Skocz do zawartości

Polskie TV muzyczne, a stacje zagraniczne


Bloo411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja VIVĘ Polską oglądam sporadycznie, gdyż nigdy nie lubiłem tego kanału ze względu na polski hip-hop, który kiedyś tam bardzo często gościł. Teraz kiedy nie włączę, to leci tandentna muzyka dance (umpa umpa) i głupie chat smsy na dole ekranu :roll: . Wiem, że ta stacja poszła z duchem czasu i dostosowała się do obecnych trendów w muzyce, ale mi to nie odpowiada. Dlatego też moim ulubionym kanałem muzycznym jest MTVN HD. Zero reklam, głupich chat smsów i muzyka na znacznie wyższym poziomie. Nawet Trace TV jest o wiele lepszym kanałem od naszej VIVY :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo411 mi tam VIVA PL się bardzo podoba. Gra to co jest na czasie. Prawdziwa muzyka na poziomie? Dlaczego to np. MTV NHD gra muze na poziomie a np. VIVA PL. Jak już piszesz o poziomie to pisz że to jest wg Ciebie tak. Chat smsy są na każdym głównym kanale MTV Networks Europe. Wszedzie juz prawie są te smsy bo jest kryzys i nadawcy chcą zarobić w ten sposób jeżeli nie da się dużo na reklamach teraz zarobić. Niemiecka VIVA, węgierska VIVA też puszczają te smsy. NA VIVA Niemcy jest jeszcze Get The Clip którego u nas juz nie ma ze względu na brak warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pablo21, nie wszystko, co jest na czasie jest fajne :> . VIVA Polska niestety, ale nie trafia w mój gust muzyczny, gdyż ja nie znoszę muzyki, gdzie leci cały czas podkład umpa, umpa, a tekst piosenki woła o pomstę do nieba, gdyż składa się z "oje o la" lub "lalalala" :> . No, ale co poradzić, gdyż obecnie panuje moda na muzykę lekką, łatwą, przyjemną i nieskomplikowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA kilka razy zmieniła szatę graficzną.

1. była od 1993 do wiosny 1998.

2. do 14 stycznia 2002.

3. do 2 sierpnia 2004 (Viva niemiecka), a u nas do 6 września 2004.

4. do dziś i bardzo dobrze że zmienią bo od kiedy Viacom ich przejął to napisy są nieczytelne - ucina litery, kiedyś viva takich numerównie robiła i nie było mowy, żeby jakiś klip nie miał napisu, na dodatek mieli pełne nazwy wykonawców, tytuły i jak tylko płyta była to poprawiali w napisach albo zazwyczaj szybciej o tym wiedzieli niż MTV)

Nowa grafika ma być na dniach.

A jaka jest grafika na vivie niemieckiej i węgierskiej? Mają inną? Bo zawsze na tych 3 vivach była taka sama.

Czy ktoś wie coś o VIVA ITALY? Była kiedyś ale ją zlikwidowali - why?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nalezy zapomnieć że VIVA Media AG planowała swoją sieć kanałow muzycznych na kształt konkurencyjnej MTV Net.

Zanim Viacom kupił VIVA Media AG z całą jej skromną siecią w Europie Centralnej były plany utworzenia na zasadzie kupna brytyjskiej wersji VIVY. VIVA Media AG była bliska zakończenia transakcji kupna jednej z istniejących stacji muzycznych w UK ale gdy Viacom przejąl VIVĘ umowę anulowano. Viacom nie chciał wprowadzac marki VIVA w UK bo i tak tam miał sporo własnych stacji np. TMF UK po przejeciu TMF NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA DE ma cały czas taką samą grafikę, tylko została trochę zmodyfikowana. Niestety rzadko można się z Nią teraz zapoznać (zawchwycać), ponieważ większość czasu w ramówce zajmują pogramy typu reality show. VIVA węgierska ma zupełnie inną grafikę z prawie takim samym logiem jak u Nas, tylko z pełnym żółtym trójkątem. VIVA Italy i Austria zostały zlikwidowane. Nie wiem dlaczego. Wiem tylko, że logo tych stacji było podobne do loga VIVY Polska z 2001 roku. A skąd ta wiadomość, że na dniach ma się pojawić nowa grafika na VIVA PL??? :roll: Bo już wiele razy były takie pogłoski, a nadal bez żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Austria nadal istnieje i dzieli czas z NICK Austria na Astrze w przekazie FTA!

