Skocz do zawartości

MTV Germany


gesioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@STARS.TV, ma znaczenie i uważam, że popełniasz błąd grając ów utwór w blokach z muzyką lat 90-tych, skoro utwór jako singiel został wydany w roku 2001. Pamiętam nawet klip i to, że MTV i VIVA grały go w roku 2001, podobnie zresztą jak stacje radiowe. Poza tym, nie grasz na swojej antenie całych płyt, tylko single, które promują dany krążek, a te nie zawsze wychodzą w tym samym roku co cały album. Przecież często artyści promują album, wydając z niego kolejne single nawet przez 2-3 lata. Podejrzewam, że nawet @djclassic, z którym często mamy odmienne zdania, poparłby to co piszę w tym momencie.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie gram tylko singli, gram też numery które nie były singlami i podpisuję je datą płyty. Wydawanie singli jest bardzo przypadkowe, przed płytą, zaraz po płycie albo nawet trzy lata po płycie gdy artysta nie ma pomysłu na nowy album. Podpisywanie piosenki tym co było pierwsze, płyta lub singiel pomaga widzowi umiejscowić piosenkę we właściwym czasie. Nie planuję zmieniać tej taktyki podpisywania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV, rób jak uważam, ale dla mnie jest to wprowadzanie widza w błąd, co do dat i brak rzetelności, co w przypadku tv muzycznej z oldiesami nie powinno mieć miejsca. Co innego, gdzie grasz utwór, który nie był singlem. Wtedy można podpisać go datą wydania krążka. Ale w przypadku, gdzie utwór z płyty był wydany jako singiel promujący dany album, to powinieneś go podpisać datą wydania singla a nie płyty.

 

P.S.: to przez to rozumiem, że "E.T." - Katy Perry umiejscowiłbyś w 2010 roku, bo wtedy wyszła płyta "Teenage Dream" a nie w 2011 roku, czyli wtedy kiedy to został wydany jako kolejny singiel z krążka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bloo411 napisał:

 

@mastano, Crazy Town - "Butterfly" jest z 2001 roku, a nie 2000. Natomiast Thomas D feat. Franka Potente - "Wish (Komm Zu Mir)", to rok 1998, a nie 1988.

 

Ciekawe, że dopiero teraz to zauważyłeś. Gdybym wiedział wcześniej, to poprawił bym to drugie. Natomiast co do pierwszego - radzę pisać skargę do MTV.

 

Oczywiście w dzisiejszym brytyjskim weekendzie dużo starej i dobrej muzyki - Elton John, The Beatles czy Wings. Zdecydowana odskocznia od pozostałych kanałów muzycznych. Szkoda, że polski oddział MTV nie potrafi zrobić takiej playlisty.

 

404477ff7bab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, STARS.TV napisał:

Album Crazy Town z Butterfly został wydany 9 listopada 1999 roku i umnie śmiga w BEST 90's :)

Album tak. Ale singiel „Butterfly” z tego co widzę w Europie wyszedł w 2001r. Więc powinien być grany w przedziale 2000+.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic, ale @STARS.TV nie przetłumaczysz, ponieważ jest zdania, że liczy się data wydania albumu, z którego pochodzi dany utwór, a nie data wydania go jako singiel z płyty.

 

Poza tym, skoro na belce do klipu w STARS.TV jest podany artysta i tytuł utworu, to wiadomo, że rok w tym przypadku tyczy się wydania tego utworu jako singla. Co innego gdyby na belce był podany artysta, tytuł utworu i nazwa krążka. Wtedy obok krążka data wskazywałaby na rok jego ukazania się.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV - z całym szacunkiem dla Ciebie, ale "Butterfly" był grany jako teledysk w 2001 roku. Pamiętam bardzo dobrze, jak VH1 Europe i MTV Germany grały go właśnie we wspomnianym roku.

 

Edit:

Odnalazłem notes, w którym zapisywałem teledyski nagrywane na taśmy VHS i ewidentnie z niego wniosek taki pojawia się, że wcześniej niż w 2001 roku, Crazy Town "Butterfly" nie był emitowany na żadnej stacji muzycznej w Europie.

Chyba, że w MTV USA był 2 lata wcześniej pokazywany, ale bardzo w to wątpię.

W tym samym czasie kiedy na antenach pojawiał się "Butterfly", emitowano także takie klipy jak: The Corrs "Would You Be Happier", Michael Jackson "You Rock My World", Staind "It's Been Awhile", Destiny's Child "Emotion".

