Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, przeszkadza i to bardzo, bo jak abo cyfry ma sobie wytlumaczyc przed samym soba, ze przeplaca za HBO, dekoder czy Canal+, ktory stracil dwie wytwornie....No i teraz kolejny flagowy kanal Foxa zogosci u konkurencji....

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno dzisiaj rano w Gdańsku znaleziono abonenta Cyfry+ na chodniku. Skoczył z okna. W liście coś wspominał o NGW HD. A kiedy C+ stracił prawa do dwóch wytwórni to Policja odnotował większą ilość prób samobójczych :lol2:

 

Bez przesady, dodanie tego kanału ani nie zwiększy gwałtownie liczby abonentów n ani nie odbierze dwóch pozostałym platformom. Na nFilmach cudów spodziewać się nie powinno. Ot takie Canal+ tylko bez sportu. Wysyp nowości w n spowodowany jest zmianą szefa. Chce mieć po prostu mocne wejście. Będzie tak jak rok temu. Najpierw n pokrzyczy o nowościach i promocjach a później wejdą CP i Cyfra i ją "zniszczą" swoja ofertą promocyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono brawo N. Dodac dwa kanały przyrodnicze w jakości HD i to bez podnoszenia opłaty - mocne uderzenie :brawo: ciekawe co zrobią żabojady czy jak zwykle z podwiniętą kitą cichaczem dołączą te kanały - oczywiście za dodatkową opłatą :lol2:. Czy też pójdą krok dalej i czymś nas zaskoczą/History Hd,CINEMAX hd :lol2: /. jak tak dalej pójdzie to sama / świetna oferta filmowa/ może byc niewystarczająca do przyciągnięcia nowych abo.A oferta dokumentalna do tej pory najlepsza na rynku /NG,planet/ma aktualnie poważnego konkurenta w postaci tych 2 nowych kanałów w N/ fakt, faktem typowo przyrodnicze-jedna tematyka ale w HD/.Do nfilmów zdązyliśmy się przyzwyczaic, że n je uruchomi ale mimo tego, że będzie sporo powtórek itp. to swego czasu był to poważny cios dla cyfry. Obiektywnie patrząc jakbym miał wybierac teraz pomiędzy tymi dwoma platformami jako "świeży"abo. nie siedzący w tematyce tv satelitarnej to miałbym zgryza.N dobrze uzupełniała swoją najsłabszą ofertę tj filmową i dokumentalną, nie wspominając i nowym nrecorderze. czekamy na ruch cyfry oby nie za długo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze ze NGWild HD oraz Animal Planet HD nie są na wyłączność :D Czyli czekamy aż C+ dołączy je do swojej oferty bo to chyba nieuniknione :D

 

Dokładnie, nie sa na wyłączność bo inaczej laska by sie tym pochwaliła jak na początku z ESKA TV

A w przypadku Animala to powiedziała że wprowadzamy go jako pierwsi

A co do tego "nieuniknionego" to tak samo miało byc z Discovery HD a jak jest to wiemy...

A z NGC WILD HD też szybko nie będzie bo jak by miało być to by już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale co by nie mówić to N wprowadza nowe kanały na rynek jako pierwsza zaś cyfra dodaje je później.Sama nic z własnej inicjatywy tylko można odnieść wrażenie,że podbiera innym. Sama nie dodała od długiego czasu żadnego kanału jako totalnie nowego na platformach cyfrowych.Nic do przodu tylko gonienie konkurencji i to trochę wkurza i do tego [beep]skie wypowiedzi głównego żabojada, że nie zamierzają narazie dodawać żadnych kanałów hd gdyż większość to pseudo hd. Zaraz potem po N dodają eurosport2 hd parodia. Swoją drogą jak nie dodadzą nic nowego w hd do końca roku to z pocżątkiem nowego obudzą się z ręką w nocniku. Uważam, że nadal oferta programowa cyfry jest lepsza od N ale za to niebezpiecznie zmalał dystans a co będzie dalej no cóż pożyjemy zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arsenal,

Ale oczywiście substytut NG WILD HD w n, może wiele osób ucieszyć- tego nie negujemy!

Póki co czekamy na kolejne "trzesięnie ziemi" w wykonaniu "n" :D

 

Zaś jeśli mowa o nowościach w Cyfrze+, jakaś nadzieja zawsze jest :wink:8)

 

Jeśli to NAT GEO WILD HD jest substytut – to życzyłbym takich substytutów Cyfrze (której jestem również abonentem). Już dawno – niestety – NG HD przestał być atrakcyjny ponieważ jego ramówka to głownie programy pt.”Jak zbudowano toaletę”, „Największy port” „tajemnice powiązań inżynieryjnych”, „mega fabryki”, „burzenie stadionu” itd… Mógłbym tak wymieniać bez końca. Jeśli kogoś pasjonują programy techniczne z gadającymi (pryszczatymi) głowami ekspertów to oczywiście jest to najlepszy wybór.

