Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszym rozwiązaniem i wyjściem z tej chorej sytuacji byłoby wycofanie kanałów TVP z oferty płatnych platform satelitarnych i udostępnienie ich na listach kanałów z Astry. Oczywiście FTA. Wtedy każdy, kto chciałby oglądać tylko TVP, oglądałby TVP, a kto chciałby mieć dodatkowo płatne kanały, miałby je, razem z kanałami TVP. I każdy opłacałby abonament RTV, bo odpadłby argument, że płaci dwa razy za to samo. Ale do tego potrzebna by była dobra wola platform satelitarnych, m.in. Cyfry+, która musiałaby zaimplementować w swoich starych Mediasatach obsługę DiSEqC - a jak wiemy jest to możliwe i osiągalne na alternatywnym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanJ26

Serwisy king of sat, flysat czy im podobne korzystaja z informacji nadsyłanych przez "szperaczy"(sam kilka razy dawałem namiary na zmiany czy nowe kanały) i wystarczy ze ktoś przez pomyłke wpisał nagra i tak zostało wprowadzone. Mnie tuner pokazuje system kodowania NDS więc jest bez niespodzianek jesli chodzi o ten fragment dyskusji.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra 1KR, 19.2°E
# (00h59) TVP: TVP 1 jest teraz szyfrowany w Nagravision 3 (10861.75MHz, pol.H SR:22000 FEC:8/9 SID:7100 PID:512[MPEG-4]/650 Polish,651 Polish).
# (00h59) TVP: TVP 2 jest teraz szyfrowany w Nagravision 3 (10861.75MHz, pol.H SR:22000 FEC:8/9 SID:7101 PID:513[MPEG-4]/660 Polish,661 Polish).
# (00h59) TVP: TVP Sport jest teraz szyfrowany w Nagravision 3 (10861.75MHz, pol.H SR:22000 FEC:8/9 SID:7103 PID:515[MPEG-4]/680 Polish,681 Polish).
# (00h59) TVP: TVP HD jest teraz szyfrowany w Nagravision 3 (10861.75MHz, pol.H SR:22000 FEC:8/9 SID:7120 PID:532[MPEG-4] /850 Polish,851 Polish,852 English). 

 

Czy ktoś może potwierdzić kodowanie w Nagravision 3

 

źródło: http://pl.kingofsat.net/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija 2 dzień jak dowiedzieliśmy się o zakodowaniu części platformy tvp. Emocje trochę opadły. Ja ze swojej strony chciałbym powiedzieć że gdy tvp wprowadzi karty za cenę ok 50 złotych jak to zapowiadano i karty te będą działać w tunerach które są na rynku ( te co są dekodują nds sky deuchland) to ja kupię taką kartę bez wahania. A gdyby tak jeszcze po okazaniu dowodu opłaty abonamentu byłoby 20 zł zniżki to już super Mnie np bardzo zależało na tvp sport. Teraz mam podstawowy+ w cyfrze. Żeby mieć tvp sport musiałbym dopłacić 20 złotych miesięcznie. Wiem niektórzy powiedzą że za te dwie dychy miałbym jeszcze inne programy ale mnie one nie są do szczęścia potrzebne. Po drugie miałbym tvp hd, którego w cyfrze nie ma a "Doktora House" w HD oglądało się super. Wiem że ci co twierdzą że to telewizja publiczna i powinna być za free też mają swoje racje. Obojętnie co jeszcze byśmy tu nie napisali to każdy będzie miał racje. Szkoda tylko że nikt z zarządu tvp nie wydał jakiegoś normalnego oświadczenia , nie wytłumaczył ludziom o co naprawdę chodzi. Szkoda że zmieniono na szybko informacje na stronie tvp nie zmieniając daty. W ten sposób wygląda to na wielki przewał. I już na koniec miałbym takie małe życzenie żeby Pan Szwedo w ramach testów odkodował w środę tvp hd na czas meczu Polska-Słowacja bo jak przypomnę sobie jakość transmisji meczu ze Słowenią i Irlandią na tvp 1 w sd to płakać się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy wróżą koniec platformy? Napisano na stronie o karcie i dekoderach więc będzie i platforma. Przypuszczam że z 90%, może nawet 99%, osób zainteresowanych platformą TVP i tak kupiłoby kart za 50 zł dla FTV i a la carte. A kto najbardziej zyskiwał na 1,2,hd i sport FTA? Abonenci CP z Samsungami i abonenci Cyfry+ z tunerami HD czyli jakby nie patrzeć konkurenci. Zakodowano więc ten problem zniknął i przy okazji zniknął problem opłat wnoszonych za TVP HD i TVP Sport. Ja tu widzę same plusy.

