Skocz do zawartości

Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam włączę się do rozmowy na temat "kanał zakodowany" mam 9600 HD i soft 3.21 na cyfrę i od czasu wgrania tego softu nigdy nie pojawił mi się powyższy napis w ogóle nie mam z tunerem problemu .

 

Nie miałem czasu podjechać do sklepu (MŚ w piłce kopanej), dlatego narazie poszukam 3.21 i zobaczę co i jak.

Nie należy się poddawać tylko szukać, szukać ...

 

parę godzin później (13.06 godz.11:15) ...

 

zostałem na 3.26 i od doby testuje tuner z pożyczoną kartą od kumpla. Coraz bardziej jestem przekonany, że to co dzieje się z tunerem jest wina mojej karty, ponieważ na drugiej karcie ani razu nie pojawił się komunikat "kanał zakodowany". Jeszcze zostało mi parę godzin to dam znać co i jak.

Myślę jednak, że jutro będę w centrum Cyfry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może mi ktoś pomóc, chcę uruchomić funkcję oglądania kanałów z anteny naziemnej w 9600TS, podczas gdy nagrywam z kanałów satelitarnych.

Może ktoś mi pomóc, nie radzę sobie z tym. Wiem, że jeszcze nie działa oglądanie i nagrywanie na tym samym transponderze, ale naziemnie kanały to inna głowica.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP MI HELP MI !!!W TS 9600 jeśli w ustawieniach audio/video ac3 ustawione na SPDIF tuner się zawiesza(bynajmniej raz na 4 godziny),jeśli ustawienie SPDIF+HDMI(kilka razy w ciągu 4 godzin)nawet na wyłączonym AC3 też lubi się zawiesic. Napis brak sygnału audio zatrzymanie obrazu i tylko wyłączenie zasilania pomaga. Soft 3.20 conax ,3.22 ,3.24, 3.25, 3.26 aston 2.23 cyfra , cam Polsat.Czy ktoś się spotkał z tym,czy tuner jest walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanko, a mianowicie, czy aby uzyskać na tunerze ts 9600 dźwięk Dolby Digital potrzebne jest jakieś dodatkowe urządzenie, a jeśli nie

to czy wystarczy podłączenie tunera z telewizorem przez hdmi, a może przez te wejście s/pdif? Jeśli tak to jakim kablem to połączyć?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze... he he...

Mam tego diabła - 9600 HD TS - od trzech miesięcy. Zachowuje się różnie, kapryśnie. Były, i są, problemy z timerami, temat rzeka, poruszany na przełomie marca i kwietnia. Wersja 3.19 ALT - I NIE MÓWCIE, ŻE NIELEGALNA, po prostu nie oryginalna, i to żadne przestępstwo, w końcu opłacam abonament ! Gdybym go nie opłacał - "Nic bym nie obejrzał"... Ale diabeł zachowuje się różnie, jak wspomniałem. Np. Nat Geo HD - o 16 - brak sygnału audio - w opcjach : MP2,w statusie AAC, i nic tu nie zmienisz. O 23 jest audio - opcje : pol AC3, ita AC3, w statusie AC3. Może się mylę, ale wydaje mi się, że nadawcy, zwłaszcza HD, eksperymentują z różnymi parametrami nadawania i dlatego, przy nie zmienianiu żadnych ustawień, raz jest be, innym razem cacy...Irytujące, ale cóż...

Chyba nie da się tego ogarnąć i nie zwalałbym winy na dekoder, choć powinien on być bliższy niezawodności. Nie "ćwiczę" nowszych softów, i z tego co czytam, chyba słusznie. Co do DVB-T to się nie wypowiadam, to taki bajer, który większości z nas na razie chyba nie jest potrzebny, chociaż powinno to działać bezkolizyjnie. Listy kanałów radzę układać ręcznie - no cóż, trzeba trochę popracować, a jak się nie chce, to pozostaje np. Pace C+, tam jest pełny automat...Generalnie jestem zadowolony z dekodera, bardzo dobrze pracuje "na orbicie", choć nie ze wszystkimi przekazami sobie radzi, trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym, niestety...