 

Edytowane przez Piotr G.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie, co mnie obchodzi "bo MTV tak podpisywało". No niech sobie podpisują jak chcą, jest 2020 rok i na serio, w graniu teledysków oni dziś nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem. Roszczę sobie zatem prawo do podpisywania jak uważam za stosowne, nie wszystkim to musi pasować, trudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV, ale fakty są takie, że "Butterfly" na singlu wyszło w 2001 roku. Wtedy też wszystkie stacje muzyczne i radiowe grały ten utwór. Również w 2001, a nie w 1999 roku, singiel trafił na listy przebojów. Tu nie chodzi tylko o MTV, tylko o to, że tak właśnie było. Skoro tworzysz stacje dla widzów, a nie dla siebie, to weź pod uwagę to, jak to faktycznie było, zamiast na upartego sugerować się swoim "widzi mi się".

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafik to zerknij z łaski swojej na dzisiejszy wygląd tej legendarnej bazy MTV. W wielu miejscach nie mam się czego wstydzić a to oni dostawali to prosto z fabryki a nie ja ;)

 

Bloo i tak do znudzenia. Kiedy ludzie mogli posłuchać tej piosenki, w listopadzie 1999 czy w 2001 roku? Daj prostą odpowiedź, kiedy piosenka trafiła na rynek. W 2001 roku?

Edytowane przez STARS.TV
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, STARS.TV napisał:

Oj nie, nie dogadamy się w tej kwestii. Piosenka która ukazała się na płycie w latach dziewięćdziesiątych jest piosenką lat dziewięćdziesiątych i nie ma znaczenia kiedy z niej zrobiono singiel :)

 

Jak dla mnie tutaj ta całkiem wesoła dyskusja powinna się skończyć. Jedyny problem mogłaby stworzyć data nakręcenia teledysku, ale to nie o to tutaj chodzi, a o rok skomponowania i wydania tego utworu po raz pierwszy. 

Dla ścisłości jednak trzeba byłoby sporo konsekwencji i takiej muzycznej analizy tego, jaka wersja danego utworu jest użyta do singla. Często wersje singlowe różnią się od albumowych. Na przykład depeszowe In Your Room na singlu wydanym w 1994 roku różni się znacząco od tego, w jakiej wersji ten numer wyszedł na płycie. Tutaj nie ma różnicy czy 1999 czy 2001... więc ta pierwsza data jest decydująca ;) 

 

4 godziny temu, Bloo411 napisał:

@STARS.TV, "Butterfly" ukazał się 20 lutego 2001 roku jako trzeci singiel promujący album "The Gift Of Game", który swoją premierę miał 9 listopada 1999 roku. Także utwór "Butterfly" powinien być grany w pasmach z muzyką 2000+.

Gdyby ten track nie został singlem, to być go nie grał w ogóle na swojej antenie, bo nie powstałby także do niego klip. Dodam, że kilka razy widziałem "Butterfly" na VH1, właśnie w paśmie z muzyką 2000+.


Czy naprawdę muszę mówić, że jest wiele utworów niewydanych na singlu, które doczekały się teledysków? Niby z jakiej racji to miałoby powstrzymać nadawcę od puszczania danego klipu? No chyba, że chciałby to puścić w jakimś paśmie "BEST SINGLES: 90s", no ale wtedy to byłaby niedbałość po prostu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, STARS.TV napisał:

Ale nie gram tylko singli, gram też numery które nie były singlami i podpisuję je datą płyty.

To czegoś ja tu nie rozumiem. Z tego co wiem, to  grasz przeboje a nie numery z albumów. A co do daty wydania hitu. Przykładowo. Czy wszystkie przeboje Michaela Jacksona z albumu „Bad” przypisujesz  do 1987?:)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zxcvbnm napisał:

Czy naprawdę muszę mówić, że jest wiele utworów niewydanych na singlu, które doczekały się teledysków? Niby z jakiej racji to miałoby powstrzymać nadawcę od puszczania danego klipu? No chyba, że chciałby to puścić w jakimś paśmie "BEST SINGLES: 90s", no ale wtedy to byłaby niedbałość po prostu :D 

 

Logicznym jest, że można to puszczać w TV muzycznej, bo dlaczego nie. Przecież o to się nie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bloo411 napisał:

@mastano, dopiero teraz, ponieważ dawno akurat do tego wątku nie zaglądałem.

 

No to już jest już po ptokach. A wisi to od trzech tygodni. 

 

A co do Crazy Town - Butterfly, to weźcie napiszcie skargę do MTV skoro Was to tak mocno zabolało. Aczkolwiek musicie wiedzieć, że to nie pierwszy raz, jak wpisują rok wydania utworu w ten sposób. Dlatego najlepszym sposobem jest ukazanie nazwy albumu, który zawsze jest punktem odniesienia do przedziału czasowego, z którego korzystają.

