Skocz do zawartości

Polsat Dla Dzieci i Polsat Dla Młodzieży?


tttttyyyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden, ale dobry. Tylko jak by on wyglądał? Rano bajki, po południu programy młodzieżowe, a wieczorem filmy? Połączenie treści w jeden kanał nie byłoby dobrym rozwiązaniem, obecnie panuje "moda" na rozdzielanie programów o różnej tematyce, ponadto taki twór nie poradziłby sobie na rynku tak dobrze, jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie kanały tematyczne Polsatu są całkiem dobre. Częściej mi się zdarza włączyć Polsat News niż Tvp INFO.

 

Lepiej czasem nadać obcobrzmiące nazwy niż polskie. :)

Tutaj bym się kłócił. Czy język polski jest obciachowy? Pisałem już o tym, co by było gdyby Windows nazywał się w Polsce - Okna. "Hahaha?" Dla Amerykanów i Anglików to coś normalnego. Jak kanał nazywać się będzie Polsat Kino to obciach, ale już Polsat Movies? To brzmi dumnie! Dobrze, że nie wszyscy idą tym tropem i istnieje np. kanał Ale Kino, a nie Wow! Movies czy coś w tym stylu. Kuchnia.tv czy Religia.tv także są w porządku. Wiadomo, że Polsat Dla Dzieci i Polsat dla Młodzieży brzmi beznadziejnie, ale można to nazwać bardziej stylowo, a jednocześnie po polsku. :] Polsat Kino jak najbardziej mogłoby zostać.

 

W tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego. Ja też uważam jak Ice że nazwy kanałów anglojęzyczne są całkiem dobre. Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski. Polsat lepiej zrobi jak nada kanały w domenie angielskiej np Polsat Kids, Polsat Cinema oraz Polsat Teen. Takie jest moje zdanie, ktoś się może z tym zgodzić, ale nie musi!

 

Ja jestem takża zwolennikiem tworzeniem kanałów w czystej domenie POLSKIEJ. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego. Ja też uważam jak Ice że nazwy kanałów anglojęzyczne są całkiem dobre. Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski.

A pozostałe jaki mają? Słowa sport, extra, news, cafe i play są wyrazami uniwersalnymi, obecnymi w każdym języku, tak jak start, super, taxi i inne. Poza tym nie zapominajmy, że istniał kiedyś Polsat Zdrowie i Uroda, a nie Polsat Health & Beauty. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski.

Sama nazwa Polsat jest polska - POL - Polska SAT - Telewizja, a przeciez polsat nadaje już nadaje kanały z polskimi wyrazami:

- Polsat Sport (wyjaśnił to karol)

- TV Biznes (przecież nie będzie TV Business)

Nie wiem dlaczego wy robicie taką aferę z tymi nazwami! Nie ważna jest nazwa tylko jakość i ramówka) Mi osobiście Movies nie pasuje tylko Kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego. Ja też uważam jak Ice że nazwy kanałów anglojęzyczne są całkiem dobre. Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski.

A pozostałe jaki mają? Słowa sport, extra, news, cafe i play są wyrazami uniwersalnymi, obecnymi w każdym języku, tak jak start, super, taxi i inne. Poza tym nie zapominajmy, że istniał kiedyś Polsat Zdrowie i Uroda, a nie Polsat Health & Beauty. :twisted:

 

Słowa uniwersalne:sport, extra, news, cafe i play- zgadz się, ale chyba nie powiesz mi, że słowa które weszły już w naszą kulturę słowa typu: kids, czy cinema są wielu osobom obce.

 

Wiecie co jest bardzo denerwujące... jak POLACY używają słów anglojęzycznych w mediach (reklamach) typu t-shirt, tak jakby nie można byłoby powiedzieć poprostu KOSZULKA lub pani europosłanka która mówiła nonstop government. Nigdy nie zatracimy POLSKOŚCI przez to że mamy kanały w której domenie jest anglojęzyczna nazwa.

 

Nasz język jest piękny i nie tylko ja tak myślę:"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"(M.Rej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego. Ja też uważam jak Ice że nazwy kanałów anglojęzyczne są całkiem dobre. Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski.

