Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na marginesie: czy koledzy zauważyli, że z transpondera ITI 11393 leci poprawny czas? :)

 

Przyznam, że nie wiedziałem, gdyż czas mam ręczny. Dzieki za info. Sprawdzę, jak działa nagrywanie w nowej sytuacji juz na automatycznym zegarze.

 

Swoja drogą, tyle czasu to trwało. Przypadek? A może Ferguson wystapił do ITI z odpowiednim apelem? ;)

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, tyle czasu to trwało. Przypadek? A może Ferguson wystapił do ITI z odpowiednim apelem? ;)

Dokładnie to samo mi wczoraj przeszło przez myśl, że chyba łatwiej będzie zwrócić uwagę ITI niż poprawić błąd różnic czasowych. Co oczywiście nie rozwiązuje zupełnie problemu nagrywania z timera kanałów z różnym czasem ludziom, którzy oglądają egzotyczne kanały.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, czy nie wysłać jakiejś wiadomości do ITI, podobnie, jak to uczyniłem w przypadku Universal Channel Polska. Obawiałem sie jednak, że ITI, to na tyle duża firma, że nie przejmnie się takim apelem.

 

Rozwiązanie problemu leży, tak czy inaczej, po stronie producenta tunerka. Ostatnie zmiany w oprogramowaniu nie przyniosły nic nowego w tej kwestii, więc pozostaje pytanie, czy temat odtawili ad acta, czy też wymaga on większej ilości pracy? Osobiscie postanowiłem cierpliwie jeszcze jakiś czas odczekać. najgorsze, że teraz nie będzie można tego sprawdzić, chyba że nakichś egzotycznych kanałach.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hym co do dysku do Arivy200 myślałem ok 250Gb, coś pewnie bym w HD nagrywał, ale myślę, że może wystarczy! Czas idzie ładnie w ItI. Szkoda, ze rzeczywiście tyle czasu to trwało, a było moco irytujące. A czy zauważyliście, że czasem znikają Wam posty? Administratr cenzurator czy co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ciekawe co zmienili, i czy na lepsze czy na gorsze. Co do dystku w Arivie to myślę o 250GB. Mam wrażenie że mi wystarczy. Czy taki dysk do Arivy musi mieć oddzielne zasilanie, czy przez kabel usb wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dysku, to praktyka pokazuje, że nie musi mieć zasilania zewnętrznego, jednak zwróć uwagę przy kupnie, by pobór prądu był jak najbliżej 500mA - czyli jak najmniej przekraczał tę wartość (specyfikacja USB), oczywiście koledzy użytkują takie dyski i na razie nic się nie dzieje (producent zaleca dyski z zasilaniem zewnętrznym co otwiera mu furtkę do nieuwzględniania ewentualnych reklamacji).

Tu niezłym rozwiązaniem są dyski WD My Passport - zgrabne, ciche. Jak już kupisz to najpierw w komputerze skasuj wszelkie partycje i zdefiniuj jedną. Dyski WD (i nie tylko one) posiadają ukrytą partycję z dodatkowym softem do backupu, sterownikami itp.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD Elements jest jeszcze lepszy, bo tańszy i nie posiada dodatkowych partycji. Podłącza się go i śmiga bezproblemowo. U mnie juz ponad dwa miesiące. Z jedną drobną wpadką spowodowana prawdopodobnie złym działaniem tunera.

 

Wracając do poprawy dokładności czasu na transponderze ITI. Przeprowadziłem kilka nagrań z TVN i innych kanałów. W każdej z konfiguracji nagrywanie działa dobrze. Jak na razie, mogę zrezygnować z ręcznego zegara. Może nawet wyłączę go w trybie standby.

 

Soft: 1.04.B8. Jak na razie producent "nie chce" przywrócić poprawnie działającej funkcji odłączania dysku obecnej w tej wersji. Nic nie wskazuje na to, aby nowe softy zawierały jakieś poprawki dotyczące różnic czasowych. Jednak poprawa ze strony ITI daje na razie swobodę działania.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

skorzystam z okazji i zadam pytanie, które pewnie już wiele razy padało na tym forum...

czy warto kupić tę Arivę 200? szukam dobrego tunera HD dla Cyfry+ (PVR wykorzystywane będzie tylko okazjonalnie i zewn. dysk będzie zwykle odłączony), oferującego dobrą jakość za rozsądną cenę. nie będzie w nim raczej żadnej "edukacji" ani kombinowania z softami (chyba, ze ktoś uważa, że jakiś nieoficjalny soft jest lepszy), chcę tylko tuner, który da dobrą jakość na SD i HD, i nie będzie się wieszał ani robił przykrych niespodzianek w trakcie oglądania, typu zatrzymywanie obrazu albo głosu w trakcie transmisji (w moim linbox-ie tak się niestety zdarza). czy ten tunerek spełni oczekiwania, czy może jednak lepiej go sobie darować i wybrać coś innego z tej klasy (jak np. Globo 9600)? bardzo proszę o opinię użytkowników tego sprzętu, z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupić tę Arivę 200?

