

-Docelowo w 2007 trzy kanały w HD: sportowy, filmowy oraz przyrodniczy.

 

Film:

- w ramach kampanii promującej nowy kanał w grudniu zostaną wyemitowane w HDTV wszystkie epizody Gwiezdnych Wojen (dla przypomnienia jest ich 6 - dodam, że abonenci Premier HD już mieli tą przyjemność smile.gif )

- wiadomo również, że na tym kanale oprócz filmów stanowiących prawdziwe HD puszczane będą także upscalowane filmy SDTV.

 

Sport:

- od grudnia będziemy mogli także oglądać transmisje w HDTV z meczów ligi francuskiej oraz angielskiej.

- od przyszłego sezonu piłkarskiego - lipiec/sierpień 2007 - rozpoczną się transmisje polskiej ligi w HDTV. Odpowiedni sprzęt rejestracyjno-nadawczy został już zamówiony, zatem można powiedzieć, że to już pewnik.

- z momentem rozpoczęcia nawadnia transmisji z ligi polskiej uruchomiony zostanie osobny kanał sportowy.

- w 2007 roku rozpocznie się także nadawanie kanału przyrodniczego HD. Nie będzie to raczej Discovery HD. Wiadomo, że w przeciwieństwie do Discovery HD będzie to kanał z europejskim kontentem nagrywanym w 50 Hz - (Prawdopodobnie National Geografic lub BBC HD - dop. lizarazu).

 

Dźwięk:

 

- dla filmów będzie to dźwięk w systemie 5.1 natomiast dla transmisji sportowych będzie to DD 2.0 ze względu na "bluzgi lecące z trybun podczas meczów".

 

Nadawanie testowe:

 

- od dosłownie paru dni cyfra plus rozpoczęła testowe nadawanie kanału HDTV. W tej chwili kanał jest zakodowany, puszczane są na nim upscalowane filmy SDTV 16:9.

 

Sposób nadawania:

 

- kanał będzie nadawany najprawdopodobniej w formacie 720p - przedstawiciele cyfry cały czas zastanawiają się nad formatem 1080i. Twierdzą jednak, że 720p jest lepszym systemem od 1080i.

 

- kanał kodowany będzie w MPEG-4 H.264

 

- system warunku dostępowego - taki sam jak dotychczas - Media Guard

 

- kanał nadawany będzie tak jak dotychczas czyli z Hot Bird-a

 

Sprzęt:

 

- Tunerem, który cyfra będzie sprzedawać swoim abonentom będzie Philips Media Sat Max (nazwa używana na rynku Francuskim, w Polsce będzie się nazywać inaczej). Model podstawowy pozbawiony będzie funkcji PVR i VOD, które zostaną dodane później w innym modelu.

Cechy:

- złącza video 1xHDMI oraz 1xkomponent oraz 1xSCART

- out-put audio: przez HDMI oraz coaxial (1x kabel chinch) - brak optycznego out-putu dźwięku !!!

 

- dodatkowo karty cyfry plus będą sprzedawane również bez tunera - razem z modułami dostępowymi typu Media Guard, co z pewnością ucieszy posiadaczy Humax-ów i posiadaczy innych tunerów obsługujący standard DVB-S2.

 

Ceny:

 

- nieznanePozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robbo2k

no widzisz to jest nowe podejscie bo na poczatku niestety było tak jak opisałem inne platformy robia to co N na początku nie toleruja konkurencji z drugiej strony nie ma co się dziwic nikt nie lubi konkurencji pod nosem dlatego dlamnie jest niezrozumiałe przyznawanie autoryzacji dla punktów kompletnie nie znajacych sie na satelitach ostatnio jadac zobaczyłem w servisie gsm potem w zakładzie fotograficznym czy to jest dobre podejscie do sprzedazy chyba nie tam kompletnie nikt nie ma pojecia co i jak jak spytasz o podłaczenie albo o jakis problem odrazu chłopina pali sie na miejscu sam to sprawdzałem dlatego jestem zdania ze tonacy sie brzytwy chwyta a tak jest z dystrybucja N

