Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno. Artykuł w Onet jest z 18 października, to raptem miesiąc temu gdy pisała iż pół roku wcześniej dostała zgodę na badania.

To czy odchodzi z TVP z własnej inicjatywy, czy nie, czy zostanie zwolniona, czy nie to już inna bajka.

Faktem jest że kolega nagle odświeżył temat który przewinął się tutaj miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 12:45, maniek357 napisał(a):

Disco polo masz przez 24h/dobę na komercyjnym kanale w naziemnej + na kilku kanałach na satelicie. Kanałów ze spektaklami, czy produkcjami historycznymi nie ma w ogóle. To jest różnica między komercją a misją. 

 

Jeżeli ktoś twierdzi, że jeden spektakl w tygodniu nie powinien mieć miejsca w telewizji, to ja dziękuję. Latem nie mogę obejrzeć żadnego koncertu, żeby znaleźć jedną piosenkę inną niż disco polo. Poza tym w TVP jest wszystko, choć nie w ilościach wystarczających. Na przykład zdecydowanie za mało mówi się o mniejszościach seksualnych. Super, że po pandemii swoje msze mają wszystkie czołowe religie. Sport też był na poziomie, bo moim zdaniem jeden mecz Ekstraklasy w każdej kolejce powinien być. Propaganda jest poniżej krytyki, ale np. TVP Kultura, Historia, Dokument i ABC jest są kanałami całkiem spoko.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Nie wiem po co po takim czasie dementuje to użytkownik Bartek, ale faktem jest, że użytkownik podał nieprawdziwe informacje. Nie wiem czy komuś sie chciało tu później napisać dementi.. 

Właśnie dlatego ja postanowiłem to zrobić, bo niektórzy nie oglądający TVP Info, (a czytający te forum) mógłby takie stwierdzenia uznać za fakt i rozgłaszać te nieprawdziwą informację w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także w Centrum Informacji TVP opublikowano komunikat o TVP Seriale i TVP3 Warszawa w jakości HD w Canal+.

 

https://centruminformacji.tvp.pl/74247625/tvp-seriale-i-tvp3-warszawa-w-canal-w-jakosci-hd

 

Poniżej wkleję część treści z w/w komunikatu:

Cytat

Oferty świąteczne CANAL+

 

Od kilku dni klienci mogą wybierać spośród ofert świątecznych, w których znalazły się również pakiety uwzględniające powyższe kanały. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące godzin seriali i filmów na życzenie oraz sport i informacje na żywo na kanałach telewizyjnych. W serwisie można zobaczyć m.in. najlepsze oryginalne produkcje CANAL+, takie jak „Belfer”, „Emigracja XD”, „The OFFICE PL”, „Kruk. Czorny woron nie śpi”, „Klangor”, „Król” czy „Żmijowisko”. Z CANAL+ online można przeżywać również największe sportowe emocje na żywo, oglądając mecze PKO BP Ekstraklasy, wybrane mecze Premier League, LaLiga Santander, Ligi Mistrzów UEFA (na kanałach Polsat Sports Premium), Ligue 1, PGE Ekstraligi, NBA czy śledzić sukcesy Igi Świątek w cyklu turniejów WTA Tour.

 

Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach, odtwarzać treści w dwóch streamach jednocześnie i dzielić konto z rodziną.

 

Czy nie myślicie, że to już lekka przesada aż tak "smarować" o ofercie Canal+?

 

Mi to tylko potwierdza, że jeśli chodzi o dystrybucję kanałów TVP z satelity już nic się nie zmieni. Nadal będą podnajemcą od innych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w innych stacjach nie zdarzają sie miłe słowa pod adresem przełożonych? Kammel zna Joannę Kurską podejrzewam zdecydowanie dłużej niż sam Jacek Kurski. Jest dobry w swojej profesji, ale rozumiem, ze nie kompetencje mają decydować o tym kto ma pracować . No cóż warto poznac zdanie drugiej strony, proszę z ulubionego źródła jednego z użytkowników https://plejada.pl/newsy/tomasz-kammel-chwali-joanne-kurska-jestesmy-dobrymi-kolegami/frqkbcf

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma związek z publicznym wystąpieniem jak wyżej na filmie i z TVP oraz z tematem samego koncertu? :) Sprawy prywatne są prywatnymi.

Znam przypadki chwalenia przełożonych za swoją działalność i tylko takie powinny mieć miejsce na tego typu wydarzeniu.

