Skocz do zawartości

Czy jesteś za Lex Pilot?


BiL
 Udostępnij

Czy jesteś za Lex Pilot?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za Lex Pilot?



Rekomendowane odpowiedzi

Oddaję głos na "nie mam zdania", ponieważ z jednej strony skończy się "wolna amerykanka" z listami kanałów platform cyfrowych, a z drugiej - ograniczy wybór i narzuci co ludzie mają oglądać w TV.

Edytowane przez Adam.kaslewicz
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zupełnie przeciwny "Lex Pilot", bowiem ogranicza wolność wyboru oglądania jakiegokolwiek kanału, jednocześnie to też jest polityczne podporządkowanie co mamy oglądać a co nie na czyjeś zlecenie. Poza tym to jedno wielkie szambo, które moim zdaniem jest zupełnie bezsensowny. "Lex pilot" to upadek telewizji kablowej i satelitarnej! 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem czy jestem za czy przeciw.

Zastanawia mnie jedno , jak zablokują mi telewizor abym nie mógł skasować wszystkich kanałów TVP ?

Bo po tym co czytam to z tego wynika że kanały TVP będą obowiązkowe na pozycjach 1-5 , więc muszą wykasować w tv usuwanie kanałów.

A tak na poważnie poczekam i zobaczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności. 

Z jednej strony w ogóle mi nie przeszkadza tzw. „wolna amerykanka", ponieważ każdy usługodawca ma prawo ustalać listę pod siebie. 

Z drugiej strony, ile dzisiaj ludzi rzeczywiście ogląda telewizję w sytuacji gdy ta co raz częściej ustępuje usługom typu VOD? I na ile jest to poważny problem, że obejmie on choćby ponad połowę kraju, jeśli ludzie (przeważnie młodzi) i tak się tym nie interesują? A jeśli nawet się interesują, to nie robią nic poza lamentem w Internecie?

 

Z jednej strony jestem przeciw, ale z drugiej wiem, że żadne protesty tu niczego nie zmienią. Dlaczego? Bo ludzi mało to obchodzi i nie jest to znowu coś strasznie poważnego. Co innego gdyby stacje komercyjne ogłosiły kolejny protest z czarnymi ekranami. Może wtedy by to ludzi ruszyło, ale też wątpię. Kiedyś też pisałem że przyszłością jest właśnie telewizja państwowa + Internet, ale zostałem zwyzywany od „komunistów". To jest pierwszy krok ku temu. 

 

Kolejna sprawa to taka, że to w zasadzie nie robi różnicy czy kanał jest na pozycji 1 czy 473.  Ci co oglądają, to i tak będą oglądać TVP niezależnie od rządzącej partii, a ci drudzy i tak już od dawna siedzą w sieci. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lannan napisał(a):

Kolejna sprawa to taka, że to w zasadzie nie robi różnicy czy kanał jest na pozycji 1 czy 473.  Ci co oglądają, to i tak będą oglądać TVP niezależnie od rządzącej partii, a ci drudzy i tak już od dawna siedzą w sieci. 

Robi różnicę wobec nieświadomych odbiorców.

 

A co do ustawy, to nie podoba mi się to, że platformy cyfrowe muszą płacić za niektóre kanały TVP i telewizja publiczna jest finansowana i z budżetu, i z abonamentu i z reklam. Tak nie powinno być. Wymuszenie pozycji na listach również jest nie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zygaj napisał(a):

Zadajcie sobie najpierw pytanie: czy znasz ustawę "lexpilot".

Dla tych co napiszą, że tak  można zadać ankietoqwe.

Jak zwykle na tym forum swe "racje" wypisują ci, którzy nie widzieli dokumentu.

Nie musisz znać dokumentu aby znać założenia ustawy. Podejrzewam że jak to bywa ostatnio w praktyce nawet posłowie którzy głosują za jakąś ustawą nie znają jej.

Ustawa nie była konsultowana, a powinna, bo dotyka nadawców, operatorów platform i kablówek oraz klientów. Zatem ma szerokie oddziaływanie społeczne.

A jak wskazują eksperci będzie miała istotne znaczenie również ekonomiczne w działalności nadawców i platform.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wybiórczych aspektów ma czynić wiedzę o czymkolwiek. Wiem, że wiedzę czerpiecie z komentarzy po stanowisku PIKE (ta instytucja krytykowała dotychczas wszystko) i jak dzieci czepiliście się kolejności kanałów na liście dekodera.

