Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bugmenot napisał:

@Marko46 Akurat w komunikacie TV Puls nie było żadnej informacji o wyłączności.

https://tvpuls.pl/aktualnosci/telewizja-puls-i-monolith-films-nawiazaly-strategiczna-wspolprace

 

To samo z Warnerem.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-podpisala-umowe-z-warner-bros

 

Ostatnio TVP i Polsat pokazują coraz więcej filmów w pierwszej emisji, bez pośrednictwa kanałów premium, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie (poza pieniędzmi ;)), żeby kanał otwarty nabył takie prawa.

 

Ok, być może się trochę zagalopowałem ze wzmianką w komunikatach o wyłączności, ale nie zmienia to faktu, że tak właśnie jest, ponieważ jak sam wiesz w Polsacie nie zobaczysz filmów WB, tak samo jak w TVN-ie filmów Fox'a. Mam na myśli nowe produkcje, a nie kilkunastoletnie.

Natomiast co do pierwszych emisji, i to w otwartych kanałach, to nadal są to jedynie wyjątki, bo z tego co pamiętam, to w ostatnim czasie był to bodajże "Kurier" w TVP i chyba "Underdog" w Polsacie. Ale być może się mylę.

 

22 minuty temu, Palamander napisał:

@Marko46Ja tutaj też piszę i przedstawiam swoją opinię. Zabronisz mi tego? Dlaczego pod każdym akurat moim postem pojawiasz się Ty? Mania prześladowcza? Zlecenie na mnie dostałeś?. Bo to już chore się robi.To ty się ogarnij i odczep ode mnie

Ewidentnie widać że jesteś PR-owcem C+,a udajesz stolarza.Na PPC do pewnego momentu przedstawiciel Komputronika,też twierdził że jest sanitariuszem w szpitalu

 

Jak widać brak Ci chłopie jakichkolwiek argumentów - masz swój własny świat! A swoimi bredniami o moim podszywaniu się pod kogoś innego, tylko się w nim zagłębiasz, dlatego nie widzę żadnego sensu, aby z Tobą dyskutować. Ale na koniec powtórzę to co napisałem wcześniej - być może chociaż jakiś ułamek tego utkwi Ci w głowie - jesteś człowieku po prostu nierefolmowalny! Bye, bye!

Edytowane przez Marko46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conan jeśli TVP była w stanie wyłożyć pieniądze na F1 od 45 minuty, albo ekstraklasę, której wynki oglądalności są kiepskie, to na filmy tym bardziej to jest możliwe - choć w żaden sposób tego nie popieram ;).

 

@Marko46 Jeśli chodzi o premiery w otwartej tv to tak na szybko z pamięci: "Kurier", "Najlepszy", "Underdog", cała masa "ambitniejszych" filmów na TVP Kultura - np. "Boso po ściernisku" (Bombafilm), "W syberyjskich lasach" (Studio Canal ;)), "Rodzina na sprzedaż" itd.

Z innych rzeczy np. "Spotlight" - pierwsza emisja w TV4 po Netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot zgoda, tylko że są to pojedyńcze tytuły, a mi chodziło o "pełną" umowę z daną wytwórnią lub dystrybutorem. Sory za być może nieścisłość z mojej strony - "być może", bo wydaje mi się, że się wyraziłem dość zrozumiale. Ale jeśli nie, no to teraz już wiadomo co miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu w HBO lub Cinemax (według wyszukiwarki na HBO.pl):

-PEWNEGO RAZU W HOLLYWOOD (2019) (Sony,Columbia Pictures) (9 film Quentina Tarantino) (W rolach głównych Leonardo DiCaprio,Brad Pitt,Margot Robbie,Luke Perry,Dakota Fanning,Margaret Qualley i Al Pacino) (10 nominacji do Oscara 2020)

-PRZEMYTNIK (2018) (Warner Bros) (reżyseria i odtwórca głównej roli Clint Eastwood a w pozostałych rolach Bradley Cooper,Michael Pena i Laurence Fishbourne)

