Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku nie było transmisji. W 2016 r. była w HBO.

Nie kojarzę transmisji w 2016 w HBO Polska. Ostatnia na tym kanale była w 2015. Zresztą jakby nawet dali to w HBO GO wersja live będzie niedostępna. Emmy Awards nie było dostępne na żywo w sieci poprzez HBO GO. Musiałem iść w nielegalny stream.

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o Kino Świat wysłałem takiego maila:

 

cyt"Dzień dobry! Jestem kinomanem bardzo lubię oglądać filmy ktorych jesteście dystrybutorem i moje pytanie brzmi w grudniu ma się pojawić film gwiazdy w HBO czy jest to jakaś zapowiedz dłuższej współpracy z HBO czy jednorazowy bo wiem ze filmy od Was stracił Canal+. Czy w Showmax znajdę wszystkie Wasze filmy czy tylko wybrane bo nie wiem z jakich kanałów dystrybucji mam korzystać. Pozdrawiam"

 

​I otrzymałem taką odpowiedź "„Gwiazdy” do HBO sprzedał producent filmu.

 

Nasze filmy można zobaczyć na wielu portalach VOD i w telewizjach oraz w kinie i na DVD. Showmax ma obecnie część najświeższych filmów.

 

Najszerszą ofertę ma w tej chwili VOD.pl oraz Ipla.pl. Nie ma jednak miejsca, w którym byłoby wszystko jednocześnie.

 

 

Pozdrawiam

 

| Kino Świat

 

Na moje 2 pytanie czy filmy z Kinoswiat zobaczymy w jakiejś TV Premium typu Canal+ czy HBo odpowiedzi już nie dostałem, zaznaczam, ze na 1 pytanie odpowiedź dostałem po 15 minutach więc na 2 pytanie odpowiedz już nie przyjdzie.

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzieje się to co wszyscy widzimy, filmy są coraz bardziej rozrzucane po różnych serwisach internetowych, a na Canal+ i HBO nie mamy co oglądać.  :-|

 

Bez przesady. Dobre filmy z Kino Świat, które trafiły w tym roku na Showmax można policzyć na palcach jednej ręki. Na tę chwilę przychodzi mi na myśl tylko "Aż do piekła" i "Lament".

Dotkliwszą stratą dla Premium TV, a konkretnie HBO będzie Warner Bros, jeśli w przyszłości takie tytuły jak "Dunkierka", "To" czy "Blade Runner 2049" pojawią się na Amazonie.

Poza tym większość filmów ze znanych wytwórni i nie tylko można w dalszym ciągu oglądać w HBO i Canal+, więc nie widzę aż takich powodów do narzekań. Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą netflixy amazony i showmaxy ale tam tak naprawdę dla prawdziwego kinomaniaka nic nie ma kilka perełek a tak są tam filmy starsze które miały już emisje na c+ czy HBO. Tam są nowości ale serialowe. Wiadomo ze canal już nie jest taki jak 17 lat temu bo są inne realia i konkurencja o kilka razy większa ale jak już nic wiecej nie stracą to jest tam zawsze coś do poogladania. Warner Bros i kinoswiat też nie daje samych hitow więc można w jakimś vod to poogladac.

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Dobre filmy z Kino Świat, które trafiły w tym roku na Showmax można policzyć na palcach jednej ręki. Na tę chwilę przychodzi mi na myśl tylko "Aż do piekła" i "Lament".

Dotkliwszą stratą dla Premium TV, a konkretnie HBO będzie Warner Bros, jeśli w przyszłości takie tytuły jak "Dunkierka", "To" czy "Blade Runner 2049" pojawią się na Amazonie.

Poza tym większość filmów ze znanych wytwórni i nie tylko można w dalszym ciągu oglądać w HBO i Canal+, więc nie widzę aż takich powodów do narzekań. Przynajmniej na razie.

W pełni się z tym zgadzam. Byłoby ogromną stratą, gdyby tak rewelacyjny film jak "Dunkierka" nie był wyemitowany w HBO. Niestety wiele osób na tym forum zachwyca konkurencja i niestety efekty tego widać zarówno w kwestii praw filmowych, jak i sportowych. Na razie jednak Canal+ i HBO(oczywiście razem z HBO GO) trzymają się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czekanie? Na co? Masz HBO GO i masz Canal+ VOD w NC+. :)

Temat nie jest o serialach, ale seriali w C+ z kolei nie da się oglądać, zagraniczne mające premierę kilka miesięcy temu, są na wszystkich pirackich serwisach, a my czekamy na premierę kolejnego sezonu w C+. A jak się doczekamy, to i tak nie sposób tego obejrzeć, bo brakuje całych sezonów w VOD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cieszy niezmiernie fakt, że HBO i C+ tracą dystrybutorów i filmy na rzecz internetowych gigantów, bo to

czyhanie na godz. 20:10 w niedzielę rok czasu, to dzisiaj dobry żart :crazy: Szczególnie dla kinomanów.

