Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, muza_tv napisał:

 

Dlatego ja już od dawna mam w nosie zdanie krytyków, znaffffców od wszystkiego. W święta obejrzałem "Czarny Mercedes". Dla mnie spoko film. Owszem. Widziało się lepsze. Jasne. Ale... gdybym słuchał tylko krytyków, to bym nie obejrzał wielu filmów, które mi się podobały. A i wielokrotnie filmy zachwalane przez krytyków, dla mnie były słabe. Rzecz jasna, o gustach się nie dyskutuje. Ale zawsze warto sprawdzić samemu, a nie czekać aż ktoś oceni za nas :)

Tez uważam, że nie ma co się kierować tylko opiniami krytyków. Bo tak jak w przytoczonym przeze mnie przykładzie w jednym z poprzednich postów - który krytyk ma racje - ten co dał 3, czy ten co dał 8? Właściwą dla nas ocenę pewnie poznamy dopiero, gdy film zobaczymy. No chyba, że mamy jakiegoś ulubionego krytyka, którego opinie bardzo często pokrywają się z naszymi. :) 

Chociaż wiadomo jak jest w różnych dziedzinach życia - dobieranie kilku składowych może być już pomocne. :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, muza_tv napisał:

 

Dlatego ja już od dawna mam w nosie zdanie krytyków, znaffffców od wszystkiego. W święta obejrzałem "Czarny Mercedes". Dla mnie spoko film. Owszem. Widziało się lepsze. Jasne. Ale... gdybym słuchał tylko krytyków, to bym nie obejrzał wielu filmów, które mi się podobały. A i wielokrotnie filmy zachwalane przez krytyków, dla mnie były słabe. Rzecz jasna, o gustach się nie dyskutuje. Ale zawsze warto sprawdzić samemu, a nie czekać aż ktoś oceni za nas :)

 

Mi też ten film się bardzo podobał. Jak na polskie kino naprawdę dobry. Nie do końca rozumiem słabe oceny, ale z tego co widziałem w komentarzach najbardziej narzekają osoby, które czytały książkę i widocznie film się od niej sporo różni. Ja książki kompletnie nie znam, więc jedyne co mogę powiedzieć, to że film jest moim zdaniem całkiem niezły.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TVP pokazało jakiś film Monolith którego nie było na CANAL +? Czy CANAL + pokazał wszystkie filmy Monolith z 2018r.  i na tym zakończył czy było coś z 2019?

Jeżeli nie pokazali to sytuacja kopiuj wklej z Warnerem. Przez rok HBO nie pokazało nic i TVN też nie poza jednym filmem"W samym sercu morza" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koziol1005

Było wielokrotnie pisane, że Canal+ nie pokazał nawet wszystkich filmów z 2017 (jak np. "I, Tonya").

Premierowo jeden nieemitowany w C+ starszy film Monolithu leciał ze dwa miesiące temu w Super Polsacie ("Winchester. Dom duchów" z 2018) i coś było w Cinemaxie.

TVP pokazuje jak na razie tylko te filmy z Monlithu, które już były emitowane w Canal+ (po niecałym roku od premiery na tym kanale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koziol1005 napisał:

Czy TVP pokazało jakiś film Monolith którego nie było na CANAL +? Czy CANAL + pokazał wszystkie filmy Monolith z 2018r.  i na tym zakończył czy było coś z 2019?

Jeżeli nie pokazali to sytuacja kopiuj wklej z Warnerem. Przez rok HBO nie pokazało nic i TVN też nie poza jednym filmem"W samym sercu morza" 

 

Myślę, że tylko na pierwszy rzut oka sytuacja jest podobna. Ale weź pod uwagę, że wtedy był też problem z filmami od WB na platformach VOD. Tymczasem monolith jest w pełni dostępny na platformie cineman. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawop napisał:

[mention=17655]domin107[/mention], Filmy Monolithu są w Cinemanie, bo to jest ich własność.

Jaki niby był problem z filmami WB na platformach VOD?

 

Było ich mało albo wcale. Raczej to drugie. Oczwiście chodzi o nowości w tamtym okresie

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iTunes ma takie same ceny jak Cineman.

Natomiast PC+ i Player rzeczywiście sobie doliczają ekstra - szczytem jest dostępny w ramach subskrypcji Netflixa "Bad Boy", który na tych platformach kosztuje 20 zł.

 

edit: iTunes nawet jest tańsze bo np. "1917" z Monolithu kosztuje 14,99 za wersję HD. W Cinemanie tyle chcą za SD, a 17,90 zł za HD.

PC+ i Player w innym świecie - 25 zł ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107, nie było nowości WB nigdzie (czy to TV premium, czy SVOD) bo nikt nie posiadał praw do pierwszej emisji, W serwisach TVOD (płatne od sztuki) filmy WB były szeroko dostepne

Ale w tych serwisach  jest drogo a unich na cinemanie są  promocje a po kilku miesiacach są do obejrzenia w pakiecie cineman go za 19.99 lub 34.99 za miesiąc. Chyba 10 filmów bez limitu 48h.
Pakiet Cinaman Go HD w cenie 35 PLN, to jest jakieś nieporozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 00:59, Koziol1005 napisał:

                 Bezpańskie pozostają Monolith i nie wiem co z M2 films czy pozostaje w HBO

 

Wczoraj na oficjalnym profilu FB Platformy CANAL+ na pytanie jednego z użytkownika odpowiedzieli:

"Umowa z Monolith Films gwarantuje CANAL+ wyłączne prawa do premierowej emisji filmów w telewizji na terytorium Polski, w ramach licencji pay-tv, w tzw. pierwszym oknie telewizyjnym.Filmy zatem z pewnością pojawią się w przyszłości" :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muza_tv napisał:

 

Wczoraj na oficjalnym profilu FB Platformy CANAL+ na pytanie jednego z użytkownika odpowiedzieli:

"Umowa z Monolith Films gwarantuje CANAL+ wyłączne prawa do premierowej emisji filmów w telewizji na terytorium Polski, w ramach licencji pay-tv, w tzw. pierwszym oknie telewizyjnym.Filmy zatem z pewnością pojawią się w przyszłości" :D

To samo pisali mi jakiś czas temu o czym pisałem. Kilka razy ich atakowałem kiedy jakiś film z tej wytwórni ale nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ipli od dziś "Psy 3: W imię zasad" 3 miesiące po premierze w kinie. Cena 25 zł.

 

Co do C+ i Monolithu to nie ma żadnej logiki w ewentualnym pomyśle na trzymanie praw, skoro musieli na siłę przyspieszyć premiery filmów z innych wytwórni, które normalnie pokazaliby w listopadzie/grudniu, żeby teraz wypelnić czymś ramówkę.

A mimo to i tak jest strasznie słabo. W tym tygodniu tylko trzy premiery (w weekend), a już weekend majowy zero...
Poza tym dlaczego "Winchester" pokazał Super Polsat, a nie oni itd.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...