Skocz do zawartości
  • 1

Na mierniku siła 90 % jakość 70 . na dekoderze siłą 80 % jakość 0


Lukas345
 Udostępnij

Pytanie

Witam. mam miernik v8 finder pro i jest problem jak w tytule ze na dekoderze siła to 90 jakość 0 , a na mierniku jest siła ponad 90 a jakość około 70 . co może być przyczyna tego ?  dekoder to NC+ BG5 . Przez to ze jest taka niska jakość często kanały zacinają się . sprawdzałem na dwóch dekoderach i jest tak samo wiec raczej nie jest to wina dekodera.

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale samym miernikiem kompletnie nic nie ustawisz nie mając pojęcia jak się w ogóle za to zabrać.   Najpierw poczytaj jak sie  ustawia i dopiero  za to się bierz.  

 

Jak mniemam sprawdzasz teraz w domu przy tunerze pomiary a zwykle ustawienia wszystkie robi się przy konwerterze a potem porównując dopiero przy tunerze.  Przy duzysz różnicach można spokojnie stwierdzić że problemem często nie  jest konwerter czy antena ale instalacja.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Lukas345 napisał(a):

teraz mam już swój miernik i chce to sobie sam ustawiać

Sam miernik nie wystarczy. Trzeba jeszcze rozumieć co on pokazuje i odpowiednio interpretować wskazania.

A tak na marginesie - nie jest to profesjonalny miernik i prawdę mówiąc nie wiadomo na ile wiarygodne są jego wskazania.

 

3 godziny temu, Lukas345 napisał(a):

Nie jestem pewien czy mam 60 czy 80 czasze

To jest istotne, bo na 60-ce możesz mieć maksymalny MER niższy o ok. 2-2.5 dB, w porównaniu z 80-ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest nawet w miarę dokładny, do ustawiania  w domu na pewno się nada, do nauki w sumie też.  Według opinii  różnice we wskazaniach porównując do profesjonalnych mierników są w granicach 0.1 do 5 % 

 

Większość pomiarów nie można traktować jako zalecane i nie koniecznie muszą się pokrywać w całym pasmie  dla wszystkich transponderów. Do tego należy umieć interpretować odpowiednio wskazania.

 

Przy 3 satelitach Hot Bird 13  prawidłowe ustawienia to zwykle uśrednienie wyników pomiarów w całym paśmie i z kilku transponderów.    Ustawianie tylko  na najsilniejszym czy najsłabszym transponderze często jest przyczyną problemów z odbiorem innych transponderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podnosisz jakość sygnału słabszych transponderów kosztem niewielkiego pogorszenia tych najlepszych. Chodzi co to by różnica wskazania MER/CN była na większości transponderów w miarę jak najmniejsza. Jak wszystkie będą miały MER powyżej 12 db, to możesz się spodziewać stabilnego odbioru przy "normalnych" opadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie masz nawet możliwości ustawić jednakowego poziomu sygnału dla wszystkich transponderów. 

Najlepszym zawsze rozwiązaniem jest multiswitch mający automatykę we wzmocnieniu sygnału, to jednak rozwiązanie droższe lecz dobre przy kilku tunerach w domu.

 

  Zawsze jednak  należy prawidłowo ustawić konwerter względem ogniska anteny ( najsilniejszy sygnał )  i płaszczyzny ekliptyki satelity. 

Jak już ustawisz prawidłowo w ognisku konwerter  pozostaje mim tylko kręcić lewo/prawo i dopasować uśredniony sygnał. 

 

Korekcję możesz przeprowadzić też w trakcie oglądania co jakiś czas i przy różnej pogodzie ale staraj się to robić tylko dla kanałów z problematycznym odbiorem wprowadzając niewielkie zmiany skrętu konwertera by nie było wpływu na inne kanały.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

do- Lukas345 .Z Twoich wypowiedzi wynika,że masz różnicę w mocy,jakości sygnału między dekoderem a miernikiem.Jeżel sygnał z konwertera masz zadawalący,to moim zdaniem,pozostała trasa sygnału do odbiornika jest zakłócona.Może to być wina kabla,końcówek,rozdzielacza itd.Często żle założona efka.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawiłem antene mam teraz 60 - 70 procent jakości na dekoderze tak jak myślałem po prostu opuściła sie w dół bo gołębie na niej siadają. pierw przesuwałem lewo prawo i było cał czas tyle samo MER potem przekręcałęm góra dół i pojawiło sie 11.5 mer , więcej nie mogłem wycisnąć . może cos dałoby ruszanie konwerterem ale odpuściłem to bo mam antene na balkonie skierowaną na wprost wiec zeby przekrecic konwerter musze antene przesunąć całkiem w bok z powrotem do barierki :) . bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. a na przyszłość jeszcze zapytam jak powinien być ustawiony konwerter na antenie ? jak ustawić żeby był najlepszy sygnał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masakra ustawiać koleiny dzień antene nie mając pojęcia jaki powinien być ustawiny skos konwertera. I to niby sporo na ten temat czytałeś czy oglądałeś. Gołębie opuściły antene😂 Pewnie też nie wiele z tego zrozumiesz ale trzymaj https://www.dishpointer.com/  bo bardzo szybko tu sie pojawisz z koleinymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie przestawiałem konwertera bo był Instalator 2 miesiące temu i on go ustawiał. Tak myslalem ze raczej konwerter nie jest przestawiony tylko raczej góra boki jest i tak było. Raczej się konwerter sam chyba tak często nie przestawia jak jest mocno dokręcony. 

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Lukas345 napisał(a):

po prostu opuściła sie w dół bo gołębie na niej siadają

Co :?: Gołębie przestawiają antenę :?: Pierwszy raz o czymś takim słyszę. :!: Skoro tak, to ona nie jest w ogóle przykręcona albo jest uszkodzona.

 

26 minut temu, Lukas345 napisał(a):

pojawiło sie 11.5 mer

Na której częstotliwości i przy jakiej pogodzie? Jeżeli jest to wskazanie maksymalne, to na słabych transponderach będziesz miał poniżej 10 dB, czyli ledwo powyżej progu odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Lukas345 napisał(a):

dokładnie :D siadają sobie na ramieniu od konwertera :P w sumie to nie wiem nadal jak ustawić konwerter ten link mi nie zbyt pomógł 

Nie masz o tym zielonego pojęcia. Idz do dobrego sklepu tv-sat i zamów usługę montażu. Jak nie potrafisz wprowadzić swojej lokalizacji i odpowiedniego satelity na stronie to jak Ty chcesz ustawić antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

11508V na tym transponderze. No jakoś ustawiłem sobie antenę hehe. Miałem 10 jakość mam 70 heh. Chcę się sam nauczyć tego bo nie chce co 3 miesiące płacić komuś 100 zł za ustawianie. Nie mam o tym pojęcia bo zajmuje się tym od 3 dni. heh

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Lukas345 napisał(a):

A dla Łodzi jaki będzie kąt?

Kąt podany w tabelach to tylko teoria i zależny jest od wielu czynników. Ty powinieneś ustawić skos konwertera obserwując wskazania miernika. Ostatecznie może trochę różnić się od tego w tabelkach i kalkulatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...