Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy to nie wszystko jedno na czym obejrzymy te mecze? W ostateczności jak ktoś nie ma naziemnego Polsatu to pozostaje ARD/ZDF i może nawet lepiej bo w 16/9, pozostaje problem niemieckiego komentatora, którego trzeba będzie jakoś zagłuszyć :lol:

Wcale nie jestem pewien czy TVP ma pewną przegraną w sądzie bo zarzekają się że podpisywali tylko niezobowiązujące dokumenty. Gdybym miał obstawiać gdzie będzie Euro to obstawiam...TVP :lol:, a wszystko co się dzieje określam mianem medialnego show i biznesowej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Polsat może nie przestrzegać umowy na Euro to może TVP też może robić co chce z LM?

A co to ma wspólnego? Chodziło mi o to, że jedno i drugie jest od UEFA :D

Ale TVP transmituje LM na sublicencji od N i ma prawo do tylko jednego meczu (uzgodnionego w trakcie rozmów z N) na kolejkę.

 

Polsat zaś ma tylko jeden kanał otwarty i nie może nadawać 2 meczów LIVE w otwartym kanale ot tak, bo nie ma drugiego otwartego kanału. To wielokrotnie używany chwyt przez wiele telewizji by kodować transmisje sportowe (nie tylko piłkę nożną). Solorz tutaj nie będzie prekursorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Panowie czy to nie wszystko jedno na czym obejrzymy te mecze? W ostateczności jak ktoś nie ma naziemnego Polsatu to pozostaje ARD/ZDF i może nawet lepiej bo w 16/9, pozostaje problem niemieckiego komentatora, którego trzeba będzie jakoś zagłuszyć :lol:

 

Jak ktoś nie ma dostępu do Polsatu to włączy ARD lub ZDF a komentarz z radia. Tylko czy któryś z polskich programów radiowych będzie transmitował mecze Euro 2008 (przynajmniej Polaków), bo wcale nie jestem w temacie? :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby nie zakodowali, bo były kiedyś takie przymiarki żeby kodować same mecze na ARD/ZDF podczas jakichś poprzednich mistrzostw. Wczoraj sprawdzałem, chodzi ARD i ZDF zarówno z Astry jak i HB (na Astrze chyba lepsza jakość). Transmisja oczywiście 16/9 obraz perfekcyjny. Przy okazji zauważyłem że prawie wszystkie kanały tematyczne ARD i ZDF lecą w 16/9 natomiast komercyjne niemieckie w 4/3 (z letterboxem lub bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARD i ZDF kodowało sygnał, ale tylko na Hot Birdzie (...)

Pociągnę jeszcze ten off topic... Wcale nie kodowano. Na czas mistrzostw (to chyba były Igrzyska Olimpijskie 2006 w Turynie) zastąpiono oba wspomniane kanały z 13E stacjami tematycznymi. Jeden z paczki ZDF i jeden z paczki ARD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zaś ma tylko jeden kanał otwarty i nie może nadawać 2 meczów LIVE w otwartym kanale ot tak, bo nie ma drugiego otwartego kanału. To wielokrotnie używany chwyt przez wiele telewizji by kodować transmisje sportowe (nie tylko piłkę nożną). Solorz tutaj nie będzie prekursorem.

Ma drugi otwarty TV 4.Mogą pokazywać 2 mecze live w telewizji otwartej na Polsacie i TV 4.No i oczywiście kodowane mecze na Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień 15.02 wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na "dobrej drodze" aby ne zobaczyć "Orłów Beenhakera" na EURO 2008 w TVP ponieważ stacja p. Solorza-Żaka postanowiła wystąpic przeciwko TVP na drogę sądową (info za https://satkurier.pl). Tak więc znając szybkość rozpatrywania spraw w polskich sądach, które bądź co bądź są z leksza przepełnione, wszystko wskazuje na to, że mecze obejrzymy tylko w Polsacie (a także ARD i ZDF, co do komentatora, wystarczy znać podstawowe niemieckie zwroty związane z piłką nożną i juz nie trzeba go "zagłuszać" :P )

 

Tak jak juz napisałem w innym wątku na tym forum TVP korzystając z naszych abonamentów nie robi nic aby poprawić zawartość programową, korzysta z nich tylko w celu opłacania prezenterów i innych sprzątających po panu Urbańskim. W niektórych przypadkach wykorzystuje te pieniądze do opłacania kosztów sądowych (cobędzie miało miejsce w procesie z POLSATEM ponieważ TVP na pewno przegra.) :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że przegra? Bo Solorz tak sądzi w oświadczeniu do mediów? A TVP twierdzi że nic zobowiązującego nie podpisywała. I komu tu wierzyc? Znając przeszłość człowieka o 100 paszportach jest on mało wiarygodny. Ot prowadzi swoją biznesową grę. Mając do wyboru naziemny Polsat (zaśnieżony i 4/3) i ARD nie mam wątpliwości gdzie oglądać Euro.

