Skocz do zawartości

Najlepsze filmy i seriale 2022


Arkon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat najciekawszych produkcji ubiegłego roku. U mnie dwa najlepsze zagraniczne seriale, to zdecydowanie "The Bear" oraz "Biały Lotos". Z polskich produkcji podobały mi się ostatni sezon "Kruka" oraz "Wielka woda". Z filmów zdecydowanie "Fabelmanowie", potem zaskakująco dobry "Guillermo del Toro: Pinokio", „C'mon C'mon”, „Najgorszy człowiek na świecie”, "To nie wypanda". Zapraszam serdecznie.

Edytowane przez Sentence
Jeżeli temat otwierasz dla wszystkich, to nie ma sensu wymieniać poszczególnych użytkowników. Kto będzie chciał, ten włączy się do dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jax napisał(a):

Dla mnie najlepszym serialem 2022 roku był "Kruk.Jak tu ciemno", a najlepszym filmem "Top Gun.Maverick".

Polskim pewnie tak, ale jednak kilka zagranicznych było zdecydowanie lepszych. Nowy "Top Gun" na pewno efektowny, ale jednak daleko mu do choćby genialnych "Fabelmanów". Trzymam kciuki, żeby wygrał najważniejsze Oskary.

7 godzin temu, domin107 napisał(a):

Serial "The Bear"

Film "Not okay"

O tym filmie nawet nie słyszałem.

1 godzinę temu, ronnie84 napisał(a):

Dwa filmy jeden to ,,Top Gun. Maverick " a drugi to ,,Duch śniegów " z urzekająca muzyką. 

Serial,, The Bear"

"Ducha śniegów" jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając rok w rok namiętnie spore ilości filmów czy seriali dochodzę powoli do wniosku, że się coraz bardziej starzeję.  Z roku na rok bowiem coraz mniej filmów mi się podoba, a oglądam już tylko filmy po wstępnej selekcji (recenzje, oceny, właśny "nos") a mimo to oglądam głównie filmy średnie czy niezłe ale nie takie, które mnie powalą na kolana. Jeszcze większy problem w serialach, których oglądam bardzo mało bo nawet jeśli któryś mi się spodoba to mam świadomość, że 2 czy 3 sezon będzie spadkiem w dół. A mam "dopiero" 4 z przodu, strach pomyśleć co będzie na starość ;)

 

Z tegorocznych premier jeszcze kilku ciekawych nie widziałem, jak np. zachwalanych przez Arkona "Fabelmanów". Z tego co oglądałem to mogę wyróżnić takie filmy:

 

Bohater (Farhadiego)
C'mon C'mon
Wszystko poszło dobrze
Najgorszy człowiek na świecie
Red Rocket
Superbohaterowie

 

Z seriali kojarzę tylko "Wielką wodę" z tych które się spodobały ale przyznam, że niewiele obejrzałem.

Przypomniał mi się jeszcze inny dobry miniserial, "Schody" na HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed W pewnym sensie się zgadzam, ale jednak czasem zdarzają się takie perełki jak "Biały Lotos" czy "The Bear". Jestem niemal pewny, że "Fabelmanowie" Ci się spodobają, bo mają piękno i umiłowanie kina jak w niesamowitym "Cinema Paradiso". Coś w tym jest, że serwisów jest coraz więcej, ale znalezienie czegoś wartościowego czasem jest trudne, a te najbardziej znane produkcje przynajmniej mnie często rozczarowują jak choćby "Wednesday" czy "Dahmer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany wyrażam swoją opinię, widziałem oba filmy i mnie(podkreślam po raz kolejny że tu chodzi o moje zdanie) bardziej podobał się ten drugi. Na tym chyba polega dyskusja, co jest na tym forum coraz trudniejsze, niestety. Jaki problem podać argumenty broniące swoje zdanie, to takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielka woda" najlepszy serial, który obejrzałem w ubiegłym roku.

"Kruk" średnio mi się podobał.

Potencjał schizofrenii w zachowaniu głównego bohatera był czymś, co było świetnie wykorzystane w 1 sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime Video: "Słowianie". Miłe zaskoczenie jako serial nie angielsko języczny.

Obecnie oglądam ostatni sezon "Opowieść podręcznej"- b dobry.

Netflix "Perfect Strangers".

To co w tym momencie przychodzi mi na myśl i odebrałem pozytywnie oglądając te produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filmy, znowu będzie Netflix " Na zachodzie bez zmian".

Można narzekać, że serwis przesadza z poprawnością, tematyką promowania kontrowersyjnych treści, komercją.

