Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Marek99 napisał(a):

Jestem ciekaw czy jutro będzie na TVP2 "Pytanie na śniadanie", które to leci na żywo od 7:30 do 11:15

Program leci normalnie,nawet jakby jakiś dziennikarz coś próbował to pewnie zaraz by został zdjęty jak w przypadku agrobiznesu.

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tymczasem ciekawi to czy Minister Kultury ma jakieś zabezpieczenie na wypadek gdyby RMN chciała na przykład cofnąć decyzje Ministra? Na pewno w TVP już posypały się zwolnienia: https://www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/tvp-dymisje

Stanowisko straciła między Aneta Woźniakz biura programowego TVP znana z zasiadania w słynnym już jury tegorocznych polskich preselekcji do Eurowizji 2023. 

Portal Wirtualnemedia wspomina też że stara ekipa przechodziła przez tajne przejścia by obejść kontrole: https://www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/wiadomosci-tvp-info-tvp3-koniec-nie-dziala-wznowienie-nadawania-przygotowania-wypowiedzenia-zwolnienia-karty-wejsciowe

4 minuty temu, bartek2lp2 napisał(a):

Powiem krótko: Od dziś nie będę oglądał "Wiadomości" ani TVP Info. Nielegalnej. To co zrobiono wczoraj to złamanie wszystkich zasad, przegięcie, za które za jakiś czas wszyscy odpowiedzą.

Zawsze zostaje ci TV Republika gdzie prawdopodobnie trafią wszystkie osoby zwolnione z TVP. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam TV Republika, będę oglądał TV Trwam, oglądałem przez ostatnie 8 lat sporo telewizji, jestem tradycjonalistą i wolałem oglądać TV normalnie niż przez internet, a teraz może będzie więcej czasu na inne rzeczy, chyba że wydarzą się kolejne nieprzewidziane rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrozio11 napisał(a):

Kochani a jak to jest, że wczoraj ze studia należącego do TVP i ze sprzętu należącego do TVP realizowano Wiadomości dla Telewizji Republika? Oni mieli jakieś umowy na użyczenie podpisane czy jak to było zrobione? Myślę, że to jest ciekawy temat, tak samo jak ewentualny zakaz konkurencji dla takich pracowników jak Adamczyk. 

Z tego co piszą Wirtualnemedia to podobno stara ekipa TVP Info korzysta z tajnych przejść tak by omijać barierki i zakazy wejść. 

14 godzin temu, mrozio11 napisał(a):

Na Twitterze TVP Info poinformowali, że o 19:30 specjalne wydanie Wiadomości  dzięki uprzejmości Tv Trwam i Telewizji Republika. 

Póki co ten Twitter jest obsługiwany przez samego Samuela Pereirę. Reszta social mediów już jest nowych władz. 

12 godzin temu, Mr. Music napisał(a):

Tusk powiedział że stanie się to jak sytuacja mediów publicznych zostanie uregulowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ale nie jest wykluczone że prawnicy nowej ekipy już się tym zajmują, bo jednak aby coś takiego mogło się odbyć legalnie, a są to przecież wciąż osoby zatrudnione w TVP, muszą być spełnione warunki formalne w odpowiednich umowach.

Na razie nie wiemy (eufemistycznie rzecz ujmując), czy to, co zadziało się wczoraj było legalne, a więc dalsze działania, cała reszta schodzi na dalszy plan.

A tu, bardzo ciekawy i merytoryczny artykuł: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-scenariusz-z-licznymi-lukami-zaskakujaca-decyzja-rzadu-w-spr,nId,7221195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Na razie nie wiemy (eufemistycznie rzecz ujmując), czy to, co zadziało się wczoraj było legalne, a więc dalsze działania, cała reszta schodzi na dalszy plan.

A tu, bardzo ciekawy i merytoryczny artykuł: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-scenariusz-z-licznymi-lukami-zaskakujaca-decyzja-rzadu-w-spr,nId,7221195

 

Drugi artykuł, też merytoryczny z WP. https://wiadomosci.wp.pl/nielegalnie-niezgodnie-widowiskowo-i-skutecznie-opinia-6975865583102464a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Na razie nie wiemy (eufemistycznie rzecz ujmując), czy to, co zadziało się wczoraj było legalne, a więc dalsze działania, cała reszta schodzi na dalszy plan.

Sprawa jest o tyle prosta do rozstrzygnięcia jak już chyba podawałem, że to wczorajsze ruchy musi zatwierdzić Krajowy Rejestr Sądowy. Stanie się to niebawem. A jak wiadomo nie zgodzi się na rejestrację nowych władz TVP jeśli nie będą spełniały kryteriów formalnych i prawnych.

Zatem jeśli taki wpis zostanie dokonany. Nowa Rada Nadzorcza i nowy Zarząd działa lega artis.

 

  

Poza tym autor tego artykułu który linkujesz nie wspomina iż w tej sprawie zapadło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z grudnia 2016 roku który jasno mówi że kompetencje RMN w tym zakresie są niezgodne z konstytucją.