Proponowana zmiana Ustawy o radiofonii implementuje do polskiego systemu prawnego Dyrektywę 2018/1808 PE. Czy udaną? Nie wiem.

To zadanie dla rzetelnych . Zgadzam się jedynie z Panem @Pawop, że nie są to sprawy kategorycznie czarne czy białe.

Wiem, że niektórych boli ewentualny "awans" niektórych kanałów TVP na liście. Ludziska, przecież w jesieni TVP będzie we właściwych rękach. A jakie to skandaliczne zmiany np. na liście PC+. Już teraz pierwsza 30. to totalny badziew.

Napiszcie, proszę jakie kanały otwierają listę operatorską np. we Francji.

 

W projekcie zmian robi się porządek w rynku reklamowym. Nie boli Was że chyba tylko w Polsce na kanałach dziecięcych reklama goni reklamę.

To jest OK?

Jest też propozycja zobowiązania operatorów do ustanowienie oferty a'la carte.

Zabawnie wygląda "dyskusja" dyletantów oburzonych zmianami na liście  w świetle wielu żądań np. a la carte,  dobijaniem widza reklamami i ich treścią.

Osobiście nie zajmuję się tym, jakiekolwiek zmiany na pewno nie zburzą porządku.

Poziom dyskusji nie zachęca.

Poczytajcie, potem dyskutujcie.

 

 

 

Edytowane przez Kirk
Wycięte zaczepki niemerytoryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zygaj napisał(a):

Nie boli Was wysoka inteligencjo

Jedna prośba, jeśli cokolwiek komentujesz daruj sobie takie sformułowania. Każdy ma prawo do wygłoszenia swojej opinii, a Ty nie musisz innych obrażać.

Mówisz to z przekąsem zatem na pewno nie jest to wyraz szacunku do rozmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za ani przeciw.

 

Punkty za którym byłbym za, to dodanie wszystkich ośrodków TVP3 jako wymóg i to w zasadzie tyle.

 

Przeciwny jestem dlatego, bo chcą wymusić moduł płatności za jeden kanał (coś jak platforma TVP tyle że teraz będzie globalnie). To zacznie powodować destabilizację płatnego rynku. Do tego dominacja TVP na początku, a TVN i Polsat będą dalej na listach.

Do tego mogą do MCMO dodać Trwam jako uzupełnienie.

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ZA projektem a zwłaszcza za dodaniem TVP3 na satelitę i rozszerzeniem listy MCMO zwłaszcza o TV Trwam, TVP Kobieta i TVP Nauka których to obecnie nie ma na Hot Birdzie. Dodatkowo ten przepis może pomóc ukrócić lenistwo Polsatu Box z dodawaniem nowych stacji i pomijaniem niektórych z telewizji naziemnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ponieważ:

-dostęp do TVP3x16 wersji lokalny i to w HD(kanały i tak są kablówce a Internecie jest tylko w aplkacji mobilnej na smartfonie mi TVP Stream nie wyszukuje i nie każdy telewizor posiada usługę Hybbrydową

-zakłada dostęp do własnej listy wyboru kanału(operator nie narzuca kanałówza chwili obecnej sytuacja występują niepotrzebne programy powtórkowe czili zapchajdziury reklamowe

-lista przejrzystai na pewno wliczą top 30 kanały naziemne gdzie opłacają koncesje i nadawanie więcej niż taki odbiór satelitarny.

Platformy i kablówki swoje zarobią młodzi jak ich stać to biorą VOD za brak powtórek oraz reklam oraz brak umów.Lecz w tej ofercie potrzeba nowego telewizory oraz przystawki oraz stabilnych łącz internetowych.Z tym wygląda mizerne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym platformy cyfrowe zawsze mogą przejść obojętnie na te przepisy. Wystarczy że taki Polsat Box na pozycjach 1 - 99 zrobi sobie sekcje DVB-T2 a na 100 - 199 wrzuci sobie ogólne, rozrywkowe i informacyjne. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdą,a jak wprowadzą to urząd konsumentów wprowadzi kary finansowe.Podobnie powinni wziąć się za Player i Polsat BOX Go za tylko wyregulowane ceny od 30zł wzwyż gdzie tu wolność wyboru oferty chcą zaistnieć niech wprowadzą osobne pakiety za kanały Polsatu,Warner Discovery,Fox-a czy SPI.

Edytowane przez daw7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...