Skocz do zawartości

Plusy i minusy Cyfrowgo Polsatu


radzioksp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Proszę bardzo:

1. Polsat News

2. Polsat Play

3. Polsat Futbol

4. Eurosport

5. Eurosport 2

6. TVP Sport

7. Polsat Film

8. HBo

9. Hbo 2

10. Hbo Comedy

11. TV 1000

12. AXN Crime

13. AXN Sci-Fi

14. FoxLife

15. Zone Romantica

16. Zone Europa

17. Comedy Central

18. BBC Entertaiment

19. Disney Channel

20. Polsat JimJam

21. BBC Cbeebies

22. Nickelodeon

23. Superstacja

24. TVP Info

25. BBC Knowledge

26. Nat Geo Wild

27. Wedding TV

28. BBC Life Style

29. Polsat HD

30. Polsat Sport HD

31. Eurosport HD

32. Eurosport 2 HD

33. Discovery HD

34. Nat Geo Wild HD

35. MTVN HD

36. HBO HD

37. MTV Polska

Mogłem gdzieś walnąć babola, ale raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spokojnie. Przyznaję się do błędu. W poprzednim poście jeśli chodzi o E! i Comedy Central podałem zły przykład. Ponieważ E! też był kanałem dodanym w tym okresie, więc liczbowo wszystko się zgadza. A co do Nickelodeon'a to masz rację i właściwy stan liczbowy to 36 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.Tylko ze sa tacy ktorzy wciaz uwazaja ze w CP nic sie nie zmienilo pod tym wzgledem od 5 lat.Prawda jest taka ze wszystkie platformy nie przywiazuja wagi do jakosci nadawanych programow.Co by bylo gdyby C+,N i CP nie wymienialy sie kanalami nadajac je wylacznie w jednym systemie kodowania?To by byla dopiero "sieczka" na ekranie.Na szczescie platformy zostaly zmuszone do dogadania sie z konkurencja.

Moze juz dosc tej klotni o to ile CP i konkurencja dodali nowych kanalow w ostatnich latach.Jak dla mnie nie ma to ZADNEGO znaczenia ile kanalow ma jakas platforma ale to co na tych kanalach moge ogladac.A przekomarzanie sie:ile ja mam u siebie kanalow a ty ich nie masz-to jest zwykla dziecinada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% popieram... dziecinada... bo już nie ma czegoś takiego jak platforma w Polsce z lepszym obrazem... a co do dodawanych kanałów... kto co lubi... widocznie 3 mln abo CP to odpowiada... :) Bo ja osobiście nie chce Filmbox'ów (chyba że nowe te co wejdą w HD), Sci-Fi, Universal CH. ale zobaczył bym History Ch. Cyfrowy Polsat z Cyfrą nadają już wspólnie 37 programów nie licząc kanałów TVN'u... to nie jest mało jak by nie patrzeć Cyfra to jak siostra bliźniaczka w innej fryzurze heheheh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herman ale Ty masz sprany mózg przez Sekcje Szkoleń CP, ciągle te 3 miliony abonentów nie może sie mylić, oni tak każą mówić do klienta jak ma rację i nie ma jak wybrnąć:)

ale nie sądziłem, że ktoś to tak do siebie bierze. Połowa z tych 3 milionów jak nie więcej to ludzie.... nie chcę nikogo obrażać ale dużo do szczęscia im nie trzeba i nie wiedzą że może oferta konkurencji była by dla nich tańsza i odpowiednijsza, podążaja za innymi, np.sąsiadami tz owczy pęd:) bo stereotyp mówi że w CP najtaniej. Połowa połowy klnie że się wkopała na tyle czasu i czeka żeby zwiać, ale musi płacić do końca umowy, a jak wiadomo w CP są one najdłuższe. Wiec obstawiałbym że zadowolonych to jest dużo dużo mniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka oferta pasuje a to dzięki temu że mam kanały Polsatu i jak sam sprzedajesz CP wiesz czym się ludzie kierują. Wku**** mnie CP także bez obaw nie jestem w nią ślepo zapatrzony. Ale spokojnie siedzę i oglądam wszystkie kanały w jakości cyfrowej jakie Mnie są potrzebne. Powiedzmy sobie jedno... kanały Polsatu wejdą na inne platformy (mus według nowej ustawy medialnej) i wtedy zaczną się roszady ale z tego co widać na rynku nie szybko to nastąpi. Nie wiem jak ty ale ja mam dość badziewnego obrazu z anteny analogowej naziemnej...

 

ps. Już nie jestem sprzedawcą CP... ale to inna para kaloszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do tego, ze CP jest najtańsze to bez promocji na pewno tak jest. Pomijając oczywiście kanały HD, które są najdroższe. A czemu CP nie daje dobrych promocji? Bo nie musi. Czy CP daje czy nie daje promocji to i tak się sprzedaje, a to dzięki dwóm rzeczom: CP jest najtańszy i CP ma wszystkie kanały naziemne. Te dwie rzeczy przemawiają głównie do tych co po raz pierwszy wiążą się z jakąkolwiek platformą . A inni poprzez mega promocje próbują przyciagnąć choć garstkę nowych abonentów.

 

Należy też dodać, że CP tymi swoimi 3 mln kiedyś się zachłyśnie.

 

Plusy:

-oferta kanałów sportowych

 

Minusy:

-reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały Polsatu wejdą na inne platformy (mus według nowej ustawy medialnej) i wtedy zaczną się roszady ale z tego co widać na rynku nie szybko to nastąpi

Od kiedy ta ustawa będzie obowiązywać? I czy taki polsat (przedstawiany jako kanał ogólnodostępny) wszedłby do tnk (na doładowanie lub nie- obojętnie) wg nowej ustawy bo TNK jest bez umowy (prepaid).

