Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzają się te nieszczęsne przycinki obrazu ale rzadko. Ale jednak są.

Za to działa nat geo wild hd z włożonym obojętnie jakim modułem i kartą c+ w czytniku.Bo po wprowadzeniu przez c+ tego kanału na niższych softach po prostu kanał był niedostępny.nawet na 1.04B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, rzeczywiście ten soft chyba jest najgorszy, zacięcia są znowu. Niestety brak postępu, a wręcz cofanie się ... Czyżby to była jedna z starszych wersji softu tych zacinających, przekompilowana i tylko z nowym ID ???

 

Widać że przycinki obrazu mają coś wspólnego z przechodzeniem uprawnień. Dodam jeszcze, że konkurencyjne Opticum x402p/x403p również mają problemy z uprawnieniami seca. Myślę że winni nie są programiści fergusona, a problem tkwi w oprogramowaniu sterującemu procesorem ALI3602, które dostarcza jego producent - firma ALI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Czy w menu tunera Ferguson ARIVA 200 można zmienić ręcznie przypisanie satelitów pod LNB1 i LNB2?

Chodzi mi o to, że większość monoblocków "widzi" pod LNB1 HotBird, a pod LNB2 Astra. Natomiast w moim monoblocku GI-205 Platinum X jest odwrotnie i Astra jest pod LNB1, a HotBird pod LNB2. Stąd moje pytanie bo jeśli nie będzie możliwości podmiany LNB w menu tunera to nie ma szans żeby działał on wspólnie z moim konwerterem. Nadmieniam, że z przyczyn technicznych nie mogę wymienić mojego monoblocka na żaden inny.

ps.Z tego powodu nie mogę korzystać z tunera HD Philips DSR 6201/91 od Cyfry+ (wziąłęm go na próbę, a innych nie sprawdzałem) ponieważ w jego menu nie ma możliwości konfiguracji LNB1 i LNB2.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź na moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy soft 1.05B5.

Z Angola jestem kiepski ale English Transator 3 to widzi tak:

 

Historia rewizji: ------------------------------------------------------

 

 

maincode 1.05 B5

* dodał litewski język OSD

+ Czeskie zmiany tłumaczenia OSD

* SKY.de poparcie karty w CA

descrambling kanału x do CI ( Nickelodeon)

reaktywacja x kart Seca

+ Polskie czcionki teletext na Kanale +

kanały x Audio / synchronizacja Wideo po długim czasie

+ wyeliminuj pęknięcia w cyfrowych audio produkcjach

główny pulpit x POWER / Wznowienie kiedy włączył zegar w oparciu

x przywracający imiona grup faworytów

- różne sposoby pluskwy & łaty dla głównego rdzenia

Zaraz wgram i sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu 1.05B5 wcześniej miałem 1.05B1 zauważyłem że faktycznie nie ma już trzasku w głośnikach przy wyłączaniu tunera jak i przy włączaniu np. klawisza EPG , to na plus. Za to potwierdzam przycinanie się dżwięku na transponderze 10719 w moim tunerze także wielki minus to taki że przy wciskaniu klawisza TV/Radio aby przejść na kanały radiowe Ariva 200 robi cały czas restart. Nie można włączyć programów radiowych i załącza się po restarcie na kanale startowym - mam ustawiony program TVP1. Gdy wyłączę kanał startowy Ariva 200 w kółko robi restart nie pomaga nawet odłączenie od prądu przełącznikiem na tylnym panelu. Gdy włączę ponownie do prądu i staram się ją uruchomić robi cały czas restart. Nie wiem czy to tylko u mnie czy soft jest skopany. :(

Wracam do 1.05B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Szanowni Użytkownicy piszecie równolegle do Fergusona swoje uwagi? Jeżeli nie to proponuję to zrobić im więcej głosów z merytorycznymi uwagami tym lepiej, może wkrótce poprawią to co zgłoszone (nadzieja). Osobiście jestem zniesmaczony, to tak jak by kucharz przygotował danie, którego nawet nie spróbował. Testy robi się na myszach, świnkach a nie użytkownikach którzy nabyli urządzenie i zgodnie z zaleceniem producenta aktualizują soft swojego odbiornika. Całe szczęście, że poprzednie wersje są na dysku i można wrócić do starej dobrze lub w miarę dobrze działającej. Gorsza sprawa jak ktoś kupił odbiornik kilka tygodni temu i wykonał aktualizację obecnie. Brak starej wersji softu jedynie dyskwalifikuje urządzenie z działania=wizyta w serwisie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maincode 1.05 B5

* dodał litewski język OSD

A po co dodał? Odjął wszystkie języki, byleby dobrze działało!

descrambling kanału x do CI ( Nickelodeon)

Już lecę oglądać

kanały x Audio / synchronizacja Wideo po długim czasie

Co z tego, jeżeli po krótkim już nie działa?