Poza wszystkim jednak w tej sprawie powinni się wypowiadać prawnicy, a nie redaktorzy.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecPrzecież odniesienie do tego stoi jak byk:

Cytat

Ważną rolę w całej sprawie odgrywa też Trybunał Konstytucyjny. Obecny obóz władzy powołuje się na wyrok TK z 13 grudnia 2016 roku, w którym Trybunał stwierdził, że pozbawienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dużej części kompetencji w zakresie obsadzania stanowisk w mediach publicznych jest sprzeczne z polską konstytucją.

Politycy rządu i Koalicji 15 Października twórczo nadinterpretują to orzeczenie, twierdząc, że stwierdza ono niekonstytucyjność Rady Mediów Narodowych. Rzecz w tym, że wyrok TK dotyczy... kompetencji KRRiT przekazanych ministrowi skarbu na mocy tzw. małej ustawy medialnej z 30 grudnia 2015 roku. Radę Mediów Narodowych powołała do życia pół roku później - dokładnie 22 czerwca 2016 roku - odrębna ustawa. Ta linia obrony decyzji ministra kultury na sali sądowej też byłaby zapewne kontestowana.

Cytat

To co zatem zostało tu napisane jest jednak niezgodne ze stanem faktycznym.

O co dokładnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisze

Cytat

Przede wszystkim zadziwiająca jest kolejność działań. Resort kultury najpierw zdecydował o wymianie władz spółek medialnych, kompletnie pomijając Radę Mediów Narodowych. To o tyle ważne, że art. 2. pkt 1. ustawy o RMN stanowi: "Rada jest organem właściwym w sprawach powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej, zwanych dalej 'spółkami', oraz w innych sprawach określonych w ustawie".

I właśnie to niektórzy prawnicy kwestionują. Co już cytowałem w innym wątku.

TK stwierdził niekonstytucyjność kompetencji RMN. A to czy wczorajsze działania są zgodne z prawem, czy nie, to już decyzje sądów. Jak przypuszczam będą te decyzje zaskarżane i sam KRS się w tej sprawie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Wyżej pisze

I właśnie to niektórzy prawnicy kwestionują. Co już cytowałem w innym wątku.

TK stwierdził niekonstytucyjność kompetencji RMN. A to czy wczorajsze działania są zgodne z prawem, czy nie, to już decyzje sądów. Jak przypuszczam będą te decyzje zaskarżane i sam KRS się w tej sprawie wypowie.

Ustawa o RMN była później, wcześniej była tak zwana mala ustawa medialna i wyrok TK dotyczy właśnie tej ustawy.  Czyli najpierw koalicja powinna uchylić zapisy ustawy o RMN.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BizzareX napisał(a):

Uśmiałem cię serdecznie, jak Kaczyński powiedział że w Polsce, potrzebne są silne media patrzące władzy na ręce.🤗 Jakimś dziwnym trafem, kiedy TVN patrzył im na ręce, nie byli zbyt zachwyceni, a Amerykańcy musieli interweniować w sprawie koncesji dla TVN.😂

 

Nie musieli a nawet nie powinni to nie ich sprawa to niby prywatna telewizja wiec np ta interwencja ambasady USA była nie na miejscu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

 

TK stwierdził niekonstytucyjność kompetencji RMN.  

 

Trybunał ( za czasów kiedy jeszcze nie był wydmuszką) właśnie to stwierdził.

RMN była wyłącznie pisowskim wymysłem i narzędziem do zawłaszczenia mediów. RMN bezprawnie weszła w kompetencje krajowej rady radiofonii i telewizji.

Edytowane przez Nasir
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mr. Music napisał(a):

Przecież napisałeś, że jeśli KRS zatwierdzi zmiany, to będzie ok.

Widzę że edukacji nigdy dosyć :)

Cytat

Uzyskanie wpisu w rejestrze przedsiębiorców Krajowym Rejestrze Sądowym jest tzw. sprawą rejestrową. W sprawie tej wyłącznie właściwy jest sąd rejonowy ustalany ze względu na siedzibę podmiotu, którego wpis dotyczy (sąd rejestrowy

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, że kiedy 8 lat temu PiS robił czystki w TVP, zagraniczne media pisały,o zawłaszczaniu niezależnych mediów. Teraz kiedy to samo robi konkurencja, światowe media piszą ,o odpolitycznieniu mediów publicznych. Jakim cudem polityk może coś odpolitycznić to nie wiem.   https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-12-20/swiatowe-media-reaguja-na-wydarzenia-w-polsce-szefowie-polskich-mediow-publicznych-odwolani/  

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że to nie polityk zarządza TVP, bo na prezesa TVP został wybrany wieloletni dziennikarz i osoba która długo pracowała w TVP, także na stanowiskach kierowniczych.

A jak rozumiem to sytuacja przejściowa, bo ma być uchwalona nowa ustawa, gdzie tymczasowe organy zostaną zastąpione przez osoby z konkursu, które to konkursy poprzednia ekipa zlikwidowała.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/to-on-ma-posprzatac-w-tvp-kim-jest-tomasz-sygut/vz7g37c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jawnie prezentuje swoje poglądy polityczne, a do tego obraża wyborców konkretnej partii, tak jak robi to Marek Czyż, czego dowód zamieściłem kilka wpisów wyżej, to jeszcze gorzej, niż gdyby serwisem zarządzał typowy polityk.

Edytowane przez Mr. Music
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...