Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konwerter nagrań działa dobrze tylko najlepiej wybrać sobie ścieżki w manual a nie auto. Np. C+ ma 160(video)/80(audio PL)/81(oryg), C+Film 161/84/85, Ale Kino 164/96/97, HBO 368/312/313, HBO2 370/320/321, itd. Te wartości można sobie w necie szybko znaleźć. W auto domyślnie wybiera najczęściej ścieżkę oryginalną, w HBO czasem jej nie ma, więc może dlatego masz ciszę. Używam tych programów do konwersji na MPG. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossini Nie wiem czy to Ci coś pomoże ale mi działo się tak jak miałem źle poustawiane porty tam gdzie miał być konwerter 1 to był na przykład 3 ale było to jeszcze jak miałem tuner sat w kompie i korzystałem z Prog dvb. Jeśli jesteś pewien swoich ustawień na 100% to stawiał bym tu na walnięty przełącznik. Dobrze by było wziąć inny tuner i sprawdzić żeby wykluczyć po kolei wszystko.

 

okazał sie uszkodzony diseqc a dokładnie port 4 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Wiem że narażam sie w tej chwili na gromy od wszystkich uzytkowników ale musze o to zapytać.

Mam kilku dni Aive 200 i chciałbym zmienić listę kanałów (ogladam Cyfrę)

Próbuje użyć edytora Aiva Editor i listy kanałów ze strony Fergusona "ch_list_Cyfra_20100330.abs" ale przez cały czas wyskakuje mi komunikat :

Unrecognized fil bin

Może pomoży mi ktos i łopatologicznie wyłozy po kolei co należy zrobić.

Na piechote kasowac i zmieniac liste jest żmudne i czasochłonne..

 

Dzięki za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wczoraj była zapowiedziana nastepujaca zmiana na transponderach Cyfry+:

 

15 kwietnia br. od godziny 5:00 na transponderach nr 15, 114 oraz 110 na satelicie HOT BIRD 9 (13E) , z których można odbierać kanały platformy CYFRA+, zostanie wprowadzona zmiana wartości parametru FEC z 3/4 na 5/6. Zmiana związana jest z dostosowaniem parametrów technicznych transmisji do możliwości nowego satelity HOT BIRD 9 (13E) w celu m.in. podniesienia jakości przekazu oraz prawdopodobnego dołączenia nowych kanałów.

 

1. Czy zauważyliscie może jakieś skutki tej operacji?

2. Czy konieczne jest ponowne przeskanowanie ww. trasponderów?

3. jak przeskanowanie transponderów wpływa na układ kanałów w odbiorniku?

 

Ponieważ na tych transponderach są tylko dwa z uzywanych przeze mnie kanałów, nie spieszyłem się z robieniem czegokolwiek.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter nagrań działa dobrze tylko najlepiej wybrać sobie ścieżki w manual a nie auto. Np. C+ ma 160(video)/80(audio PL)/81(oryg), C+Film 161/84/85, Ale Kino 164/96/97, HBO 368/312/313, HBO2 370/320/321, itd. Te wartości można sobie w necie szybko znaleźć. W auto domyślnie wybiera najczęściej ścieżkę oryginalną, w HBO czasem jej nie ma, więc może dlatego masz ciszę. Używam tych programów do konwersji na MPG. Pozdrawiam.

JESTEŚ WIELKI!!! :brawo::jupi: .

Wpisałem PIDy audio i wideo z zestawienia (SatKurier) wszystko teraz gra i buczy.

Wielkie dzięki, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Państwa, czy wasz pilot uniwersalny z ariva 200 też ma mały zasięg działania tj. że nie może nic stać przed tunerem , u mnie stoi stolik i muszę dokładnie celować w tuner aby kanały, siła głosu itp się przełanczały. Czy jest jakaś możliwość aby działał tak jak w moim telewizorze Toshiba gdzie mogę celować w ścianę z tyłu, sufit, okno , podłogę i telewizor reaguje na pilota ? Co można zrobić w tej kwestii aby było lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest nie tak z Ariva TS-Tool.

