Skocz do zawartości

Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

00433.gif

Mainstream Media AG, niemiecka spółka zamierza uruchomić w Polsce kanał Romance TV, który będzie emitować filmy i seriale o miłości. Stacja Romance TV pojawi się na polskim rynku w 2010 roku.

Krzysztof Mikulski z firmy Frame by Frame, powiedział, że kanał Romance TV kierowany będzie do kobiet powyżej 30. roku życia. Nadawca już od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z operatorami kablowymi i satelitarnymi w sprawie dołączenia Romance TV.

 

W ofercie Romance TV znajdą się filmy niemieckie, pochodzące z archiwum publicznej stacji ZDF oraz od producentów niezależnych, a także produkcje z Hollywood i Bollywood. Romance TV będzie emitować też seriale głównie niemieckie, ale też pochodzące z Francji, Włoch czy Hiszpanii. W ramówce znajdzie się również polski program z wywiadami z gwiazdami.

Przyszła konkurencja dla Zone Romantica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląska Telewizja Regionalna TVS oraz niemiecka płatna telewizja Romance TV informują o nawiązaniu niezwykłej współpracy programowej. Już od 19.9.2009 r., w każdą sobotę o godz.20: 15, w trakcie 1,5 godzinnego okna programowego w telewizji TVS można będzie obejrzeć w języku polskim wybrane hity stacji Romance Tv Polska, takie jak: „Statek marzeń”, „W dolinie dzikich róż”, Rosamunde Pilcher: „Zwycięstwo miłości”, Inge Lindtstroem: „Farma nad jeziorem Malar”.

Czyli na TVS od jutra odrobina tego, co od przyszłego roku zostanie zaprezentowane w nowym kanale Romance TV Polska.

 

img4649.jpg

 

A powyżej logo i motto kanału Romance TV Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po samym opisie można stwierdzić, że ten kanał będzie lepszy od Zone Romantica. Sam oglądałem kilka filmów niemieckich, które podobały mi się, a dodatkowe wzbogacenie ramówki o produkcje z Hollywood i Bollywood jest moim zdaniem dobrym ruchem dla takiego kanału.

:sciana::sciana::sciana:

Dlaczego takie durnowate kanały się pchają do Polski, a nadal nie mamy kanałów takich jak FX czy Zone Horror? :?

Bo każdy ma swój gust, więc rynek medialny musi byc tak zbudowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Co do FX i Zone Horror, to zapytaj się ich nadawców, dlaczego nie chcą wprowadzić tych kanałów do Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o produkcje z Hollywood, które pasowały by do ramówki Romance TV Polska, nie kojarzę nic więcej poza "Modą na sukces". :lol2: Ciekawe jak by na to zareagowali fani "Mody na sukces", gdyby w ramówce znalazły się odcinki od początku tego jakże sławnego serialu... :lol:

A co do produkcji Bollywood według mnie jest to trafiony pomysł, bo chyba nie ma jeszcze w Polsce takiego kanału, który systematycznie pokazywałby produkcje Bollywood'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19 września (sobota) na TVS można już oglądać hity z telewizji Romance TV. Ciekawi mnie jakie wyniki oglądalności odnotowała TV Silesia podczas emisji tych programów i czy będzie miało to ewentualnie wpływ na dalsze losy Romance TV w Polsce, tzn. czy po niepowodzeniach i zbyt małej oglądalności na kanale TVS spółka Mainstream Media AG zdecyduje się jednak nie wprowadzać kanału na polski rynek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, czy może ktoś jeszcze ale Romance tv reklamował się w bloku reklamowym w Tv Puls w zeszłym tygodniu. Widziałem własnie reklame tegoż kanału o czym spieszę donieść. Była to to reklama mówiąca o tym, że kanał Romance tv będzie dostępny u twojego operatora czy jakoś tak to brzmiało ze jest to telewizja o prawdziwej miłości.

Może wiadomo coś więcej, na temat ewentualnego startu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, czy może ktoś jeszcze ale Romance tv reklamował się w bloku reklamowym w Tv Puls w zeszłym tygodniu. Widziałem własnie reklame tegoż kanału o czym spieszę donieść. Była to to reklama mówiąca o tym, że kanał Romance tv będzie dostępny u twojego operatora czy jakoś tak to brzmiało ze jest to telewizja o prawdziwej miłości.

Może wiadomo coś więcej, na temat ewentualnego startu???

Owszem, wiadomo już trochę więcej i kampania reklamowa też się już rozpoczęła.

Z satkurier.pl:

Wkrótce w Polsce powinien pojawić się nowy kanał Romance TV. Debiut jest zapowiadany za kilka miesięcy. Już teraz prowadzona jest kampania reklamowa zapowiadająca jego uruchomienie. Na razie filmy z oferty nowej stacji można oglądać na antenie TVS. Nie ujawniono oficjalnej daty startu. W materiałów prezentujących nowy kanał wynika, że Romance TV Polska ma ruszyć w pierwszym kwartale 2010 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapomnieli jedynie poinformować kiedy mają zamiar pojawić się na polskim rynku. To chore tworzyć stronę internetową kanału nie znając terminu zaistnienia w naszym kraju oraz wstawiając tam następujący tekst:

 

Tim Werner: "jesteśmy zadowoleni z targów i mamy nadzieję, że Romance TV już wkrótce wkroczy na rynek w Polsce.”

 

Szczerze to chyba widzowie powinni mieć nadzieję widząc stronę internetową Romance TV Polska, a nie jej nadawca... Równie dobrze Telewizja Polska powinna założyć dział dot. TVP Parlament i napisać w nim "Mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś wystartować z kanałem parlamentarnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zapomnieli? :> A fragment poniżej (ze strony romance-tv.pl) niby o czym innym informuje, jak nie o starcie Romance TV Polska:

Już 19 września po Niemczech, Austrii i Szwajcarii kanał Romance TV ruszy także w Polsce – na początek w ramach jednogodzinnego okienka programowego TVS, w soboty o godzinie 20.15. W pierwszym półroczu 2010 planuje się emisję kanału Romance TV Polska jako samodzielnego 24-godzinnego programu odbieranego poprzez kabel, satelitę oraz oferowanego jako usługa IPTV, całkowicie w języku polskim. W Warszawie trwają już odpowiednie przygotowania. W sprawie dodatkowych informacji o możliwościach odbioru tej stacji prosimy o kontakt ze swoim operatorem sieci kablowej, platformy satelitarnej czy usługi IPTV.

Plany przedstawione, ale jakie będą tego realia to już czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiele więcej się nie dowiedzieliśmy... Uszczuplono jedynie datę planowanego startu z całego pierwszego półrocza 2010 do II kwartału b.r. (1 kwiecień - 30 czerwiec), co było mimo wszystko do przewidzenia, że wystartują raczej pod koniec pierwszego półrocza niż na początku 2010 roku (o ile tylko zdążą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc u znajomego załapałem się na film typu Made in Bollywood. Z każdą następną minutą oglądania filmu coraz bardziej przypadał mi do gustu. Powiem tak: Jeżeli ten kanał wystartuje i takowe filmy będą w jego ramówce (a według planów mają być) to wróżę mu świetlana przyszłość :smile: niż np. kanału Zone Romantica. Gdziekolwiek ten kanał wystartuje znajdzie on swoich wiernych "oglądaczy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...