Jednym słowem: warto.

Użytkuję od grudnia ubiegłego roku i jestem zadowolony.Zdarzają się co prawda "wpadki" tunera przy nagrywaniu, jednak jeśli będziesz bardzo okazjonalnie nagrywał, to nawet ich nie zauważysz. Soft 1.04B8, 1.05B1 - ten ostatni użytkuję i mogę polecić. Najnowszego nie wgrywałem, gdyż nie poprawia funkcji, które w sofcie są a nie działają tak jak powinny. Ze znaczących ulepszeń w nowym sofcie jest usunięcie trzasków w audio na wyjściach cyfrowych, za to w gratisie firma dodała restarty TV/Radio z astry. Z reguły co soft to jakiś ciekawy "gratis" :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się co prawda "wpadki" tunera przy nagrywaniu, jednak jeśli będziesz bardzo okazjonalnie nagrywał, to nawet ich nie zauważysz

 

Co masz na myśli pisząc "wpadki"? Jakie, jak często itd. Kupując tuner z możliwością nagrywania nie nastawiam się raczej na to, że będę nagrywał okazjonalnie - wręcz przeciwnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja użytkuję ten tuner od tygodnia, jestem zadowolony z niego. Jak dla mnie nie ma żadnych jeszcze wpadek, ale może to kwestia czasu. Mam wgrany najnowszy soft, który wyraźnie poprawił funkcjonawanie epg. Teraz epg przeskakuje od razu jeśli konczy się jakiś program, a nie poprostu staje, kiedy się skonczył. Co do nagrywania to nic nie powiem, bo musze sobie kupic dysk. Co do jakości obrazu, to jest super, zwłaszcza kanały HD, jest czym oko pocieszyć. Co do kanałów SD, to jest też całkiem nieźle. Ogólnie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "wpadki"? Jakie, jak często itd.

Przede wszystkim są to wpadki przy nagrywaniu z timera. Mówię o sofcie 1.05B1. Czasami zdarzy się, że nie nagra zaprogramowanego nagrania. Usiłuję w jakiś sposób wyodrębnić warunki w jakich to się dzieje, i już częściowo mi się to udaje.

W sytuacji gdy masz ustawione nagrywanie z timera i to nagrywanie już się rozpocznie i powiedzmy, że się już skończyło, lecą napisy, do końca zaprogramowanego czasu zostało 7 minut, więc dajesz stop, potwierdzasz, że chcesz skończyć nagrywanie i zostawiasz dalej włączony tuner na tym samym kanale, bo za 15 minut ma się rozpocząć kolejne. I tu jest zasadzka, u mnie, w takiej sytuacji po manualnym zakończeniu pierwszego nagrania zostaje na wyświetlaczu czerwony symbol nagrywania (mimo, że tuner nie nagrywa) i kolejne zaprogramowane nagranie się już nie nagra. Pomaga wyłączenie tunera lub czekanie na timerowe zakończenie nagrania. Czasami zdarzy się też, że przy nagrywaniu z użyciem timera kanałów z różnych list ulubionych (na fav1 mam HB a na fav2 Astre) również nie dojdzie do nagrania - tego nie rozgryzłem, ale pomaga przeniesienie kanałów na jedną listę fav. Są też problemy przy nagrywaniu kanału z innym czasem nadawanym z satelity. Sytuacja tyczyła się kanałów z tp ITI, ale od kilku dni ITI nadaje poprawny czas więc ten problem nas (korzystających głównie z HB) przestał martwić. Kolega Arts007 dokładnie opisał też problem nagrywania z timera kanałów FTA, mnie ten problem nie dotyczy, gdyż nie nagrywam z tych kanałów.

Nie wiem jak sytuacja na najnowszym sofcie, ale ponieważ nie zawiera jakichś znaczących poprawek (głównie poprawek działania funkcji, które w sofcie są a nie działają jak należy), a ja już wiem gdzie 1.05B1 mnie może zaskoczyć to jeszcze go nie wgrywałem, jak znajdę jeden cały dzień wolnego to może wtedy.

A wczoraj jak nagrywałem najpierw z tvn turbo 59 minut, minuta przerwy i kolejne nagranie ale z tvn, to niestety nagranie z tvn się nie udało, mimo iz niby poprawnie się rozpoczęło i zakończyło (wszystko z odpowiednimi komunikatami). Mało tego, oba nagrania były w jednym pliku. Zakładam, że minuta przerwy na nagrywanie była tego powodem.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przerywać nagranie przyciskiem stop można wpisać krótszy czas nagrania. W tym celu w czasie nagrywania należy wcisnąć przycisk Record. Na ekranie pojawi sie informacja o nagrywaniu oraz okienko, w którym można wpisac nowy czas nagrania. Oczywiście można trwajace nagranie wydłużyć, ale też można je skrócić. Jeśli np. w danym momencie widzimy, że nagranie można już przerwać, a mamy np. 1:36:08, to wystarczy wpisać z klawiatury 1:37 i wcisnąć Return. Po niecałej minucie nagranie się zakończy. Jeśli po nagraniu z timera mamy ustawione wyłączanie tunera, to tuner się wyłączy.