Tytuł i jego ekranizacja jakby nie "netflixowa". Też pozytywne zakoczenie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno świetny film, ale dałem radę obejrzeć tylko połowę, niesamowicie przygnębiający, trzeba mieć nastrój, czekam na odpowiedni, żeby dokończyć. Jeśli chodzi o Netflixa to najbardziej podobały mi się przede wszystkim "Pinokio", a także "Rzut życia". Jednak wydaje mi się, że zeszły rok filmowo był lepszy w tym serwisie. Przede wszystkim były świetne "Psie pazury", ale też "Nie patrz w górę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie tytuły też bardzo dobre pozycje warte obejrzenia.

Są takie propozycję filmowo- serialowe w Netflixie, które można powiedzieć w końcu odzwrciedlają jego wartość.

Pozostałe tytuły, o których wspomniałeś- zapisane, chętnie obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak pewnie doskonale wiesz, uważam że Netflix na pewno nie jest wart 60 zł. Jednak jak pokazują badania to zdecydowany lider w Polsce. Niezły jest też film "Athena" przynajmniej jeśli chodzi o wizualne wrażenia, oczywiście piszę o filmach na Netflixie. Z seriali najbardziej podobał mi się tam "Sandman" i oczywiście finałowy sezon "After Life".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 09:40, Rasheed napisał(a):

Oglądając rok w rok namiętnie spore ilości filmów czy seriali dochodzę powoli do wniosku, że się coraz bardziej starzeję.

Nie starzejesz się. Tylko jest coraz gorzej. A to nie wina producentów a raczej widzów, którzy mają coraz mniejsze wymagania.

 

Z filmów ciężko, bo za dużo oglądam i to z różnych okresów. Z tego roku zapamiętałem (co jest sukcesem) nowy Top GUN (jedynka była jednak lepsza), Elvis, nowy Batman.  A ze starszych podobał mi się Obrazy bez autora ;)  Więcej grzechów nie pamiętam.

W dniu 14.01.2023 o 09:40, Rasheed napisał(a):

Jeszcze większy problem w serialach, których oglądam bardzo mało bo nawet jeśli któryś mi się spodoba to mam świadomość, że 2 czy 3 sezon będzie spadkiem w dół. A mam "dopiero" 4 z przodu, strach pomyśleć co będzie na starość ;)

Skup się najpierw na miniserialach ;) Chociażby na Netflixie od kilku lat najmocniejsze tytuły (te najlepsze) to prawie wszystkie to miniseriale. Dużo tego nie ma, więc chociażby to może Cię skusi do częstszego oglądania seriali ;) I podobnie solidne produkcje na innych to nie tasiemce a miniseriale.

Z seriali to Biały Lotos, The Bear, Black Bird. Takie moje top 3 z roku 2022 z nowości. A wiele nie widziałem. Chociażby zaległe jeszcze Severence.

Starsze seriale, które oglądam jako zaległe nie będę wymieniał ;)

 

Z polskich najlepszy jaki widziałem od lat to Minuta ciszy. Wielka woda do połowy solidnie a później zabrakło scenariusza. To najlepszy i tak serial polski jaki widziałem od NF. Odwilż na HBO mocno średni (tutaj HBO się akurat nie popisało) ale wyróżniam za klimat, zdjęcia i ujęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spotify napisał(a):

 

 

Z filmów ciężko, bo za dużo oglądam i to z różnych okresów. Z tego roku zapamiętałem (co jest sukcesem) nowy Top GUN (jedynka była jednak lepsza), Elvis, nowy Batman.  

 

 

"Batman", "Diuna" na HBO.

Świeże tytuły, ale nie jakość super wybitne. 

"Diuna" wizualnie ciekawa,sci-fi czyli tematyka, którą lubię i  niezły soundtrack- ale trudna do zrozumienia.

Z Disney+ zapamiętałem "Predator Pray". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lakiman napisał(a):

Świeże tytuły, ale nie jakość super wybitne.

Jak napisałem wyżej, filmy teraz to nie są super wybitne. Cmon Cmon widziałem w 2021. Na Diunie byłem w kinie na premierze. Książka też jest ciężka, przynajmniej pierwsza połowa ;)

Batman mi się podobał, bo zaskoczył pozytywnie. Młody, który dopiero zaczyna jako detektyw. Nie umie jeszcze posługiwać się wynalazkami, używa więcej siły niż głowy itd.

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

Jeśli chodzi o filmy, znowu będzie Netflix " Na zachodzie bez zmian".

Można narzekać, że serwis przesadza z poprawnością, tematyką promowania kontrowersyjnych treści, komercją.

Tytuł i jego ekranizacja jakby nie "netflixowa". Też pozytywne zakoczenie na plus.

Bo to nie film Netflixa ;) Pisałem w odpowiednim temacie z linkiem do Deadline.

A film solidny (chyba najlepszy na NF w 2022) ale do topki brakuje ;)

 

Na koniec :) Szanuje Twoje zdanie. Ale piszesz mi o wybitnych a sam solidnego średniaka Wielka Woda uważasz za najlepszy serial 😜 

Perfect Stranger - co to za produkcja na NF, skoro jej nie widzę na polskim NF ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...