 

mam dość badziewnego obrazu z anteny analogowej naziemnej...

potwierdzam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herman ale Ty masz sprany mózg przez Sekcje Szkoleń CP, ciągle te 3 miliony abonentów nie może sie mylić, oni tak każą mówić do klienta jak ma rację i nie ma jak wybrnąć:)

ale nie sądziłem, że ktoś to tak do siebie bierze. Połowa z tych 3 milionów jak nie więcej to ludzie.... nie chcę nikogo obrażać ale dużo do szczęscia im nie trzeba i nie wiedzą że może oferta konkurencji była by dla nich tańsza i odpowiednijsza, podążaja za innymi, np.sąsiadami tz owczy pęd:) bo stereotyp mówi że w CP najtaniej. Połowa połowy klnie że się wkopała na tyle czasu i czeka żeby zwiać, ale musi płacić do końca umowy, a jak wiadomo w CP są one najdłuższe. Wiec obstawiałbym że zadowolonych to jest dużo dużo mniej:)

 

No wlasnie w koncu ktos pojal ze ludziom niewiele trzeba do szczescia!Ja wcale nie obraze sie jesli to uslysze.Ja mam duzo zajec,wiele pracy i mnostwo zainteresowan.TV dla mnie nie jest najwazniejsza w zyciu.Sa o wiele ciekawsze rzeczy do robienia niz gapienie sie w ekran TV.A jesli juz znajde chwile zeby usiasc przed TV to w CP mam to czego mi potrzeba i nie zastanawiam sie nad tym co akurat oglada moj sasiad i jaka ma platforme.Nie potrzebne mi tez roznego rodzaje dodatki jak VOD oraz dekodery z dyskiem.Wlasnie CP to pojal oferujac ludziom to co im wystarczy, na przekor tym wszystkim ktorzy beda teraz twierdzic ze jest to oferta dla malo-wymagajacych.Smiesza mnie wypowiedzi sprzedawcow innych platform ktorzy za wszelka cene usiluja sobie jak i innym wmowic ze jest tak dlatego ze :np CP kupuja biedniejsi ludzie,mieszkancy wiosek,bo sasiad ma,bo wujek kupil...Rozmiem ze tesknicie za tym zeby wasze platformy tez wzbudzaly takie zainteresowanie.Jesli doszedles do wniosku ze ludzie nie wiedza ze "konkurencja" ma taniej,to miej pretensje do N albo C+ bo widocznie nie umieja dotrzec do klienta ze swoja oferta i ludzie niewiele wiedza na ten temat :lol2: .Widocznie widzowie w Polsce nie potrzebuja az tak wiele jak sie niektorym zdawalo,przez co wcale nie sa gorsi od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie powinny istnieć kanały podstawowe... tylko aby było w 16/9 i w dobrym bitrat'e... kanał informacyjny zarówno z rejonu jak ogólnopolski... a reszta to kilka dobrych kanałów HD (dokumentalne, przyrodnicze, filmowe, muzyczny, sportowy) . Kanały HD po to abym nacieszył wzrok jak przyjdę zmęczony po pracy przeznaczając na nie góra 1-2 godziny. Bo tak szczerze mówiąc Cyfra może sobie dodawać i 1000 kanałów ale z taką jakością to ja wole CP gdzie mam to co potrzebuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Powiedzmy sobie jedno... kanały Polsatu wejdą na inne platformy (mus według nowej ustawy medialnej) i wtedy zaczną się roszady ale z tego co widać na rynku nie szybko to nastąpi.

Na szczęście w tym kraju nie wpadł jeszcze na taki pomysł, jak kazać Polsatowi udostępnienie wszystkich kanałów swoim platformom. Zapędziłeś się trochę. Tylko Polsat może ewentualnie pod przymusem ustawy zostać wprowadzony do C+ i n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miał być wprowadzony, ale jak widać, Polsat skutecznie zablokował prace na całym DVB-T i ustawą... Osobiście mam dostęp do Polsatu, ale go nie oglądam, bo tak naprawdę tam nic nie ma, za dużo powtórek, z tym powtarzaniem kiepskich chyba z 2003 roku to przesadzili.

Osobiście mi to zwisa, dla samego kanału zwanego Polsatem nie opłaca się brać CP, to tylko moja uwaga. Odnośnie jakości Polsatu siłą, rzeczy Polsat musi być w super jakości, bo to flagowy kanał więc te 4-6mb/s leci, oczywiście wersja SD, z anteny ja też mam tragiczną jakość, bo mam odbicia i to dość spore :D

Odnośnie dostępności kanałów, cóż najlepiej widać to na Polsat News mimo, że jest według mnie wartościową stacją, nie przynosi zysków, a ma podobno dostępność z największej platformy cyfrowej w Polsce, według mnie w woli Polsatu powinno być udostępnienie go innym platformom, żeby wreszcie ten kanał był rentowny, reszta kanałów tematycznych utrzymuje się sama z siebie, wydatki mają groszowe, mało własnych produkcji większość to zagraniczne produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat nie ma bezpośrednio wpływ na ramówkę TV4(ten sam prezes co w SuperStacji), Polsat jest tylko po to by zbierać śmietankę. Tv4 wychodzi z założenia im większy zasięg i dostępność tym lepiej dla stacji, aktualnie jest dostępna w każdej platformie, więc jeśli ramówka będzie dobra, to ma szansę mieć większą oglądalność od Polsatu. Może dojść do tego że tv4 będzie zarabiał na grupę Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...