Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Netflix ma w Polsce około 5 tys tytułow, gdzie ok (strzelam) 3 tys to Originals. Jeśli sprzedają coś do czasu do czasu, to nawet 1% nie idzie w rynek. To są wyjątki od reguły. Można powiedzieć, że nie sprzedaje swoich po prostu.

Był czas gdzie potrafił na YT dawać swoje produkcje, aby zachęcić do wzięcia subskrypcji. Była taka animacja świąteczka - chyba Klaus

Inni mają kanały linearne, mają premiery w kinach, mają swoje studia, gdzie zarabiają bo robią produkcje dla Amazon (może po przejęciu MGM się to zmieni), Apple czy Netflixa. I do tego teraz wchodzą w SVOD, na którym tylko zarabia Netflix (pomijam wejście w platformę gier). Do tego kazdy wydaje jeszcze swoje produkcje na płytach.

Kto wie, czy te produkcje za grube miliony, które robi Netflix obecnie (a ich coraz więcej) za parę lat nie będą również dystrybuowane w kinach jako premiery? Jedni idą w SVOD, więc Netflix może w iść w kina.

 

 

Każdy analityk na zachodzie (nie tylko w USA) twierdzi, że w najbliższym czasie każdy będzie zgarniał do siebie wszystko swoje i się nie dzielił, bo w dłuższym okresie czasu taka strategia biznesowa ma tylko sens. Oczywiście ktoś może zarobić na licencji ale jednocześnie traci, bo klient chcący obejrzeć dany tytuł weźmie konkurencje.

Nie wiemy kiedy to nastąpi, bo umowy są na każdym rynku inne i na każdym rynku mają inne okresy.

 

Fleabag wiem, że jest na Amazon. Ale nie chce mi się sprawdzać kto ma do tego prawa ;)

 

Nie chce nikogo obrazić. Ale stanowicie procent społeczeństwa czy w Polsce czy na świecie. W pewnym sensie to choroba - bo oglądacie mnóstwo treści, oglądacie nowości itd i spędzacie na tym mnóstwo czasu. Nowość goni nowość. Większość ludzi na świecie traktuje TV czy SVOD jako dodatek i nie są na bieżąco z nowościami. I np wyjdzie nowy film Universal, wpadnie do SVOD SkyShowtime a połowa ludzi obejrzy to dopiero w drugim oknie na platformie konkurencji. To jest strata dla SkyShowtime bo np Top Gun będzie u nich a ludzie będą to dopiero oglądać np na Disney czy Netflixie. Poza tym wielu ludzi nie zna wszystkich platform, bo siedzą głównie na jednej. Nawet jeden film może przyciągnać widzą do swojej platformy a przy okazji taki klient ruszy tytuł, którego nie zna/ nie widział. Zobaczcie sobie przykład filmu czyli prequela Rodziny Soprano. Film mocny średniak ale spowodował, że ludzie się zainteresowali na nowo serialem. Gdyby to miało zasięg np 150 krajach na świecie, to mógłby być na nowo hitem ;)

Ostatnio - Ciche Miejsce 2. Premiera na HBO, pierwsza część na Amazon. Trzeba mieć dwa, żeby obejrzeć. A tak by było na jednej platformie.

Albo wyobraźcie sobie taką sytuację hipotetyczną np z filmem Diuna. Wpada do kina premiera Diuna 2, film WB a ludzie mający HBO (bo WB) muszą wziąć Netflixa (bo umowa na licencję i drugie okno) żeby sobie przypomnieć część pierwszą Diuny. Dramat! :):):)

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje tylko i wyłącznie blockbustery Netflixa za grube miliony. Co np brakowało drogiemu Red Notice czy Nie patrz w góre do WB, Paramount czy Universal aby nie być w kinie?

Albo teraz reklamowanemu Projekt Adam?

Wytwórnie też mający swoje VOD to dzielą. Jedne produkcje typowe na platformę, inne typowe do kina. Np Warner Bros - 24 filmy na 2022, 12 typowo pod HBO Max, 12 typowo do kin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy, które będzie produkował WB dla HBO Max, to bedzie Max Original, a ja cały czas piszę o filmach kinowych. Blockbustery Netflixa, to dalej Netflix Original przeznaczony na platformę i można to porównywać z originalsami innych operatorów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pawop napisał:

Poza pierwszym oknem filmy kinowe nie będą na wyłączność. Jestem o tym przekonany
 

Są miliony innych podmiotów na świecie gdzie tak może być a nie bezpośrednia konkurencja a tym bardziej ten największy, które dzięki temu jeszcze na tym by zyskiwał 

Takim podmiotem może być np Pvod jak iTunes czy Chilli. 