 

 

Bytesize VIVA Węgry ma nadal tą sama grafikę co przedtem nasza VIVA PL czyli wypełnione wszystkie 4 trójkąty i kolorowe czyli 3 granatowe i jeden zółty. Nasza zresztą tez takie ma tylko tak jak VIVA Niemcy drugi żółty trójkąt niewypełniony (przezroczysty!) Tutaj masz fotkę z VIVY Niemcy (http://pablo21.byethost16.com/pablo/img ... 20LOVE.JPG) Logo VIVY takie same jak polskiej tylko że zmienia kolory albo jest całe białe.

 

Teraz ma być nowa grafika i raczej to nie bedzie grafika po VIVA Niemcy tak jak kiedyś.

Kiedys to VIVA była siecią i dla ograniczenia kosztow grafika po VIVA Niemcy była przerzucana na VIVA Polska a potem też na VIVA Węgry.

Teraz każadą lokalną wersja VIVY od czasu przejęcia przez Viacom zarządza lokalny oddział MTV Networks czyli u nas to MTV Networks Polska zarządza wszystkimi prawami do marki VIVA, jej produkcją i dystrybucja w kraju.

 

Tą nową grafikę co mają wprowadzić na VIVA Polska stworzyło polskie studio kreatywne MTV Networks Central & East. Europe.Studio to ma za zadanie tworzyć oprawy graficzne, spoty promocyjne dla kanałów MTV Networks w Europie Centralnej i Wschodniej. Tak wiec nowa grafika VIVA PL bedzie całkiem inna i unikalna bo stworzona tylko dla polskiej VIVY.

Niemcy zapewne storzą swoją grafikę sami dla VIVA Niemcy tak jak to zrobili z MTV Germany bo ich wersja MTV nie przyjęła tej samej wspólnej grafiki co ma nasze MTV PL i inne wersje lokalne MTV w Europie. Tą grafikę co ma MTV PL i inne oddziały MTV stworzyło studio kreatywne MTV w Mediolanie czyli to twór MTV Net. South. MTV Crispy News też jest tworzone przez MTV Italia czyli MTV Net. South. Podobno MTV Base France też nadaje MTV Net. South na zlecenie MTV Net. France.

 

Obecna grafika VIVY PL to twór Niemców ale sie rozsypał centrali MTV w Londynie. Nie radzą sobie z blędami wywalanymi coraz na ekranie stacji. Np. zegar rano podczas emisji PowerListy w momencie wyświetlenia się podpisów znika logo VIVY i zostaje sam zegar. Po kliku minutach włacza sie awaryjne mniejsze logo VIVY nad zegarem.

To logo z zegarem i to be zegara animowane co sie trójąkty podsietlają te granatowe to jest za duże o połowę.

Widac że robione na szybko bo brak dopracowania.

Logo pasma In&Out też jest za duze na ekranie.

Smiać mi sie chciało jak podczas emisji w Sylwestra 2008 zaczeli odliczac liste 1500 STO 900. Wyszły im takie duze cyfry miejsce listy że zasłaniały połowę ekranu stacji. Po dojściu do miejsca 78 wyłączyli całkiem tą grafikę :-)

To było zabawne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś VIVA Germany radzi sobie z podpisami oraz zegarem podczas programu VIVA Wecker dobrze, ale VIVA Polska jak zawsze ma problemy tego typu. Odkąd pamiętam podpisy do klipów na naszej VIVIE od samego początku były mniej dopracowane niż na VIVA Germany i często się rozypywały :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo dzięki za info.

Co do nowej grafiki to ma być w podobno w poniedziałek, nawet dziś prezenterka Vivy powiedziała, że w poniedziałek niespodzianka będzie na vivie.

