Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2021 o 18:42, informacja napisał:

 

  • Treści w serwisie chroni DRM googlowski widevine.
  • W 2019 angielski badacz poinformował, że udało mu się złamać najniższym poziom widevine 'software'owy' L3 który obsługują przeglądarki - wyższe poziomy są szyfrowane dodatkowo sprzętowo.
  • Na githubie pod koniec roku pojawiło się rozszerzenie do chrome pozwalające podejrzeć klucze którymi szyfrowany jest dany plik. 
  • W sieci m.in na torrentach zaczęły pojawiać się pirackie WEB-DL 1080p czyli pliki 1:1 z serwisu Canal+
  • Canal+ zareagował i obniżył maksymalny profil dla widevine L3 (czyli przeglądarek które nie obsługują L2&L1) do 720p@2,5mbit. Identycznie jest np. w Disney+ czy Netflix.
  • Google wraz z dniem 31 maja unieważni obecny klucz prywatny RSA i od 1 czerwca klucze zwracane przez rozszerzenie nie umożliwią deszyfracji nagrań.

 

Zostaje pytanie czy nowy klucz prywatny wycieknie do sieci czy nie - jak wycieknie to będzie gra w kotke i myszke.

Czy Canal+ przywróci 1080p@L3 czy nie będzie ryzykować i zostawi tak jak jest teraz.

Jak klucze dalej będą wyciekać to nie zdziwie się jak zlimitują L3 do jakości SD.

 

Guzik prawda, że tylko Widevine. Serwis działa bezproblemowo na PlayReady DRM od Microsoft. Można to sprawdzić przez wyłączenie Widevine w przeglądarce MS Edge. Tak czy owak, rozdzielczość przycięta również dla innych wtyczek DRM, co jest dosyć dziwne, ale nie powinno dziwić jeśli chodzi o geniuszy z Canal+. 

 

playR.jpg

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Przesadzasz. Coś chyba z twoim urządzeniem albo łączem internetowym jest nie tak, bo kanały C+ Sport 1-4 dość przyjemnie się ogląda nawet na 55". 

Łącze mam światłowód od UPC a inne apki na fire sticku elegancko smigają. Na kodi jak skonfigurowałem jest ciut lepiej ale dalej te mikro opóźnienia irytują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś własne odczucia. Na 42 calowej plazmie nie jest może tragicznie ale zdecydowanie gorzej niż na sat. Kanały filmowe czy dokimentalne owszem nie mam zastrzeżeń. Ale sportowe mają jeszcze dużo do nadrobienia. Zarówno jeśli chodzi o płynność jak i bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta usługa jest naprawdę niesamowita. Jak juz wcześniej wspomniałem - mam dostęp do kanałów Eleven, pomimo że nie posiadam ich w pakiecie. 

 

Dzisiaj pomagałem aktywować usługę komuś z rodziny. Ta osoba ma umowę na pakiet Nowy Comfort+ z CANAL+. A tu niespodzianka. :) HBO też ma dostepne w tej usłudze. Pomimo braku tych kanałów na umowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie daleko od ideału, więc daj sobie spokój z mitycznym 50Hz oraz żonglowaniem innymi ustawieniami. Po prostu tak to wgląda. Paczka C+ Sport na siłę ujdzie w tłoku dzięki przyzwoitemu sygnałowi źródłowemu plus 50 fps, natomiast reszta sportu na poziomie pirackich streamów. Niedługo wrócą kibice w pełnej liczbie i przy szybkim ruchu kamery po trybunach zacznie się pikselowa jazda ze względu na mnóstwo dynamicznie ruchomych szczegółów do wyświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reszta sportu wygląda jak typowy, polski stream. 

 

Nie wiem dlaczego kanały C+ Sport 3-4 są w ogóle w tej ofercie i marnują dodatkowo zasoby serwerów przez podniesiony bitrate i FPS.

 

Zamiast tych dwóch (przez nikogo nie oglądanych) kanałów mogli zrobić ten zabieg na C+ Premium i C+ Family lub paczce Eleven'ów. Pożytek byłby zdecydowanie większy. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...