-PEŁZAJĄCA ŚMIERĆ (2019) (Paramount Pictures) (reżyseria Alexandre Aja) (w roli głównej Kaya Scodelario)

-The Intruder (2019) (Sony,Screen Gems) (w rolach głównych Dennis Quaid,Michael Ealy i Meagan Good)

-SHAZAM! (2019) (Warner Bros,DC) (reżyseria David F.Sandberg reżyser Annabelle:Narodziny zła) (w rolach głównych Zachary Levi,Mark Strong i Asher Angel)

-DORA I MIASTO ZŁOTA (2019) (Paramount Pictures) (w roli głównej Isabela Moner)

-Braterstwo (2018) (Rosja)

-Królestwo (2018) (Hiszpania)

Edytowane przez Plus12
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSI WROGOWIE z dotychczasowej "żelaznej" wytwórni C+ - STX FILMS
https://www.movieinsider.com/c3922/stx-entertainment?page_offset=0
Będzie miał premierę 9.02 na...Cinemax
Filmy STX dystrybuuje Monolith i dlatego były one w C+. Z tego co widzę ten film nie jest z Monolithu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawopKinoŚwiat też niektórych jest dystrybutorem. NAJLEPSI WROGOWIE wygląda jak ziemia niczyja.Nie znalazłem dystrybutora na Polskę.Co nie zmienia faktu że filmy STX do tej pory emitowane były tylko w C+

Jeśli C+ powalczyło/walczy o prawa filmowe w marcu na 90% powinny pojawić się takie tytuły jak MA,STUBER,NIEDOBRANI,HELLBOY,KREW NA BETONIE i parę innych,Zobaczymy:)

Edytowane przez Palamander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma, nie ma.

 

Marzec w C+ jak na razie:

Lalka (Papicha), 3.03

Iron Sky. Inwazja, 6.03

Wszyscy wiedzą (Todos lo saben), 7.03

Let's Dance (Let's Dance), 10.03

Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru, 14.03

Ja teraz kłamię, 21.03

Robaczki z zaginionej dżungli, 21.03

Tajemnice Joan (Red Joan), 28.03

 

Serial Wyznanie (A Confession) od 3 marca.

Serial Purpurowe rzeki 2 (Les rivières pourpres 2)  od 5 marca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o ile dobrze patrzę też jeden tytuł z Best Filmu i z Gutka, ale generalnie wygląda na trend jak w HBO, premiery tylko w weekendy - tylko, że HBO ma chociaż blockbustery, a tu jest naprawdę slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajmy od nowa, były już podawane tytuły na poprzednich stronach, zaczynając od najstarszych - "I, Tonya" - premiera kinowa marzec 2018 :).

Do listy premier na marzec pewnie jeszcze coś dojdzie, ale warto zwrócić uwagę, że to w weekendy zawsze były te najlepsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bugmenot napisał:

 tylko, że HBO ma chociaż blockbustery, a tu jest naprawdę slabo.

Zaraz wpadnie tutejszy marketingowiec C+ i uświadomi cię że nie jest słabo i piszesz głupoty.

Mogę powiedzieć kto w sprawie praw mi nie odpisał. Pan pokrzywdzony "batonik",który w sierpniu wieszczył że żadnych praw nie stracili-

I Starszy specjalista ds. PR i social media filmów i seriali CANAL+-także mnie zignorował,chociaż nie powinien....

HBO bzdury,bo bzdury ale jednak odpisało jak machnęli się z Mission Impossible:Fallout

##15 września o godzinie 20:10 odbędzie się emisja filmu "Mission Impossible: Fallout". Faktycznie, nie jest to premiera, natomiast w wyjątkowych sytuacjach powtarzamy w niedzielne wieczory firm, który cieszył się szczególną popularnością wśród Naszych widzów. ##

Jest jakikolwiek kontakt z nimi

C+ jak widać nie zniża się do poziomu "Kowalskiego" i nie ma w zwyczaju odpowiadać.

Jedna osoba i to nie z C+,jednak się znalazła...

 

Edytowane przez Palamander
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Palamander napisał:

Zaraz wpadnie tutejszy marketingowiec C+ i uświadomi cię że nie jest słabo i piszesz głupoty.

