Skocz do zawartości

Red Carpet Plus


SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to że trzeci kanał  od grupy Red Carpet będzie nazywał się Red Carpet Plus

 

Cytat

Wkrótce wystartuje nowy kanał od RED CARPET MEDIA GROUP S.A. o tematyce filmowo-serialowo-fabularnej, o nazwie Red Carpet Plus. Stacja planuje także ponowne wystartowanie w KONKURSIE na MUX8, jak i na MUX1.


https://www.facebook.com/redcarpetplus.tv
https://www.instagram.com/redcarpetplus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mati06 napisał(a):

Jak konkurs rozpisany na Mux jest na nowe a nie istniejące już kanały. Taka mała różnica. 😄

To dlatego Polsat startuje z kanałem o nazwie W24, zamiast Wydarzenia 24, żeby było że to nowy kanał. Faktycznie masz rację.

A poza tym nie o tym jest mowa.

Mowa o tym że RC tworzy kanał na siłę aby złożyć wnioski na wszystkie 3 wolne miejsca w MUX8.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle przegapiłem info, że to był konkurs na NOWE kanały a nie na istniejące. Tym większe gratulacje dla kogoś kto to wymyślił, efekty konkursu powalające :)

Weźmy moją sytuację, STARS ma już potężną dystrybucję sat-kabel więc wprowadzenie tego na muxa nie oznacza, że startujesz od zera. Jest jakaś podstawa i baza. Ale całkowicie nowy projekt?? To tym większe wyrazy uznania dla Red Carpet, ja tak szalony nie jestem 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak prawdę powiedziawszy nie jest to jasno sprecyzowane

https://monitorpolski.gov.pl/M2023000050901.pdf?fbclid=IwAR0WfZvrDHCBcp55tSfUR5tg8TNCc-AaMA-n8gzsqbD0Zqb8tg9bwElY2Xs

Cytat

ogłaszam informację o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy
naziemny w multipleksie MUX-8 programu telewizyjnego.
I. Ogłoszenie stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie
w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny
w multipleksie MUX-8 programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizo-
wanym, tj. w którym nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6.00–23.00, stano-
wić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu.
Liczba przewidzianych w ogłoszeniu koncesji do udzielenia wynosi: 3.
Programy będą rozpowszechniane codziennie przez 24 godziny na dobę i oznaczone nazwą określoną w koncesji

Jedynie to co wytłuściłem może coś sugerować, ale nie siedzę w tym biznesie, zatem nie wiem na jakiej zasadzie dotychczas następowało rozszerzenie koncesji, czy ta rozszerzona obowiązuje i biegnie łącznie z satelitarną, czy daty są niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego jak długo będzie czekać na ostateczną decyzję odnośnie ponownego rozpisania konkursu na Mux8 i jego rozstrzygnięcie, to uważam, że mimo że pewnie będzie tak że większa część pozycji będzie powielana z Red Carpet Tv i Red Top, bo domyślam się że do w tym nowym kanale te latynoskie telenowele obecnie emitowane i te które mają w planach czyli np "La Fae Mas Bella" będą prędzej czy póżniej na tym kanale a jak kanał wygra konkurs na nadawanie naziemne to ten gatunek wróci do naziemnej tv a po za tym oczekuję że z seriali z lat 80 i 90 pojawią się takie tytuły jak "Renegat" czy "Żar tropików", czy "Rajska plaża", "Dallas", "Sunset Beach", "M.A.N.T.I.S", Wodne szczury i może że będą na tym kanale animowane seriale takie jak "Kapitan Pazur", "Beyblade" czy "Voltron"? Bo kiedy ostatnio w naziemnej tv był np serial Żar tropików czy Renegat lub Rajska plaża czy Beyblade?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wkrótce wystartuje nowy kanał od RED CARPET MEDIA GROUP S.A. o tematyce filmowo-serialowo-fabularnej, o nazwie Red Carpet Plus. Stacja planuje także ponowne wystartowanie w KONKURSIE na MUX8, jak i na MUX1."

