Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP kłóciła się z Nielsenem jeśli dobrze pamiętam głównie o oglądalność głównych serwisów informacyjnych. Nie znam się na tym dobrze, wiem jednak, że np. Wiadomości TVP1 mają specyficzną grupę odbiorców - sporo wśród nich seniorów, osób powiedzmy 75+. Mieszkam na wsi wśród takich osób i wiem co mówię. Nie mają telefonów komórkowych, często też stacjonarnych, nie wiem więc w jakim stopniu badania Nielsena obejmują takie osoby. 


Prawdą jest też to, że np. Twitter tętni od dyskusji na temat takich pozycji TVP, jak Gość wiadomości, Studio Polska, Minęła 20, czy W tyle wizji. Konkurencja nie cieszy się takim zainteresowaniem internautów. Może więc - odrzucając uprzedzenia polityczne - coś w tym jest.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-nowe-badanie-ogladalnosci-z-danymi-od-netii-jacek-kurski-to-projekt-przejsciowy

 

I jakie wnioski?

Można powiedzieć, że... wykresy dostosowano do przewidywań

- przy metodzie MOR większa dokładność oglądalności kanałów tematycznych,

- większa Widownia w czasie rzeczywistym,

- brak zerowych wyników stacji,

 

Tylko, że to powinny być ogólne cechy charakterystyczne dla modelu MOR a nie jest to wyniku geniuszy robiących to dla TVP - nie pokazano niestety jak ekstrapolowano wyniki na grupy społeczne ani też nie uzasadniono dlaczego w niektórych przypadkach różnice w przypadku wybranych audycji są tak duże i dlaczego wynik Netii jest bliższy prawdy - a może prawda leży po środku?. Nie zapominajmy, że TV od Netii wiąże się z zakupem usługi internetowej 

 

Poza tym model uwzględnia ok. 80 stacji a panel Nielsena prawie 200. Jeszcze z tej mapy wynika, że nadzwyczaj reprezentowana jest ... podwarszawska aglomeracja a sama Warszawa to właściwie już nie (czyżby stąd te dobre wyniki TVP?) 

 

A konkluzja doktora... obala właściwie teorie Kurskiego i sens pomiaru Netii - te wyniki ogólnie są podobne, nawet w przebiegu zachowań:

 

 

Dr Grzegorz Koloch zwrócił uwagę, że statystyki na podstawie danych od Netii pokazują podobne wyniki oglądalności różnych kanałów z całego dnia jak dane z Nielsena. 
Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 milionów na kolejny budynek.

Gmach, w którym znajdą się studia „Wiadomości”, „Teleexpressu”, „Panoramy” i TVP Info, ma kosztować ponad 100 mln zł. Inwestycja, dzięki której programy informacyjne TVP za kilka lat przeniosą się do nowego lokum ma ruszyć w tym roku.

https://wiesci24.pl/2018/01/18/jeszcze-wiecej-propagandy-tvp-100-milionow-kolejny-budynek/

Edytowane przez Marko 345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 milionów na kolejny budynek.

Gmach, w którym znajdą się studia „Wiadomości”, „Teleexpressu”, „Panoramy” i TVP Info, ma kosztować ponad 100 mln zł. Inwestycja, dzięki której programy informacyjne TVP za kilka lat przeniosą się do nowego lokum ma ruszyć w tym roku.

https://wiesci24.pl/2018/01/18/jeszcze-wiecej-propagandy-tvp-100-milionow-kolejny-budynek/

To nie nowość bo pomysł a nawet szkice były już w 2015 roku. Pan Kurski po prostu dokończy robotę za Brauna i Daszczyńskiego.

Po co ładować i budować nowe studio przy placu Powstańców?

 

A po to by było - najwyżej Poland 24 skorzysta... o ile ruszy.

Tymczasem ja się dowiedziałem że realizacja reformy strukturalnej będzie w marcu i kwietniu :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jan Pietrzak krytykuje TVP i uważa,że ta nie chce go pokazywać :

https://wiadomosci.wp.pl/jan-pietrzak-zawiedziony-dobra-zmiana-w-tvp-amatorszczyzna-6227292712122497a

 

Mnie jednak zastanawia ten brak samokrytyki. Być może trzeba by się zastanowić nad swoim repertuarem,że może on budzi tą falę niechęci,a nie jest to wina TVP. Chciał występować- dostał Opole, urodziny Pana Jana , 10 odcinków- to nie jest mało. To,że te występy wzbudziły mieszane reakcje to chyba nie wina TVP,  na której ingerencję w repertuar by sobie nie pozwolił. To,że ludzie masowo opuścili amfiteatr przed jego występem - może to jakiś sygnał,że pora ze sceny zejść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Janowi Pietrzakowi jest za mało występów w TVP, jak wspomniał @wislok Jan Pietrzak miał sporo występów w TVP w zeszłym roku. Poza tym Pietrzak od kilku lat mówi w wywiadach, że jest niby w mediach cenzurowany i że jest na zakazie.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś Jan Pietrzak tworzył dla TV Republika taki program "Wolne żarty", tam by mógł na przykład iść... A tak swoją drogą, to faktycznie jubileusz miał on bogato urządzony, no bo właśnie wspomniane wcześniej koncerty, jeden w ramach festiwalu w Opolu, drugi "imieninowy", do tego też program w niedzielne popołudnia, którego zrealizowano 19 odcinków (początkowo faktycznie miało być 10, ale dokręcono kolejne, w większej mierze oparte na archiwaliach).

Tak się akurat złożyło, że swoje jubileusze 80-lecia obchodzili też dwaj inni satyrycy: Stanisław Tym i Jacek Fedorowicz. Tym wystąpił w Mrągowie (i tutaj brawo dla organizatorów, że pamiętali), natomiast benefis dla Fedorowicza zorganizowano w ramach Przeglądu Artystów Kabaretowych PAKA, a ta impreza od dość długiego czasu jest marginalizowana przez wszystkie praktycznie media. Oni nie dostali osobnego programu, nie wystąpili w Opolu, nie pokazano ich w TVP...

 

A co do repertuaru - ja chyba już o tym wspominałem jak ten niedzielny program był emitowany, i nie pamiętam czy to mówiłem w Medialnych, czy pisałem tutaj, ale powtórzę: o ile wiele takich starszych piosenek, numerów i monologów to klasa sama w sobie, to o tyle te nowsze kawałki już mnie tak nie śmieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym i Fedorowicz nie mieli osobnego programu czy benefisu w TVP, ponieważ krytykują oni obecny polski rząd - zresztą TVP Rozrywka zrobiła sklejkę skeczy Jacka Fedorowicza sprzed lat, choć były to głównie skecze z PRL-u.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...