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę po co platforma TVP wystartowała we wrześniu. Miała ratować Farfała, chciał się pokazać z dobrej strony. Prawdopodobnie stąd tyle kanałów FTA. Pamiętacie pierwszy wywiad dla SK? Start platformy planowano dużo później niż SatKrak. Wtedy TVP Sport miał być przecież w pakiecie FTV. Pamiętam zdziwienie jakie wywołało pojawienie się tego kanału FTA i pytania czy to na stałe. Moim zdaniem z platformą jest wszystko w porządku. 15 września nastąpił po prostu falstart który narobił wszystkim nadzei. To co jest obecnie należy traktować tak jak napisano na stronie TVP, kolejny etap testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o koszty, a o funkcjonalność. Nową kartę gdzieś trzeba przecież włożyć...

Ja mam Fergusona Ariva 200 i kartę Tnk. Ewentualną Kartę TVP nie mam już gdzie wcisnąć.

Mam co prawda drugi tuner, nawet jeszcze podłączony (mam konwerter quad) ale to tez Ferguson i pech... tez reaguje na pilota z Arivy :(

Karta to wiec kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niektórzy wróżą koniec platformy? Napisano na stronie o karcie i dekoderach więc będzie i platforma. Przypuszczam że z 90%, może nawet 99%, osób zainteresowanych platformą TVP i tak kupiłoby kart za 50 zł dla FTV i a la carte. A kto najbardziej zyskiwał na 1,2,hd i sport FTA? Abonenci CP z Samsungami i abonenci Cyfry+ z tunerami HD czyli jakby nie patrzeć konkurenci. Zakodowano więc ten problem zniknął i przy okazji zniknął problem opłat wnoszonych za TVP HD i TVP Sport. Ja tu widzę same plusy.

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę po co platforma TVP wystartowała we wrześniu. Miała ratować Farfała, chciał się pokazać z dobrej strony. Prawdopodobnie stąd tyle kanałów FTA. Pamiętacie pierwszy wywiad dla SK? Start platformy planowano dużo później niż SatKrak. Wtedy TVP Sport miał być przecież w pakiecie FTV. Pamiętam zdziwienie jakie wywołało pojawienie się tego kanału FTA i pytania czy to na stałe. Moim zdaniem z platformą jest wszystko w porządku. 15 września nastąpił po prostu falstart który narobił wszystkim nadzei. To co jest obecnie należy traktować tak jak napisano na stronie TVP, kolejny etap testów.

 

Zwlaszcza najwiekszym plusem jest wywalona kasa na spot beam !!! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie totalnie głupota kodować wiązkę kierunkową spot beam, bo przez to się ośmieszamy.

Nie wiem, czy obserwowaliście jak sie Szwedo wypowiadał, zanim jeszcze został prezesem. Mówił że nie ma co uruchamiać platformy satelitarnej bo już działa kilka i dobrze wypełniają misje TVP. Więc to jest tylko lobowanie, a mogę powiedzieć więcej, prawdopodobnie dostali łapówkę aby platformę zakodować i zlikwidować. To wszystko nadaje się do CBA, i po za tym prokuratura powinna sie tym zająć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy tvp wprowadzi karty za cenę ok 50 złotych jak to zapowiadano i karty te będą działać w tunerach które są na rynku ( te co są dekodują nds sky deuchland) to ja kupię taką kartę bez wahania.

