Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@morro, dla Ciebie te seriale są dobre, bo są na HBO. Mi Gra o tron, Dziewczyny, Pozostawieni i Detektyw nie podobały się. Czyli co? Nie znam sie na serialach?

Publiko, padajcie na kolana przed wyrocznią....bo nie podobały mu się serie nagradzane na prestizowych konkursach.

Nie wiadomo...śmiać się czy płakać. Ośmiesza to autora do reszty bo podważa fakty obiektywne. Może nie warto mówić o Złotych palmach, niedźwiedziach, jakichś oskarach..grammy, emmy itd..prościej zapytać Kolegę @pawopa czy mu się podobało.....ludzie czy wy czasem czytacie co w egocentryzmie i megalomanii pisujecie....

Nie warto zatrzymać się na stwierdzeniu , że to dobre co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@morro, ja też nie twierdze, że są one denne, rozumiem że mogą się komuś podobać. Niektórzy jednak nie rozumieją że komuś one mogą sie nie podobać i od razu padają teksty, że sie nie znasz, albo oglądajcie swoje polskie seriale. Jak jakaś produkcja dostała nagrodę, to od razu musi mi się podobać? Wolne żarty. Czasami mam wrażenie, że przez to, że są to seriale produkcji HBO, lub Netflixa, od razu 2 pkt wiecej do oceny.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie obrażamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy jednak nie rozumią że komuś one mogą sie nie podobać i od razu padają teksty, że sie nie znasz, albo oglądajcie swoje polskie seriale. Jak jakaś produkcja dostała nagrodę, to od razu musi mi się podobać? Wolne żarty.

Dokładnie. No ale niektórzy niestety mają tą fobie i należy tylko współczuć. Może trochę sprostuje. Dla mnie seriale w HBO może nie są denne tylko mało atrakcyjne oraz nieporozumienie. :]

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morro, Wolę obejrzeć polskie kino za kilka tysięcy złotych i je chwalić niż pochlebiać kino za kilka milionów które jest przereklamowane. Fak faktem, nie wypieram się że nie oglądam nic z poza.. ale z większym szacunkiem do polskiego kina i nawet tego niższowego europejskiego. Gra o Tron to nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym i od tego się rozpoczęła dyskusje, że tak są przekonani o wielkości swoich seriali(głównie "Gry o tron", który uważam jest bardziej zjawiskiem socjologicznym niż znakomitym serialem, ale to tylko moja opinia), że zaniedbują ofertę filmową i sztucznie promują dodatkowo płatny Cinemax.

Canal+ sztucznie promuje Canal+ Seriale, i to jest ok ? Porównanie po byku :)

Ps. W mojej ocenie, od jakichś kilku miesięcy Canal+ filmowo jest mizerny, HBO z Cinemax'em częściej zacząłem oglądać. No i ta "słynna noc na C+", w HBO i Cinemax tego nie ma, chodzi o "Kino Polska" późną nocą na wszystkich kanałach z paczki C+

Edytowane przez moqu'ai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejgratis  Mnie w ogóle  nie interesuje co Ty wolisz oglądać i nie zamierzam do niczego namawiać, ale  przecież sam w swojej wypowiedzi stwierdziłeś że niewiele oglądałeś,nawet wymieniłeś co widziałeś, więc na jakiej podstawie oceniasz skoro nie oglądałeś? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morro, Chyba jasno Ci odpowiedziałem, że np. ''Gra o Tron'' to nie moja bajka - tematyka. Ok ! Wiem, cały świat tymże serialem się jara, ale nie dla mnie.. a lekko odbiegając od HBO dla porównania. ''Wikingowie'' którzy lecieli na HISTORY również nie mój świat, czy nawet ''The Walking Dead'' z FOX. Mogę powiedzieć tylko wow, za realizację oraz pomysł bo są zrobione na ''światowym'' poziomie.
Niewiele oglądałem na HBO, tak dla sprostowania dla Ciebie.

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale dla mnie niepojęte jest, aby w dobie internetu ktoś czekał na filmy na kanałach premium. Seriale HBO są emitowane dzień po premierze w USA, a Game of Thrones ma nawet premierę RÓWNOCZEŚNIE na całym świecie ( 03:00 naszego czasu ). I w tym jest największa siła HBO. W tych serialach, których nikt nie musi szukać na internecie, czekać na napisy etc. Po prostu włącza następnego dnia o 22:00 HBO i cieszy się premierowym odcinkiem ( lektor, napisy, oryginalna ścieżka dźwiękowa ). Za coś takiego można płacić, bo to jest prawdziwa usługa premium. Ale za filmy ponad rok po kinowej premierze? Dejże spokój, panie. Jasne, zaraz wyskoczysz, że nie każdemu chce się "babrać" z internetem, tracić 5 minut na wyszukiwanie itp. itd.. Zgoda, masz rację. Dla takich osób zostaje narzekanie na HBO/Canal+ i marudzenie. Tak, jak ty to robisz teraz.

Dokładnie. HBO już od dawna podkreśla że siłą ich ramówki są właśnie produkcje własne a nie filmy. Filmy można obejrzeć wcześniej z różnych źródeł także tych legalnych (kino, blu ray, vod). Poza tym dobór filmów uzależniony jest od tego co dana wytwórnia z którą kanał ma umowę wcześniej wyprodukowała. Natomiast produkcja własna to jest coś exclusive co ma tylko dana stacja i sama czuwa nad produkcją. Tak samo zresztą rozumują w Netflixie i też stawiają na produkcje własną i to jest siłą napędową zarówno kanałów takich jak HBO jak i usług jak Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ i HBO doczekały się poważnego konkurenta w wydawaniu milionów złotych na polskie filmy. Grupa Polsat uruchomi Cyfrową Strefę Twórców. Nowa propozycja to m.in. " zwiększenie zaangażowania spółek Grupy Polsat w produkcję, koprodukcję i dystrybucją filmową".

 

Oj coś czuje, że może być ciekawie. Żebyśmy się tylko nie doczekali filmowego kanału premium od Polsatu :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim roku i zmianach na rynku premium (sport/film) w Polsce, ja już nic nie sądzę ani nie wątpię, a czekam na rozwój sytuacji :)

 

Canal+ Series Lab. to seriale, a Polsat w nowym pojecie bardziej postawi przede wszystkim na filmy, ale i serialami nie pogardzi :)

 

A Polsat nic nie musi "podkupić". Tworzenie filmowych kanałów premium nadających 24h w dzisiejszej dobie to przeżytek. Wystarczy dobra i tania oferta VOD na Cyfrowym Polsacie (dekoder), Ipla.TV i w Plusie (internet + smartfon + tablet). I filmy będą wcześniej niż w Canal+/HBO :)

 

Jedno jest pewne. Dołączenie Agnieszki Odorowicz do zarządu Grupy Polsat to nie był przypadek...

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw jak to się sprzeda w CP.. bo jak narazie nie rozpieszczali materiałami premium. Jak widać w tym temacie, każdy ma inne zapotrzebowanie na film/serial. Lepiej sprzedaje się np. Gra o Tron HBO, niż polski produkt filmowy czy też serial. Jedynym rozwiązaniem na sukces tego tworu jest dołączanie treści ''premium'' w postaci bonusa czyli dla przedłużających umowy itp. oraz utworzenie biblioteki na wzór Seriale+. DWF nie ma się najlepiej w CP.. z jeden strony się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...