 

Ja natomiast zdecydowanie w treściach HD szukam programów przyrodniczych i podróżniczych których niestety jest bardzo mało zarówno w NG HD jak i w „słynnym” Discovery HD. Oba kanały idą w podobnym kierunku. NAT GEO Wild HD koncentruje się głównie na programach przyrodniczych i myślę, że dla wielu abonentów będzie to jego wielki atut. Część jego programów była lub pewnie będzie emitowana na NG HD. Jednakże, w NG HD takie programy są bardzo rzadko. Cieszy również Animal Planet HD- podobnie jak w przypadku NG jest to przyrodniczy odłam Discovery HD. Przy takich dwóch programach, zawsze jest duża szansa na obejrzenie w tygodniu dwóch czy trzech ciekawych dokumentów.

 

Pamiętajmy również o cenie, Wszystko to ( 3 kanały HD) bez dopłat w jednym pakiecie. Coś co jest niewyobrażalne w przypadku Cyfry. Nie chcę tutaj wspominać o ich nowym dekoderze turbo , bo to nie ten dział. Pamiętajmy jednak, że abonent n-ki już w tej chwili ma rekordera który o kilka klas przewyższa PVRa Cyfry a już niedługo dostanie produkt jeszcze lepszy i to bez żadnych opłat związanych z dzierżawą!!!

 

Jedynym- w dalszym ciągu- bezsprzecznym atutem Cyfry jest oferta filmowa i sport ale kto wie jak to się może potoczyć….

 

Podsumowując, nie ma to jak konkurencja. To n-ka zmusiła Cyfrę to postępu technologicznego i myślę, że również teraz Cyfra musi odpowiednio zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tym niszczeniem. Przecież Libicki sam przyznał się niedawno do pewnego rodzaju porażki i wprowadza zmiany, żeby poprawić sprzedaż i wyniki. Konkurencja na tym rynku nie śpi i na każdy ruch konkurencji każda firma będzie odpowiadać. W ten sposób przede wszystkim pada mit "jednej platformy", której sam kiedyś byłem zwolennikiem. Dzisiaj wiem, że stan rynku, który mamy teraz jest najbardziej odpowiedni. Choć niewątpliwie dołączenie 1 gracza lub jednego zagłada tej sytuacji też mocno nie nadszarpnie.

 

Dystans między N a C+ zmniejsza się od początku istnienia N, bo to są oferty kierowanego mimo wszystko do podobnej grupy odbiorców. Moim zdaniem w kategorii oferty merytorycznej nadal wygrywa Cyfra Plus - wygrywa własnymi kanałami (Planete, Domo, Kuchnia, ZigZap), obecnością National Geographic i ofertą dla kibiców piłki nożnej. Ale gdy zamienimy kryterium na kryterium cena/jakość to ja wybieram N - za kanały HD, dużo tańszy PVR, za dekoder, za VOD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Libicki, a Pan Dominik Libicki.

Ciekawe, czy Cyfra+ jednak coś jeszcze doda w tym roku? Chyba jednak nie.

To prawda, że od pewnego czasu Cyfra+ dodaje kanały z innych platform, często "drugiej kategorii". Zachowują się tak, jakby chcieli iść na ilość, a nie na jakość. W zeszłym roku chwalili się nawet pozycjami FTA... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej rewolucji n tą konferencją nie wywołała. Co prawda będzie teraz w reklamach że mają w ofercie 14 kanałów HD. Przejęli dwie wytwórnie filmowe. Co by nie mówić to dużo. Jednakże, patrząc na ofertę programową np na NG HD czy MTVHD - pełno powtórek. To mnie najbardziej irytuje - mamy 14 razy HD a w tym HD 100 razy ten sam program. Tutaj się zgadzam się z prezesem Cyfry + lepiej dodać coś konkretnego, niż dodać aby dodać. Natomiast co do oferty filmowej - prędzej czy później filmy prezentowane w tych kanałach trafiają do publicznej tv a także innych kanałów filmowych. Kwestia czasu kiedy się je obejrzy.

 

Poczekamy, zobaczymy co szefunio z Cyfry odpowie - na razie bravo dla n - oby tak dalej. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że od pewnego czasu Cyfra+ dodaje kanały z innych platform, często "drugiej kategorii".

