Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadzieje , że Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD dalej będą nadawać filmy i sport w najlepszej jakości HD w Polsce (czyli około 17Mbit) i ta sprawa się nie pogorszy, bo to będzie wtedy porażka roku :!: Zamiast polepszać jakość to zmniejszają dla kasy :?

 

 

Niestety ale spadek jakości juz można zauważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje , że Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD dalej będą nadawać filmy i sport w najlepszej jakości HD w Polsce (czyli około 17Mbit) i ta sprawa się nie pogorszy, bo to będzie wtedy porażka roku :!: Zamiast polepszać jakość to zmniejszają dla kasy :?

myślę, że jakość sygnału zostanie utrzymana. Tak naprawdę to ona oraz oferta programowa w chwili obecnej wyróżniają cyfrę pośród nadawców. Osobiście, to wolę mieć mniej kanałów hd (niż np. w n), ale za to lepsze. Obecnie widać, że operatorzy posługują się ilością kanałów hd tak jak wabikiem, nie przedstawiają jednak szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jakosc moze zostac utrzymana skoro to samo pasmo jest dzielone na jednego nadawce wiecej?

 

ps filmbox hd nadaja w rozdzielczosci 1440x1080 hd made in poland...

 

Czyli Filmbox hd jest pierwszym kanałem Full HD? będe musiał sobie wykupić tą opcje dodatkową chociaż na miesiąc by to sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720x576 to też 4/3 a stosuje go PAL 4/3 jak i PAL 16/9. Wynika to z kształtu piksela w nadawanym obrazie. Oczywiście dodatkowo pogarsza to jakość, zatem Filmbox można już nazwać śmiało kanałem półHD :lol2:

Co do rozróżnienia HDReady/FullHD to prawda co napisali przedmówcy z tym że trzeba rozróżnić jeszcze gdzie jest przeplot a gdzie nie. Dlatego prawdziwe fullHD jest tylko w grach i na płytach blue ray (bez przeplotu czyli 1080p). A niezupełnie prawdziwe fullHD jest w TV sat (z przeplotem - 1080i).

Nawet jest spór co jest lepsze - 720p czy 1080i, wg mnie to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

HD Redy to 1280x720, natomiast podana przez ciebie rozdzielczości są używane przez producentów TV. Co do rozdzielczości 1440X1080, wychodzi że jest to obraz 4/3, ale czemu tak jest to niech wypowie się ktoś bardziej kumaty

W nadawaniu HD nie ma formatu 4/3. Jest tylko liczba pikseli. Im mniej pikseli tym mniej pasma transmisja potrzebuje i spadek jakości. Dlaczego 1440? Bo zmiany w rozdzielczości pionowej są mniej zauważalne niż w poziomej, czy to 576PAL czy też 720p lub 1080i/p w HD. Czyli można przyciąć rozdziałkę, oszukać klienta a większość z nich i tak tego nie zauważy. Na pewno nie ci, niedoinformowani, co oglądają to "HD" na 32 calach z 4 czy 5 metrów albo z super FullHD LG 21 cali :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebel TV nadaje FTA juz od 1 grudnia 2009. Na początku plansza testowa a w połowie grudnia normalny przekaz. No nieźle, prawie miesiąc trwało żeby Cyfra dołączyła go do listy :> Oczywiście na stronie www jeszcze nie uwzględniono tej zmiany. Kanał 107 nadal nie obsadzony.

Pogratulować refleksu. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa warianty:

 

1. Kanał (Rebel TV) nie jest uwzględniony na stronie www (C+), ale można go już oglądać w danej platformie.

 

2. Kanał pojawia się w reklamach (Viasat History) danej platformy (CP), ale nie ma go w ofercie i nie można go oglądać.

 

Pewnie większość wybrałaby opcję nr 1, ale jak po poście wyżej widać nie wszyscy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na stronie www jeszcze nie uwzględniono tej zmiany. Kanał 107 nadal nie obsadzony.

Pogratulować refleksu. :brawo:

 

W wykazie kanałów C+ brakuje jeszcze "starego" 134 euronews !! ale nie każdy go ogląda, bo nie jest po polsku :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebel TV nadaje FTA juz od 1 grudnia 2009. Na początku plansza testowa a w połowie grudnia normalny przekaz. No nieźle, prawie miesiąc trwało żeby Cyfra dołączyła go do listy :> Oczywiście na stronie www jeszcze nie uwzględniono tej zmiany. Kanał 107 nadal nie obsadzony.

Pogratulować refleksu. :brawo:

 

Przez grudzien Cyfra miala wiecej istotnych spraw niz dolaczanie do swojego spisu niszowego kanalu muzycznego, np koordynowanie promocji swiatecznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich kanałów Canal+ tzn, Canal+, Canal+ Film, Canal+ Film HD, Canal+ Sport, Canal+ Sport HD, Info/Canal+ Sport2 wyłączono kodowanie Viaccess.

Coś się szykuje :?: Czy to odpowiedź Cyfry+ na uruchomienie satelitarnego przekazu platformy Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...