Skocz do zawartości

Wspólna lista kanałów DVB-T2 + SAT


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, exmartino napisał(a):

@zefir a jaki to model telewizora?

 43PUS6501/12 .Ma już kilka lat ( kupiony w 2019r.),ale nie narzekam. Twój temat był już tu na forum poruszany.Sam się wtedy zdziwiłem,że są telewizory bez wspólnych list.Jak kiedyś będę zmieniał telewizor to też tylko z taką opcją jak u mnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólne listy mają wyłącznie modele z Android TV/Google TV. Znam w dwóch markach. 

Najlepiej to działa w Philips. Po zgaszeniu telewizora pamięta na jakiej liście był. 

W Sony trzeba po zgaszeniu zmienić listę na ulubione.

Sony z kolei ma dużo ładniejszy i bardziej czytelny interface do obsługi list kanałów, poprzez duże kafelki w dolnej części ekranu. Zmiana listy to dwa kliknięcia klawiaszami nawigacyjnymi.

Możesz stworzyć wspólną listę kanałów naziemnych, satelitarnych oraz streamingowych. 

 

Wygląda to mniej więcej tak w Sony

+ dodajesz poszczególne listy. 

Na zrzucie jest lista "Popularne" i "HD/UHD"

0B6095BF-0385-4119-A623-89812D6D991C.thu

 

@myk6414 TV -> strzałka w dół -> strzałka w lewo do końca -> klik w sterowanie telewizorem => masz paletę opcji tworzenia list ulubionych także łączonych z różnych tunerów. Nie można jedynie mieszać kanałów z listy. Ale dodając cyfrowe i satelitarne na jednej liście ulubionych, masz na wspólnej liście najpierw kanały naziemne, potem satelitarne.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zefir napisał(a):

 43PUS6501/12 .Ma już kilka lat ( kupiony w 2019r.),ale nie narzekam. Twój temat był już tu na forum poruszany.Sam się wtedy zdziwiłem,że są telewizory bez wspólnych list.Jak kiedyś będę zmieniał telewizor to też tylko z taką opcją jak u mnie.

Dodam tylko że wszystkie nowe też mają zawsze możliwość łączenia list bez problemów. 

 

@dvbx pytanie było o Philipsa a nie o inne modele telewizorów. Zresztą @dvbtowiec to wytłumaczył lepiej jakie inne mają. 

Mam starego LG Smart  z SAT/TV z 2012  i w Ulubionych mogę mieszać programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 18:04, exmartino napisał(a):

Witam, 

 

Kto może mi z Was podpowiedzieć które marki z telewizorów posiadają wspólną listę kanałów DVB-T2 oraz dostępnych satelitarnie w formie FTA. Będę wdzięczny za informację. 

Prawdopodobnie telewizory produkcji tureckiej firmy Vestel, ale tylko ta ich SmartTV. Czyli najtańsze modele JVC, Toshiba, Hitachi, Finlux, Telefunken. Takie informacje można wyczytać z komentarzy użytkowników na innym forum. Ale wiadomo, to trzeba przed kupnem się upewnić.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najbardziej praktyczniejsze jest kupić odpowiedni TV pod aplikacji i IPTV bez szukania i patrzenia specjalnie na listy programów SAT/TV  i do niego dopiero zastosować osobny tuner Combo DVB-T2/S2. 

Odpada naprawdę dużo problemów, zewnętrzny tuner jest bardziej praktyczny jeśli chodzi o nagrywanie i oglądanie innych programów, a już możliwości tworzenia własnych list, timerów, przeglądania EPG  są  wiele większe niż w TV. 

 

 

HBO-HD-20230409202015.jpg

 

HBO-HD-20230409202236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2023 o 02:59, zefir napisał(a):

 43PUS6501/12 .Ma już kilka lat ( kupiony w 2019r.),ale nie narzekam. Twój temat był już tu na forum poruszany.Sam się wtedy zdziwiłem,że są telewizory bez wspólnych list.Jak kiedyś będę zmieniał telewizor to też tylko z taką opcją jak u mnie.

@zefir czy ten telewizor to ten sam co Ty masz? Bo mi akurat chodzi o model 50 cali:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-50pus8057-50-led-4k-android-tv-ambilight-x-3-dolby-atmos-dvb-t2-hevc-h-265

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@exmartino   nie bo to staroć. 

Philips ostatnio trochę namieszał w obsłudze TV i niektóre nowe wersje TV nie mają jednak wspólnych list bo oglądanie SAT czy TV naziemnej  i przełączenie wymaga zmiany na odpowiednią usługę. 

Stare na pewno mają w większości wspólną, nawet skanowanie można było zrobić obu na raz, w nowych skanowanie robi się często osobno dla każdej usługi i każda ma swoją własną listę ulubionych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyboru za dużego nie ma. Pojedyncze marki dają namiastkę tego co oferują tunery zewnętrzne combo ;)

Philips znam z opowieści, ale jeśli kolega twierdzi że nowsze modele już nie koniecznie, to z tej listy wypada Philips.
Sony ma wspólną listę, ale to także nie jest do końca to co by się chciało mieć jeśli chodzi o wspólną listę. Nie mniej jest to pewien kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exmartino napisał(a):

czy ten telewizor to ten sam co Ty masz? Bo mi akurat chodzi o model 50 cali:

Mam nieco starszy,ale sprawdziłem w instrukcji Twojego telewizora https://www.download.p4c.philips.com/files/5/50pus8057_12/50pus8057_12_dfu_pol.pdf.Jest tak jak u mnie.Tworzysz swoją ulubioną listę(do 6 list) nadajesz jej nazwę i dodajesz wg.Twojego uznania z satelity,anteny,kodowane czy nawet radiowe.Wybrana lista załącza się przy każdym włączeniu telewizora.( nie ginie).Wchodząc do satelitarnych ,czy anteny,automatycznie można dodać,(lub usunąć) do oglądanej listy ulubionych.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem musisz utworzyć swoją listę ,,ulubione' ,(lub nawet kilka list) Wchodząc na listę satelitarną,czy z anteny każde naciśnięcie wybranego kanału będzie dodawał lub usuwać kanał z ,ulubionych aktualnie działającej. U mnie naciśnięcie trzech kropek otwiera dostęp co można z daną listą zrobić. Myślę ,że szybko to opanujesz,jednak gdyby coś Ci się zacięło zawsze można zrobić reset ( wyciągając wtyczkę od telewizora.Powodzenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie czy faktycznie Philips nie ma możliwości układania listy kanałów cyfrowych i satelitarnych wg własnej kolejności, jeśli ktoś nie chce ulubionych?

To dziwna sprawa.

W Sony np. układanie kanałów, jest już tak przyjemne jak w tunerach combo. Możliwość przesuwania pojedynczo i grupowo, pomiędzy dwa inne, zamiany między sobą, likwidowania dziur w numeracji, poprzez zaznaczenie wszystkich, odznaczenie tych przed dziurą i przesunięcie pozostałych na miejsce od dziury. Każdy kolejny przesunięty grupowo otrzymuje numer kolejny o jeden niżej.

Tak można postępować z każdą listą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są ulubione.

W listach kanały są sortowane są według innych zasad albo korzysta się z list operatora

 

Kiedyś można było to obejść używając edytora kanałów, np. ChanSort.

Nie mam pojęcia czy jeszcze się da użyć go. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...