 

Ja generalnie nie zauważyłem problemów z nagrywaniem. Do tej pory korzystałem z ręcznego zegara (to przez ITI). Od dwóch dni korzystam z automatu. Nie układam list ulubionych, korzystam z C+ i raczej nie ingeruję ręcznie w nagrania.

 

Próbowałem wyłączyć zegar w trybie standby, ale dźwięk, jaki wydaje dysk przy wyłączaniu tunera w przy takim ustawieniu woła o pomstę do nieba. Wróciłem do zegara w trybie standby. :(

 

Mam wersję 1.04.B8, gdyz na niej dysk odłącza się łagodnie. Mowa oczywiście o zegarze właczonym w standby.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przerywać nagranie przyciskiem stop ....

Dzięki za podpowiedź. Jest to jednak cały czas obejście problemu.

I niestety takich obejść trzeba stosować kilka, a skoro np odłączanie dysku już kiedyś działało poprawnie to powinno działać w każdej kolejnej wersji, przełączanie TV/R też działało - a w najnowszej wersji już nie. Jak już się ucieszę z poprawy jakiejś funkcji, to za godzinę okazuje się, że w gratisie dołożyli np restarty tunera, albo zacinki na jakimś tp. Nie są to jakieś koszmarne błędy (tak jak pisałem, wiem gdzie mnie może stosowany przeze mnie soft zaskoczyć i takich sytuacji się wystrzegam) jednak są one lekko u[beep]liwe.

Zastanawiam się, kto dla Ferfusona pisze soft, bo to, że nie oni sami to jest prawie pewne. 7 lub 8 godzin różnicy strefy czasowej. :)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, najbardziej zależy mi na jakości obrazu - jak wygląda HD? ważne też, by tuner się nie zacinał (linbox czasem zamraża obraz na ok. 10 sekund, to denerwujące). z tego, co wyczytałem, Ariva nie ma problemów ze splitterami, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przerywać nagranie przyciskiem stop ....

Dzięki za podpowiedź. Jest to jednak cały czas obejście problemu.

I niestety takich obejść trzeba stosować kilka, a skoro np odłączanie dysku już kiedyś działało poprawnie to powinno działać w każdej kolejnej wersji, przełączanie TV/R też działało - a w najnowszej wersji już nie. Jak już się ucieszę z poprawy jakiejś funkcji, to za godzinę okazuje się, że w gratisie dołożyli np restarty tunera, albo zacinki na jakimś tp. Nie są to jakieś koszmarne błędy (tak jak pisałem, wiem gdzie mnie może stosowany przeze mnie soft zaskoczyć i takich sytuacji się wystrzegam) jednak są one lekko [beep].

Zastanawiam się, kto dla Ferfusona pisze soft, bo to, że nie oni sami to jest prawie pewne. 7 lub 8 godzin różnicy strefy czasowej. :)

 

J.

 

Małe sprostowanie przełączanie TV/R działało i w najnowszej wersji też działa. Jest tylko problem jak włączysz ten "bajer" radio equalizer i podczas przełączania z TV na Radio trafisz na radiowy kanał TVP z Astry tr. 10862. Ja ten problem wyeliminowałem wyrzucając z listy wszystkie programy radiowe z tego transpondera i działa jak należy czy to z włączonym czy z wyłączonym radio equalizerem. A jeżeli zależy ci na tych programach radiowych to wyłącz radio equalizer i też działa poprawnie przełączanie TV/R. Fakt skoro jest ta funkcja to powinna działać jak należy na wszystkich programach i może w następnym sofcie nie będzie już z tym problemu. U mnie na sofcie 1.06B2 AriVa 200 z kartą TNK nie ma ani restartów ani żadnych zacięć obrazu czy dżwięku. Jakość obrazu według mnie jest naprawdę bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, najbardziej zależy mi na jakości obrazu - jak wygląda HD?

HD jest bez zarzutu - przy dobrej instalacji (antena 80 i większa). Mnie się nic nie zamraża, czasem przy chmurach, jakichś burzach itp zgubi sygnał na kanałach HD, ale to normalne.

Odnośnie splitterów, to przy kupnie zwróć uwagę czy działają z A200 (z reguły sprzedawca to zaznacza), coś tam modyfikują do poprawnej pracy z tym tunerem.

Małe sprostowanie przełączanie TV/R działało i w najnowszej wersji też działa. Jest tylko problem jak włączysz ten "bajer" ....

No właśnie, czyli funkcja nie działa w 100% poprawnie. Dobrze, że można problem obejść.

A skoro masz najnowszy soft, to ja mam takie pytanie: czy jeśli w timerach masz jakieś zadanie nagrywania wprowadzone, to czy działa u Ciebie funkcja "kanał startowy" poprawnie?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...