 

Jeśli to jest ten trzeci projekt zgłoszony do konkursu MUX8, to dlaczego został odrzucony skoro jest nowy a podobno powodem odrzucenia wniosków RC była próba rozszerzenia koncesji już istniejących kanałów? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

W ogóle przegapiłem info, że to był konkurs na NOWE kanały a nie na istniejące. Tym większe gratulacje dla kogoś kto to wymyślił, efekty konkursu powalające :)

Weźmy moją sytuację, STARS ma już potężną dystrybucję sat-kabel więc wprowadzenie tego na muxa nie oznacza, że startujesz od zera. Jest jakaś podstawa i baza. Ale całkowicie nowy projekt?? To tym większe wyrazy uznania dla Red Carpet, ja tak szalony nie jestem 🤣

Masz rację, tutaj KRRIT popełniła wielki błąd, po co tylko na nowe kanały skoro można te, które istnieją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.07.2023 o 20:02, dvbtowiec napisał(a):

Z tego samego powodu który nie spowodował odrzucenia kanału W24 jako nowego, będącego Wydarzeniami 24 :)

Im więcej wiemy, ttm mniej w tym wszystkim logiki. 

Na mój gust miejsca już są zarezerwowane dla nadawców blisko powiązanych z partią rządzącą i z tego powodu trzeba było unieważnić konkurs. Nowy zostanie zapewne rozpisany po wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jantar To ciekawe co piszesz bo z tego co wiem TV Republika zrezygnowała z udziału w konkursie na miejsce w MUX8. Sam redaktor Tomasz Sakiewicz powiedział że zrezygnowali z udziału w konkursie gdyż jak stwierdził Liczyli skutki medialne czy zasięgowe plus finansowe i im się nie skleja

 

Tutaj wypowiedź

Cytat

Ostatecznie nadawca stwierdził, że nadawanie na MUX-8 nie będzie się mu opłacać. - Liczyliśmy skutki medialne czy zasięgowe plus finansowe  i to nam w żaden sposób się nie skleja. W tej chwili mamy 60 proc. zasięgu technicznego kraju, bez koncesji ogólnopolskich i zasięg rośnie - mówi teraz Wirtualnemedia.pl Sakiewicz. Jego zdaniem, by wejście na MUX-8 się opłacało, to cena musiałaby być zdecydowanie niższa.
 

 

Taki sam powód przedstawił TV MN

Cytat

Dzisiaj już wiadomo, że stacja nie weźmie udziału w konkursie. - Po dłuższej analizie biznesowej zrezygnowaliśmy ze starań o MUX. Zbyt niskie perspektywy przychodu na rozdrobnionym rynku w stosunku do poziomu inwestycji. Brak pewności zysku - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barełkowski.

 

Więc raczej Koszty nadawania i nadawanie MUX-8 w starym standardzie ich kompletnie odstraszyły. Więc raczej ta twoja argumentacja o miejsca zarezerwowane dla nadawców blisko związanych z partią rządzącą i z tego powodu musieli unieważnić konkurs można wsadzić między bajki. A telewizja wPolsce.pl nawet nie wzięła udziału ani w konsultacjach ani w konkursie. Podobnie jak TV Puls.

Edytowane przez Adrian96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat to że Republika, czy TV MN nie wystartują było wiadome od początku. Koszty nadawania w jakimkolwiek MUX te podmioty by przydusiły mówiąc kolokwialnie.

Zwróć uwagę że niby będzie rozpisany nowy konkurs, ale równocześnie już na dwa miejsca. Co już sugeruje że jedno miejsce jest zarezerwowane na W24, mimo iż rozstrzygnięcie formalnie nie zapadło na to miejsce.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  myślicie  czy może być tak, że Red Carpet Plus wystartuje w konkursie  na Mux1 i prędzej będzie miał szansę tam się pojawić na Mux1 w miejsce TVP ABC aniżeli na Muxu8 którego rozstrzygnięcie bardzo mocno się oddala, bo z pewnością będzie tak że nowy kanał na Mux1 pojawi się pod koniec roku np w listopadzie a kanały na Muxu dopiero w 2024? Czy na Red Carpet Plus będzie szansa niektóre filmy i seriale emitowane w Red Carpet Tv bo może puszczą na Red Carpet "Najpiękniejszą brzydulę", "Everest", czy "Labirtynt" lub "Karteka" z nowości na tym nowym kanale chciałbym np jakiś serial z lat 80 czy 90 dawno nie emitowany np Nieustraszony lub Rajska plaża lub Grom w raju albo z komediowych Jim wie lepiej lub Karolina w mieście.

Edytowane przez TomeQ38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...