Jeśli chodzi o grafikę to bez kitu jak coś tworzy zespół MTV Network Polska to zawsze jest masakra! Na szczęście grafika MTV Polska jest w końcu dobra i wiadomo dlaczego - bo nasi jej nie tworzyli.

A zanim była obecna grafika na vivie to nigdy nie było błędów ani na viva polska ani na niemieckiej. Przecież do 2003 roku mieli napisy wgrane w teledysk, jak zmienili napisy w 98 a potem w 2002 to przy każdej zmianie te klipy które nie miały płyty wcześniej zostały uzupełnione. Viva naprawdę starała się być lepsza od MTV pod tym względem: napisy były czytelne, nawet dzięki vivie wiedziałem, że klip danego artysty znajdę już na płycie itp. A od kiedy mtv i viva to to samo to bez kitu te same błędy mają, jak coś poprawią (co jest cudem) to na obu stacjach jest zmiana.

Bo np na napisy na VH1 nie mogę patrzeć - są mega nieczytelne!!!!!!

 

Pablo 21 jak mogę korzystać ze stronki http://videoworld.prv.pl/?

Widzę klip Groovebusterz. Można jakoś sobie ściągać te klipy czy jak? Dużo ich tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo dzięki za info.

Co do nowej grafiki to ma być w podobno w poniedziałek, nawet dziś prezenterka Vivy powiedziała, że w poniedziałek niespodzianka będzie na vivie.

Jeśli chodzi o grafikę to bez kitu jak coś tworzy zespół MTV Network Polska to zawsze jest masakra! Na szczęście grafika MTV Polska jest w końcu dobra i wiadomo dlaczego - bo nasi jej nie tworzyli.

 

Co Ty gadasz... w Polsce jest wielu dobrych grafików i firm (chociażby wrocławska RMG) czy też twórcy pracujący na zlecenie czy też w innych polskich firmach. Powinieneś raczej myśleć tokiem ''za jakość się płaci''. Viva tej wysokiej jakości w grafice - jak widać - nie potrzebowała za bardzo. Druga strona medalu jest taka, że obecna masakrycznie się przejadła.

 

Co do słów prezenterek - ja bym je brał na dystans, bo oficjalnie nic nie wiemy. Nie widziałem też wzmianki na żadnym portalu. A gdyby coś się rzeczywiście miało zmienić to by robili sobie świetny PR.

 

Tak poza tym to ostro klepiecie ten temat. Będzie to będzie. ;) He he. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo te błędy są w obecnych napisach co mamy 5 lat.

Mam teledyski z viva polska z poprzedniej grafiki i nie widzę, żeby : Onar i Ośka, "Głucha noc"-Peja, "Wolność słowa" - pudelsów, Łzy, "ŻEBY NIE BYŁO" były napisane bez polskich znaków albo polskie znaki małymi literami a reszta wielkimi. Owszem teraz są takie błędy.

Ice zgadza się - obecna grafika się przejadła, za jakość się płaci i dlatego najbardziej zabawne jest to że wygląda na to jakby szkoda im było kasy na porządną grafikę, którą mogłaby by zrobić np wrocławska firma RMG. Dobrze wiedzieć na przyszłość że jest taka firma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błędy i różnice w podpisach, to VIVA Polska orz MTV korzystają z tak naprawdę jednego systemu emisji oraz bazy teledysków. Po prostu za pomocą playoutu wybiera się teledysk, który prawdopodobnie ma już przypisane tagi - a z nich system emitujący grafikę pobiera sobie dane i wyświetla je na ekranie. Wszystko zależy też jak dany teledysk został wpisany do systemu - czy z błędem, czy może też małymi lub wielkimi literami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie ta nowa grafika? Będzie niespodzianką chyba na 9 urodziny VIVY Polska. VIVA PL wystartowała 10 czerwca 2000 roku i w tym roku własnie 10 czerwca świętowała swoje 9 urodziny. Nie przesądzał bym czy nowa grafika będzie do kitu? Trzeba pamiętac że studio kreatywne MTV Networks zostało przeniesione z Londynu do Wa-wy by zmniejszyć koszty w czasie obecnego kryzysu.