Tyle z grubsza, zdaję sobie sprawę, że niuansów jest mnóstwo, życzę dobrego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moduł Cyfrowy Polsat HD CAM prepaid działa poprawnie z 9600?

i jeszcze jedno pytanie: czy można jakoś zwiększyć bit rate, bo na wszystkich kanałach HD mam 6,000 MBPS, a z tego co czytałem to każdy kanale powinny być to różne parametry.

Znalazłem coś takiego w sieci:

 

National Geographic : 7200-11000 kbit/s

min 5000 kbit/s

max 15443 kbit/s

 

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s

min 15400 kbit/s

max 18000 kbit/s

 

Eurosport HD : 12000 kbit/s

min 10390 kbit/s

max 12174 kbit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identycznie 6,000MBPS, ale czy to jest ta sama jednostka co kbit/s?

kolego tu zobacz ;) >>> na przykladzie tera ale to samo ( chodzi o ilosc na danym przykladzie) bo sa nizej opisy http://pl.wikipedia.org/wiki/Terabajt

a tu o bit >>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Bit

a czy moduł Cyfrowy Polsat HD CAM prepaid działa poprawnie z 9600?

i jeszcze jedno pytanie: czy można jakoś zwiększyć bit rate, bo na wszystkich kanałach HD mam 6,000 MBPS, a z tego co czytałem to każdy kanale powinny być to różne parametry.

Znalazłem coś takiego w sieci:

 

National Geographic : 7200-11000 kbit/s

min 5000 kbit/s

max 15443 kbit/s

 

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s

min 15400 kbit/s

max 18000 kbit/s

 

Eurosport HD : 12000 kbit/s

min 10390 kbit/s

max 12174 kbit/s

 

kolego jak wyzej z tym ze kazdy kanal ma inne mb/s ( dlatego ze inaczej nadaje , jakosc , szybkosc itd...) np teraz na polsat hd jet ( idzie kabaret) 7,4 MByte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z optykami nie dzialaja poprawnie moduly aston a kolega nie napisal jaki wsadza ......... :wink:

 

to samo tyczy sie modulow TechniSat conax :D

 

To jak niby mam oglądać według opticuma cyfre+ na orginalnym sofcie conax??? Bo tylko za ten niby odpowiadają . U mnie z tym modułem aston 2.23 według mnie rozkodowanie i przerzucanie kanałów jest ok, oprócz tych incydentów brak audio i zawieszenie. Chodź jak dobrze se przypominam to nawet na samym module polsatu też to występuje (muszę to jeszcze posprawdzać z samym polsatem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z optykami nie dzialaja poprawnie moduly aston a kolega nie napisal jaki wsadza ......... :wink:

 

to samo tyczy sie modulow TechniSat conax :D

 

To jak niby mam oglądać według opticuma cyfre+ na orginalnym sofcie conax??? Bo tylko za ten niby odpowiadają . U mnie z tym modułem aston 2.23 według mnie rozkodowanie i przerzucanie kanałów jest ok, oprócz tych incydentów brak audio i zawieszenie. Chodź jak dobrze se przypominam to nawet na samym module polsatu też to występuje (muszę to jeszcze posprawdzać z samym polsatem) .

Jakims normalnym module :D np modul cyfry a polsatu sa to te same moduly roznia sie tylko systemem z takim modulem nie zauwazylem bledu ..... Co do polsatu nie pamietam aby cos zle sie dzialo w ostatnich wersjach softow np frezz czy inne ( jedynie co wolne wlaczanie kanaow HD np polsat HD czy filmbox hd) , a co do Cyfry uzyj oprogramwania MCAS ( dla sprawdzenia i wlasnego sumienia jak dziala i jaka jest roznica modul a karta ( zdaje sie 3 lub 4 podstrony wstecz jest najnowsze oprogramowanie ) , co do samego Astona hmmm musi wyjsc poprawka do niego ( z jakas firma tez nie dzialal poprawnie ) ....

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...