Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Akurat HBO to lepsze miejsce dla filmów niż C+, dlatego mam nadzieję, że podobnie jak w innych krajach regionu Fox pojawi się w HBO.

Tymbardziej, że Disney powoli przejmuje wytwórnię filmową Foxa, więc prawdopodobnie za jakieś 1,5 roku, Canal+straci produkcje Foxa. Lub jakimś cudem wykupią prawa do Disneya.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może HBO pozyskało prawa do starszych filmów Warnera, kiedy to skończył się na te filmy okres przewidziany dla tv premium ? Warner może myślec tak: nie kupiliście drożej praw do premier to możecie kupić je taniej ale tylko do filmów z 2016 roku. I wtedy będziemy mieć poślizg, tylko co wtedy HBO ma wspólnego z usługą premium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

HBO to przede wszystkim własne produkcje.To jest Premium.

Ogólnie jest trend od kilku lat na produkcję seriali i tym HBO przyciąga. Mnie szczerze nie interesuje jakie mają wytwórnie, bo w 100% filmy premierowe obejrzę w kinie lub 1080p przy pomocy komputera. :cool:

Mam te wszystkie kanały typu Canal+, HBO , Cinemax bo czasami coś się przeoczy i nie wszystko jest się w stanie obejrzeć. Zresztą serialami teraz świat stoi :D

Wczoraj żona obejrzała dwa odcinki serialu "Syreny" i jej się podobało.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może HBO pozyskało prawa do starszych filmów Warnera, kiedy to skończył się na te filmy okres przewidziany dla tv premium ? Warner może myślec tak: nie kupiliście drożej praw do premier to możecie kupić je taniej ale tylko do filmów z 2016 roku. I wtedy będziemy mieć poślizg, tylko co wtedy HBO ma wspólnego z usługą premium ?

Trudno powiedzieć czy to tzw. drugie okno, bo tak jak pisałem wcześniej filmy WB były kiedyś normalnie około 1,5 roku po premierze kinowej w ramach pierwszego okna premium, a w otwartej telewizji są nawet po 3 latach czyli znacznie później niż w przypadku innych wytwórni.

 

Generalnie nawet jeśli będą z takim opóźnieniem to zawsze lepsze niż gdyby miałoby ich nie być w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli informacja o Warner Bros jest prawdziwa to fajnie, że w końcu kończy się ten cyrk i filmy z tej wytwórni wracają do TV. Podobnie powinno być też z produkcjami Kino Świat. Jeśli chodzi o nadrabianie zaległości to trzeba przyznać, że trochę filmów na zapełnienie filmowej ramówki mają. Może być tak, że te największe, najbardziej kasowe produkcje dadzą do HBO, a resztę będą upychać - i w ten sposób promować - w Cinemax. 

Edytowane przez lukas_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za dużo do nadrabiania, 2016 i połowa 2017 roku, to około 20 filmów

 

Akurat HBO to lepsze miejsce dla filmów niż C+, dlatego mam nadzieję, że podobnie jak w innych krajach regionu Fox pojawi się w HBO.

Lepsze? A to dlaczego? Na satelicie nawet lepsza jakość obrazu jest na C+ niż HBO. Nie wspomnę już o zawartości. HBO jest dobre pod względem seriali, ale filmowo to póki co do C+ im daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się jakość filmu, a ta na tę chwilę najwyższa jest w C+. Jakość odbioru, możliwość oglądania z napisami, brak reklam to kolejne plusy. Naprawdę ważniejsze jest logo i oznakowanie wiekowe? Nie jest też nigdzie powiedziane, że jakby filmy zniknęły z C+, to automatycznie te same wytwórnie pojawiłyby się w HBO. Mnie już wystarczy bałagan panujący z prawami sportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w C+ niemal codziennie jest nowy film, a w czwartek premiera w Ale Kino+.

W HBO niestety premiera nie będąca powtórką sprzed lat zdarza się znacznie rzadziej.

Mam nadzieję, że filmy z WB faktycznie do nich wracają. Będzie wreszcie w miarę poukładane z prawami filmowymi.