Prace w Londynie straciło sporo osób bo chyba z 300? Pracę dostali ludzie w Wa-wie. Studio kreatywne w Wa-wie jest pod nadzorem Izy Willey Dyrektor Generalnej MTV Networks Polska i Starszej Wiceprezes MTV Networks Europe. Takie studio zatrudnia tylko najlepszych fachowców a nie byle kogo bo grafiki i spoty promocyjne dla sieci muszą być dopracowane. Posiadanie własnego studia graficznego dla sieci MTV w Warszawie zapewni VIVIE i innym kanałom nie tylko polskiego oddziału MTV Net. stały konent graficzny. MTV nie będzie musiało wydawać pieniędzy na swoje grafiki dla sieci kupując je u innych tylko sama będzie tworzyć takie grafiki jakie dokładnie chce i dostosowane do ich systemu emisji. To studio kreatywne MTV Net. w Wa-wie ma nie tylko robić grafiki i spoty dla sieci MTV Net. ale też przyjmować zlecenia od firm zewnętrznych tak więc muszą tam być fachowcy a nie byle kto. Poza tym mamy w Polsce bardzo dobrych grafików. Jest pewne jedno że dzięki posiadaniu własnego studia graficznego będą teraz częściej zmieniać grafiki na kanałach. Jeżeli VIVA PL zmienia teraz grafikę na nową to w kolejce następna jest VH1 Polska. Pomysł z dopisywaniem przy logu VH1 PL info "Music" i "LifeStyle" to koszmar. Szpeci grafikę VH1 PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pablo21, skoro na 9 urodziny chcą zmienić grafikę, to ciekawe co wymyślą na 10 rocznicę swojego istnienia :> . Moim zdaniem jak już chcą się brać za zmianę grafiki, to powinni to zrobić na "okrągłą" rocznicę czyli 10-tą. Co do VH1 Polska, to przyznam, że VH1 Europe trochę zmodyfikowało swoje podpisy do klipów i myślałem, że w ślad pójdzie VH1 Polska, ale oni nic w tym kierunku nie zrobili prócz dopisania do loga VH1 ---> Music, które szpeci ekran :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że grafika będzie w końcu spoko.

Co do VH1 to prawda że "MUSIC" I "LIFESTYLE" szpeci bardzo. Ale ta lekko zmodyfikowana grafika na VH1 Europe też niczym lepsza nie jest od naszej, bo też ucina wykonawców i tytuły (np. Santana ft Sean Paul & Joss...) a gdzie Stone? Niech pozmieniają w końcu te grafiki. Jedynie na MTV wykonawca się cały mieści, nawet jak jest mega długi lub kilku, tylko ostatnio olewają sobie bo chyba nie chce im się pisać całego i dają "......" (Tinchy Stryder FT Taio..., Steve Angello Feat. Laidback...).

A wiecie jaki nowy kanał MTVN PL planuje wprowadzić w naszym kraju w X? Czy pogłoski, że to będzie MTV BASE są prawdziwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej stawiał na kanał z muzyką dance/club(może polska wersja MTV Dance), gdyż ta muzyka jest teraz w modzie. Co do hip-hopu, to nie jest on już tak modny jak jeszcze kilka lat temu także wątpie, aby był to kanał z muzyką hip-hop/r&b. Jednakże jak będzie, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od muzyki Club/Dance jest VIVA Polska bo na tym kanale leci zdecydowanie więcej muzyki tego typu plus muzyka Pop. Ja stawiam na MTV Base Polska albo jakiś kanał czysto rozrywkowy. Viacom ma w swojej stajni dużo takich :-)

Krąża też pogłoski że nowy kanał miałby zastapić VH1 Polska? Czas pokazę co planuja ale VH1 PL ostatnio kiepsko ciągle z ogladalnością i sprzedaża reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...