Skocz do zawartości
  • 1

Na mierniku siła 90 % jakość 70 . na dekoderze siłą 80 % jakość 0


Lukas345
 Udostępnij

Pytanie

Witam. mam miernik v8 finder pro i jest problem jak w tytule ze na dekoderze siła to 90 jakość 0 , a na mierniku jest siła ponad 90 a jakość około 70 . co może być przyczyna tego ?  dekoder to NC+ BG5 . Przez to ze jest taka niska jakość często kanały zacinają się . sprawdzałem na dwóch dekoderach i jest tak samo wiec raczej nie jest to wina dekodera.

Edytowane przez Lukas345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czasami wydaje mi się że dla amatorów prościej jest zawsze zamontować obrotnicę.

Dobrze ustawiona sama ustawi się na właściwym kącie tylko wystarczy konwerter zamontować w położeniu 0 a w razie problemów z odbiorem  dostroić tylko pilotem w tunerze . ;) 

 

 

 

@Lukas345 ale co robisz jak sprawdzasz ? 

Ustawiasz antenę, korygujesz konwerter czy tylko patrzysz się w miernik w domu i liczysz na poprawę ? 

Tak nigdy nie ustawisz ani samo się nie ustawi prawidłowo. Przecież z wypowiedzi już wynika że jest instalacja źle ustawiona.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.01.2023 o 16:41, Lukas345 napisał(a):

. Przez to ze jest taka niska jakość często kanały zacinają się . sprawdzałem na dwóch dekoderach i jest tak samo wiec raczej nie jest to wina dekodera.

 

Jak nie masz skoro sam piszesz że masz problemy z zacinaniem się na dodatek na dwóch dekoderach ?

Przy poprawnie ustawieniu anteny i konwertera kanały zwłaszcza w tunerze operatora nie mają prawa się zacinać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz pewnie małą antenę 60, musi być min. 80. Alboo masz jakieś w nie dalekiej odległości krzaki, lub drzewo czy jego gałęzie które przysłaniają satelitę i przycinają sygnał. W jakiej części Polski mieszkasz? Na zachodzie jest lepszy sygnał niż na wschodzie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena może być mniejsza ale  musi być dobrze  ustawiona  przy pomocy miernika. Miałem anteną  90 cm ale teraz korzystam z anteny  45 cm.Odbieram  wszystkie transpondery z  hotbirda.Druga  sprawa to transponder na którym są kanały tvn ma bardzo  słaba jakość  sygnału. Jakość z tego transpondera jest fatalna.Dlaczego tak uważam? Na  ZEZIE  z  astry  mam wyższy poziom MER niż  z hotbirda. Nawet w czasie ulewy  odbieram  wszystkie transpondery  z ASTRY 19.Zdjęcia z pomiarów mojej anteny 45  w  linku niżej

 

https://satclub.pl/pasmo-ku-f113/inverto-ultra-t21467-s10.html

 

W tym roku na pewno będą uruchomione  nowe transpondery z  hotbirda 13 g i 13 f. tvn i  wszystkie inne  kanały będą nadawane  z nowych  transponderów.Jakość   sygnału na pewno będzie lepsza.

 

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma co porównywać sygnału z Astry do Hot Bird bo to bezsensowne, poziom sygnału z transponderów Astry nie dość że jest większy to Polska znajduje się w wiązce centralnej z najlepszym jego poziomem, gdzie dla Hot Bird jest na skraju wiązki. 

 

Na pewno dużo da nowy satelita ale nim zacznie dzialac w pełni minie pewnie i tak rok-dwa. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uruchomienie nowych satelit  na pewno będzie znacznie szybciej. Czyli w tym roku.Podobnie było w przeszłości.

 

W internecie znalazłem informacje, cytat...

Zgodnie z informacjami Eutelsatu z lipca br., nowy satelita Eutelsat Hot Bird 13F miałby rozpocząć pracę w pierwszej połowie 2023 roku, a Eutelsat Hot Bird 13G w drugim lub trzecim kwartale 2023 roku.

 

https://krupapiotr.pl/telewizja/tv-sat/polsat-box-i-canal-przejda-niedlugo-na-nowe-satelity/

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na tej antenie 45  co ma LOGOMANIAK,  jak przyjdzie  mocniejszy deszczyk to będzie po odbiorze. Tam w linku co podaje LOGOMANIAK, jest zdjęcie z ustawienia anteny, tam jest tylko 10.1 MER. Jak Spadnie przy deszczu do 8.5 MER to będzie po oglądaniu. Ja mieszkam w południowo centralnej Polsce ,okolice Bochni (35 km od Krakowa na wschód) I za pomocą miernika ustawiałem antenę 80, osiągnołem 15,4 MER na TVN-ach. (11508 MHz pol. V) Najsilnieszy sygnał jest w południowo-zachodnich częściach kraju, a najsłabszy w części północno-wschodniej Polski. Ciekawi mnie jedno, jaką jest różnica w sygnale pomiędzy tymi dwoma częściami kraju. Oczywiście wybierając ten sam transponder, tą samą częstotliwość i taką samą antenę z konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mocny deszcz  i śnieg był  już wiele razy.Tylko w czasie dużej ulewy znika   sygnał z transpondera  tvn i eurosport.Zanik sygnału nie trwa  długo.Wszystkie inne  Polskie kanały można bez problemu oglądać.Obecnie korzystam z konwertera Televes  twin. ZEZ to konwerter Megasat.Nawet oberwanie  chmury nie przeszkadza w oglądaniu  programów z astry 19.

Antenę  90 cm mam w piwnicy.Nie chce  już instalować  takiego   dużego talerza na balkonie bo jest zbyteczny.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...