Skocz do zawartości

Plusy i minusy Cyfrowgo Polsatu


radzioksp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Polsat nie ma bezpośrednio wpływ na ramówkę TV4(ten sam prezes co w SuperStacji), Polsat jest tylko po to by zbierać śmietankę. Tv4 wychodzi z założenia im większy zasięg i dostępność tym lepiej dla stacji, aktualnie jest dostępna w każdej platformie, więc jeśli ramówka będzie dobra, to ma szansę mieć większą oglądalność od Polsatu. Może dojść do tego że tv4 będzie zarabiał na grupę Polsat.

Co? :shock: Przecież to jeszcze przez kilka lat (dopóki ruszy DVB-T) niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos chce pełną liste... znalazłem chwile i mam wszystkie wyszczególnione... specjalnie dla fun'boy'ów Cyfry i ich mega super jakości.

 

Przypuszczam, że to kwestia jakości dekoderów - bo ten sam program nadawany przez C+ i CP odtwarzany na tym samym telewizorze, dekoder podpięty do tej samej anteny - i na C+ jakość jest akceptowalna (bo dla SD nigdy jakość nie jest dobra - szczególnie dla kogoś, kto choćby raz HDTV zobaczył), a na CP straszne "ziarno"... Porównuję dekodery teoretycznie z innej półki (bo do takich mam dostęp), bo Pace PVR HD oraz Mini D1, ale SD to SD w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel ma spore znaczenie, wiem jak to wygląda na 7300 PVR (SD) z kablem HDMI i kablem SCART, HDMI duuużo lepszy. Zastanawia mnie to szczególnie dlatego że volcan ma plazmę Panasonic 37x10e, która bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD i niezależnie co by podłączył ziarno nie powinno powodowac dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - nie narzekałem na jakość SD ze starego Fergusona, Stronga 6880, Pace 7201/91 - a z D1 nie da się po prostu oglądać telewizji.

A chociaż porównujesz sygnał puszczony po tym samym kablu?

Na dokładnie tym samym kablu SCART - nawet dekoder stawiałem w tym samym miejscu w stoliku RTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, wyrzuć go ;)

 

dużo osób które stać na moduł HD a chcą tylko mini popełnia błąd i bierze pakiet mini z tunerem za 99zł, lepiej wziąć starego fergussona, wepchnąć w niego ten moduł za 189zł (z 4 miesiącami familijnego gratis) a potem podpisać porozumienie na mini, niż kupować nowy dekoder SD od Polsatu, niestety dobre tunery SD w Polsacie to przeszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłbym, ale nie jest mój ;)

 

Z ciekawości przyniosłem do siebie i podłączyłem do swojej anteny i TV - bo to, co pokazywał na LCD Sharpa (ale model sprzed kilku lat) przyprawiało o ból głowy. Poprawa (ze względu na telewizor dobrze tolerujący SD) była - ale jednak do ideału wiele brakowało niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę abonamentu za pakiet Familijny zleciłem mojemu bankowi. Pomimo tego, co miesiąc dostaję SMS-a z wezwaniem, żebym zapłacił abonament bo jak nie, to mnie wyłączą. Znając zasadę działania Biura Obsługi: muzyka-konsultant-muzyka-następny konsultant-muzyka-nikt nic nie wie-muzyka-"proszę czekać do 48 godzin"-itd., w obawie przed realizacją tego ostrzeżenia, kilkakrotnie pisałem do ICOK z prośbą o usunięcie mnie z listy SMS-owiczów. Za każdym razem wyrażano zgodę ale SMS-y dalej przychodzą. Czy wyłączenie takich jak ja, płacących abonament bez przypominania, przekracza możliwości techniczne Polsatu? Czy moje prośby są zbyt wygórowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w swoich danych na icoku zmień numer telefonu na inny. A najlepiej kup jakąś kartę startową którejś z sieci komórkowych i podaj im ten numer. Karty możesz wcale nie używać, a esemesami będą nękać tą kartę. :lol2: Koszt prawie żaden bo najtańszą kartę można kupić za pięć złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie zmieni, bo ich comiesięczna groźba, że mi odłączą, jeżeli nie zapłacę (mimo, że wcześniej zapłacone przez bank), może się spełnić a wtedy droga przez mękę z połączeniem z icokiem, wyjaśnianiem, przełączaniem do właściwego konsultanta, słuchaniem muzyki i oczekiwaniem (jak zwykle do 48 godz.) na ponowne połączenie. I nie ma gwarancji, że za 48 godz. sprawa będzie załatwiona. Już raz tak z nimi miałem. Chciałem zarejestrować dodatkowy dekoder Mini z kartą zakupionymi w Auchan. Kilka razy czekalem po 48 godz. na rejestrację karty. Wreszcie udało mi się kartę wraz z dekoderem zwrócić do Auchana ale karta dalej figuruje na moim koncie jako nieaktywna. Śmieszne to jest, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Plus jest jeden....... pełna oferta kanałów naziemnych w postaci cyfrowej....... a minus to cała reszta... :/

 

CP to zacofana technologicznie platforma... świat patrzy na obraz 3D a CP dodaje wyświetlacz do dekodera Familijnego :lol2:

Sytuacja z kanałami HD... pokazuje dla kogo jest ta platforma... trzeba sie o nie prosic miesiącami... :/

Sam ją posiadam ale tylko dlatego bo mają POLSAT... ale mam nadzieje że już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiesz jaką wartość marketingową ma F300 z zegarem

 

"Nowy odbiornik posiada oczekiwany przez widzów wyświetlacz LED pokazujący oglądany kanał bądź zegar, a zastosowany w tym modelu tryb czuwania, zgodny z zapisami ekodyrektywy, daje użytkownikowi możliwość maksymalnego ograniczenia poboru prądu, gdy dekoder nie jest używany"

 

Powinno być "NOWY INNOWACYJNY" ale i tak jest dobrze. Już go chcesz czyż nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

- zróżnicowana oferta, coś jak kablówka

- kanały Polsatu (jeśli ktoś siatkę albo żuzel czy ręczną ogląda)

- kanały BBC

- mini D1 za 90zł i oglądanie jak na kartę, koszty początkowe są niższe. A dla wielu to kluczowy argument.

 

Minusy:

- Kino Polska w Relax Mix, powinien być w familijnym

- słaba jakość obrazu niektórych kanałów (ja akurat jestem mało wymagający)

- piłka nożna praktycznie nie istnieje (lecą retransmisje, a to mija się dla mnie z celem)

- polityka z układaniem listy kanałów, co wiąże się z wycofaniem dekoderów marki Samsung ( moje spostrzezenie)

- brak ID Discovery Investigation

Jak mi się coś przypomni będę edytował:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...