Czasem działa bez problemu a czasem otwieram plik klikam [..], żeby podac nazwę i nic :(

Nie mogę skonwertować dvr do ts.

Help.

 

Znalazlem obejscie tego problemu. Wystepuje tylko przy dluzszych nagraniach typu okolice 2 godz. Programy skladajace sie z 2 plikow konwertuja sie bez problemu, seriale 50min tak wlasnie maja ale jak sie nagra dwa w jednym nagraniu to najczesciej ten soft juz tego nie potrafi przekonwertowac. Ale ... i tu jest zagadka od czasu do czasu udaje mu sie i wtedy wystarczy nadpisac jeden plik (taki krotki) z pakietu dzialajacego do wszystkich niedzialajacych. Jedynie popiepszona bedzie nazwa i czas ale konwertowac sie bedzie prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasza Ariva po naciśnięciu przycisku WYŁĄCZANIA na panelu przednim też się resetuje i włącza ponownie zamiast wyłączyć??

Moja, gdy chcę ją wyłączyć zrobi to, tylko wtedy gdy dostanie WYŁĄCZNIKA z pilota...

Gdy wyłączę ją na panelu, robi reset i startuje ponownie...

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czasami jak wyłączam TV przyciskiem to jednocześnie wyłączam tuner, druga sprawa, jak dziecko biega z pilotem i gdzieś go schowa to nie bedę biegał 30 min za pilotem tylko od razu wyłączam przyciskiem; po trzecie mnie tak się dzieje - reset tunera przyciskiem - mimo że mam soft oryginalny ze strony producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony tuner jak jest wyłączony bez zegara(czerwona dioda).

Kilka razy zdarzyło mi się ,że po włączeniu z pilota dioda zgasła i nie ma obrazu,a wyświetlacz na tunerze ciemny..Dziś tak miałem po ok.15 godzinach w czuwaniu.

Trzeba wyłączyć z sieci i ponownie właczyć.Wtedy jest ok nawet jak wyłączę na pilocie i włącze za np.3 godziny.

Soft mam 1.05B1.Oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio inny problem. Mam dwie arivy 200. I z jedną ( tą mniej używana w sypialni) mam ostatnio problemy. Już kilka razy zdarzyło mi sięże po włączeniu mam komunikat brak sygnału badz zakodowane. Po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu programy wskakują, ale też nie wszystkie ( ostatnio miałme 1,2 a 3 już nie). Ostatnio zdarzyło mi się to w czasie oglądania. Były wszystkie programy i nagle po przełączeniu niektóre nie weszły ( zakodowane). Nie wiem czym to jest spopodowane, ma ktos taki problem ??? Dodam że ten drugi dekoder chodzi bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio inny problem. Mam dwie arivy 200. I z jedną ( tą mniej używana w sypialni) mam ostatnio problemy. Już kilka razy zdarzyło mi sięże po włączeniu mam komunikat brak sygnału badz zakodowane. Po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu programy wskakują, ale też nie wszystkie ( ostatnio miałme 1,2 a 3 już nie). Ostatnio zdarzyło mi się to w czasie oglądania. Były wszystkie programy i nagle po przełączeniu niektóre nie weszły ( zakodowane). Nie wiem czym to jest spopodowane, ma ktos taki problem ??? Dodam że ten drugi dekoder chodzi bez zarzutu.

Wyslij tuner do serwisu jak masz jeszcze gwarancje , niech poprawia zimne luty na glowicy .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno to jest problem zimnych lutów, u mnie problem jest identyczny od 2 m-cy. Czyżby ten problem dotyczył dużej ilości ariv?

 

dodam, że ariva bardzo nie lubi przejścia na inny transponder, bo zmiana kanałów w ramach jednego transpondera zazwyczaj jest możliwa. Objawy wyżej opisane ("brak sygnału" lub "zakodowane kanały") pojawiają się przy zmianie kanału na innym transponderze.

 

Myślę, że jest to raczej coś z oprogramowaniem, bo takie same objawy - co sprawdzałem - są na różnych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...