Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak chętnie wskazujesz te pozycje, to może warto być na tyle uczciwym i wskazać pozostałe premiery. Wtedy dopiero można by porównać z czwartkową premierą Ale Kino i coniedzielnymi premierami  "kruka"  :wink:  Wtedy byłbyś bardziej wiarygodny w swoich ocenach. Co do praw filmowych to uczciwie mówiąc, HBO ma przewagę  :mrgreen:  I do tego dodaj sobie premiery Cinemaxa, bo to wszystko można sobie obejrzeć w HBO GO. Wtedy to będzie wiarygodne porównanie, nieprawdaż ?.  I skoro mowa już o serialach, to warto  nie zapomnieć  o tych premierowych w HBO "Trust", "Barry", "Gomorra" i szeregu innych, których każdy z odcinków ogląda się jak filmy. Wtedy to dopiero będzie "wiarygodne i rzetelne"  porównanie  :mrgreen:

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: HBO może przegrywa z C+ pod względem premier, ale jeśli chodzi o ich "głośność", "kasowość" to trzeba przyznać, że pod kątem blockbusterów HBO nokautuje C+. To akurat efekt tego, że Universal i FOX jakoś rzadziej kręcą prawdziwe, kasowe hity. Jeśli premiery z Warner Bros znów wrócą to HBO znowu będzie miało najgłośniejsze kinowe produkcje w swoim portfolio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak chętnie wskazujesz te pozycje, to może warto być na tyle uczciwym i wskazać pozostałe premiery. Wtedy dopiero można by porównać z czwartkową premierą Ale Kino i coniedzielnymi premierami "kruka" :wink: Wtedy byłbyś bardziej wiarygodny w swoich ocenach. Co do praw filmowych to uczciwie mówiąc, HBO ma przewagę :mrgreen: I do tego dodaj sobie premiery Cinemaxa, bo to wszystko można sobie obejrzeć w HBO GO. Wtedy to będzie wiarygodne porównanie, nieprawdaż ?. I skoro mowa już o serialach, to warto nie zapomnieć o tych premierowych w HBO "Trust", "Barry", "Gomorra" i szeregu innych, których każdy z odcinków ogląda się jak filmy. Wtedy to dopiero będzie "wiarygodne i rzetelne" porównanie :mrgreen:

1) Wybrałem przykładowy tydzień do porównania. A to nie jedyny taki. Niestety. Zobacz sobie ile filmów jako premier z poprzedniej dekady jest oznaczonych w C+ jako premiery. W tej kategori faktycznie C+ nie jest w stanie im dorównać (na szczęście).

2) Wspomniałem o Ale Kino+ pod względem tego, że nawet jeśli w czwartki premier filmowych nie ma w C+ to jest ona na Ale Kino+, który swoją drogą jest dostępny już od podstawowego pakietu w przeciwieństwie do Cinemax za który trzeba dodatkowo zapłacić.

3) O żadnych serialach mowy nie było, więc ich nie porównuje. Od początku odnosiłem się do oferty filmowej. Nie raz tu wspomniałem, że HBO w kwestii seriali jest daleko przed C+.

Tylko cóż - to trzeba ze zrozumieniem czytać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym przeszkadza nagrywarka?

 

 

Tak jak w każdej rzeczy związanej z postępem technologicznym, nic nie przeszkadza dopóki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego. Zanim Cyfra wprowadziła tunery z dyskami, korzystałem z odtwarzacza DVD z wbudowanym dyskiem do nagrywania. Nie przeszkadzało mi minimalne pogorszenie jakości, konieczność wprowadzenia nagrywania i pamiętania o tym by tuner pozostawał włączony bo inaczej nagrałby się czarny ekran. Byłem wniebowzięty że nie muszę oglądać live, tylko o dogodnej dla mnie porze. I gdy wchodziły tunery nc+ z dyskiem ktoś mógłby mi to polecić a ja mu odpowiedzieć "a w czym przeszkadza Ci nagrywarka DVD ?". Mediabox z dyskiem na początku był dla mnie niesamowity. Nie muszę pamiętać o włączeniu tunera, super jakość HD, łatwiejsze ustawianie nagrywania. Aż przyszedł czas Netflixa. Nie muszę mieć dodatkowego urządzenia (wszystkie serwisy mam w tv), nie muszę pamiętać o ustawianiu nagrywania (EPG jest na tydzień, łatwo zapomnieć o nagraniu czegoś), nie muszę mysleć o miejscu na dysku i dużo lepsza jakość niż w Canal+/HBO.

 

Napisałeś też "Poza tym akurat C+ nadaje w świetnym HD"

 

Też się tym zachwycałem gdy przechodziłem z SD. Ale świat idzie naprzód, w kierunku 4K. 720p Canalu+ nie jest już czymś "świetnym". Włącz coś na Netflixie czy Amazonie to zobaczysz o czym mówię. Poza tym gdy Canal+ przechodził na HD szczytem marzeń był telewizor 42". Dziś nie jest to już "bardzo duży tv", ludzie często kupują ponad 50" telewizory a do tego jest potrzebna lepsza rozdzielczość. Canal+ nadaje w świetnym HD ale w porównaniu do HBO (z satelity, podobno w kablu HBO jest lepsze). Z Netflixem czy Amazonem przegrywa o kilka długości.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Rasheed, oglądałem na święta HBO w kablu (Vectra) i muszę ci powiedzieć , że wcale jakość nie jest lepsza od tego co mam w NC+.

