Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne beznadziejne posunięcie Cyfry :? Zamiast dorzucać kanały, których brakuje (np Bajki), to następna zapchajdziura. Kiedy zrozumieją, iż najważniejsze jest teraz poszerzenie oferty HD :!: Rozczarowany jestem, bo liczyłem na coś o wiele lepszego

 

Dokładnie - oglądam chętnie AXN czy pasmo prawniczo/kryminalne na Hallmarku, ale te pseudo-docu-crimy doprowadzają mnie do wściekłości :/ Przecież już taki kanał jest na Cyfrze i wystarczy (ja go w każdym razie wśród ulubionych nie mam :brawo: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że nie rozumie tego posunięcia "Cyfry" i ja się dołączam. Zamiast dodać "TVP HD", które przed igrzyskami byłoby jak znalazł, albo "Discovery Historia" oni dodają kanał, który niewiele do oferty wniesie, a tylko zajmie CENNE (jak widać nie dla "Cyfry") miejsce na transponderze, natomiast "TVP HD", albo "Discovery Historia" mogliby "ciągnąć" z obecnych przekazów na "HB" (chyba, że "Nka" rzeczywiście tak jak wcześniej pisałem nie chce udostępniać innym swojrgo przekazu "TVP HD" - mówię, o jakiejś nawet nieoficjalnej umowie na wyłączność z "TVP" nie ma według mnie mowy, bo to by była afera na miarę hazardowej, chociaż jeśli okazuje się, że "TVP" woli zaciągnąć komercyjny kredyt, niż przedstawić ministrowi skarbu plan naprawczy i strategię rozwoju, to wszystko jest możliwe...)...

 

RĘCE OPADAJĄ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie potrafiła nawet wytargować na dobrych zasadach swojego uczestnictwa w platformach komercyjnych w zamian za rezygnację z własnej platformy (o co zapewne została przez nie "poproszona"). To pokazuje jak tam indolencja i działanie na własną niekorzyść. A najpewniej jeszcze coś poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie jest winne. Ponieważ żabojady wolą wytransferować pieniądze z kraju na rzecz jakiegoś międzynarodowego dystrybutora z branży multimedialnej (od którego pewnie później część kasy odzyskają), byle nie zostawić polskich pieniędzy u nas w Polsce.

Stąd do dzisiaj nie włączyli do oferty TVP Historia czy TVP HD. W zamian zafundowali nam całą gamę anglosaskiej szmiry. Jednak na szczęście jak napisał kolega @MaFiA_87 mam prawo do rezygnacji i oczywiście skorzystam z niego w najbliższym czasie.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbigniew J, skąd ta pewność, że TVP jest niewinne :> :?: . Mi się wydaje, że wina leży gdzieś po środku. Sądzę, że Cyfra+ dołączyłaby TVP HD, ale TVP chce za ten kanał dużych pieniędzy. Poza tym jaki jest sens dołączania TVP Historia i płacenia za niego skoro na Astrze jest on FTA :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbigniew J, skąd ta pewność, że TVP jest niewinne :> :?: . Mi się wydaje, że wina leży gdzieś po środku. Sądzę, że Cyfra+ dołączyłaby TVP HD, ale TVP chce za ten kanał dużych pieniędzy. Poza tym jaki jest sens dołączania TVP Historia i płacenia za niego skoro na Astrze jest on FTA :crazy:

 

W czasie gdy Farfał odkodował Platformę TVP zaproponował ten kanał platformom satelitarnym za darmo. Cyfra wówczas się wycwaniła i dodała go gdzieś tam pod koniec listy bezpośrednio z astry (dla abonentów, którzy mają zeza na astrę). Pożałowali wówczas miejsca na własnym transponderze a z n-ką jakoś nie mogli się dogadać

Po zmianach w zarządzie TVP, zapewne zażądano opłat za dołączenie kanału do platformy (ale to tylko moje spekulacje) i cyfra ma teraz problem, jaką formę dystrybucji przyjąć dla tego kanału tak by zarobić. Czy dołączyć go do nowego 6xHD, ponieważ 5xHD rozdawała przez 2 miesiące za darmo i żaden interes by robić abonentom kolejny prezent. A jeżeli sprzedawać go osobno to w jakiej kwocie?

A wystarczyło we wrześniu rozpocząć retransmisję z własnego tp. i byłaby podstawa do sądzenia się z TVP gdyby ta przestała udostępniać im sygnał.

 

Co do TVP Historia to i tak odbieram go z Astry. Chodzi mi wyłącznie o abonentów, którzy nie mają zeza na tego satelitę.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbigniew J , niezależnie od decyzji zarządu TVP HD jako kanał o publicznym charakterze powinien być za darmo. Jak będzie TVP Sport HD to tak. Ale TVP HD jako element cyfryzacji Polski wręcz musi być za darmo. A że robią tak jak chcą to ich sprawa. Jednynie będzie żal MŚ w RPA. Ale za to ja nie zamierzam płacić nawet złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem dlaczego Cyfra nie chce włączyć tego kanału do oferty? Dołączają różne kanały niszowe (dla bardzo wąskiej grupy abonentów), o które nikt ich nie prosił a w tym wypadku pomimo, że chodzi o kanał ogólnotematyczny uparli się, że go nie dołączą i koniec.

Zrobiliby to chociaż ze względów marketingowych, bo za kilka tygodni CP zrówna się z nimi w ilości kanałów HD, a za dwa-trzy miesiące przy takiej polityce pozostaną na szarym końcu. No chyba, że są zadowoleni z ilości łosi jakich nałapali w ciągu ostatnich dwóch m-cy i to im całkowicie do szczęścia wystarcza. Jednak kto stoi w miejscu, ten faktycznie się cofa.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pokręciło. TVN już nie jest współwłaścicielem tego kanału. Jedynym obecnie właścicielem jest Discovery Networks CE. W maju minie rok od tego wydzarzenia.

 

Skoro tak to zwracam Wam honor :smile:

Teraz pytanie czy nie podpisali klauzuli na wyłączność ???

Powiedzmy na 5 lat :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN nie ma juz udzialow w Discovery historia wiec kanal jak najbardziej moze dolaczyc do Cyfry.

Co osbiscie bardzo by mnie cieszylo.

Z innych kanalow chetnie zobaczylbym na Cyfrze:

 

Sportkluby, ESPN America, NBA TV, Bomerang ,Nicklodeon, paczke BBC, E!, Nat Geo Wild, Viasaty. paczka MTV.

 

Jesli w najblizszym czasie spelniloby sie 50 % z tego co napisalem byloby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...