+ wyeliminuj pęknięcia w cyfrowych audio produkcjach

Produkcje audio mają dalej pęknięcia.. wyeliminuj nie wyszło.

Najlepsze na koniec:

- różne sposoby pluskwy & łaty dla głównego rdzenia

To zdanie z translatora paradoksalnie chyba najlepiej oddaje obraz tego, jaki jest soft :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsza sprawa jak ktoś kupił odbiornik kilka tygodni temu i wykonał aktualizację obecnie. Brak starej wersji softu jedynie dyskwalifikuje urządzenie z działania=wizyta w serwisie.

Pozdrawiam.

Myślę sobie że nieważne czy ktoś ma na swoim dysku starszą wersję czy jej nie ma, bo ważne jest to co na oficjalnej/autoryzowanej stronie zostało przez producenta udostepnione, a tam jest wersja 1.05B5.

Jeśli zgodnie z zaleceniem producenta wgrywamy najnowszą wersję i po jej wgraniu pokazują się usterki tunera to ja bym poszedł nie do gwaranta/producenta tylko do sprzedawcy i powołał się na ujawnienie się ukrytych wad lub niezgodność towaru z umową - w zależności od tego co w danej wersji softu zepsuł Fergusson. Zgodnie z ustawami o ochronie konsumenta mamy na to pół roku i wymiana powinna zostać wykonana za darmo. http://www.uokik.gov.pl/ochrona_konsumentow_.php

Takie postępowanie wydaje się nie tylko zgodne z prawami konsumenta ale także z powszechnym poczuciem sprawiedliwości w myśl którego konsumenci którzy nabyli pełnowartościowy towar (o tak mówią reklamy producenta i sprzedawców) nie mogą ponosić dodatkowych kosztów za testowanie na nich niesprawnych wersjii software czy hardware, a takimi dodatkowymi kosztami były by koszty przesłania urządzenia do serwisu producenta na swój koszt. Innymi słowy - nie korzystać z gwarancji tylko z rękojmii.

Jest jakaś niewielka nadzieja na to że być może sprzedawcy będą skuteczniejsi w namawianiu producenta do wypuszczenia w pełni sprawnego produktu bez ukrytych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle,że sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż sprzedawca odda zapewne nasz tuner do serwisu producenta, który zapewne wgra soft na którym odbiornik będzie działał prawidłowo. Brak niektórych funkcji natomiast które oferuje nowe oprogramowanie jest rzeczą nie do udowodnienia, gdyż nawet na stronie producenta brak najnowszej instrukcji obsługi, która uwzględniałaby naniesione w nowym sofcie poprawki i nowe funkcje.

Firma Ferguson jeżeli wydaje nowe oprogramowanie z błędami niech po prostu oznaczy je słowem "beta" i napisze że "Użytkownik wgrywa je na prawach testów, uwagi prosimy kierować na adres....." Wówczas z pełną świadomością użytkownik będzie się 1000 razy zastanawiał czy warto zmieniać oprogramowanie swojego odbiornika.

Natomiast skoro zalecają zmianę na najnowszy soft, który rzekomo jest lepszy od poprzedniego i eliminuje błędy poprzedniego to dlaczego oprócz poprawek otrzymujemy wadliwie działający odbiornik?

Swoją drogą nie wyobrażam sobie, że w poniedziałek serwis otrzyma 10 tyś odbiorników wadliwie działających do naprawy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Czy w menu tunera Ferguson ARIVA 200 można zmienić ręcznie przypisanie satelitów pod LNB1 i LNB2?

Chodzi mi o to, że większość monoblocków "widzi" pod LNB1 HotBird, a pod LNB2 Astra. Natomiast w moim monoblocku GI-205 Platinum X jest odwrotnie i Astra jest pod LNB1, a HotBird pod LNB2. Stąd moje pytanie bo jeśli nie będzie możliwości podmiany LNB w menu tunera to nie ma szans żeby działał on wspólnie z moim konwerterem. Nadmieniam, że z przyczyn technicznych nie mogę wymienić mojego monoblocka na żaden inny.

ps.Z tego powodu nie mogę korzystać z tunera HD Philips DSR 6201/91 od Cyfry+ (wziąłęm go na próbę, a innych nie sprawdzałem) ponieważ w jego menu nie ma możliwości konfiguracji LNB1 i LNB2.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź na moje pytanie...