Nawet bym powiedział, że jest gorsza,.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed

Mam tv 55 cali i uważam, że jakość C+ czy HBO jest bardzo dobra. Nie mam 4K, bo nadal ilość produkcji tak nadawana jest bardzo znikoma. Jakoś nie przekonały mnie Twoje argumenty z jednego, podstawowego dla mnie powodu- modnego dziś określenia kontent. Jak już wielokrotnie pisałem zawartość Netflixa mnie interesuje w minimalnym stopniu, o Amazonie czy Showmaxie nie wspominając, bo tam oferta jest żenująca. Dla mnie najważniejsze są mecze i filmy. Tak modne ostatnio seriale są, podkreślam raz jeszcze dla mnie, tylko dodatkiem, bez którego mógłbym spokojnie egzystować. W ciągu ostatnich miesięcy, żeby nie powiedzieć ponad roku nie widziałem żadnego serialu, który choćby na milimetr zbliżył się do najlepszych filmów typu "Billboardy". Lekkie nadzieje daje "Trust", ale istnieje realna obawa, że po trzech pierwszych odcinkach reżyserowanych przez Boyle'a poziom może się obniżyć, oby nie. Daleko nie szukając ostatnio oglądałem świetne, węgierskie kino "Dusza i ciało", oczywiście z nagrywarki. :) Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawi mnie jak można znaleźć coś interesującego w Canal+, gdzie jest 5 premier na tydzień a połowa ramówki to "Making of Kruk" i "Nowa tonacja" 20 razy w tygodniu + Kilerzy i inne hity, a nie znaleźć czegoś wartego uwagi w którymś z serwisów SVOD ;).

 

@czerstwy: pomierz więcej niż 5 minut i np. porównaj z Canal+ Family albo +1 ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobre produkcje , tylko nie są one przetłumaczone na język polski.

I to ich dyskwalifikuje.

Naprawdę ciekawi mnie jak można znaleźć coś interesującego w Canal+, gdzie jest 5 premier na tydzień a połowa ramówki to "Making of Kruk" i "Nowa tonacja" 20 razy w tygodniu + Kilerzy i inne hity, a nie znaleźć czegoś wartego uwagi w którymś z serwisów SVOD ;).

Już było o tym dziesiątki razy. Jeśli kogoś interesują nowości filmowe, to na Netflixie czy PV nie mają czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oczekują od płatnych kanałów codziennie hitu...tak się nie da.Bo skąd?Dla mnie istnienie tych kanałów jet bezsensowne,jak kiedyś pisałem wolę kino lub iTunes.Ramówki Canal+ czy HBO są jakie są,lepszych nie ma ani amerykańskie HBO ani Sky Cinema.Nieco lepiej mają to zorganizowane ale tutaj brak sensownego podejścia w Polsce widać ewidentnie.

Canal+ mając swoją platformę daje [beep] aż miło..a mam porównanie i wiem co mówię.Moim zdaniem największym problemem właśnie C+ jest platforma,która ich kosztuje mnóstwo pieniędzy i pewnie wielkich nie przynosi bo jest zwyczajnie nadmuchana kanałami których nikt nie ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerstwy w dobie serwisów typu digitalbitrate każdy może sprawdzić, że średnia np. HBO2 z 40 pomiarów to 7 mega, a np. C+ Family 7.8.

 

@Pawop no tak, patrząc na ostatnie tygodnie "Moonlight", "Spotlight", "Paradoks Cloverfield" "Anihilacja", "The Circle" czy nawet ten nieszczęsny "Botoks" to żadne nowości ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sky Cinema jest o tyle lepiej, że mają wszystko to, co u nas w C+ i HBO. Nie ma rozdrobnienia.


@Pawop no tak, patrząc na ostatnie tygodnie "Moonlight", "Spotlight", "Paradoks Cloverfield" "Anihilacja", "The Circle" czy nawet ten nieszczęsny "Botoks" to żadne nowości ;).

W końcu dotarło to do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moonlight" ostatnie tygodnie!? Premiera 16.11. 2017. Rzeczywiście nówka sztuka. :) Manipulacja pełną gębą- ciągle te same kilka tytułów.

 

Odnoszę wrażenie, że tytuł działu to prawa filmowe premium, a jeśli zawartość poszczególnych serwisów i kanałów nie ma znaczenia, to rzeczywiście nie ma sensu dyskutować. Ja jeśli jakiś film czy mecz mnie interesuje dopiero w drugiej kolejności patrzę na którym kanale i w jakiej jakości jest nadawany. Podam przykład- zdecydowanie wolę obejrzeć taki film jak "Billboardy..." w HD niż "Botoks" w 4K czy nawet 8K.  :) Dla mnie przede wszystkim liczy się zawartość i tu filmowo zarówno Canal+ jak i HBO zdecydowanie górują nad konkurencją. To tyle ode mnie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Posty połączone po wycięciu kłótni i offtopic z wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to Sky ma nowości ze wszystkich największych studiów filmowych.

 

@bugmenot, To Ty na siłę próbujesz udowodnić niektórym na forum, że lepszym dla nich wyborem będzie Netflix czy inny serwis streamingowy, podczas gdy jest to totalna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon zamień sobie "Moonlight" na nagrodzony Oscarem dokument "Icarus", "A Sort of Family", "Kobiety Mafii", które niedługo będą w Showmax albo 10 innych tytułow, które sprawiłyby, że byś się posikał gdyby poszły w Canal+ ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...