co do 2 kanałów w HD naprawde jest tylko jeden discovery, n sport jest to kanał raczej z transmisje w HD liga mistrzów więc narazie jak dlamnie tylko w pełnym wymiarze jest discoweryHD,co do złączy to ze sa to nie znaczy ze beda wykorzystane zobacz co jest w c+ złącze na karte kredytowa wejscie telefoniczne i co nic tak samo moze byc w N tym bardziej ze nie kazdy ma internet po drugie 90 % kupujacych patrzy na oferte i cene a nie jakie ma bajery odbiornik a podstawa jest prosta obsługa i podłaczenie to przemawia do klienta . Sam osobiście jestem bardzo zawiedziony i dlatego jak bedzie mozliwosc zrezygnowania to własnie zrobie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce się zaistnieć na rynku, na którym działają już dwie platformy i mają 1.5 mln abonentów, to trzeba zaoferować w pełni przygotowaną usługę, a nie tak jak robi to N. Słaba oferta programowa i słaba dystrybucja. Bardzo zachęcające :wink: Potwierdziło się to co mówił szef Cyfry, że tworzenie kanałów tematycznych to nie to samo co robienie platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pe Cyfra to ma oferte programowa za 140zl.

Prezes cyfry *** ze strachu bo zobaczyl liczbe rezygnacji.

To dzieki Nce jest HDTV w Cyfrze i jakies tam mgliste plany.

 

Na wuja pana mi oferta programowa z 50 kanalami jak ogladam 3-4

dlaczego nie moge zaplacic 10-26-30 zl i ogladac co chce.

 

Pakiet startowy w Cyfrze za 29zl to same FTA + 3 kanaly majace jakas wartosc czytac 0,09euro TVN Turbo, TVN 24 i moze minimini jak tos ma dzieci.

 

To ja w Nce za 26zl mam to samo plus

5 kanalow discovery w tym jeden w HD.

 

Edycja Burli: Wykasowałem wulgaryzmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róweniz uważam ze n-ka pomimo paru denerwujących rzeczy w chwili obecnej jest najelepszą ofertą, do tego ma nowoczesny, przyszłosciowy sprzet, stosunek cena/jakość :)

 

Chyba ci się cos kolego pomyliło :shock: Najlepszą ofertę ma na razie Cyfrowy Polsat pod względem tematycznym i cenowym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek właśnie pokazuje czego chcą klienci...najlepiej żeby było to najwięcej kanałów za jak najniższą cenę.Optymalnie prezentuje się CP.Telewizja HD może sprawdzi sie u nas za kilka lat jak zacznie się poszerzać grono odbiorców,którzy mają telewizor HDTV a jak na razie jest ich niewielu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale Nka sie sprzedaje wiec widocznie jest rynek ktory nie toleruje

kanalu sportowego gdzie 4 piksele graja z 4 pikselami w tenisa.

Polsat cyfrowy ma duzo kanalow za niska cene ale jakosc tego jest mizerna.

Sa ludzie ktorym to odpowiada ale sa tacy ktorzy nie chca miernoty i oczywiscie sa w stanie za to zaplacic. Kiedys maluch to marzenie a Polonez to cud. dzisiaj Polonezy sa po 2 tys a ludzie wola kupowac mniejsze

samochody z malutkimi 3 cylindrowymi silniczkami ale nowoczesne wygodne i jakosciowo bijace poloneza na glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wolny rynek decyduje.

Rynek nie oczekuje 50 marnych kanalow tylko kilka dobrych i w dobrej jakosci. Juz wyroslismy z tego ze czym wiecej tym lepiej

 

pelna zgoda - ale nie dziwie sie, ze sa tacy ktorzy chca miec milion ;-) kanalow, pewnie maja duzo czasu na ogladanie TV ;-)

 

Jedno jest pewne start n-ki ruszyl nasz nedzny rynek tvsat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek właśnie pokazuje czego chcą klienci...najlepiej żeby było to najwięcej kanałów za jak najniższą cenę.Optymalnie prezentuje się CP.Telewizja HD może sprawdzi sie u nas za kilka lat jak zacznie się poszerzać grono odbiorców,którzy mają telewizor HDTV a jak na razie jest ich niewielu 8)

 

odbiorcow ( i potencjalnych tez) jest spore grono! A nawet jezeli uznac smieszne "teorie" prezesow z C+ CP o braku rynku na HDTV w PL- ktorym chyba Ty ulegasz-to kiedy bedzie ten wlasciwy moment. rynek bedzie czekal na nadawcow, a nadawcy na rynek! gdyby nie ryzyko ITI to czekalibysmy jeszcze sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze niby co transpondery puchna. Nie zartuj

Polsat ma slaba jakosciowo oferte ale za to duzo i tanio.

Na 20 calowym tv tego nie widac szczegolnie jak ktos wczesniej mial naziemna z 110 odbiciami. Wiec jest to jakas oferta i jak widac przegonila Cyfre+. Nka jest jednak do zuplenie innego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...