Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dowolne kanały sam sobie musisz wyszukiwać, lub wgrywać listy zrobione przez kogoś.

Jakość obrazu myślę, że jest porównywalna, trudno określić czy lepsza, czy gorsza.

 

Czy w takim razie Ferguson jest mi w ogóle potrzebny? Tuner ma służyć w zasadzie jedynie do Cyfry. Spodziewałem się, że jakość obrazu będzie lepsza niż na Philipsie HD którego miałem do tej pory. Do tego problemy z listą kanałów itp. Czy w moim wypadku Ferguson wart jest zachodu?

Czy jeśli pod Fergusona podepnę dysk twardy bądź USB, to będę mógł korzystać z opcji VOD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

 

Czy zakup dysku dla Ariva 200HD model: Samsung Dysk zewnętrzny 320GB HXMU032DA to dobry zakup, czy też nie?.

 

Cięzko powiedziec ale są opinie ze lepiej kupi dysk 3,5 cala bo ma własne zasilanie a te dyski 2.5cala są zasilane z portu USB co daje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia zasilacza.

Ja ostatnio kupiłem dysk 3,5 cala 1TB HITACHI SIMPLE DRIVE III i jestem zadowolony z niego bo zapłaciłem 200zł.

A to że 3,5 cala jest większy według mnie nie ma znaczenia ponieważ spokojnie możesz ten dysk gdzieś schowac i nawet nie widac podłączonego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mógł korzystać z VOD na żadnym dekoderze oprócz tych od cyfry. Dodatkowo 99% nagranych programów będziesz musiał ręcznie nazywać wklikując nazwę z pilota. Ponadto niewiele wskórasz na EPG bo działa ono w arivie bardzo słabo.

 

Zmień sobie na Pace z 500GB dyskiem i będziesz miał święty spokój. Ja wpakowałem ponad 400zł w tą arivę i bardzo żałuję tej decyzji. Jeden z najgorszych zakupów elektroniki (o ile nie najgorszy) jakiego kiedykolwiek dokonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitter Small II działa z Pace PVR HD ,Ariva 200, Mediasatami i Fergusonami FX bez problemów ( połączone mogą być 3 różne dekodery ).

 

Cześć,

 

mam Small II w kombinacji Ariva 200 na soft 2.08B4 + Strong 6880 z Cyfry+.

 

Na strongu chodzi bez zarzutu. Na ariva 200 - raz na 5-10 min pikseloza na 0,5 sek albo Freeze (też zalezy od kanału)...

 

Macie może pomysł z czego to wynika albo sugestie co jeszcze powinienem sprawdzić ?

A może powrót do wersji 1xx softu ?

 

Sprawdzałem rózne podpięcia kabli, zmieniałem karty klienckie między dekoderami. Bez zmian.

 

pozdrawiam

Voyti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 100, 200 działa ze spliterem Small II po zmianie oprogramowania i po zmianie częstotliwości taktowania karty w menu tunera z 6Mhz na 3.6Mhz.

Soft i opis wgrania na stronie producenta splittera.

Mi z softem 2.08B4 chodzi b.dobrze na obu częstotliwościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Używam go z Clone+ i nie ma żadnych problemów (nie licząc przejściowych problemów z zasięgiem ale to już wina samego splittera i grubych ścian ;) )

 

Czasem problemy nie biorą się stąd, że ściany grube itp, ale stąd, że splitter jest zbyt blisko tunera. Trudno w to uwierzyć ale tak właśnie jest. U mnie problemy z obrazem - zacięcia, napis zakodowane, były na odbiorniku, który stał najbliżej splittera, za ścianą. Po oddaleniu splittera problemy zniknęły. Mam Clone+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od oprogramowania 2.05B7 (na wcześniejszych nie sprawdzałem) można podczas nagrywania wchodzić do zawartości nagranych wcześniej pozycji (np na dysku) i je odtwarzać (a nagrywany materiał nie ulega zatrzymaniu) . Aby to zrobić należy po włączeniu arivy wejść na chwilę do listy nagrań po tym wychodzimy z menu , wciskamy rec i nagrywamy interesujący nas program , następnie wchodzimy do nagrań i odtwarzamy co chcemy . Funkcja ta jest dostępna cały czas jednak gdy wyłączymy tuner

to aby znów mieć dostęp do tej funkcji należy wejść na chwilę do listy nagrań i wyjść z menu (każde wyłączenie tuner kasuje tą funkcje) .