To już nie wina Cyfry, że konkurencja ma tylko kanały drugiej kategorii, a coś od czasu do czasu dodać przecież muszą. A tak na poważnie to NG Wild HD mogą sobie na razie odpuścić bo większość programów z tego kanału jest też na zwykłym NG HD, zamiast tego mogliby dodać Discovery HD i TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, co produkują CP, C+ oraz TVN to niemal wszystkie kanały poza kilkoma są "drugiej kategorii". Za to na stacjach HD często powtórka goni powtórkę.

 

Wy tak piszecie o pojawieniu się w C+ Animal Planet HD czy Nat Geo Wild HD, a ja bym osobiście cieszył się z niczego innego niż Planete HD :D Ale nie pogardziłbym History Channel, no i w dalszej kolejności Nat Geo Wild.

A we Francji mają taki kanał? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, co produkują CP, C+ oraz TVN to niemal wszystkie kanały poza kilkoma są "drugiej kategorii". Za to na stacjach HD często powtórka goni powtórkę.

 

Tutaj muszę się całkowicie zgodzić. Na NG HD dzień w dzień to samo, a jak puszą rano kilka programów to później cały dzień to samo leci. C+ Film HD to też dla mnie jedna wielka lipa, chociaż tam zamiast powtórek wolą wcisnąć coś w SD albo upscalowane co wydaje mi się lepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze ile ludzi tyle opini .Z mojego doswiadczenia jest tak ze jak chcialem nabyc jakas telewizje cyfrowa to sie zastanawialem jakos wyszlo ze poszedlem do dystrybutora co mial polsat i cyfre.Oczywiscie namowil mnie na cyfre + .Na poczatku wzialem pakiet komfortowy + i wszystkie canaly premium oraz national hd bo chialem miec dekoder philips hd prv.Wzialem ten pakiet na 18 miesiecy w tym 20 procent taniej na 17 miesiecy i oczywiscie 16 zl za dzierzawe a to juz jest zdzierstwo .Po 2 tyg kupilem telewizor hd no i oczywiscie po namysle zamienilem na pakiet prestizowy hd + rachunek 150 zl wraz z dzierzawa .No i do dnia wczorajszego jak zobaczylem promocje w N za 99 zl cala full opcja do konca umowy bez dzierzawy .oczywiscie od razu zadzwonilem do cyfry+ na zamiane pakietu komfortowy + i canal+ .oczywiscie nie bylo problemu 10 zl za zamiane pakietu zdzierstwo .Ale dzierzawy nie chieli odpuscic .A wiec zobacze co dalej mysle ze za 2 miesiace pozbede sie chyba canal plus i zostane na najmniejszym pakiecie za 19 zl a N zostanie .Cyfr+ jest jednak bardzo droga ,Ja wiem ze nie ktorzy maja lepsze promocje ale wiadomo teraz czekac jak sie jakas promocja dobra trafi jak sie chce telewizji sie ogladac .No i wczoraj przejrzalem N fakt N ma lepszy dekoder cyfry tak muli ze szok i sie sam przelacza .Pozdrawiam serdecznie i wiadoma wszystkim sie nie dogodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcadi napisał

A wiec zobacze co dalej mysle ze za 2 miesiace pozbede sie chyba canal plus i zostane na najmniejszym pakiecie za 19 zl a N zostanie .

niestety mozesz doznac szoku w okresie "minimalnym"umowy nie mozna zejsc do tego pakietu za 19zł, dopiero jak umowa przejdzie w umowe na czas nieokreslony bedziesz mogl na ten pakiet zmienic :/

 

A wracając do tematu cyfra raczej napewno nic nowego nie wprowadzi, chociaz konferencja n-ki moze byc jakas mobilizacja do poprawienia softu lub wymiany sprzetu, juz daja pvr za darmo przy podpisywaniu umowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałośni jesteście, jeden pitoli że noic już nie będzie a drugi że tylko nowe HD ma sens...

A ja wam mówię że mamy dopiero wrzesień, 9 miesiąc roku z 12 więc czasu jeszcze zostało...

Blizej świąt okaże sie że jednak coś dali... na 100% bedzie to Nat Neo Wild HD, Discovery D, Animal Planet HD, Fishing & Hunting, Nat Geo Music i jeszcze kilka... Niech przyjdzie odpowiedni czas, czy to po każdej konferencji trzeba gadać że nic już u innych nie będzie i oni nigdy nic nie dają a N to kolejny cud świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% bedzie to Nat Neo Wild HD, Discovery D, Animal Planet HD, Fishing & Hunting, Nat Geo Music i jeszcze kilka

 

Nie wiem skąd masz taką pewność, że C+ dołączy aż tyle kanałów. Chyba wnioskujesz po ostatnim "trendzie", że wszystko dają to samo co n w ostatnim czasie. :lol: Discovery HD jest w n i CP, a C+ dalej nie ma.