 

Tak można ustawić ręcznie przypisanie do satelitów pod LNB1 i LNB2. Menu > Instalacja > Ustawienie anteny > DiseqC 1.0 - włącz > wybieramy port 1 lub 2 dla hotbird lub astra tak samo 1 lub 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zastanawiam się nad kupnem takiego dekodera, ale jak poczytałem to mam wątpliwości, rzeczywiście jeśli po wgraniu nowego oprogramowania dzieją się cyrki, to coś jest nie tak. Ferguson powinien dbać bardziej o klienta i nowe wersje, teraz zastanowię się jeszcze kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że inne firmy są lepszę ??? Dzisiaj nie ma uczciwych firm, każda wypuszcza sprzęt z mocno niedopracowanym oprogramowaniem a później parę lat poprawia niedoróbki z mniejszym lub większym sukcesem. Tu nie ma co odradzać bo tak naprawdę to bym najlepiej nic nie kupować. Najlepiej kupić najtańszy, nie ma sensu kupować droższego, bo te są wcale nie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację. Jednak ja już sporo tych odbiorników sat w swoim życiu przeleciałem i powiem szczerze takich cyrków jak przy Ariva z softem raczej nie spotkałem. Owszem zdarzały się producentom odbiorników sat wpadki, ale to były "wpadki", a nie norma, że każdy kolejny soft jest zrąbany i totalnie niedopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wyklarować kwintesencje tego, jakich myków trzeba użyć, aby mieć 100% pewności, aby to co jest ustawione w timerze (TVP i TVN z przesuniętym czasem) na 100% się nagrało. Bo już się pogubiłem Chodzi mi o ustawienia i wersje softu. Swoją drogą po powinno być gdzies przyklejone, co by nie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niedopracowanych softów to faktycznie to jakaś "norma" obecnie, nawet dekodery UPC mają teraz skopane oprogramowanie - mimo że pierwsze wersje były naprawdę dobre, jednak ten sprzęt automatycznie się aktualizuje (niestety).

To co mi przeszkadza w Arivie 200 (soft 5B1):

- grafika ekranowa (coś strasznego, po co te zaokrąglenia?, te kolory, kształty etc)

- Tuner czasem zapomina się wyłączyć po nagraniu z timera (uruchamia się prawidłowo, nagrywa, a potem czasem się wyłączy a czasem nie mimo że ma nakazane po timerze się wyłączyć)

- śliskie nóżki - przy otwieraniu klapki cały tuner się przesuwa (chociaż to nie kwestia softu)

- sygnały na tym forum, że tuner zużywa w standby z zegarem prawie tyle co w trybie zwykłej pracy) informacja o większym zużyciu z zegarem jest w instrukcji no ale bez przesady

- niektóre kanały SD bardzo kiepsko działają (rozmycia etc), tak samo różnie bywa z HD, jednak to bardziej chyba wina nadawców (niski bitrate) niż tunera ale może to tylko moje subiektywne odczucie?

Trzeba jednak mieć nadzieję, że ciągły support tego modelu coś w końcu użytecznego napisze - na zasadzie krok do tyłu dwa kroki w przód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wyklarować kwintesencje tego, jakich myków trzeba użyć, aby mieć 100% pewności, aby to co jest ustawione w timerze (TVP i TVN z przesuniętym czasem) na 100% się nagrało. Bo już się pogubiłem Chodzi mi o ustawienia i wersje softu. Swoją drogą po powinno być gdzies przyklejone, co by nie szukać.

Mój ferguson pracuje na sofcie 1.4B7 i co prawda nie sprawdzałem załączania tunera z trybu czuwania, ale mimo wszystko problemów z timerem nie stwierdziłem.

Przykładowo wczoraj tuner załączony na "TVN24", timer ustawiony na 23:00 z poziomu EPG i o tej godzinie zostało włączone nagrywanie, po którym to zaplanowanym czasie tuner z powrotem przełączył się na "TVN24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się nowa wersja: 1.05B6

"maincode 1.05B6

- Closed MediaHighWay service because it caused problems on TP10719

We are very sorry for the inconvenience caused by this issue."

Więc jak widać wielkich zmian narazie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...