W/w możliwość jest bardzo przydatna gdy nagrywamy audycję z reklamami (ona się nagrywa a my w tym czasie oglądamy film nagrany wcześniej) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napotkałem pewną zagadkę. Otóż chcę bezproblemowo programy zapisane przez Arivę na dysku nagrywać na dvd (na komputerze). DO tej pory kolejność była taka, że TS Tool łaczyło pliki a poźniej "czymś" można było kowertoać na płytę dvd. Przy oprogramowaniu 2... sprawa się nieco skomplikowała. No bo o ile można nagrywać kawałki 4GB to jeśli programy przekraczają tą wartośc mam w środku programu przerwę i przejście do kolejnego pliku. A TS Tool takich plików już nie połączy... Czy macie jakiś sprawny patent na zadanie: nagrać Arivą --> przenieść na komputer --> nagrać z tego normalną płytę dvd? Zastanawiam się jeszcze dlaczego nie można od razu użyć pliku z Arivy i wrzucić na dvd - jest to przecież format mpeg akceptowany w formacie dvd (mpeg1 i mpeg2) a mimo to wymaga konwersji, bo inaczej są komuniaty illegal format itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napotkałem pewną zagadkę. Otóż chcę bezproblemowo programy zapisane przez Arivę na dysku nagrywać na dvd (na komputerze). DO tej pory kolejność była taka, że TS Tool łaczyło pliki a poźniej "czymś" można było kowertoać na płytę dvd. Przy oprogramowaniu 2... sprawa się nieco skomplikowała. No bo o ile można nagrywać kawałki 4GB to jeśli programy przekraczają tą wartośc mam w środku programu przerwę i przejście do kolejnego pliku. A TS Tool takich plików już nie połączy... Czy macie jakiś sprawny patent na zadanie: nagrać Arivą --> przenieść na komputer --> nagrać z tego normalną płytę dvd? Zastanawiam się jeszcze dlaczego nie można od razu użyć pliku z Arivy i wrzucić na dvd - jest to przecież format mpeg akceptowany w formacie dvd (mpeg1 i mpeg2) a mimo to wymaga konwersji, bo inaczej są komuniaty illegal format itd.

1. Zgrać pliki na dysk

2. Połączyć pliki z jednego katalogu TS np. programem TsSplitter ( darmowy)

3. Obróbka pliku .TS do formatu zgodnego z DVD ( czyli MPEG2 z kodekiem mpeg), nagranie źródłowe w MPEG4 z kodekiem h.264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Trochę pokombinowałem sam - okazuje się, ze "surowe" pliki *.ts można scalać także z linii poleceń windows (polecenie copy z odpowiednimi parametrami). Wszystko działa idealnie. FFan zaciekawiłeś mnie jedną sprawą - jesteś pewny, że Ariva nagrywa w mpeg4 (h.264)? Po pierwsze patrząc na rozmiar nagrań - wykazują one typową wielkość dla dvd (mpeg1 lub 2). Gdyby były mpeg4 ich wielkość powinna byc raczej mniejsza. Druga sprawa - program, którym tworzyłem płytę dvd stwierdził, że niczego nie musi przekodowywać (za wyjątkiem zmiany parametru gop) i faktycznie cała (pełna) płyta dvd była zrobiona (z pliku *.ts) w około 10 minut a więc na pewno niczego nie kodował od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dopowiem, bo zrobiłem masę nagrań DVD-Video z Arivy. Moim zdaniem, Ariva nagrywa w takim formacie (czyli H.264 lub MPEG2), w jakim nadawany jest dany program. Rozdzielczość obrazu bywa różna. Ariva nie zmienia kodowania. Opracowałem sobie dosyć skomplikowaną metodę przetwarzania nagrań TS MPEG-2 na format DVD-Video. Można to osiągnąć bez przekodowywania obrazu. Przykładowo, nagrania z TVN (TnK, 720x576) bezpośrednio nadają się do authoringu DVD, natomiast z TVP1/2 (TnK, 704x576) już trzeba przetworzyć funkcją gop fix programu MPEG-VCR. Przy okazji pytanie: czy ktoś zna sposób, aby tą funkcję wywołać wsadowo z wiersza poleceń?

Co do sklejania plików TS poleceniem copy, to bym raczej odradzał (może się mylę, ale mam złe doświadczenia z użyciem tej metody dla plików MPG). Ja używam funkcji merge programu TS Doctor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva nagrywa dokładnie to, co nadaje nadawca. Rozmiar MPEG4 może być podobny do MPEG2, gdyż kanał HD ma wiekszą rozdzielczość, co kompensuje zysk z zastosowania większego stopnia kompresji.

 

Jeśli chodzi o polecenie copy, to uzycie go w formie copy /b powoduje binarne połączenie plików. Jego złe działanie z plikami MPEG2 mogło wynikac z tego, że każdy plik ma nagłówek. Ariva zaś przy nagrywaniu tnie plik binarnie i nie wstawia nagłówka na poczatku każdego z kawałków. Więc binarne połączenie powinno odtworzyć oryginalny strumień.

 

DVD. Generalnie DVD powninno przyjąc bez zmian rozdzielczość 704x576. Jeśli nie przyjmuje, to jest to tylko ograniczenie programu do authoringu. Plik MPEG2 posiada zapisany współczynnik proporcji DAR i to na jego podstawie odtwarzacz wyswietla go we właściwych proporcjach. Dlatego rozdzielczość pozioma nie ma istotnego znaczenia. Wszystko zależy od ograniczeń programu do authoringu i odtwarzacza.

 

Najczęściej spotykane standardy, to:

 

720 x 576 (pełny PAL)

704 x 576

480 x 576 (SVCD, ale część odtwarzaczy spokojnie to akceptuje)

356 x 576 (stosowane w wielu nagrywarkach DVD przy wyzszych stopniach kompresji)

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój debiut w tym wątku. Kupiłem Arivę 200 i po kilku dniach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z wyboru (oby tak dalej). Mam jednak jedno pytanie - oglądałem wczoraj mecz LM z nSport SD (karta TnK SD w czytniku), tuner podłączony do TV dziesięciometrowym kablem HDMI. Po kilkudziesięciu minutach (już na meczu, studio było OK) dźwięk co jakiś czas przyciszał się i podgłaszał - jest to jakaś wada tunera czy nadawca wczoraj się nie popisał? Miał ktoś podobny problem?

Oprogramowanie tunera najnowsze ze strony Fergusona, lista też ze strony zmodyfikowana przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...