I prysnął cały czar! I o karcie również. Wydaje się mi, że o "wielkiej" platformie TVP będzie jeszcze głośno! Ale już tylko w kawałach. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot beam mamy za darmo

Na innym forum wyczytałem, że u niektórych wzrosła moc sygnału, co może sugerować że wyłączono spot beam. Ja raczej nie mam jak tego sprawdzić, dlatego dobrze gdyby wypowiedzieli się ludzie, którzy mieszkają np. we Francji, gdzie sygnał nie docierał. Czy coś się zmieniło? Jeśli spot beam TVP miała za darmo, to może nie było żadnych kar finansowych przy wycofaniu się z tego projektu i nowy zarząd lekką ręką pozbył się tego "utrudnienia"? :/ Przecież przy obecnym projekcie, nie miał żadnego sensu, bo jeszcze bardziej ograniczył dostępność kanałów, które przed spot beamem i tak leciały FTA na całą Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystko stracone, widać po braku wyjaśnień że nie bardzo wiedzą w TVP co robić dalej. Zmasowany atak widzów i ludzi z branży (Satkurier obiecał interweniować gdzieś czytałem) może coś pomóc. Może ktoś ważny im też nawtyka, piszcie do Pisu SLD, UKE, UoKiK. rzeczników czy gdzie jeszcze macie dojście a przede wszystkim do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się martwią? Nie powinni odczuć różnicy, bo w końcu programy TVP miały być niedostępne poza granicami Polski. Ot tak Farfał zorganizował cały ten spot beam.
Do końca nie zrozumiałeś. Niemieckie komentarze podałem by pokazać, jak zagraniczni znawcy tematu zareagowali na kodowanie kanałów dostępnych w wiązce punktowej (tzw. spot beam) tylko dla Polski. Pytanie: do czego miał być ten spot beam? Chodzi o logikę - po kiego kodować kanały nadawane w wiązce punktowej. Zresztą zapraszam do lektury na forum digitalfernsehen.de - tam nieco huczy na ten temat :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot beam mamy za darmo

Na innym forum wyczytałem, że u niektórych wzrosła moc sygnału, co może sugerować że wyłączono spot beam. Ja raczej nie mam jak tego sprawdzić, dlatego dobrze gdyby wypowiedzieli się ludzie, którzy mieszkają np. we Francji, gdzie sygnał nie docierał. Czy coś się zmieniło? Jeśli spot beam TVP miała za darmo, to może nie było żadnych kar finansowych przy wycofaniu się z tego projektu i nowy zarząd lekką ręką pozbył się tego "utrudnienia"? :/ Przecież przy obecnym projekcie, nie miał żadnego sensu, bo jeszcze bardziej ograniczył dostępność kanałów, które przed spot beamem i tak leciały FTA na całą Europę.

 

Spot beam jest w dalszym ciagu wlaczony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sybic ,,, nie siej wrogiej (głupiej) propagandy. Abonament RTV jest ustawową powinnością (oprócz osób zwolnionych) więc nie polecaj działań typu: można jeździć na czerwonym świetle bo nie na wszystkich skrzyżowaniach stoi policjant).

i po drugie: tysiące razy powtarza się ,że abo RTV pobierane jest z mocy Ustawy za "POSIADANIE sprawnego odbiornika radiowego lub telewizyjnego" ( a nie za oglądanie na tym telewizorze takiej czy innej telewizji).Psioczyć więc trzeba na chore?? prawo , a nie TVP...

A na każdym kroku spotyka się typowych chłopków-roztropków do których ta sprawa nie dociera i wiedzą swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...