 

Zobacz sobie ze za umowę z The CW rocznie Netflix płacił 1mld baksów  i z tego zrezygnowali ;) 

 

A jak ma je inaczej Netflix nazywać? Oni maja jedna spółkę i podmiot. Jak będzie chciał to sobie na takie produkcje marketingowo nazwe wymyśli 

Jeśli oczywiście będzie musiał i moje hipoteza się kiedyś może spełni 

Za 3-5 lat gdy już wszyscy będą działać mocno w VOD będziemy ciekawe ruchy widzieć 

Na razie to większość jeszcze raczkuje aby gryźć nawet w kostkę Netflixa - jego wiedza w tą zabawę czy zasięgiem 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Palamander napisał:

Ale z czym nie przekonywało? Chyba że nie lubisz filmów z WB,NewLineCinema,Paramountu,Sony,Columbii...,a lubisz z Universalu,20thCenturyStudios.

O takim rozgraniczeniu jeszcze nie słyszałem,ale każdy ma inaczej

 

To że miałem tą paczke nie raz a filmów tak bardzo dobrych nie widziałem aż tak dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daty marcowych premier w C+:

 

Uprzejmość nieznajomych (The Kindness of Strangers). 1.03 20:10

Ostatni set (Cinquiem set), 3.03 21:00

Wojna z dziadkiem (The War with Grandpa), 5.03 22:45

Krudowie 2: Nowa era (The Croods: A New Age), 6.03 10:00

Wander (Wander). 6.03 21:00

Erna na wojnie (Erna at War / Erna i krig), 8.03 21:00

10 dni z tatą (10 jours sans maman), 10.03 21:00

Widzę cię (I see you), 12.03 21:00

Na rauszu (Druk / Another Round), 13.03 21:30

Żegnajcie głupcy (Adieu les cons), 15.03 21:00

After. Ocal mnie (After 3 / After We Fell), 19.03 21:00

Minari, 20.03 21:30

 

Dokument:

Janet Jackson, 3.03 21:00

 

Seriale:

Dexter. New Blood od 9.03, C+ Premium

Pitbull 2021 od 11.03, C+ Premium

Granice zbrodni 2 (Der Pass / Pagan Peak 2) od 14.03, C+ Seriale

 

Brakuje jeszcze np. "Nomadland". Uzupełnie, jak dział prasowy dośle resztę ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Arkon napisał:

A ja mam nadzieję, że pozostaną, bo i tak przez co najmniej 1,5 roku będę miał Canal+.

Nie pozostaną

https://www.thewrap.com/the-last-duel-streaming-on-hbo-max-why/

Jak widać Disney nie jest chętny do dzielenia się

Dlaczego Disney+ i SkyShowtime miałyby "oddać"  kinowe filmy swoich wytwórni?

SkyShowtime mając prawa do Universal i Paramount jest na całkiem dobrej pozycji,Disney+ z 20th Century,też na nienajgorszej

 

 

Edytowane przez Palamander
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Arkon napisał:

A ja mam nadzieję, że pozostaną, bo i tak przez co najmniej 1,5 roku będę miał Canal+.

Mam nadzieje, ze nie zostaną. Filmy Disney w aplikacji Disney+ to gwarancja jakości obrazu i dźwięku. Takie są fakty :D

Canal+ nie potrafi tego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest chyba pełna rozpiska premier na marzec. Dwa, może akurat te premiery chcą zostawić na kwiecień kiedy to przypadają święta? Trzy, ty naprawdę cierpisz na chorobę zwaną "Canal+". Co by Canal+ nie zrobił, to jest źle. Raz jeszcze napiszę, jak ruszą oficjalnie w PL Disney+ i SkyShowtime, to będzie wszystko wiadomo gdzie co trafi i będzie mieć premierę.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bloo411 napisał:

Raz jeszcze napiszę, jak ruszą oficjalnie w PL Disney+ i SkyShowtime, to będzie wszystko wiadomo gdzie co trafi i będzie mieć premierę.

Filmy Disney+ w Disney+, SkyShowtime z swoimi prawami. Canal+ zostaną własne produkcje: "Kruk", "Belfer"
 itd :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...