Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Mam do Was takie pytanie. od jakiegos czasu używam dekodera dvb-t do odbierania cyfrowego sygnalu (około 2 miesiące). Na początku było wszystko jak najbardziej ok . Wszystko chodziło bez problemu. Mieszkam w okolicy Jasła. Ale od jakiegoś czasu w godzinach popołudniowych w granicach 17 do 20 nie mam możliwości odbioru ani Mux2 ani mux3 . Po okolo 20-stej mux 2 działa bez zarzutów a mux 3 dalej tnie . odbieram oczywiście z suchej góry. na zwykłej antenie siatkowej z wzmacniaczem (jakaś rynkowa za 30zl). na mux 3 jakość mam od 77% do 100% jednak tnie. Na mux 2 troche ponad 60 ale po 20-stej jest szansa na oglądanie. tak jak wspomniałem pomiedzy 17 a 20 to jest istny pokaz slajdów. zacina zarówno dzwięk jak i obraz. w czym, moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbieram oczywiście z suchej góry. (...) w czym, moze byc problem

Zapewne w tym: "na zwykłej antenie siatkowej z wzmacniaczem (jakaś rynkowa za 30zl). "

 

Przy odległości rzędu dwudziestukilku km powinieneś mieć szansę na odbiór obu mux-ów na antenie pasywnej, lub ewentualnie z jakimś wzmacniaczem o małym wzmocnieniu. Chyba, że masz jakieś duże przeszkody przed anteną - wysokie budynki, pagórek, drzewa...

 

Gdzie masz tę antenę zamontowaną, jak wysoko?

Antenę ustawiałeś na oko czy na wskazania jakości w odbiorniku?

Ile metrów kabla jest od anteny do odbiornika?

Jaki jest to kabel - jaka średnica (mniej od 5mm czy około 7mm) i ile ma lat?

Do anteny podłączony jest jeden odbiornik czy więcej? Jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Tam możesz sobie popatrzeć gdzie dokładnie jesteś i jak daleko jest do nadajnika: http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

Mam problem z odbiorem i co najciekawsze mux 3 z suchej góry natomiast mux 2 który ma słabszy sygał odbiera bez zarzutu. moja lokalizacja to okolice Kolbuszowej antena zawieszona dosyć wysoko ok 6 metrów nad ziemią, nie powinno być problemów z mux 3 bo mux 2 działa zna ktoś jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbieram oczywiście z suchej góry. (...) w czym, moze byc problem

Zapewne w tym: "na zwykłej antenie siatkowej z wzmacniaczem (jakaś rynkowa za 30zl). "

 

Przy odległości rzędu dwudziestukilku km powinieneś mieć szansę na odbiór obu mux-ów na antenie pasywnej, lub ewentualnie z jakimś wzmacniaczem o małym wzmocnieniu. Chyba, że masz jakieś duże przeszkody przed anteną - wysokie budynki, pagórek, drzewa...

Gdzie masz tę antenę zamontowaną, jak wysoko?

Antenę ustawiałeś na oko czy na wskazania jakości w odbiorniku?

Ile metrów kabla jest od anteny do odbiornika?

Jaki jest to kabel - jaka średnica (mniej od 5mm czy około 7mm) i ile ma lat?

Do anteny podłączony jest jeden odbiornik czy więcej? Jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Tam możesz sobie popatrzeć gdzie dokładnie jesteś i jak daleko jest do nadajnika: http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark16235

 

 

A wiec tak : antena na dachu : to jakieś 12 m od gruntu

Antena ustawiana pod obraz na tv. Dziś próbowałem Ustawiać jeszcze raz ponieważ obraz całkowicie znikł. Nie Dam rady jej ustawić.

Kabla około 15m . Też rynkowy. Jak średnica to nie mam pojęcia pisze na nim SIMECh OMY 3x1. Nowy

Do Anteny tylko jeden odbiornik

ANTENA Z PŁYTKA >>>>>>>>>> KABEL >>>>>>>>>>>> KONCÓWKA + WZMACNIACZ >>>>>>>>>>>>>>DEKODER DVBT>>>>>>>>>>>>>>TV

 

Ukształtowanie terenu :

 

teren.png

 

Jak widać tragedii nie ma . około 24km. Drzew bloków też brak.

 

Jedyne co mnie martwi to ta mapka :

Co możecie o niej powiedzieć?

 

zasieg.png

 

Jak widać znajduje sie na żółtym polu a bardzo blisko znajduje sie kropeczka bez zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z planami zakupienia LCD z DVB-T dla "mamusi" :wink: na gwiazdkę, mam pytanie, czy cyfrówka pociągnie z kierunkowej, którą "mamusia" ma w tej chwili, czy muszę jedak kupić nową antenkę, choćby pokojową do DVB-T?

 

Aha, instalacja będzie w Zboiskach k/Dukli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabla około 15m . Też rynkowy. Jak średnica to nie mam pojęcia pisze na nim SIMECh OMY 3x1.

żartujesz, przecież to oznaczenie kabla elektrycznego...

 

 

 

ooo kurde faktycznie :D źle zobaczylem . mam plątanine kabli i zobaczylem na kabel od przedłużacza. A na kablu od anteny pisze :

 

CONOTECH RG6-U COAXIAL CABLE 75 Ohm 003M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że w tej chwili już jest ok. Nic nie szatkuje, zniknęły kanały tvp historia, tvp kultura i tvp info lublin, w zamian są plansze eska tv, ttv, polo tv, atm rozrywka. Co dziwne, kanały są tylko na dwóch muxach, a chyba powinny być na trzech według zapowiedzi. Ale i tak mają wystartować 15tego grudnia, więc może wtedy się to zmieni.

 

 

EDIT:

https://satkurier.pl/news/70871/start-na ... mux-1.html

 

Musiałem źle doczytać, kanały znajdują się w MUX-1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu wyłączyli MUX-3, coś ten ich serwis jest do bani. Mieli przenieść, a tu wyłączyli tvp historia, tvp kultura i tvp info lublin. Tylko dali testowe okienka jak Puls2, powinni dać tak jak nie uruchamiają to won z nadawania. Tego dotyczy się też ATM Rozrywka, nie wiedzą kiedy uruchomią.

Powinni włączać kanały które działają, a nie plansze kolorowe. Może to test telewizorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Podkarpacie działa tylko Baranówka w Rzeszowie z mocą 0,5 kW. Zasięg góra pewnie z kilka(naście) km. Reszta pokrycia III muxem Podkarpacia dopiero w ostatnim etapie, po wyłączeniu analogu (2013 lub 2014). Patrząc na zawartość nie ma czego żałować aczkolwiek przed Euro 2012 ma wystartować tu TVP 2 HD (TVP 1 HD w I muxie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę jakieś przerwy i zmiany parametrów, ale nie ma co mamrać, niech dłubią :) Co gorsza, ja u kolegi wczoraj antenę do DVB-T zakładałem, nadajnik jak na dłoni, wycelowałem, odpalam a tu zonk, nie ma nic... :shock: Po chwili wszystko wskoczyło, potem znowu mux-1 zniknął :lol: A ja już się martwiłem że coś nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...