Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest trochę znanych tytułów i cieszy ilość premier, ale tak naprawdę poza "Sztuką Kochania", "Hidden figures" i "Light beetwen oceans" to większość to filmy najwyżej średnie, albo wręcz bardzo słabe.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop A to jest jakiś przymus emisji akurat takich filmów w grudniu?

 

Filmy są jakie są nie wg mnie, tylko wg niezależnych źródeł ;).


"Polandja" - 4,4/10 Filmweb

"Zły Mikołaj 2" - 5,1/10

"Zakwakani" - 4,2/10

"Ciemniejsza strona Greya" - 5,1/10

"Dolina przemocy" - 5,5/10

 

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie bugemoncie. I tak postęp wobec mozila (3,2 i ludzie wychodzili z kin).

Niemniej na planach wymienionych przez Ciebie filmów  aktorzy na pewno bawili się świetnie, reżyserowali nieocenieni mistrzowie i wyprodukowano wspaniały obraz, który poruszy widza.

Tylko ten niepoprawny widz. Dał 2 dychy na bilet , niby wyszedł przed końcem seansu i myśli, że daje mu to prawo do 3 na filmwebie.

Przy okazji nie podzielam opinii, ze pretensje do wytwórców;. raczej do stacji, że takie słabe obrazy nie eliminuje tylko puszcza jak leci.Jakby to był jakiś nakaz.

Edytowane przez qmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jakby film był dobry, to by nikt nie dawał 3 na Filmweb.... :) Chyba, że z zawiści, że taki dobry... :) Są gusta i guściki, ale jakoś uśredniona ocena oddaje mniej więcej czy warto dany film obejrzeć.

Sam często przeglądając program telewizyjny zerkam na jego ocenę na filmweb, kończy się na tym, że w miesiącu mam do obejrzenia jeden, dwa filmy, a czasem zero... :) I tyczy się to zarówno HBO jak i Canal+.

Niestety amerykańskie filmy w większości dołują, polskie również, a taka włoska komedia, niby nieznana nikomu, a oglądało się świetnie na Canal+ ,,Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel93 Dokładnie. Jeśli średnia ocena z tysięcy głosów jest na poziomie powiedzmy 6-6,5 to wtedy może być tak, że po prostu film nie podpasuje każdemu, ale jest warty uwagi.

Ale jeśli jest to już poziom 4-5, albo jak w przypadku Czesława wspomnianego przez @qmaster całe 3.2/10 to niestety, rzecz nadaje się raczej tylko dla "koneserów" ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam, ze stwierdzenie pana Pawopa jest nieco kontrowersyjne?

Przed nędzą w kinie widz  może się ustrzec. zanim wyciągnie portfel może o filmie się coś dowiedzieć.Czy warto.

Abonując kanał filmowy polegamy na dobrej woli nadawcy, który na ogół obiecuje "najlepsze filmy, najlepszych wytwórni" w hasłach opisujących repertuar.

 

Czyż nie tak o swej ofercie napisał Canal+: do abonentów:

CANAL+ to największe hity filmowe i serialowe prezentowane w telewizji po raz pierwszy, nieprzerywane reklamami.
Nagradzane kino prosto z Hollywood, najnowsze polskie hity prosto z kinowych ekranów. Bogaty wybór filmów fabularnych i animowanych. Najwięksi reżyserzy i aktorzy. Autorskie programy, relacje na żywo z największych wydarzeń w świecie filmu (Gala Oscarowa®, Gala Cezarów, MFF w Cannes).

 

Płacimy ile żądają i oglądamy co nam zechcą pokazać.

Jeśli tam myślą podobnie, że podpisano umowę na pakiet filmów i mus je pokazać bo zapłacone (bez względu na treść i poziom) to na dobrą sprawę po co wytwórnia ma starać się o poziom  skoro chodzi nie o treść i jakość tylko o godziny emitowanych filmów. Nadawca przecież i tak weźmie jak leci.

I gdyby tylko  mozil (a to rodzima produkcja niech będzie, przeżyjemy, a może nawet komuś się spodoba),ale pokazuje się dużo słabizny (głownie z udziałem producenckiej Kanady) , że strach wybierać film na okrzyczanej reklamą stacji.

Jako, ze jestem tu niedługo przeleciałem ten watek , żeby wiedzieć o czym tu mowa i zdaje się ten sam pan wyraził swe zaniepokojenie pogorszeniem oferty kanałów filmowych.

Rozumiem, ze miał na myśli rozdrobnienie praw emisji na nowych graczy. No tak, obiektywny przyczynek, ale mała pociecha skoro ulgi dla naszego portfela brak.

Edytowane przez qmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qmaster W pełni się z Tobą zgadzam. Zauważam, że nowość dystrybutora Kino Świat będzie w HBO i od razu stwierdzenia, że w czerwcu pokazywał coś C+. Ale teraz mamy listopad, więc przekaz, że nie wiadomo kto ma prawa do mnie nie trafia. A teorie, że to koprodukcja lub pieniądze CP są dla mnie absurdalne. Fakty są takie na obecną chwilę, że nowość z Kino Świat obejrzymy w HBO i od czerwca nic nowego od tego dystrybutora nie było w C+.
 