A pozostałe jaki mają? Słowa sport, extra, news, cafe i play są wyrazami uniwersalnymi, obecnymi w każdym języku, tak jak start, super, taxi i inne. Poza tym nie zapominajmy, że istniał kiedyś Polsat Zdrowie i Uroda, a nie Polsat Health & Beauty. :twisted:

Od kiedy to słowo "news" albo "play" występuje w języku polskim?

Co to ma za znaczenie jakie dadzą nazwy - jak dla mnie może być nawet Polsat G**no, ale jeśli będzie ciekawy, to będę go oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski.

Sama nazwa Polsat jest polska - POL - Polska SAT - Telewizja, a przeciez polsat nadaje już nadaje kanały z polskimi wyrazami:

- Polsat Sport (wyjaśnił to karol)

- TV Biznes (przecież nie będzie TV Business)

Nie wiem dlaczego wy robicie taką aferę z tymi nazwami! Nie ważna jest nazwa tylko jakość i ramówka) Mi osobiście Movies nie pasuje tylko Kino.

 

*Po pierwsze w języku polskim słowo sport wygląda dosłownie tak samo jak w języku ang.

*Po drugie skrót POL jest znany i używany za granicami naszego kraju oznacz przecież Poland lub Polish, a SaT to kanał lub satelita.

*Po trzecie kanał taki jak tv Biznes narazie nie jest pod dużą uwagą Polsatu, jak Polsat będzie miał dalekosiężne plany z tym kanałem to jestem pewien że kanał zostanie zmieniony tak: POLSAT Business.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi że polsat nie zmieni nazwy swoich kanałów! Dlaczego? Bo pakiętacje co było z Polsat 24 > Polsat News trzeba wysłać jakieś pismo że zmieniamy nazwę itp. bo koncesja jest na Polsat Dla Dzieci, a nie np. na Polsat Kids :]

 

EDIT: Dziwne jest to że jak popatrzyłem na stronę krrit to mamy:

koncesji

Data wydania Nazwa Programu Nadawca Siedziba

Telefon; Fax

415/2009-T

05-06-2009 POLSAT DLA DZIECI Telewizja POLSAT S.A. 04-175 Warszawa, ul. Ostrobramska 77

tel.: (0 22) 514 55 11

fax: (0 22) 514 55 50

414/2009-T

05-06-2009 POLSAT FILM Telewizja POLSAT S.A. 04-175 Warszawa, ul. Ostrobramska 77

tel.: (0 22) 514 55 11

fax: (0 22) 514 55 50

 

Polsat Film???? To chyba pomyłka, ale i tak by taka nazwa nie pasowała bo już na jesień mamy 2 filmy (nFilm1, nFilm2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie problem. Poczekajcie do momentu aż wystartuje jakikolwiek z kanałów Polsatu, bo dyskutujecie o tym jak będą się nazywać, a nawet nie wiadomo, czy którykolwiek projekt w ogóle wejdzie w życie - niby koncesje są, ale sam temat oficjalnie znacznie ucichł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi że polsat nie zmieni nazwy swoich kanałów! Dlaczego? Bo pakiętacje co było z Polsat 24 > Polsat News trzeba wysłać jakieś pismo że zmieniamy nazwę itp. bo koncesja jest na Polsat Dla Dzieci, a nie np. na Polsat Kids :]

No i co z tego? Do czasu zmiany nazwy w koncesji KRRiT, Polsat News nadawał na zagranicznej. Problemu nie widzę. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Macie problem. Poczekajcie do momentu aż wystartuje jakikolwiek z kanałów Polsatu, bo dyskutujecie o tym jak będą się nazywać, a nawet nie wiadomo, czy którykolwiek projekt w ogóle wejdzie w życie - niby koncesje są, ale sam temat oficjalnie znacznie ucichł.

Tego się spodziewałem. :D Sprawa przycichnie, a za rok nikt nie będzie pamiętał o tych zapowiedziach. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego. Ja też uważam jak Ice że nazwy kanałów anglojęzyczne są całkiem dobre. Teraz głupio by było jeśli trzy nowe kanały Polsatu miały by oddźwięk Polski.