I żeby było jasne prywatna lista jakiś użytkowników sieciowych kogo zwolnić z TVP ani mnie ziąbi, ani parzy. Bardziej byłem zainteresowany publicznymi wypowiedziami polityków w 2015 roku jak np. tu https://polityka.se.pl/wiadomosci/prezes-tvp-spelnil-zyczenie-posel-pawlowicz-i-zwolnil-dziennikarza-aa-ZfKm-QrNE-BycZ.html

 

 

W innym temacie jak wynika z raportu NIK TVP kupiła od TV Republika prawa do emisji dwóch anglojęzycznych programów za milion zł.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-kupila-produkcje-tv-republika-za-milion-zl-bez-negocjacji-i-przestrzegania-procedur

Cytat

TVP kupiła produkcje TV Republika za milion zł. Bez negocjacji i przestrzegania procedur

 

W ub.r. szefostwo TVP World kupiło za 1,04 mln zł prawa do emisji dwóch anglojęzycznych programów Telewizji Republika. Według Najwyższej Izby Kontroli naruszono przy tym wewnętrzne procedury. Były dyrektor TVP World stwierdził, że nie pamięta dokładnie okoliczności zawarcia umów, jego następca - że był wówczas świeżo po objęciu tego stanowiska, a prezes TVP tłumaczy, że błędnie odczytano zapisy regulaminu organizacyjnego stacji.

Cytat

Kontrolerzy z NIK wytknęli też, że umowy zawarto bez wcześniejszych negocjacji. Uznali to za działanie nierzetelne, naruszające instrukcję w tym zakresie obowiązującą w TVP. - Do dnia zakończenia czynności kontrolnych TVP World nie przekazało żadnych dokumentów potwierdzających przeprowadzenie negocjacji w przedmiotowym zakresie - podkreślono w raporcie.

 

Cytat

Kontrolerzy z NIK zwrócono uwagę, że zakup praw do ośmiu odcinków „NATO Dispatches” podzielono na dwie umowy (obie podpisano 12 maja ub.r.), a do 35 odcinków „Middle East Observer” - na osiem (po dwie zawarto 13 i 19 lipca, a cztery 6 września).
 

Według NIK zdecydowano się na to, ponieważ dyrektor i wicedyrektor TVP World mają zwykłe pełnomocnictwa, pozwalające do zaciągania w imieniu spółki zobowiązań do kwoty 150 tys. zł brutto. - Zakup opisanych licencji został sztucznie podzielony na co najmniej dwie części, tak aby wartość poszczególnych umów zawieranych tego samego dnia lub w krótkich odstępach czasu z tym samym podmiotem nie przekraczała kwoty brutto 150 tys. zł - podkreślono w raporcie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna się rozkręcać giełda chętnych na stanowisko Prezesa TVP. Możliwe że do grona chętnych dołączy Maciej Czajkowski który to na Youtubie wrzucił cykl felietonów na temat mediów publicznych - zasugerował nawet opcje atomową z tymczasowym ograniczeniem anten do tylko dwóch anten - ogólnej i informacyjnej. Jest też za zlikwidowaniem TVP i Polskiego Radia:

Tymczasem w TVP ciągle jest rozważany nadzór komisaryczny którego to pierwszym celem będą zmiany w TAI: https://wiadomosci.wp.pl/zmiana-w-tvp-tak-chca-sie-pozbyc-holeckiej-6966491743464352a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Zmiany są ściśle związane z zwolnieniami, już nie twórz fikołków. 

Zgadzam się, ale ja nie tworzę listy osób do zwolnienia, więc nie wiem o Ci chodzi? :)

Napisałem jedynie że prywatna lista jakiegoś internauty mnie nie interesuje.

I wydaje się że jasno to wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że program się skończy w momencie, gdy Jaworowicz odejdzie na emeryturę, ale ona ma taką pozycję, że sama zapewne o tym zdecyduje. Natomiast zgadzam się z tym, że już dawno przestał to być program typowo interwencyjny. Mam wrażenie, że to jest trochę taki telewizyjny odpowiednik artykułów drukowanych w "Fakcie" czy "Super Expressie" czy nawet czasem w lokalnych pismach. Poza tym teraz rzadziej się trafia, żeby te audycje miały jakiś konkretny efekt. Nasuwa mi się tu głośny przykład programu z Krzysztofem Kononowiczem. Minął już ponad rok. Nie zmieniło się praktycznie nic. I całkiem możliwe, że z wieloma innymi sprawami przedstawianymi w "Sprawie dla reportera" jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 22:27, fanbonda napisał(a):

Niektórzy się tak Zaangażowali, ze tworzą listę osób do zwolnienia https://chomikuj.pl/jakubbandura1/Dokumenty

Znam tą osobę z TT, albo ma jakiś związek z opozycją, albo już to takie "zaciemnienie"....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...