Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Media2 znalazłem taki komentarz pod newsem dotyczącym tego dzisiejszego odkodowania:

"Nie wiem czy zakodowali ale z informacji jakie udało mi się uzyskać od działu technicznego CYFRY+ TVP prowadzi testowy przekaz obrazu (prawdopodobnie platforma TVP ruszy) i dopóki tego nie uregulują (przekaz FTA, albo zakodują) napis "nieobsługiwany system kodowania" pozostanie na naszych ekranach. Jeśli chodzi o awarię kodera to ta została w 90% wykluczona"

 

Jeśli jest w tym cień prawdy, to by była iskra nadziei...

 

.

Taa, dział techniczny Cyfry+ najlepiej wie czy platforma TVP ruszy czy nie i co i kiedy zakodują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Media2 znalazłem taki komentarz pod newsem dotyczącym tego dzisiejszego odkodowania.

Jeśli jest w tym cień prawdy, to by była iskra nadziei...

To taka sama bujda jak komentarz na DVBNews pod informacją o zmianie parametrów Filmboxów, że n-ka testuje na tym transponderze Kino Polska HD, tylko że co chwilę włączają i wyłączają przekaz... :mrgreen:

Widocznie TVP udało się przywrócić do życia jeden z koderów, a za ważniejsze uznali zakodowanie paczki kanałów w wiązce kierunkowej na Polskę (z TVP HD na czele) niż narażenie się na ewentualne kary za transmisję TVP Sport na całą Europę. :lol: Śmieszy mnie to, bo przecież więcej osób może odebrać sygnał w MPEG-2 w całej Europie, niż z naszego spot beamu i to jeszcze w MPEG-4. Według mnie zrobili to tylko i wyłącznie z powodu TVP HD i jego obecności w n. Dlaczego, o tym pisałem już wcześniej. Przecież logiczne jest, że w przypadku awarii obydwu koderów, pierwszeństwo w zakodowaniu powinny mieć kanały dostępne dla szerszego grona potencjalnych widzów. Teraz wychodzi na to, że to całe mówienie o licencjach programowych to fantazja zarządu. Ciekawe czy kiedykolwiek TVP zapłaciła karę za wyemitowanie czegoś niezgodnie z licencją, czy to podczas awarii kodera, czy też podczas platformy TVP w wersji FTA, za czasów Farfała?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmieniali system kodowania. Ciekawe, choć wolałbym żeby chodziło tu o przywrócenie platformy TVP. :(

 

Może platforma "TVP" ruszy w taki sposób, że dodadzą systemy kodowania "Cyfry", "CP" i "n" i ten kto może będzie mógł odbierać kanały z "Astry" (głupie, ale kto wie???...)???

 

Ja jeśli już MUSZĄ kodować uważam, że w obecnej sytuacji powinni dodać kodowanie w "conaxie", albo "viaaccess", zacząć rozprowadzać karty na wszystkie kanały (łącznie z "TVP Sport" i "TVP HD") udostępniane po kosztach w zamian za regularne płacenie abonamentu (problem tylko z kontrolą tego płacenia... - najłatwiej byłoby zrobić system w stylu "TNK", tzn. każdy kto kupiłby kartę wpłacałby swój abonament na specjalne konto, tylko do tego trzebaby chyba zmienić ustawę...) i powoli "wygaszać" system "NDS" (wymieniać tunery w stacjach nadawczych i "kablówkach", w takim modelu, że "TVP" zapłaciłaby tylko za stacje nadawcze, a "kablówki" musiałyby się same wyposażyć, ale przecież tunerów i modułów z "conax" i "viaaccess" jest na rynku pod dostatkiem, więc problemu by nie było), żeby zaoszczędzić na licencji ("conax", albo "viaaccess" są na pewno tańsze). To wszystko jest chyba w miarę proste (jedyny problem to ta zmiana ustawy) i powinno tak wyglądać (ostatnio ministerstwo skarbu zażądało od "TVP" przedstawienia strategii rozwoju, więc mam nadzieję, że może ten mój pomysł w niej wykorzystają :D ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym do końca, ale chyba nie jest tak, że choćby "TVN" musi płacić licencję za każdy system, w jakim są kodowane jego kanały. Według mnie jeżeli kodowanie odbywa się na potrzeby danej platformy, to ona za to odpowiada, dostarcza sprzęt, zarządza uprawnieniami, więc płaci też licencję, a nawet więcej, płaci nadawcy kanału za podłączenie i używanie u siebie jej "enkodera"... Jeśli źle rozumuję proszę o poprawkę.

 

W ogóle w ramach małego "off topu" czy ktoś z forumowiczów widział i mógłby opisać jak wygląda taki "enkoder" jakiegoś systemu kodowania, to jest "box" taki jak odbiornik satelitarny, czy tylko oprogramowanie zainstalowane na komputerze, bo ciekaw jestem na czym może polegać np. taka awaria "enkodera", tzn. to bardziej sprawa zużycia sprzętu, czy może to być na przykład jakiś atak hakerów???

 

Sorki za "off top", ale myślę, że zawsze warto się czegoś nowego nauczyć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVP - spółka na skraju zapaści.

 

 

- TVP walczy o utrzymanie płynności finansowej. Spółka stara się o 100 mln zł kredytu, jeśli go nie dostanie, już w marcu może zabraknąć pieniędzy na wypłatę wynagrodzeń - poinformował telewizyjny związek "Wizja" po spotkaniu z zarządem spółki. Złożenie wniosku o upadłość TVP rozważają też jej kooperanci.