A pozostałe jaki mają? Słowa sport, extra, news, cafe i play są wyrazami uniwersalnymi, obecnymi w każdym języku, tak jak start, super, taxi i inne. Poza tym nie zapominajmy, że istniał kiedyś Polsat Zdrowie i Uroda, a nie Polsat Health & Beauty. :twisted:

 

Słowa uniwersalne:sport, extra, news, cafe i play- zgadz się, ale chyba nie powiesz mi, że słowa które weszły już w naszą kulturę słowa typu: kids, czy cinema są wielu osobom obce.

 

Wiecie co jest bardzo denerwujące... jak POLACY używają słów anglojęzycznych w mediach (reklamach) typu t-shirt, tak jakby nie można byłoby powiedzieć poprostu KOSZULKA lub pani europosłanka która mówiła nonstop government. Nigdy nie zatracimy POLSKOŚCI przez to że mamy kanały w której domenie jest anglojęzyczna nazwa.

 

Nasz język jest piękny i nie tylko ja tak myślę:"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"(M.Rej)

 

Crystalic, czy ty wiesz ile w naszym kraju jest polskości... tyle ile [beep] w mojej kablówce... Przecież i tak Polsat ich nie uruchomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie klepanie można było usłyszeć przy formatowaniu Polsat Zdrowie i Uroda i tworzeniu Polsat Play. Rozumiem, że by wszystko byście chcieli na drugi dzień zaraz po ogłoszeniu tego, że kanały będą tworzone, ale tak nie było, nie jest i nie będzie. Wszystko w swoim czasie - nie po to załatwiali sobie koncesje na nadawanie - Polsat raczej nie ma w zwyczaju kupować koncesji a potem je odrzucać. TVN w czasie kryzysu mocnio ściska kasę. Solorz mimo tego, że nie odczuwa aż takich start również musi rozplanowac tok produkcji poszczególnych projektów.

 

A Ty BLOO3510 daruj sobie takie zbędne, mało wnoszące komentarze na forum. I tak obniżyłeś swój poziom na forum poniżej zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No nie przesadzajmy z tym drugim Polsatem 2. Jak dla mnie to normalne , że na początku póki stacja nie będzie miała odpowiednio dużej filmoteki to zamiast powtarzać codziennie po dwa razy ten samy film, to puści serial typu : ŚWK, Ekipa czy Daleko od Noszy, a później z każdym rokiem emisji seriali będzie coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już ciut o ramówce Polsat Kino http://www.dvbnews.pl/news/2627/polsat_kino_z_serialami

Jeżeli tam mają być seriale to to jest chore. Będzie drugi Polsat 2.

Czego się spodziewasz lepszego? Większość wytwórni filmowych jak również samych filmów jest zaklepana, dlatego wątpiłem w jakąś porządną zawartość programową Polsat Kino, zresztą to była nazwa - równie dobrze mogli go nazwać Polsat D..a i wtedy też miałbyś problem? Polsat 2 w czasach gdy był kanałem serialowym zbudowany był z tanich serialików i nawet to go pozytywnie wyróżniało posród konkurencji - teraz Polsat może chcieć konkurować z AXN, który już dawno przestał być dla mnie kanałem akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust Polsat musi dać trochę kasy, aby ich kanały stały się popularne. A co do nazwy to ja bym proponował: Polsat Cinema, Polsat Junior, Polsat Młodzież po prostu. A co do ramówki, to "Polsat Kino" powinien mieć najnowsze filmy, te wyprodukowane nawet na początku 2009 r. We wrześniu powinny chodzić już Włatcy Móch, Popiełuszko. Wolność jest w Nas, Genaerał - Zamach na Giblartarze, Generał Nil, itp. Czyli filmy, które dopiero co wyszły na DVD. Wtedy Polsat Kino stało by się bardzo popularne. No i żeby był dostępny w pakiecie Relax Mix. A co do "Polsatu Młodzież" powinny być takie seriale: (Wg Mnie Pakiet Familijny)

-Czy boisz się ciemności? (obowiązkowo)

-Karuzela Strachu (obowiązkowo)

-Niesamowite Opowiastki (obowiązkowo)

-Prison Break

-Detektyw Monk (obowiązkowo)

-Dr House (obowiązkowo)

-Lost

-Inne FAJNE (obowiązkowo)

 

"Polsat Dla Dzieci" powinien mieć: (Pakiet Familijny)

-Klasykę Disneya (obowiązkowo)

-Lonely Tunes (obowiązkowo - wiecie o co chodzi dawniej C+, Struś Pędziwiatr, Prosiak Pory itp.)

