Skocz do zawartości

SkyShowtime


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Gizior89 napisał(a):

@helkernA to problem występuje tylko na tablecie czy na tv obraz też jest nędzą? Aplikację masz zainstalowaną na androidzie czy przez KODI?

Już pisałam, ale zaznaczę, że nie ma wsparcia Kodi i nie będzie przez chorą politykę SkyShowtime. Także posiadając subskrypcję zostaje aplikacja, nieszczególna delikatnie mówiąc. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, helkern napisał(a):

Na telefonie to nawet obraz nie jest na całym ekranie tylko paski z każdej strony.

Też to zauważyłem na smartfonie z androidem (Samsung A52s 5G). Na tv obraz jest ok (w poprawnych proporcjach). Trochę to dziwne ponieważ w innych usługach streamingowych wszystko jest ok.

Macie podobnie na urządzeniach przenośnych?

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał(a):

Raczej na C+ gdyż dystrybucję międzynarodową ma Studio Canal

Szkoda. Ale pewnie dzięki temu na torrentach pojawi się wersja 4k z lektorem. Na razie jest wersja oryginalna 😉.

 

Inna sprawa że to wkurza. Masz serwis z nazwą Sky a tu się okazuje że serial Sky będzie gdzie indziej.

 

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, helkern napisał(a):

Jakość wideo nędza. Przykra sprawa 

 

4 godziny temu, helkern napisał(a):

Wg mnie mają problem z widevine w aplikacji. Czy to kogoś smieszy czy nie to mnie guzik obchodzi, ale ja oglądam głównie na tablecie. Tym samym który ma L1 w netfixie, Amazonie, HBO, c+ i kilku innych serwisach. 

Może się zdarzyć, że wejdziesz w niższy profil jakościowy i wtedy słabo wygląda. Ale HD (wideo) jest w miarę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek napisał(a):

Pierwszy film, który oglądałem to Ambulans.Miałem zaraz skojarzenie innego Ambulansu z1990 roku oglądanym na RTL-u też dobry  https://www.filmweb.pl/film/Ambulans-1990-35487

Nie. Ten "Ambulans" Michaela Baya na Sky Sho to remake duńskiej "Karetki".

https://www.filmweb.pl/film/Karetka-2005-219253/vod

 

"Karetka" do obejrzenia na Netflix. 

Ciekawostką, że Jake Gyllenhaal specjalizuje się w graniu w remake'ach, gdzie oryginały powstały w Danii. Wcześniej grał w "Braciach" i w "Winnych".

 

Co do "Yellowjackets 2" obejrzymy w Canal+, ale najwcześniej w ... grudniu 2023. Na równelgłą wiosenną premierę z USA nie ma co liczyć. Wystarczy popatrzeć jak szybko udostępniają "Gangi Londynów 2". Mija prawie 5 miesięcy od premiery i nadal nie ma u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swordish@Wiem,że to dwa różne filmy o tym samym tytule dlatego napisałem innego Ambulansu co również wynika z załączonego linka a w nim opisu.Mimo tych 32 lat jakoś utkwił mi w pamięci i stąd te skojarzenie jak różne może być wykorzystanie  w filmie Ambulansu.Ciekawy jestem czy ten Ambulans z 1990 roku jest gdzieś dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matinen napisał(a):

Też to zauważyłem na smartfonie z androidem (Samsung A52s 5G). Na tv obraz jest ok (w poprawnych proporcjach). Trochę to dziwne ponieważ w innych usługach streamingowych wszystko jest ok.

Macie podobnie na urządzeniach przenośnych?

Na Tablecie po całym ekranie. Nie ma przycięć z lewej ani prawej 

20230217-234509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ircios napisał(a):

Na Tablecie po całym ekranie. Nie ma przycięć z lewej ani prawej 

20230217-234509.jpg

Czyli jednak problem jest tylko na telefonie. Może rzeczywiście zależy to od wielkości ekranu.

To pierwsza aplikacja tego typu która mi niepoprawnie wyświetla materiały na tym telefonie. Ciekawe czy to poprawią? Obstawiam że wcześniej wymienie smartfon.

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HD, SkyShowtime zachowuje oryginalny klatkaż produkcji. Przykładowo "Pulp Fiction", można porównać z tym z Viaplay. Przy oryginalnym klatkażu trwa 2 godziny 34 minuty. Przy zmienionym do 25 klatek na sekundę jak na Viaplay, czas trwania wynosi 2 godziny 28 minuty.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):
Sprawdźcie stare tytuły, które powinny być w formacie 4:3. Czy są sztucznie rozciągane na cały ekran?


Czemu starsze filmy miałyby być w formacie 4:3? To jest format telewizyjny, nie filmowy.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfish napisał(a):

Sprawdźcie stare tytuły, które powinny być w formacie 4:3. Czy są sztucznie rozciągane na cały ekran? Jak wygląda np. "Psychoza" Hitchcocka?

Zamieszanie zaczęło się dawno temu wraz z wydaniem na Blu-ray w USA w zmienionych proporcjach obrazu co wtedy wywołało falę niezadowolenia. "Psychoza" Hitchcocka była dokładnie w takim samym formacie w amerykańskim Peacock i teraz dali tę wersję 16:9 w SkyShowtime.

 

24 minuty temu, all999 napisał(a):

Czemu starsze filmy miałyby być w formacie 4:3.

Jeśli są tak kręcone to niczym dziwnym są oczekiwania, aby tak były prezentowane. Oryginalne proporcje obrazu zachowuje Paramount+. W przypadku zmiany klatkażu szybsze odtwarzanie filmu ma swoje konsekwencje dla dźwięku. Szybsze tempo oznacza, iż wszystkie dźwięki, takie jak głosy i muzyka, brzmią nieco wyżej niż powinny. Jeśli chodzi o zmianę proporcji obrazu wychodzą takie kwiatki.

 

PsychoComparison1.jpg

 

PsychoComparison2.jpg

Źródło: filmbuffonline.com

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...