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego C+? Ktoś to napisał, żeby pokazać, że filmy KŚ są nie tylko na Showmaxie. Twierdzenie po jednym filmie, że HBO ma prawa do KŚ jest przedwczesne i jest nadużyciem.

 

@qmaster. Tak działa ten przemysł. Podpisuje się umowy z dystrybutorem i pokazuje się wszystko co ma do zaoferowania. Tak jest wszędzie i jest to jak najbardziej słuszne.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadużyciem jest też twierdzenie , że HBO nie ma praw do filmów WB. 

 

A faktem oczywistym, że na obecną chwile HBO ma znaczną przewagę w prawach nad C+.

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadużyciem jest też twierdzenie , że HBO nie ma praw do filmów WB. 

To jest fakt. HBO nie ma praw do filmów WB.

 

Ani C+, ani HBO nie ma zdecydowanej przewagi nad konkurentem jeśli chodzi o prawa filmowe. Może się to zmieni po nowym roku, zobaczymy...

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę bez zaczepek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam, że nowość dystrybutora Kino Świat będzie w HBO i od razu stwierdzenia, że w czerwcu pokazywał coś C+. Ale teraz mamy listopad, więc przekaz, że nie wiadomo kto ma prawa do mnie nie trafia. A teorie, że to koprodukcja lub pieniądze CP są dla mnie absurdalne. Fakty są takie na obecną chwilę, że nowość z Kino Świat obejrzymy w HBO i od czerwca nic nowego od tego dystrybutora nie było w C+.

 

Napisałem o Canal+, aby pokazać, że kwestia praw do Kino Świat nie jest taka oczywista. Przed umową z Showmaxem filmy tego dystrybutora pokazywał zarówno Canal+ jak i HBO. Potem większość tytułów pojawiało się w Showmaxie, ale też nie wszystkie.

 

Być może nowości z Kino Świat będą w HBO, ale nie można tego stwierdzić na podstawie jednego filmu.

Edytowane przez Conan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy Foxa pojawiły się w HBO. Może to być sytuacja jak z Universalem, bądź jak z Paramountem. Jak bedzie, przekonamy się wkrótce.

Oferta filmowa C+ robi się coraz słabsza. Odpadło MGM, potem Paramount, następnie Kino Świat, a nic w zamian nie doszło.

Chcę zauważyć, że pierwszy film WB został pokazany w HBO 9 listopada :) A ten cytat wyżej, to chyba jakaś pomyłka była w wypowiedzi . Tekst "człowieku ogarnij się" zgłosiłem modowi, bo nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z 9 listopada czyli "SMS do ciebie" Jest niemieckim filmem i Warner jest dystrybutorem kinowym i DVD/BR w Niemczech i Austrii. W Polsce nie był dystrybuowany przez WB.

Powtarzam, na chwilę obecną HBO nie ma praw do WB.

 

Co w tamtym cytacie Ci nie odpowiada? Napisałem jak jest. Zaraz po fuzji oferta C+ była zdecydowanie lepsza od HBO. Był Universal, Fox, Paramount, MGM, Kino Świat i Monolith. Potem C+ potracił trochę praw, ale także HBO straciło WB, i oferta się wyrównała. Zobaczymy co będzie z Foxem, KŚ i WB.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny user w tym temacie wcześniej też twierdził, że HBO straciło prawa do filmów Disneya. Z całym szacunkiem, ale twierdzenia dotyczące WB nie są dla mnie wiarygodne. No chyba, że poda Pan źródło swoich przypuszczeń, na poparcie tej tezy.  :mrgreen:

Cytat wyżej wstawiłem dlatego, gdyż z niego pośrednio wynika kto obecnie ma przewagę w prawach filmowych  :wink:

 

Według mojej wiedzy HBO ma prawa filmowe do  Sony Pictures,Paramount Pictures,Disney Pictures,M2Films. Do tego dochodzi najprawdopodobniej Fox  i WB oraz dystrybutor Kino Świat.

 

C+ ma z całą pewnością prawa do Lionsgate , Monolith i Universal.

 

 Nawet gdyby HBO utraciło na rzecz Amazon WB, to chyba widać kto ma przewagę. :wink:

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlaczego wstawiłeś cytat i się do niego odniosłem.

 

Tłumacz sobie brak filmów WB jak chcesz, ale fakty są takie, że HBO w tym roku nie pokazało żadnego filmu WB, więc to chyba oczywiste, że tych praw nie mają. Nikt nie informuje o stracie praw, HBO nawet nie informowało jak pozyskali Paramount, zasłaniając się tajemnicą handlową.  

W 2015 roku Filmbox wykupił prawo do pierwszej emisji kilku/kilkunastu produkcji Disneya, co jest jednoznaczne z utratą tych filmów przez HBO. Widać masz krótką pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...