-Polskie Bajki (obowiązkowo - Bolek i Lolek itp.)

-Japońskie anime (obowiązkowo cała Saga Dragon Ball i Rycerze Zodiaku, Pokemon, Dr Slump itp.)

-Bajki dla najmłodszych (edukacyjne itp.)

-INNE :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję od razu ustalić dokładną ramówkę, z podanymi godzinami emisji i opublikować ją przedpremierowo, nawet przed ludźmi z Polsatu.

Raczej wystartują - skoro je zapowiedzieli, to powinny ruszyć. Nie wiadomo kiedy, ale wolę, aby terminy podawali, gdy są na ostatniej prostej do rozpoczęcia emisji. Nie podobała mi się sprawa taka jak z Play TV/ Polsat Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli wystartuja to nie spodziewam sie czegos dobrego po tych programach,nie wiem moxe to dlatego ze kiedys polsat mial juz swoje programy wiadomo jakie,w kazdum razie ja jeste3m nastawiony negetywnie to ych programow. A z janyszem sie zgadzam z januszem,najlepiej ustali wszystko przed ludzmi z polsatu beda mieli mniej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust Polsat musi dać trochę kasy, aby ich kanały stały się popularne. A co do nazwy to ja bym proponował: Polsat Cinema, Polsat Junior, Polsat Młodzież po prostu. A co do ramówki, to "Polsat Kino" powinien mieć najnowsze filmy, te wyprodukowane nawet na początku 2009 r. We wrześniu powinny chodzić już Włatcy Móch, Popiełuszko. Wolność jest w Nas, Genaerał - Zamach na Giblartarze, Generał Nil, itp. Czyli filmy, które dopiero co wyszły na DVD. Wtedy Polsat Kino stało by się bardzo popularne. No i żeby był dostępny w pakiecie Relax Mix. A co do "Polsatu Młodzież" powinny być takie seriale: (Wg Mnie Pakiet Familijny)

-Czy boisz się ciemności? (obowiązkowo)

-Karuzela Strachu (obowiązkowo)

-Niesamowite Opowiastki (obowiązkowo)

-Prison Break

-Detektyw Monk (obowiązkowo)

-Dr House (obowiązkowo)

-Lost

-Inne FAJNE (obowiązkowo)

 

"Polsat Dla Dzieci" powinien mieć: (Pakiet Familijny)

-Klasykę Disneya (obowiązkowo)

-Lonely Tunes (obowiązkowo - wiecie o co chodzi dawniej C+, Struś Pędziwiatr, Prosiak Pory itp.)

-Polskie Bajki (obowiązkowo - Bolek i Lolek itp.)

-Japońskie anime (obowiązkowo cała Saga Dragon Ball i Rycerze Zodiaku, Pokemon, Dr Slump itp.)

-Bajki dla najmłodszych (edukacyjne itp.)

-INNE :brawo:

Komentując ten post to do worka dorzucę jeszcze archiwalne produkcje Polsatu czyli między innymi "Talent za Talent" byłych prowadzących Hugo czyli pana Asińskiego i Kurcza. Czy powtarzany na kiedyś Juniorze program Ye Ye Ye ! (może tez być w Polsat Młodzież). Co do Polsatu dla dzieci to pewnie współtworzącym kanał jest Disney - można to poznać po propozycjach dla dzieci we wrześniowe weekendowe poranki. Co do Polsatu dla młodzieży to nie myl i nie wsadzaj tam propozycji z AXN'u bo to chyba to tej stacji nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...