Jeszcze Kino Świat mogłoby na dobre wrócić do C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że tak wielu kinomanów jest tak mało wymagający. Dla mnie zawsze ideałem były warunki zbliżone do warunków kinowych, zawsze chciałem mieć w domu swoje domowe kino. Kiedyś nie było to możliwe. Format 4/3, lektor, niewielkie rozmiary tv, loga itp. Dziś gdy krok po krok otrzymujemy coraz więcej tego co oferuje nam kino, nadal niektórym nie przeszkadza logo, znaczek wiekowy czy średnia jakość obrazu czy dzwięku. Rozumiem, że zależy komuś na filmach i z musu ogląda na danym kanale tv bo nie ma wyboru. Jednak co innego tego bronić i mówić że wszystko jest ok. Zarówno C+ jak i HBO to tylko 720p, w HBO GO może dobija do 1080 ale przy takim bitrate nie wygląda to najlepiej. Do tego loga, znaczki. Mamy postęp, czasy się zmieniają więc czas oczekiwać od nadawców by nadawali tak jak Netflix czy Amazon. Świetna jakość 1080 p, dźwięk przestrzenny (HBO GO ze wstydu powinno się zapaść pod ziemię ze swoim archaicznym stereo), brak zaśmiecaczy ekranu. To są warunki do ogladania, aż oczy się cieszą :) Do tego brak nagrywarki, wymarzona wygoda. Wolałbym by wszystkie prawa do premier przejął Amazon, czas HD Ready jak określano 720p dawno minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym przeszkadza nagrywarka? Sami wielokrotnie narzekacie w innych tematach, że na danym sprzęcie jakiś serwis nie działa albo trzeba dokupować specjalne urządzenia umożliwiające jego odbiór. Poza tym akurat C+ nadaje w świetnym HD, a nawet niektóre programy w 4K, HBO w kablówkach też ma dobrą jakość. Ja mam porównanie z prawami sportowymi i nie chciałbym znowu takiej sytuacji, że żeby mieć pełen dostęp do oferty filmowej trzeba mieć dostęp do C+, HBO, Amazona, Netflixa czy Showmaxa. Na razie, i to mnie cieszy, serwisy streamingowe mają fatalną ofertę filmową i oby tak zostało. :) A jeśli, oby nie, przejmą większość praw, to kupię kartę unlimited do kina i będę miał ich gdzieś. Wyjdzie mnie taniej niż za sam Netflix.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO ma wyraźną przewagę w prawach filmowych  nad C+ i na nic się zda zakłamanie rzeczywistości. Oferta filmowa i serialowa Cinemaxów  doskonale uzupełnia HBO i widzę tam o wiele więcej premier i dobrych filmów. A powoływanie się na jakąś premierę czwartkowa w "Ale Kino" jest w mojej ocenie śmieszne. Wszystko wskazuje na to , że filmy "WB" wracają do  HBO i Cinemax. W dodatku nie jest wiadomo co będzie z filmami Foxa po przejęciu tej wytwórni przez Disneya. Nie wydaje mi się, żeby Disney trafił  do C+  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płatne kanały premium powinny nadawać filmy tak jak np. Netflix.Be żadnego syfu na ekranie.Nie pamietam kiedy ostatnio obejrzałem film w C+.Nie potrafie.To niepoważne by film na TVN wyglądał jak na C+.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Akurat teraz w HBO jest załamanie jeśli chodzi o premiery filmowe i trzeba obiektywnie stwierdzić, że na dziś C+ ma lepszą ofertę filmową.

Tak już jest od dobrych dwóch lat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO ma wyraźną przewagę w prawach filmowych nad C+ i na nic się zda zakłamanie rzeczywistości. Oferta filmowa i serialowa Cinemaxów doskonale uzupełnia HBO i widzę tam o wiele więcej premier i dobrych filmów. A powoływanie się na jakąś premierę czwartkowa w "Ale Kino" jest w mojej ocenie śmieszne. Wszystko wskazuje na to , że filmy "WB" wracają do HBO i Cinemax. W dodatku nie jest wiadomo co będzie z filmami Foxa po przejęciu tej wytwórni przez Disneya. Nie wydaje mi się, żeby Disney trafił do C+ :wink:

Rozumiem, że to ironia?

Weźmy chociażby przyszły tydzień. Wśród premier filmowych HBO mamy "Cudownie tu i teraz" z 2013, "Aniołki Charliego" z 2000, "Auta 2" z 2011 i francuska komedia z 2017 "Podwójny profil". Nawet na "niedzielny megahit" zaserwowali serial. Faktycznie - "przewaga" niesamowita. :D

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...