Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.06.2023 o 22:28, hipis_1 napisał(a):

Wziąłem Showtime, bo skusiła mnie cena, ale dźwiękowo ta platforma to porażka. 5.1 to jest standard od lat. Brak Atmosa można przeżyć, ale zwykle 5.1 to obowiązek.
Jak nie wprowadza szybko 4K i 5.1, to zdechną na rynku. 
Jak wygląda Amazon Prime w porównaniu do Showtime?

Przecież zdecydowana większość użytkowników ma gdzieś ten dźwięk 5.1, a już szczególnie płacąc 12,50zł miesięcznie ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 22:28, hipis_1 napisał(a):

Wziąłem Showtime, bo skusiła mnie cena, ale dźwiękowo ta platforma to porażka. 5.1 to jest standard od lat. Brak Atmosa można przeżyć, ale zwykle 5.1 to obowiązek.
Jak nie wprowadza szybko 4K i 5.1, to zdechną na rynku. 
Jak wygląda Amazon Prime w porównaniu do Showtime?

 

niby wyglada lepiej do skyshowtime jednak nie jest to zasada bo jest duzo filmow z czarnymi pasami u gory i dolu

wkurza mnie ze musze dopasowywac format obrazu wiec ogladam troche znieksztalcony

sciezki dzwiekowe amazon sa jednak kilka poziomow wyzej niz u innych dostawcow

ostatnio kupilem kolejny  soundbar ( atmos)  i na amazon dziala on idealnie czego nie moge powiedziec o canal plus..

na canal plus czy skyshowtime  najlepiej dla ucha dziala moj stary sharp z roku 2019 i byc moze jest to zwiazane ze starszymi filmami jakie prezentuja choc tez nie do konca bo seriale z 2022 nie mozna uznac za stare...

amerykanskie filmy maja nowsza sciezkie dzwiekowa a europa wciaz jest gdzies na etapie  DD

dobrym przykladem na pomieszanie z poplataniem jest serial "jack ryan" na amazon ktorego 3 sezony sa hybryda roznych systemow video i audio :)

wg.mnie pierwszy sezon nakrecony w dolby vision wymiata dla oka soczystym kolorem a pozostale drugi i trzeci nie sa tak dopracowane technicznie choc trzeci juz ma sciezke w atmos...

mnogosc roznych uwarunkowan technicznych wplywa na efekt koncowy...

jesli chodzi o skyshowtime to bombarduje ich nonstop pytaniami o przekaz 4K na facebook a oni twierdza ze technicy pracuja nad tym.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejska legenda, wypalają się co najwyżej namiętnie oglądane godzinami paski tvp info czy innych kanałów informacyjnych na 100% jasności w trybie standardowym :)

 

Oglądanie filmów rozciągniętych z 4:3 czy nawet 2.39:1 do 16:9 musi być traumatycznym przeżyciem, chyba wolałbym wtedy zamienić OLEDa na taniego LCD :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strzala napisał(a):

Przecież zdecydowana większość użytkowników ma gdzieś ten dźwięk 5.1, a już szczególnie płacąc 12,50zł miesięcznie ;)

Może 4K nie każdemu potrzebne ze względu na brak odpowiedniego telewizora, ale dźwięk 5.1 to przecież stary standard znany jeszcze z ery DVD. Toż nawet Viaplay go udostępnia w wielu filmach i serialach, a platforma złożona z tylu uznanych marek nie jest w stanie, trzeba stosować obejścia, by mieć choćby ścieżki oryginalne w 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oceanem właśnie można sobie pooglądać sporo popularnych produkcji w 4K, co są serwowane przez SkyShowtime w Europie w HD. W serwisach, z których składa się właśnie SkyShowtime. Tam mają premiery, od razu w 4K, a potem (czasami długo to trwa) trafiają do Europy. Np. przedwczoraj była premiera "Shooting Stars" w 4K w Peacock, a kiedy ten tytuł pojawi się w SkyShowtime, nie wiadomo, o ile w ogóle.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pocieszać się ceną SkyShowtime, promocje Peacock też są bardzo atrakcyjne. Z tym, że zanim Peacock doszedł do obecnego poziomu, a więc kilku tys. filmów i seriali, dobrego HD z 5.1, 4K, kanałów telewizyjnych, sportu - minęło mniej więcej dwa lata. Także SkyShowtime pewnie w podobnym czasie okrzepnie. Albo i nie. Na razie skromnie, bo niecałe 1 tys. tytułów, HD i głównie stereo, bardzo słabo brzmiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gizior89 napisał(a):

W PL raczej nikt nie czeka na kanały tv i sport tylko na lepszy dźwięk. 