 

Po za tym nie wiem czy wiecie, ale Viacom często emituje utwory z wpisaną datą 2000 lub 1989 w programach z muzyką lat 90. i nikt nie robi z tego afery.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV, z całym szacunkiem, ale nie wykłócaj się o "Butterfly", bo nie masz racji i jest absurdem to, że puszczasz ten klip w pasmach z latami 90-tymi.

 

Nie możesz podważać "autorytetu" dawnej stacji MTV Europe, która 20 lat temu była mocno popularna i bardzo szanowana. Zresztą jej lista przebojów była najbardziej popularnym notowaniem w Europie, a notowanie z 14 kwietnia 2001 roku jasno mówi, że "Butterfly" jest nowością i wbija się na pozycję 19.

https://ki.informatik.uni-wuerzburg.de/~topsi/mtv2001/mtv_140401.html

 

Więc @STARS.TV - nie popełniaj więcej tego błędu i nie puszczaj już owego klipu w latach 90-tych, bo Cię zlinczują. ;-)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo się wydarzyło tutaj jak mnie nie było :) @Piotr G. @Bloo411 @djclassic @Zxcvbnmco do dat piosenek to chyba ciężko znaleźć kompromis. Bo ktoś pierwszy raz zobaczył Butterfly w 2001 roku, dla kogoś drugiego ten kawałek stał się hitem pół roku później ale ktoś trzeci powie: hola hola, dla mnie to był hit na sylwestra 1999/2000 bo wtedy go sobie puszczalem całą noc na walkmanie a zacząłem go włączać jeszcze wieczorem w 1999.

 

Jednakże @STARS.TVrozmawiamy o telewizji muzycznej i o teledyskach, które stały się przebojami dajmy na to w 2000 roku a nie w grudniu po południu 1999 roku bo akurat wtedy wyszła cała płyta. Zbyt duże uproszczenie. Ja wiem, że mniej roboty i tak łatwiej podpisać teledysk ale nie mówimy tutaj o rozgłośni radiowej grającej niszowe hity z technicznymi szczegółami dot. dokładnej daty wydania płyty. To zbyt daleko idące niuanse.

Rozmawiamy cały czas przede wszystkim o przebojach, hitach i teledyskach. Nie o całych płytach. 

Stars - a jeśli rozpocząłbyś działalność swojej stacji muzycznej w 1999 roku to kiedy byś puścił teledysk do Butterfly? W którym roku? 

Można by zrobić ankietę, kto jak co woli, ale pewnie już wiemy na jakie daty wskaże 90% widzów. 

I chyba brnięcie pod prąd nie ma większego sensu. Myślę, że do niektórych teledysków należałoby po prostu przysiąść, poświęcić im chwilę i przeanalizować kiedy to tak naprawdę był hit, przebój, teledysk. Pomysł z datą wydania teledysku może wcale nie jest taki zły choć też do końca nie wydaje się być na miejscu. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, ponieważ nie da się obiektywnie wskazać dokładnej daty kiedy dana piosenka stała się hitem (w różnych krajach może to być zupełnie inna data) więc podawanie daty wypuszczenia piosenki na rynek jest najbardziej uczciwe. Moim zdaniem, możecie się nie zgadzać, Wasze prawo. Ale tak podpisuję klipy od ośmiu lat i nadal je tak będę podpisywał. Tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge sie wtracic, to chcialem zauwazyc, ze stacja Stars TV jest polska stacja, wiec daty powinny byc jak najbardziej adekwatne do polskiego lub europejskiego wydania danego singla. Co z tego jak plyta wyszla w listopadzie 1999 roku - na bank wyszla tylko w USA a nie w Europie. Zespol byl zupelnie nieznany w 1999 roku. Skoro Stars TV puszcza teledyski a nie albumy, powinny znalezc sie informacje dotyczace wydania singla. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARS gra również numery które nigdy nie były singlem. Przyjmowanie daty singla jest całkowicie bez sensu i to, że tak podpisują w MTV mnie nie rusza, serio :) Po 20, 30 czy 50 latach informuję po prostu widza kiedy dana piosenka się ukazała jako oficjalne wydawnictwo. A może mam informować kiedy w Polsce się ukazała? To by dopiero była przygoda. Osiem lat temu przyjąłem, że będę informował KIEDY po raz pierwszy utwór się ukazał jako oficjalne wydawnictwo (gdziekolwiek). Jeśli pierwsza była płyta to podaję datę płyty, jeśli pierwszy singiel do datę singla. Tak jest jednolicie, tak jest uczciwie, tak będzie w STARS.TV. A teraz debatujcie o tym dalej ale już bez mojego udziału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...