Skocz do zawartości
  • 1

Na mierniku siła 90 % jakość 70 . na dekoderze siłą 80 % jakość 0


Lukas345
 Udostępnij

Pytanie

Witam. mam miernik v8 finder pro i jest problem jak w tytule ze na dekoderze siła to 90 jakość 0 , a na mierniku jest siła ponad 90 a jakość około 70 . co może być przyczyna tego ?  dekoder to NC+ BG5 . Przez to ze jest taka niska jakość często kanały zacinają się . sprawdzałem na dwóch dekoderach i jest tak samo wiec raczej nie jest to wina dekodera.

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kanały działają ale zacinają się - bardzo czesto pojawiają się kwadraciki na ekranie .I czasami wogóle nawet nie ma obrazu . Czyli co w takiej sytuacji powinienem zrobic ? czy to jest wina tego ze antena żle ustawiona ? czy moze w ustawieniach dekodera moge cos zmienic i bedzie działac ?

 

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualnie mam na dekoderze 80 siła i około 19 jakośc. Dlaczego tak jest ze na mierniku mam 70. Co to znaczy że inny satelita jest? To znaczy że inny niż hot Bird jest na mierniku? Czyli aktualnie mam na podłączonym mierniku bez przestawiania niczego próbować ustawiać jakośc większą niż 70? I wtedy na dekoderze będzie 60-70? Nie ma innego sposobu żeby to dobrze ustawić? Najlepiej by było żebym na mierniku miał takie same wartości jak na dekoderze czyli jakoś między 0 a 20 wtedy bym mogła ustawiać tak żeby było chociaż 70

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kanały są ale szarpią to jest na właściwym satelicie. Miernik i dekoder mają różną czułość i nie pokażą tych samych wartości. Bez przestawiania niczego się nie da, musisz poluzować śruby żeby można ja delikatnie obracać, do tego jeszcze odpowiedni skręt konwertera w uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Lukas345 napisał(a):

na mierniku jest siła ponad 90 a jakość około 70

Na której częstotliwości (transponderze)?

 

26 minut temu, Lukas345 napisał(a):

Aktualnie mam na dekoderze 80 siła i około 19 jakośc. Dlaczego tak jest ze na mierniku mam 70.

Aby mieć jakieś porównanie, obydwa urządzenia trzeba sprawdzać na tej samej częstotliwości. A i tak będziesz miał różnice wynikające z różnego oprogramowania, tzn. że ten sam sygnał będą pokazywać inaczej.

 

1 godzinę temu, Lukas345 napisał(a):

dekoder to NC+ BG5

Na poprawnie ustawionej antenie dekoder powinien pokazywać zielony pasek jakości (powyżej 50%), a miernik na większości kanałów MER powyżej 12 dB.

Jakiej wielkości masz antenę? Czy ustawiałeś skręt konwertera w uchwycie i jego odległość od czaszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do poniarów należy zastosować MIERNIK SAT , to coś czym jest mierzone jest tylko wskaźnikiem sygnału równoznaczne ze wskazaniami tunera. 

 

Na pewno źle jest ustawiony konwerter , brak właściwego skrętu konwertera albo nieprawidłowo zamontowany w ognisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam transponder 11449H w dekoderze. To że trzeba sprawdzać na tej samej częstotliwości to znaczy właśnie na tym samym transponderze?  To znaczy co to jest ten MIERNIK SAT. Też chciałem zapytać co to jest MER - jestem początkujący. 

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Lukas345 napisał(a):

Mam transponder 11449H w dekoderze.

To jeden z "najlepszych" transponderów. Jak na nim masz kiepski sygnał, to na innych może być brak odbioru.

Antenę ustawiaj np. na 11508V (TVN), 12475V (BBC Brit). Jeżeli na nich będziesz miał OK, to na pozostałych powinno być w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oooo bardzo dziękuję. To bardzo cenna rada jutro będę ustawiał. Czyli na mierniku mam ustawić ten transponder i na nim ustawiać? Czy jeszcze jakieś ustawienia miernika muszę zrobić żeby lepiej ustawiać? Lub na jakie parametry Szczególnie powinienem zwrócić uwagę przy ustawianiu? 

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem pewien czy mam 60 czy 80 czasze kilka lat temu to zakładane było i jeszcze się tym nie interesowalem. Myślę że ja mam bardzo słaby konwerter był założony na szybko jakiś słabej jakości cyna go wymienię jakoś niedługo. Ale jutro spróbuję jeszcze na nim ustawić. 

Na transponderze 11508 na mierniku mam CN około 10 a MER około 9. Przed chwilą sprawdziłem. 

Czy przy takich wartościach to normalne że na dekoderze mam jakość między 0 a 20? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czkaj, założyłeś konwerter i co ? Jak go ustawiłeś, jest ustawiony w ognisku , masz go odpowiednio   skręconego czy po prostu na pałę zamontowałeś i usiłujesz ustawiać ?   

 

Jak jego nie ustawisz to kręcenie tylko anteną  jest  po prostu bezsensowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Był instalator i ustawił działało 2 miesiące i powoli przestaje i teraz mam już swój miernik i chce to sobie sam ustawiać na przyszłość.

czyli wychodzi na to ze to co pokazuje ten miernik o jakości sygnału 70 procent to jest absolutnie bez sensu . Trzeba patrzeć tylko na MER .

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...