To tylko porównanie ofert promocyjnych, tak w ogóle wątpię, aby SkyShowtime mogło udźwignąć kanały TV i sport nadawane na żywo z wysokim bitrate skoro ma elementarne problemy z dźwiękiem, z którymi od miesięcy walczy bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zuzia napisał(a):

Nie ma co pocieszać się ceną SkyShowtime, promocje Peacock też są bardzo atrakcyjne. Z tym, że zanim Peacock doszedł do obecnego poziomu, a więc kilku tys. filmów i seriali, dobrego HD z 5.1, 4K, kanałów telewizyjnych, sportu - minęło mniej więcej dwa lata. Także SkyShowtime pewnie w podobnym czasie okrzepnie. Albo i nie. Na razie skromnie, bo niecałe 1 tys. tytułów, HD i głównie stereo, bardzo słabo brzmiące.

SkySho nigdy nie miało być i nie będzie kopią 1:1 Peacock, wiec nie ma co porównywać. Serio, w SkySho nie będzie live tv i sportu. Nigdy nie było takich planów. Wiec odpuśćmy sobie takie porównania. 

Edytowane przez lucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wytwórnie Universal, Dreamworks, Sky, Peacock,
Nickelodeon, Showtime, Paramount+ i Paramount
Pictures po raz pierwszy łączą siły, oferując
swoje najnowsze i najlepsze produkcje w jednym
miejscu.

Tak o sobie pisze SkyShowtime. 

 

Nikt nie twierdzi, że jest kopią 1:1, ale odniesienia są i będą, bo produkcje Peacock goszczą w SkyShowtime, a ponadto sam interfejs aplikacyjny i webowy SkyShowtime jest dość wierną kopią Peacock. Porównanie dotyczyło ceny w tym przypadku, bo podkreśla się, że SkyShowtime jest tanie (raczej było, bo cenna regularna raczej mało atrakcyjna) i jakby z tego powodu trzeba im wybaczać ogólne niedopracowanie. Tylko, że właśnie ceny Peacock w USA temu przeczą, bo to stosunkowo tani serwis z szeroką ofertą, nawet biorąc pod uwagę tylko tę filmowo-serialową, wypada dość atrakcyjnie i działa dość sprawnie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja aplikacji to 1.9.48 pobrana ze sklepu Google Play ale sprawdzałem także na wszystkich starszych wersjach począwszy od 1.8.73

 

MECOOL K7 DVB-S2 DVB-T2 DVB-C
- Android 9.0 TV
- procesor Amlogic S905X2

Video: 4K 60FPS, H.265 HEVC, HDR10, HLG
System operacyjny: Android 9.0 Netflix (po zainstalowaniu ze sklepu Play)
Procesor: Procesor Amlogic S905X2 Czterordzeniowy rdzeń Cortex-A53
GPU: Mail-G31 GPU MP2
SDRAM: 4GB LPDDR4
FLASH: 64GB FALSH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapytałeś się mnie, czy mam roota? Napisałem, że znalazłem (mam wgrane alternatywne firmware slimBOXtv) w którym root może być zainstalowany, ale nie musi. Można go odinstalować, co dawno zrobiłem.

W oryginalnym sofcie nie ma roota i sytuacja jest taka sama.

Skyshowtime przerywa w połowie ładowanie aplikacji  i przełącza na ekran główny, ciekawe że Netflix ładuje się bez problemu. W Google Play aplikacje są i instalują sie bez problemu.

 

8b8a770f71025209med.jpg

 

12b46111e7176491med.jpg

 

956a4d648190f847med.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...