 

@Palamander rozumiem, że to aluzja do mnie. Bądź spokojny, nikogo nie będę uświadamiał, bo w przeciwieństwie do Ciebie nie staram się na siłę "zabłysnąć" pisząc brednie.

Nie chcę się powtarzać, bo szkoda na Ciebie mojego czasu i nerwów, ale tak dla jasności, to nigdy się nie wypowiadałem na temat jakości oferty Canal+, jeśli już to ilości (poprawiając Ciebie), tak więc nie siej fermentu. Choć jak widać trudno o to będzie, ponieważ większość spraw każdy Ci tłumaczy jak "krowie na rowie", a Ty dalej swoje. Smutne, ale niestety prawdziwe - oczywiście smutne dla Ciebie, bo "mnie to rybka".

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 19:53, szymekskl napisał:

To, że w centrum prasowym TVP pracują osoby piszące, dyplomatycznie mówiąc, dość lekką ręką dało się zauważyć, kiedy wypuścili oficjalny tekst o tym, że zestawianie Kamila Durczoka z marką TVP jest "bardzo słabe" (przynajmniej nie "mega" słabe ;) ). Całemu komunikatowi zresztą było bliżej do notatki pisanej na ocenę przez dzieci w podstawówce niż od oficjalnego stanowiska w sprawie, no ale trudno być zaskoczonym, oglądając inne literackie popisy w TVP Info.

Wiadomość o pozyskaniu praw z Monolithu jest skonstruowana w sposób wprowadzający w błąd. Trudno określić czy celowo, czy może pisał ją ktoś na szybko, ale TVP nie powinna (łamane na: nie może) chwalić się emisją filmów, do których prawa ma inny nadawca. Niektóre z tytułów podanych w komunikacie prasowym być może faktycznie pojawią się tam niebawem, np. film "Immortals. Bogowie i herosi" jest z 2011 roku, a starsze tytuły z Monolithu raczej nie trafiają do C+ (btw, ten akurat obecnie pokazują kanały Polsatu), część z nich jest u nas na antenach od zimy, więc prawa się skończą za jakieś pół roku, ale w przypadku większości podanych tam filmów dopiero rozpoczęliśmy emisję np. "Weselne przeznaczenie" z Keanu Reevesem dopiero co weszło na antenę, a premiera wspomnianego wyżej "Bella i Sebastian 3" jest we wrześniu.

Nie wiem, jaki jest sens pisania, że "wkrótce" w TVP będzie film "Robin Hood: Początek", skoro widzowie zobaczą go tam najwcześniej przed Bożym Narodzeniem 2020.
Wystarczyło wspomnieć, że chodzi o prawa do telewizji otwartej, a pewne tytuły po C+ nie trafią do TVN, Polsatu czy Pulsu, tylko do Telewizji Polskiej.

Tymczasem zakomunikowali o filmach, których CANAL+ jeszcze nawet nie ma rozplanowanych. To coś więcej niż lekka pomyłka.

 

Widzę że niedawno odwiedzałeś mój profil więc zapytam tutaj .Czy aktualne jest na dzisiaj to co napisałeś w sierpniu? Czy CHŁOPIEC Z BURZY,NEDOBRANI,ANNA,HELLBOY,JOHN WICK 3 i inne filmy z Monolithu będą wyemitowane w niedługim czasie w C+? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

@Marko46 @pawop @Bloo411  - oczywiście bez "pesonalnych wycieczek"  nie da rady nawiązać  dyskusji w przedmiocie możliwości utraty kolejnych praw do filmów Monolithu przez C+.  Trzeba od razu ubliżać, sugerować po raz kolejny obsesję, insynuować , że user wypowiada brednie. Załóżcie sobie panowie kółko wzajemnej adoracji pod szyldem jedynej słusznej marki, wiadomo jakiej. Odnoszę wrażenie, że gdyby C+ emitował jedynie  na okrągło "Killera " i " 13 posterunek" , też by było świetnie. Bo przecież mają jeszcze Foxa i coś tam jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...