Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, breaking napisał:

Widzę, że kolega nadal w "matrixie". Produkcje "WB" oglądam w HBO. Liczy się to co jest teraz. Pamiętam również tezę kolegi ,że " Filmbox" nabył pewne prawa. Oczywiście okazało się, że na krótko, kilka staroci ?

"Wielka szóstka"

"Aleksander - okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień"

"Samoloty 2"

"McFarland"

"Kopciuszek"

"Strange Magic"

 

Te filmy Disneya (ówczesne nowości) były premierowo w Filmboxie. Jasne, że to tylko kilka tytułów i ich produkcje szybko wróciły do HBO, ale to niepodważalny fakt.

 

Platforma Disneya ma mieć generalnie charakter familijny czyli będzie m.in dla dzieci, ale nie tylko. Wystarczy zobaczyć ilu dorosłych ogląda produkcje Marvela czy "Gwiezdne wojny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kingofsouth napisał:

Zdajesz sobie sprawę co ty napisałeś? Z tego zdania wynika, że ty Netflixa na oczy nie widziałeś. 

 

Według ciebie jest odwrotnie ? Jest skierowany dla dzieci i przy okazji dla dorosłych ?

Dzięki za ocenę :) Jakbym nie widział to bym się nie wypowiadał. Ok, na bajki tam nie wchodziłem ale chodzi o ilość. Nie pisałem, że netflix nie ma bajek. 

Spokojnie

17 minut temu, Conan napisał:

"Wielka szóstka"

"Aleksander - okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień"

"Samoloty 2"

"McFarland"

"Kopciuszek"

"Strange Magic"

 

 

 

Nikt, nie neguje że Filmbox miał kawałek disneya. Pokazali też strażników galaktyki w ramach kolejnej emisji niepremierowej.

Mieli pakiet skierowany dla dzieci i dokładnie tak pisało w komunikacie. Nigdy nie mieli disneya w całości. 

Było to omawiane tak z 15 razy.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Czyli będzie to kino familijne ;). Ani nie dla dorosłych ani nie tylko dla dzieci.

Wsam raz na "Gwiezdne Wojny" ,  " Marvel" itd.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie familijne.Zwyczajne kino bez erotyki i horrorów.Weźmy choćby 'Blockers' czy 'Lady Bird'..filmy daleko od przesłania rodzinnego a są od 15 roku życia czyli w takim serwisie by poleciały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był komunikat o Disneyu i Filmboxie:

Cytat

Spółka Kino Polska TV zawarła pierwszą w historii umowę z The Walt Disney Company Ltd. Dzięki niej seriale, filmy oraz animacje produkcji Disneya pojawią się na kanałach Filmbox w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na platformie VOD Filmbox Live.

Do tego było wymienione kilka tytułów filmów zarówno animowanych jak i aktorskich.

W perspektywy czasu to teraz każdy mądry, ale wtedy premierowe filmy Disneya pojawiały się w Filmboxie, a nie HBO. Oczywiście trwało to krótko, ale dopiero po czasie można było stwierdzić, że było to tylko kilka filmów.

 

Ja mam nadzieje, że Disney+ u nas nie ruszy, ale strona po polsku jest, wypowiedzi przedstawicieli Disneya, że w 2019 roku nadawcom wygasają licencje sugeruje, że jednak będzie kolejne rozdrobnienie praw.

 

Co do filmów Disneya jakie powinny się pojawić, to odpowiadam - jakiekolwiek. Nie mam na myśli premierowych produkcji gdyż tych jest 10-12 rocznie.

WB nie było w HBO półtora roku i pojawiały się plotki, że MOŻE pojawią się w Amazonie, na szczęście tak się nie stało.

 

 

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajmy dalej komunikat :

 

Wśród wielu produkcji, do których licencje zakupiła spółka Kino Polska TV S.A., znajduje się wyprodukowany przez ABC Studios serial "American Crime", nominowany w 2015 r. do dziesięciu nagród Emmy. Umowa obejmuje także animowane hity "Samoloty 2", "Wielką Szóstkę" oraz dwa filmy z popularnej serii o Dzwoneczku (wróżce z Piotrusia Pana): Dzwoneczek i tajemnica piratów" oraz"Dzwoneczek i bestia z Nibylandii". Dodatkowo pakiet zawiera także aktorskiego "Kopciuszka" w reżyserii Kennetha Branagha z gwiazdorską obsadą (Helena Bonham Carter, Cate Blanchett i znany z "Gry o tron" Richard Madden).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ma niby wynikać? Wymienili kilka tytułów premierowych. Tak samo zrobił C+ jak chwalił się przedłużeniem umowy z Universalem czy Foxem.

W momencie publikacji na pewno nie wynikało z tego, że to będzie dosłownie kilka filmów.

