Skocz do zawartości

Piłka nożna: Fortuna 1 Liga


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie 31. kolejki:

 

Wyniki:

RUCH CHORZÓW 1:0 GKS KATOWICE

DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW 1:2 WIGRY SUWAŁKI

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:2 ODRA OPOLE

STOMIL OLSZTYN 0:2 ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

OLIMPIA GRUDZIĄDZ 0:0 PUSZCZA NIEPOŁOMICE

POGOŃ SIEDLCE 3:2 CHOJNICZANKA CHOJNICE

CHROBRY GŁOGÓW 3:5 STAL MIELEC

GÓRNIK ŁĘCZNA 1:1 MIEDŹ LEGNICA

GKS TYCHY 0:3 RAKÓW CZĘSTOCHOWA

 

Tabela:

 

7bb55f4a8b10c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mogę się doczekać ostatnich dwóch multiligowych kolejek. Widząc, że niektóre drużyny za nic w świecie nie chcą awansować można się spodziewać, że w tych meczach będą się działy cuda na kiju, a awans "wywalczy" największy pechowiec, który swój mecz jakimś cudem wygra.

Jeżeli o mnie chodzi to cały czas liczę na Chojniczankę, ale z każdym meczem coraz bardziej zastanawiam się w co ja właściwie wierzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mogę się doczekać ostatnich dwóch multiligowych kolejek. Widząc, że niektóre drużyny za nic w świecie nie chcą awansować można się spodziewać, że w tych meczach będą się działy cuda na kiju, a awans "wywalczy" największy pechowiec, który swój mecz jakimś cudem wygra.

Jeżeli o mnie chodzi to cały czas liczę na Chojniczankę, ale z każdym meczem coraz bardziej zastanawiam się w co ja właściwie wierzę :D

Lepiej odpuścić niż awansować jak Sandecja nie mając nic, dobrze że wejdą nowe wymogi od sezonu 19/20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal i owszem. Mają bazę, której mogą co niektórzy pozazdrościć - patrz Zagłębie. Gdzie będą grać? Hehe.

U siebie w Sosnowcu, ten skansen spełnia wymogi ESA. 

 

6 to może przesada ale 5 tak, jeśli ktoś awansuje z poza tej 5 to raczej będzie spora niespodzianka bo te 7 punktów to jednak sporo na 3 kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli według Esa ten stadion oparty jeszcze na wałach spełnia wymogi EXtraklasy to nie mam pytań... Widoczność na nich jest bardzo słaba. Zresztą Śląski też niby "nowoczesny" a to nadal w dużej mierze oparty na wałach stadion. Koszt zresztą każdy zna.

 

A co do Miedzi to po awansie jeśli by się udało będą na pewno wzmocnienia i to konkretne. Będąc w ekstraklasie zdecydowanie łatwiej o dobrego zawodnika niż w 1 lidze.

 

Jednak jeszcze 4 pkt potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.  Zajrzyj do podręcznika licencyjnego najpierw a nie piszesz głupot. Zagłębie żadnych modyfikacji przeprowadzać nie musi na swoim skansenie, licencje dostanie od ręki bo spełnia wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania znam, chodzi mi raczej o ich idiotyzm. Możesz mieć skansen ale liczy się by miał oświetlenie i murawę podgrzewaną i kilka innych [beep]ół, nie ważne jaka widoczność itp.

Klub z ekstraklasy powinien trzymać jakieś standardy nie tylko sportowe.

Nie daj Boże taki klub będzie reprezentować PL w Europejskich pucharach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja liczę cały czas na utrzymanie się Stomilu, ale niestety ciężko będzie, mimo że strata nie jest duża.

Problemem Stomilu jest bardzo trudny terminarz do końca sezonu. Trzy bardzo solidne drużyny z czołówki, a w tym samym czasie Łęczna nie będzie miała aż tak trudnych wyzwań.

 

Lepiej odpuścić niż awansować jak Sandecja nie mając nic, dobrze że wejdą nowe wymogi od sezonu 19/20

Patrząc na drużyny walczące o awans (liczę pierwszą ósemkę) to poza Rakowem, którego stadion kompletnie nie nadaje się na Ekstraklasę nie ma tam drużyn, które nie są gotowe na awans. Jedyne co im potrzeba to drobne modernizacje na obiektach, a poza tym wszystko jest gotowe. Problem w tym, że wiele drużyn piłkarsko sobie nie radzi tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania znam, chodzi mi raczej o ich idiotyzm. Możesz mieć skansen ale liczy się by miał oświetlenie i murawę podgrzewaną i kilka innych [beep]ół, nie ważne jaka widoczność itp.

Klub z ekstraklasy powinien trzymać jakieś standardy nie tylko sportowe.

Nie daj Boże taki klub będzie reprezentować PL w Europejskich pucharach...

Oni nawet na puchary by dostali, na eliminacje po kilku kosmetycznych zmianach. Taki sam skansen jest w Legnicy tylko po kilku modernizacjach więcej.  To nie takie proste, kluby nie mają na to kasy a politycy nie wszędzie chętnie wykładają kasę na nowy stadion. 

 

Raków dostałby liicencje bo prezydent miasta mówił, o tym że jak będzie trzeba to kasa na modernizacje jest stadionu aby spełnić wymagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skansen w Legnicy??

 

Śmiechłem srogo. Niedawno wybudowany obiekt w pełni murowany z nową murawą, nowym zadaszeniem wszystkich trybun, nawet nieoficjalnie mówi się że możliwe będzie jego powiększenie. Jedynie jedna tablica jest do wymiany (bez wyświetlania wszystkiego tylko sam wynik, ewidentnie do zmiany) ale to da radę w parę tygodni nawet zrobić w trakcie przerwy. Do tego 5 minut drogi piechotą jest parking dla kibiców specjalnie powstały na około 200-300 miejsc. Dokładnej liczby nie powiem bo sam nie wiem.

 

Co do pucharu europejskiego to wymagania może spełnić ten w Sosnowcu ale sam popatrz jak on wygląda... Modernizacje jego to trochę takie pudrowanie trupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skansen. Nowoczesny stadion to sobie zobacz u Podbeskidzia w 1 lidze. Miedz pewnie ma jeden z najbardziej zmodernizowanych ale gdzie mu do Podbeskidzia. Stadion to jedna bryla a nie milion dobudówek. 

 

Ja wiem jak on wygląda i masz racje  ale cóż jak pisałem wyżej niestety niestety budowa stadionu to kwestia polityczna a doskonale wiesz jak to wygląda u nas, żaden klub nie wybuduje sobie sam stadionu, a polityce nie zawsze są tym zainteresowani. Choć akurat tam są plany ale awans i nowy inwestor mogliby to bardzo przyspieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stadion powstał w jednym projekcie, cztery trybuny w tym jedna zadaszona. Dopiero później dołożono do 3 trybun brakujące zadaszenie jak i oświetlenie, a także całkowicie wyrzucono dotychczasową murawę i dodano podgrzewaną murawę, zbudowaną od nowa. Zresztą narożniki być może niedługo zostaną też zabudowane tak samo jak trybuny główne. Także nie jest to skansen a stadion kameralny budowany etapami, lepiej budować etapami i przynajmniej coś robić niż czekać na niewiadomo co jak w wielu miastach i mieć pudrowanego trupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...