 

 

Rzecznik telewizji Stanisław Wojtera nie chciał potwierdzić, ani zaprzeczyć informacjom przekazanym przez związkowców. - Telewizja nie komentuje sprawy do jutrzejszego spotkania ze związkami - powiedział. Wtedy to właśnie odbędzie się kolejna tura negocjacji w ramach sporu zbiorowego, jaki od pół roku "Wizja" prowadzi z zarządem protestując przeciw ubiegłorocznym zwolnieniom grupowym.

 

Według "Wizji" prezes TVP Romuald Orzeł poinformował wówczas, że TVP funkcjonuje do końca lutego w oparciu o prowizorium budżetowe, które zakłada zrównoważenie wydatków z wpływami. Na koniec 2010 roku telewizja zakłada, że finansowo wyjdzie "na zero". Pracować na całą spółka mają Jedynka i Dwójka.

 

 

Nie ma życia bez abonamentu

O kłopotach finansowych TVP zarząd spółki mówi od wielu tygodni. W środę dziennik "Polska" napisał, że prywatne firmy rozważają złożenie do sądu wniosku o upadłość telewizji publicznej.

 

Główną przyczyną problemów spółki jest załamanie systemu abonamentowego. Według prognoz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w 2010 r. TVP może otrzymać z abonamentu maksymalnie 100 mln zł. Pieniądze te w całości zostaną przeznaczone na ośrodki regionalne, których utrzymanie kosztuje ok. 400 mln zł rocznie. Ostatnio zarząd TVP zobowiązał wszystkich swoich pracowników do płacenia abonamentu pod groźbą utraty pracy.

 

O poprawienie ściągalności opłaty apelują też niektóre związki.

- Dalsze unikanie przez operatora publicznego, jakim jest Poczta Polska, egzekucji od podmiotów prawnych obowiązku uiszczania opłat abonamentowych jest, poza łamaniem prawa, działaniem na szkodę mediów publicznych, będących wspólnym dobrem narodowym - napisała oświadczeniu "Solidarność" z Woronicza.

 

Żrodlo:

tvn24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawił mnie fragment , w którym jest że TVP zmusiła swoich pracowników do płacenia abonamentu . Ciekawie by było jakby pracownicy zalegali z opłatami . A poza tym jestem ciekawy jak uporają się z tymi problemami finansowymi , na zwiększenie ściągalności abonamentu bym nie liczył . Kredyt może pomóc doraźnie , na zapłacenie pensji pracownikom . Więc pewnie zwiększą liczbę reklam i pod tym względem wyprzedzą rekordzistę Polsat . Jeszcze pół roku i obejrzenie jakiegoś filmu na ogólnodostępnym polskim kanale będzie wyglądać następująco : pół godziny filmu i pół godziny reklam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle - będzie jeszcze gorzej ???

 

 

TVP: Będzie wniosek o upadłość?

 

Czy Telewizja Polska nie przetrwa tego roku i zamilknie? Finansowa sytuacja spółki jest bardzo dramatyczna - firmy wykonujące dla Telewizji Polskiej usługi nie mogą odzyskać swoich należności. Będzie wniosek o upadłość?

Jak dowiedział się dziennik Polska, prywatne firmy

mają problem z odzyskaniem wierzytelności z telewizji

i rozważają złożenie wniosku o upadłość Telewizji Polskiej. To może oznaczać bliski koniec publicznej telewizji.

 

Z informacji

dziennika wynika, że po styczniowych wypłatach na koncie

spółki zostało tylko 13 milionów złotych. Z kolei w samej Telewizji Polskiej rozpoczęły się olbrzymie oszczędności

- brak nowych produkcji, wyjazdów, zmniejszono premie dyrektorom. Mówi się o zwolnieniu działu prawnego na rzecz firmy zewnętrznej oraz o wysłaniu pracowników na tzw. postojowe za które zapłaci państwo. Niewykluczone, że minister skarbu wprowadzi zarząd komisaryczny.

 

To jednak nie koniec problemów TVP. Dziennik Gazeta Prawna informuje, że Telewizję Polska czeka zalew pozwów od zwalnianych pracowników - prawie połowa procesów przeciwko TVP to sprawy wszczęte przez byłych pracowników wyrzucanych przez kolejnych prezesów TVP.

za : media2pl

 

A mnie się jednak wydaje że to wszystko "pod publiczkę " aby doić abonament załapać kasę z budżetu a przy okazji pozbyć się resztek pozostałości po poprzednich władzach i wpakować swoich na ciepłe posadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozbawiła mnie informacja o obcięciu premii dyrektorom o 20%. Premii nie płac :) Jeśli tną tylko premie to nie jest aż tak źle. Tym bardziej że przychody z reklam rosną

Największe stacje telewizyjne – TVP1 i TVP2, Polsat, TVN – miały dobry początek roku pod względem reklamowym. Z danych przygotowanych dla DGP przez AGB Nielsen Media Research wynika, że wpływy cennikowe tych czterech kanałów wzrosły w styczniu średnio o 23 proc. w porównaniu z pierwszym miesiącem ubiegłego roku. Największe przychody zanotowała TVN, której wpływy urosły o 17,5 proc., do 131,7 mln zł. Drugie miejsce zajął Polsat z przychodami w wysokości 121,6 mln zł (zwyżka o 19 proc.). Największy wzrost – o 35 proc. – do 118,6 mln zł miała TVP1, natomiast TVP2 zebrała w styczniu 73 mln zł, więcej o 20 proc.

 

– W styczniu zatłoczenie reklamodawców rosło z tygodnia na tydzień. Najbardziej w TVP, która na początku miesiąca miała rezerwację na połowę czasu reklamowego a ostatecznie w styczniu sprzedała go 85 proc. Poza tym o około 10–15 proc. wzrosły też ceny reklam. – tłumaczy Lidia Kacprzycka z domu mediowego Starlink, planującego kampanie m.in. dla Agory i PZU.

http://forsal.pl/artykuly/395540,w_styc ... zyjne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...