 

@domin107, ale jakie inne źródło? Wystarczy wejść na ich stronę, żeby zobaczyć co będą oferować.

 

Edytowane przez Pawop
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ma wynikać tylko trzeba czytać ze zrozumieniem. Jest bardzo precyzyjnie wymienione czego dotyczy umowa.

C+ przy podpisywaniu umowy nie wymieniał tytułów i nie było kontekstu że to tylko kilka pozycji tak jak to było w tym przypadku.

Dokładnie to co napisałem wcześniej. Kilka produkcji dla dzieci, nie całość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawop napisał:

 

@domin107, ale jakie inne źródło? Wystarczy wejść na ich stronę, żeby zobaczyć co będą oferować.

 

 

Pawop, z całym szacunkiem ale co ma niby z tego wynikać ? (cytując ciebie)

 

Serio ? żadnych konkretów. Zero

Poczytaj sobie trochę. To jasne, że będzie czerpał właśnie z tych licencji. Ale nigdzie nie ma powiedziane że będzie miał wszysko co możliwe z marvela czy star wars. Dla ciebie mam wrażenie że wszystko jest biało- czarne. Albo ktoś ma całość lub nic. Tak nie jest.

Na pewno będzie miał zasoby z kreskówek które już powstały i powstaną. Czyli wojny klonów, spiderman. Fajnie jakby dali klasyczną kreskówkę spiderman z 94 roku. Ale to są wszystko spekulacje. Oczywiście powstaną też nowe produkcje na potrzeby tej platformy. Ale to jest wszystko mówione o jakiejś nieokreślonej niepewnej przyszłosci. Pewne jest, że dłuższy okres D+ będzie działał w USA tylko i wyłącznie.

Póki co licencje ma HBO (oraz netflix w dalszej kolejnosci) i nic nie wskazuje, że to się szybko zmieni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy film "Aquarius" miał już swoją premierę tv ? W kinach premiera była w czerwcu 2017, dystrybutorem jest Aurora i 13 stycznia ma być w TVP2. Być może przegapiłem go gdy był w C+ lub Ale Kino.....

 

https://www.filmweb.pl/film/Aquarius-2016-763051

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że czekanie ok roku na emisje w tv nie jest dla 99,9% ludzi uciążliwe. Tylko najwięksi maniacy będą psioczyć na dodatkowy czas oczekiwania bo nawet dla mnie nie jest to problemem a w porównaniu do przeciętnych ludzi, jestem wielkim filmomaniakiem. Ta "piracka" reszta to ludzie, którzy wciąż nie dorośli mentalnie do tego, że za dostęp do kultury się płaci. I to kasa jest tu dla nich problemem a nie dodatkowe miesiące czekania na film. Ewentualnie jeszcze koneserzy dobrej jakości bo nie ukrywam, że mi też zdarzy się zdobyć "alternatywnie" super wyjątkowy dla mnie film, który chcę obejrzeć ponownie w super jakości a zrobić tego oficjalnie nie mogę bo film nie wyszedł na blu ray (ale to pojedyncze przypadki i do tego opłacam oficjalnie kilku nadawców/serwisów gdzie oglądam filmy po raz pierwszy).

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rasheed napisał:
A ja myślę, że czekanie ok roku na emisje w tv nie jest dla 99,9% ludzi uciążliwe. Tylko najwięksi maniacy będą psioczyć na dodatkowy czas oczekiwania bo nawet dla mnie nie jest to problemem a w porównaniu do przeciętnych ludzi, jestem wielkim filmomaniakiem. Ta "piracka" reszta to ludzie, którzy wciąż nie dorośli mentalnie do tego, że za dostęp do kultury się płaci. I to kasa jest tu dla nich problemem a nie dodatkowe miesiące czekania na film. Ewentualnie jeszcze koneserzy dobrej jakości bo nie ukrywam, że mi też zdarzy się zdobyć "alternatywnie" super wyjątkowy dla mnie film, który chcę obejrzeć ponownie w super jakości a zrobić tego oficjalnie nie mogę bo film nie wyszedł na blu ray (ale to pojedyncze przypadki i do tego opłacam oficjalnie kilku nadawców/serwisów gdzie oglądam filmy po raz pierwszy).

Nawiązując do Twojego komentarza, to popieram Cię i mam to samo zdanie. Też wolę obejrzeć film legalnie w TV lub kupić DVD lub Blu-ray. Tylko najbardziej mnie denerwuje jak nasi dystrybutorzy traktują nas jak klientów drugiej kategorii. Przykład: film "Cast Away: poza światem" - dystrybutor- Imperial Polska film z polskimi napisami. Tylko i wyłącznie, w każdej oficjalnej postaci. W formie DivX na popularnej stronie internetowej z gryzoniem w nazwie - z lektorem. Podobnie i teraz na HBO i HBO GO. Ręce opadają. Takich przykładów można przytoczyć wiele.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...