Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro, 27 kwietnia o 18:00 premiera nowego programu, "Polska Rap Lista". Natomiast 29 kwietnia o tej samej porze kolejna nowa pozycja - "HH20", czyli notowanie 20 hip-hopowych utworów. Co ciekawe, HH20 będzie prowadzić Natalia Jakuła, była prezenterka VIVY w latach 2008-2012, która wygrała program Hot or Not. Nie ukrywam swojego zdziwienia, czemu akurat ona, niektórzy facebookowicze również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, HH20 będzie prowadzić Natalia Jakuła, była prezenterka VIVY w latach 2008-2012, która wygrała program Hot or Not. Nie ukrywam swojego zdziwienia, czemu akurat ona.....

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. RBL.TV to jednak stacja, która przyciąga uwagę w większości męskiej widowni. Dziewczyna ładna, coś tam kiedyś prowadziła no to robotę dostała.

Cieszy mnie, że w tej stacji można zobaczyć też kilka starszych teledysków HH jak Kaliber44 - "Normalnie o tej porze" czego nie uświadczę min. na VIVIE. A to tylko przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I zasłużenie. Tylko niech przejrzą bazę teledysków bo np. Justin Timberlake feat. TI - Dead and gone ma jakość gorszą niż 240p z YT + tnie, podobnie zresztą jak Nas - The don i kilka innych. A oglądam tą tv 2-3h w tygodniu i zawsze na coś takiego trafiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób „hejtuje" teraz RBL, nawet w mojej szkole na przerwach toczą się dyskusje dotyczące przemiany RBL.TV

Moim zdaniem "rock", "muzyka urban" i "polski rap" nie za bardzo do siebie pasują, nie znam nikogo kto słucha wszystkich tych rodzajów muzyki a w RBL głównie jest własnie taka mieszanka, więc ci co chcą posłuchać rocka przełączają np. na MTV Rocks bo nie chcą się męczyć z rapem, a ci co lubią rap mają trochę lepiej bo rocka jest mniej niż hip-hopu i rapu. Powinni te gatunki oddzielić np. wywalić 100% Rebel i zastąpić je dwoma pasmami, jedno z rockiem , drugie z urban i rapem. :D

 

A co wy myślicie o tej przemianie RBL.TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem pierwszą osobą, która słucha tych wszystkich, z tym, że z rocka który gra RBL to tylko Gossip czy 30 Seconds to Mars, normalnego rocka nie lubię, a oni go nie puszczają (albo przynajmniej mało), zatem mi pasuje, jak najpierw poleci A$AP Rocky czy Lil Wayne, potem Gossip, a następnie np. Pezet, toteż RBL u mnie najczęściej gra, razem z MTV Live. Aczkolwiek faktycznie wolałbym, żeby wyodrębnili pasmo z resztkami rocka, gdzie byłyby RHCP, Billy Talent, Gossip, Linkin Park, 30STM, na przykład przez godzinę dziennie, a pozostałe pasma (oczywiście oprócz turbo Topu i Fejs Czarta) byłyby 100% urban i rap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla programu Pezeta "Muzyka Nowoczesna" nigdzie indziej w TV ani radiu itd nie zobaczycie takiej super muzyki - oczywiście jeśli kogoś interesują nowe klimaty muzyczne.Jak może ktoś ma playlisty z programów bo juz pisałem na ich FB ale brak a odcinków na necie całych nie ma... może ktos oglądał ostatni odcinek (wiem że jutro jest powtórka o 18 ale nie mogę oglądać a PVR coś mi szwankuje :/)

 

PS Racja mi ogólnie grafika i tytuły programów nie pasują do obecnej polityki muzycznej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jeszcze w "Reaktorze" króluję rock, tak tu ktoś pisał... A jak jest z programem Polisz Rajd tym od 1 do 6, kiedyś byli tam Hey, Edyta Bartosiewicz, Strachy na lachy, Happysad a teraz? Wiem, że pewnie w większości polski rap ale czy polska muzyka rockowa i alternatywna została w 100% przez nich wyparta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia piosenka w magazynie to Azealia Banks - No Problems

Tylko to zapamiętałem, bo jestem jej ogromnym fanem, a dzisiaj ma nawet pierwszy koncert w Polsce.

Też własnie tylko to widziałem i teraz od trzech dni katuje kawałek w kółko :P Wiem wiem ... Jak można z legendarnej niegdyś Alarmy zrobić niezły bit do rapu :)

Coś się ruszyło na kanale YT są pełne odcinki pocięte na części !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Muzyczna telewizja Rbl.TV od kilku tygodni wywołuje sporo emocji. Pod koniec października 2012 roku stacja zmieniła nazwę z Rebel.TV na Rbl.TV. Natomiast od kilku miesięcy telewizja Rbl.TV oprócz muzyki rockowej i alternatywnej wprowadza do swojej ramówki nowe gatunki muzyczne, w tym hip-hop. Zmiany nie spodobały się dotychczasowym widzom, którzy w internecie wyrażają wiele niepochlebnych opinii pod adresem stacji.

