Skocz do zawartości

Disco Relax i Disco Polo Live


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zobaczcie co niedawno znalazłem na portalu danceportal.info

 

Wypowiedź Solorza dla Polsat News w sprawie Disco Polo - udzielona ok. miesiąca wstecz:

Są szanse i to duże, że Disco Polo zagości u nas na antenie, lecz teraz niestety program znajduje się na antenie ITV. Program przynosił nam wielkie zyski dzięki oglądalności. W tamtych latach, był to nasz program z największą oglądalnością. Myśle że za rok lub 2 lata, program DISCO POLO LIVE wróci do nas ponieważ bardzo tego chcemy" - mówi prezes Polsatu.

 

Z kolei prezes TVN - jedynej ogólnopolskiej TV, która zaprasza tak często gwiazdy DP do siebie twierdzi:

"Nie ma takiej opcji. Nie chcemy w TVN żadnych boysów, akcentów, classiców itp. Myśle że programy mamy jak najlepsze i nie chcemy nic zmieniać. Jak wiem to już chyba nawet jest program Disco Polo Live na antenie ITV. "

Pytanie skoro nie chcą DP na antenie to po co zapraszają artystów do swoich programów?

 

Niedawno na interii został umieszczony klip do piosenki "Sąsiadka z boku" Marcina Siegieńczuka i już jest na 12 miejscu :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DPL w Polsacie to można spekulować. Solorz już wiele obiecywał... W 2008 miał być festiwal DP live i się wycofali. Także osobiście myślę, że już nie ma szans - odpowiednie "instytucje" już o to zadbają...

Co do TVN to tak jest na stronie tej której podałem.

Co do Siemieńczuka to można zobaczyć na interii w rankingach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja w tamtych czasach nie miałem satelity ale przecież był jedyny kanał poświęcony tylko i wyłącznie Disco Polo "Polsat Muzyczny Relax" potem te bloki przeniesiono do Polsatu 2 Gdzie od 2002 do 2005 była Emitowana Szczęśliwa 8 wraz z Muzycznymi Rozmaitościami które gościły dłużej od Sz8 bo do 2007 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ipla dodała kilka ostatnich odcinków DPL z wakacji 2002 i nasuwa mi się tu pytanie. Z tego co czytałem to rpogram był emitowany w soboty o 19, a w jednym z odcinków - dokładnie nr. 329 prowadzący mówi" Witamy w sobotni poranek". To o której leciał ten program, wieczorem czy rano?

Coś sobie kojarzę w tamtych latach jakieś DP było w sobotnie poranki, a potem doskonale pamiętam, że zastąpili to programem "Ręce które leczą" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 2003 to już został zdjęty z anteny. To chyba był rok 2002. A zna ktoś wyniki oglądalności? Wiem tylko, że Disco Relax pod koniec miało 2,1 mln. A jak było z DPL? Na pewnej stronie czytałem, że oglądalność od przemiany w 2001 skoczyła sześciokrotnie, Ktoś mógłby to potwierdzić? Ma ktoś wyniki oglądalności? Patrzyłem na AGB to nic nie ma.

Z kolei na wirtualnych mediach znalazłem:

Po kilku latach emisji z anteny Polsatu znikają programy disco polo. Mimo, że wciąż miały wysoką oglądalność Polsat zdecydował się zdjąć je ze swojej ramówki.

Ciekawe...

DPL miało powrócić po wakacjach kiedy to Polsat miał transmitować festiwal, lecz nic nie wyszło z pewnych powodów.. Z jednej strony to dobrze, bo znowu narobiłoby się tych pseudo zespołów, a już i tak są odpady takie jak Sebi...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są odcinki z lat 2000, 2001, 2002. Niestety tak przeskakując odcinkami widać, że program się wypalał. Nie było selekcji, przeważały tandetne klipy. Jedyny plus to zespół Meffis. Dość niedawno dowiedziałem się, że zespół który gra u mnie w remizie na wakacjach kiedyś by ogólnopolską gwiazdą. Był w Disco Relaxie i DPL. :D

A co do DR to nie wrzucą, bo nie mają licencji. A wiecie w końcu kto je produkował? Na pewno nie była to grupa ATM jak to co niektórzy pisali. Chyba AMC czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 2003 to już został zdjęty z anteny. To chyba był rok 2002. A zna ktoś wyniki oglądalności? Wiem tylko, że Disco Relax pod koniec miało 2,1 mln. A jak było z DPL? Na pewnej stronie czytałem, że oglądalność od przemiany w 2001 skoczyła sześciokrotnie, Ktoś mógłby to potwierdzić? Ma ktoś wyniki oglądalności? Patrzyłem na AGB to nic nie ma.

Z kolei na wirtualnych mediach znalazłem:

Po kilku latach emisji z anteny Polsatu znikają programy disco polo. Mimo, że wciąż miały wysoką oglądalność Polsat zdecydował się zdjąć je ze swojej ramówki.

Ciekawe...

DPL miało powrócić po wakacjach kiedy to Polsat miał transmitować festiwal, lecz nic nie wyszło z pewnych powodów.. Z jednej strony to dobrze, bo znowu narobiłoby się tych pseudo zespołów, a już i tak są odpady takie jak Sebi...

W ostatnim Tele Tygodniu pewien z czytelników w liście stwierdził, że Polsat obiecał powrót Disco Relax. Redakcja otrzymała od Polsatu informację, że jest to tylko plotka i takie zapewnienia nie miały miejsca. I że powrót tego programu w najbliższym czasie nie jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 2001-2002 Kamery DPL odwiedzały lokalne rozgłośnie radiowe gdzie grano disco polo. Na pewno było to Radio Puls Płock 95,2 Mhz pracował tam wtedy Andrzej Koziński obecnie Radio HIT. zamiast tego Radia jest Radio Eska. Kolejną stacją jaką pamiętam było Radio Jard które nadal istnieje. Jeszcze w kilku byli ale nie pamiętam w jakich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=6ODWyv0v_iA

 

Jak to zobaczyłem to się niesamowicie zdziwiłem. :o

Wynika z tego, że Disco Polo Live było najpierw emitowane na antenie TVP, prawdopodobnie w latach 1992-94 i prowadził go (?) - słychać głos lektora, którym był Marek Sierocki.

Proszę jeśli ktoś na więcej informacji na ten temat, proszę napisać. Będę wdzięczny. :)

 

 

Link jest już nieaktualny, szkoda. Posiadam na vhs kilka nagrań disco polo właśnie z tvp, i też jestem ciekawa co to był za program, może ktoś pamięta tytuł?

sattv.jpg

 

tak wyglądało logo dla przypomnienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program nazywał się "Nasza szkapa" i był emitowany ok 1994\95 roku. Ile tego odcinków powstało nie mam pojęcia. Ja też miałem nagrane parę teledysków z TVP. Wyemitowali też Karnawałową Galę Disco Polo w sylwestra 1995. Postaram się w niedługiej przyszłości wrzucić ją na YT. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który program był pierwszy. Z tego co mi wiadomo ten program nie był nadawany cyklicznie i realizowany był w dyskotece Akcent w Szumowie, ale co do tego to ręki nie dam sobie uciąć. Prezentowani byli tam artyści z wytwórni Blue Star m. in. Atlantis, Fanatic i wówczas jeszcze Boys, Akcent I Milano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...