U internetowych gigantów, jak to ująłeś, też pojawiają sie po ok roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam czemu u nas w Polsce (bo chyba nie jest tak na całym świecie?) serwisy VOD zostały wrzucone do jednego worka co C+ i HBO.

Wkurza mnie że premiery są tak porozrzucane. Wyłączność powinna dotyczyć albo tv albo serwisów VOD. Tzn mam na myśli coś takiego, że przytaczany tutaj film Dunkierka powinien pojawić się w jednym momencie np w C+ albo HBO jak również w serwisie który go wykupi np Netflix albo Showmax. Chorą sytuacja jest to ze niektóre filmy jak np Planeta Singli nie pojawiły się w żadnym kanale premium i nie wiadomo czy szybciej nie polecą w TVN niż w C+. Dystrybutorom się chyba w głowach trochę pomieszało z tymi umowami. Tak samo jest z wieloma serialami które są na wyłączność w Comedy Central. Nie mogą pojawić się na VOD Netflixa albo Showmaxa. Przecież TV a VOD to dwie różne rzeczy, nie powinno się tego łączyć w taki sposób bo wcale to nie jest dobre dla widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki canal nie straci monolithu universala i foxa a hbo swoich kluczowych wytworni bedzie co ogladac. Chociaz brak warnera mozna odczuc na hbo natomiast jak dla mnie brak kinoswiat jest jak dla mnie do przeżycia. Chociaz jak jyz wielokrotnie wspominalismy do tych 2 dystrybutorow wytworni owiane sa najglebsza tajemnica i az dziw bierze ze nikt sie nimi nie chwali. Na show max tez nie ma wszyatkich filmow z ks bo np. Grudzien tragedia.

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład, że człowiek tak zarobiony, że nie ma czasu obejrzeć filmu. Też mam 3/4 dysku zajęte, a mało czasu by coś obejrzeć.

A myślałem, że tylko ja mam taki problem. :)

Nie ma czasu stąd ja mam tylko Canal+. I to dlatego, że mam tam jeszcze piłkę, którą w przeciwieństwie do filmu trzeba oglądać na bieżąco. HBO i Cinemax abonuje od czasu do czasu, by zobaczyć to co mnie interesuje. Na seriale nie ma czasu.

 

Szczerze mowiąc myślałem, że jednak Kino Świat w Showmax to wabik dla potencjalnych abonentów na początek działalności. Ale jak widać sytuacja chyba pozostanie na dłużej. Fajnie, gdyby wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam czemu u nas w Polsce (bo chyba nie jest tak na całym świecie?) serwisy VOD zostały wrzucone do jednego worka co C+ i HBO.

Wkurza mnie że premiery są tak porozrzucane. Wyłączność powinna dotyczyć albo tv albo serwisów VOD. Tzn mam na myśli coś takiego, że przytaczany tutaj film Dunkierka powinien pojawić się w jednym momencie np w C+ albo HBO jak również w serwisie który go wykupi np Netflix albo Showmax. Chorą sytuacja jest to ze niektóre filmy jak np Planeta Singli nie pojawiły się w żadnym kanale premium i nie wiadomo czy szybciej nie polecą w TVN niż w C+. Dystrybutorom się chyba w głowach trochę pomieszało z tymi umowami. Tak samo jest z wieloma serialami które są na wyłączność w Comedy Central. Nie mogą pojawić się na VOD Netflixa albo Showmaxa. Przecież TV a VOD to dwie różne rzeczy, nie powinno się tego łączyć w taki sposób bo wcale to nie jest dobre dla widzów.

HBO po za kanałami telewizyjnymi to także usługa Vod. HBO GO jest oferowana u większości operatorów razem z kanałami HBO. Canal+ również stawia na Vod. Filmy emitowane w Canal+ są dostępne w pakiecie Player+. Telewizje premium walcząc o prawa do filmów, chcą je udostępniać jednocześnie w swoich usługach Vod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko canal plus pokazuje filmy z kinoswiat w swoim w vod a moglby po jakims tam okresie pokazywac w canal plua s filmy z warnera sa tylko w chili i w tvn a hbo tez by moglo pokazac w swoich kanalach od nich filmy bo na tvn sa czesto 3 lata po premierze kinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby C+ mógł pokazać te filmy KŚ, to by pokazał. Mają prawa do TVOD, ale nie do pierwszej emisji. Podobnie jest z Disneyem czy z Sony.

Filmy WB w Chilli są, bo to TVOD, czyli płatne od sztuki. W TVN są po raz pierwszy w TV otwartej. Brakuje podmiotu, który miałby prawo pierwszej emisji (po ok roku od premiery kinowej), chodzą słuchy, że jest to Amazon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...