 

Po co te zmiany? Michał Figurski, szef programowy Rbl.TV oraz Sokół, konsultant RBL.TV, byli gośćmi radia TOK FM. Przyznają, że formuła rockowej stacji nie sprawdziła się, dlatego obecnie stawiają sobie za cel na stworzenie wiarygodnej telewizji miejskiej dla młodego widza. Podczas audycji "Program telewizyjny" Wojtka Krzyżaniaka padło wiele ciekawych informacji dotyczących zmian i planów na antenie Rbl.TV.

 

Okazało się, że istnieje już Rebel.TV. Jest to skandynawski portal muzyczny, który nagle pojawił się z kapelusza i nagle zaczął rościć sobie prawa do nazwy. Co gorsza ten spór wygrał - wyjaśnił w TOK FM Michał Figurski

 

Sporą część programu poświęcono kwestii zmian w ramówce, szczególnie wprowadzeniu do ramówki audycji z muzyką hip-hop.

Byliśmy wcześniej stacją rockową. Na początku miałem ambicję robienia stricte rockowej telewizji. (...) Rzeczywiście przez pierwsze pół roku Rbl.TV pod moimi skrzydłami był, wydaje mi się, bardzo mocno rockowy. Były programy w których prezentowaliśmy rocka z prawdziwego zdarzenia. Mieliśmy armię fanów internetowych. Mieliśmy mnóstwo subskrybentów na naszej stronie, na Facebooku. W sumie armia 100-tysięczna, która nie potrafiła wygenerować 2 tys. oglądalności. W pewnym momencie musieliśmy dojść do takich smutnych wniosków, że dzisiaj rock w telewizji nie do końca się sprawdza. Radio jak najbardziej tak. Dlatego że, jest jednak mimo wszystko mniej absorbujące. Radio jest medium towarzyszącym. Ci ludzie, którzy słuchają rocka, słuchają go odwożąc dzieci do szkoły, jadąc do pracy, wracając. Mają czas, by go posłuchać. Natomiast stacja muzyczna to jest kanał dla młodzieży. I wydaje mi się, że statystyczny fan rocka, który ma 25-35 lat i więcej, w Polsce w ogólne nie jest zainteresowany kanałem muzycznym. On prędzej obejrzy hit Polsatu i TVN24 niż zacznie szukać rockowej stacji - dodaje Figurski

 

Goście odpierają niepochlebne opinie widzów i uspakajają jednak, że nie ma planów zmiany RBL.TV w telewizję hip-hopową. Celem wprowadzanych od kilku tygodni zmian jest przyciągnięcie do telewizji młodych ludzi.

Stoimy przed pewnym wyzwaniem, którego nie ukrywam od początku przed dyrekcją. Ja jako człowiek, który ma pomóc "wykonsultować" pewne rzeczy, bo taka jest moja rola w tej telewizji, mam ciężki orzech do zgryzienia. Trzeba przyciągnąć młodych ludzi sprzed komputera przed telewizor, co jest bardzo ciężkim zadaniem i mierzymy się z tym. (...) Widzę to, że ludzie mają też już dość klikania na YouTube non-stop. Chcieliby, żeby ktoś stworzył dla nich profesjonalną playlistę, którą oni będą mogli sobie "odpalić", a telewizor będzie tłem dla ich działania. Oni nie będą siedzieć przed telewizorem i gapić się ślepo w niego. Ale on będzie sobie grał i oni raz popatrzą, a raz będą gotować, sprzątać czy odrabiać lekcję. I w tym kierunku idą moje pomysły na tą telewizję (...) Chcemy zrobić pasmo informacyjne, by informować o tym co się dzieje w warstwie muzyki miejskiej. Chciałbym podkreślić jedną ważną rzecz. To absolutnie nie ma być telewizja hip-hopowa. To ma być telewizja miejska. Wiadomo, że trzonem muzyki miejskiej jest hip-hop, i tutaj nie ma się co czarować, natomiast jest wiele innych gatunków które moim zdaniem powinny również tam istnieć. Nie chcę robić telewizji hip-hopowej - mówi Sokół

Zapis pełnej audycji "Program telewizyjny" TOK FM z udziałem Michała Figurskiego i Sokoła:

 

Źródło http://media2.pl/media/103304-Figurski- ... audio.html

Odsłuch audycji również w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...