 

Tak w ogóle to wydaje mi się, że n ciągnie pozostałe platformy za łeb. Jak coś się pojawi w n, wszyscy zaraz mówią, że będzie w pozostałych platformach. Odwrotnej sytuacji jakoś nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Dyrektor Programową CYFRY+, a tam komentarz do nfilmów i krótkie zapowiedzi:

 

Dwa dni temu odbyła się konferencja zorganizowana przez przedstawicieli telewizji "n", na której ogłoszono m.in. oficjalny start kanałów filmowych- nfilmHD. Czy nowy, kolejny projekt kanałów filmowych premium w Polsce jest w stanie w jakikolwiek sposób uszczuplić widownię CANAL+? O to postanowiliśmy zapytać Dyrektor Wykonawczą Pionu Programowego CANAL+/CYFRA+, Panią Beatę Ryczkowską:

 

 

1. Czy powstanie na rynku polskim nowych, filmowych kanałów premium- nfilmHD, można uznać za zagrożenie dla silnej pozycji CANAL+? I czy uważają Państwo, że nowe kanały sygnowane przez koncern ITI są w stanie konkurować bezpośrednio z wydawałoby się bogatszą filmową ofertą CANAL+?

 

Nie obawiamy się konkurencji, CANAL+ ma duże doświadczenie jako nadawca i producent kanałów premium. Od 14 lat dbamy o to, aby nasi abonenci mieli najlepszą na rynku ofertę filmowa i sportową. Z pewnością silniejsza konkurencja dodatkowo mobilizuje, ale tak naprawdę to nadawca nowych kanałów będzie musiał walczyć o pozycję rynkową i udowodnić, że jest w stanie zainteresować swoją ofertą nowych widzów. To nfilm powinien więc obawiać się silnego i bardziej doświadczonego konkurenta. CANAL+ ma bardzo mocno zdywersyfikowaną ofertę zarówno filmową, jak i sportową, z pewnością trafia więc w gusta szerokiego grona widzów i może zagwarantować im codziennie atrakcyjne tytuły. Hollywoodzkie studia NBC Universal i 20th Century Fox, których filmy CANAL+ pokazuje, mają najbogatsze portfolio tytułów często goszczących na czołowych pozycjach box office.

 

2. Tej jesieni konkurenyjne platformy cyfrowe już włączyły, albo zapowiadają włączenie do swojej oferty nowych kanałów w jakości High-Definition. Czy podobnych ruchów można oczekiwać ze strony Cyfry+?

 

Aktualnie na polskim rynku dostępnych jest 11 kanałów wysokiej rozdzielczości, aż 8. z nich znajduje się w ofercie CYFRY+: CANAL+ Film HD, HBO HD, Filmbox HD – prezentujące największe hity filmowe, CANAL+ Sport HD i Eurosport HD i Eurosport2 HD – gwarantujące solidne sportowe emocje, światowej sławy kanał dokumentalny National Geographic Channel HD i oferujący doskonałą rozrywkę MTVNHD. Od początku roku CYFRA+ dołączyła do oferty 8 nowych kanałów: TVP Sport, Filmbox Family, Universal Channel, SCI FI, Travel Channel, ID Investigation Discovery i Orange sport info oraz nadawany w wysokiej rozdzielczości Eurosport2 HD. Obecnie prowadzimy negocjacje w sprawie włączenia kolejnego kanału HD do naszej oferty.

 

3. Jest szansa, że oprócz rozwoju oferty programowej, Cyfra+ zamierza skupić się na kolejnych, technologicznych nowinkach w postaci nowszych dekoderów PVR, lub poszerzenia dostępności usługi Multiroom o abonentów niższych pakietów?

 

 

Współczesna telewizja to już nie produkt, lecz – dzięki innowacyjnym rozwiązaniom – kompleksowa usługa. Nowoczesne technologie uzupełniają wartościowy kontent, ich rozwój jest bardzo istotny dla CYFRY+. Od ponad dwóch lat nasi abonenci mogą korzystać z technologii High Definition. Użytkują dekodery PVR, korzystają z bogatych bibliotek programów CYFRA+ VOD oraz HBO Digital.

W tym roku CYFRA+ jako pierwsza platforma umożliwiła abonentom odbiór sygnału Naziemnej Telewizji Cyfrowej, dzięki tunerom DVB-T w dekoderach. Możemy poszczycić się także wprowadzeniem usługi multiroom jako pierwsza platforma w Polsce. To wartość dodana dla naszych klientów. To duża dawka technologicznych nowości. Pracujemy oczywiście nad kolejnymi udogodnieniami.

 

mojehdtv.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...