PS Czytałem że TVP niedługo otwiera swój nowy biurowiec, teraz wiem dlaczego nie ma kasy na Euro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki13, Polsat ma udziały w tv 4, ale nie jest bezpośrednim i pełnym właścicielem tego kanału (nawet grupa ITI ma tam udziały). Sam kanał tez nie nalezy bezpośrednio do grupy Polsat. Umowa jest zawarta zaś z z grupą.

Tłumaczyłem to kilka postów wcześniej - nie łaska poczytać? :lol:

 

andyg, a ja popytałem wiem, ze TVP ściemnia. Farfał to gnida jakich mało, która wiele przetargów rozbiła, a zakupy jakimi kierował są zawsze stratne (nie uwierzycie na jakich warunkach TRWAM będzie "współpracować" z TVP?) . Zarząd zaś zachowuje się jak banda schizofreników, którzy szamoczą sie i chcą jak najwięcej po sobie zostawić swoim następcom. Jak na razie nie ma podstaw do uważania, ze to Polsat kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b], Polsat ma udziały w tv 4, ale nie jest bezpośrednim i pełnym właścicielem tego kanału (nawet grupa ITI ma tam udziały). Sam kanał tez nie nalezy bezpośrednio do grupy Polsat. Umowa jest zawarta zaś z z grupą.

Tłumaczyłem to kilka postów wcześniej - nie łaska poczytać? :lol:

 

To fakt, ale zwróć uwagę że wyłącznie Polsat na tym kanale nadaje transmisje sportowe :!: a to by oznaczało że z tego "tortu" pod nazwą TV4 to Polsat ma prawo do największego kawałka, więc nie widzę problemu aby tu również był przekaz live ze spotkań, które pójdą równolegle na Euro 2008 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby TVP dogadalo sie z polsatem w sprawie ME 2008. Polsat raczej nie bedzie chcial sprzedac swoich praw bo dzieki temu ich "platforma cyfrowa" moze pozyskac kolejnych abonentow. A jesli juz zgodzi sie sprzedac to za taka kwote, ze TVP napewno nie kupi ME.

Tak na marginesie:

Czy mecze ME 2008 na ARD i ZDF bedzie mozna ogladac z Hot Bird?? NIektorzy pisza, ze tak inni, ze nie?? To co w koncu? MOze ktos dac jasna odpowiedz, ktorej jest pewny?? :D Ijeszcze jedno pytanie - Na liscie kanalów Cyfry+ jest ARD Das Erste - czy to jest ten kanal, ktory pokazuje mecze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat chciał sprzedać jakieś mecze TVP, ale że nie stawili się u notariusza, bo nie pasowało im to co wcześniej sami ustalili to szef Polsatu się wkurzył i powiedział, że nie będzie więcej z TVP w tej sprawie rozmawiał. Ja bym się jakoś nie spodziewał meczy w TVP, przynajmniej wg tego co się aktualnie dzieje. Do tego jeszcze droga sądowa, bo jeden się na drugiego wnerwił. Plus będzie taki, że kanały Polsatu mają lepszą jakość niż TVP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off topowo będzie...

Czy mecze ME 2008 na ARD i ZDF bedzie mozna ogladac z Hot Bird?? NIektorzy pisza, ze tak inni, ze nie?? To co w koncu? MOze ktos dac jasna odpowiedz, ktorej jest pewny?? :D
Na pewno będzie FTA na Astrze, na HB to tak naprawdę nie wiadomo, bo nikt o tym jasno nie mówi. Na czas mistrzostw, na 13E mogą zastąpić ARD i ZDF po jednym kanale tematycznym z oferty ARD/ZDF. Jutro jeszcze poszukam w niemieckich serwisach, jak znajdę dobre info to poinformuję w tym temacie ;)
Ijeszcze jedno pytanie - Na liscie kanalów Cyfry+ jest ARD Das Erste - czy to jest ten kanal, ktory pokazuje mecze?
Das Erste = ARD. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Odnośnie Euro 2008 - właśnie w TVP Info trwa Sportowa Debata o zakupie praw do pokazywania tej imprezy. Ciekawe, że Marek Jóźwik, który program prowadzi, stwierdził: -Zapraszaliśmy przedstawicieli z Polsatu, lecz pan Kmita, Marian Kmita, szef sportu w Telewizji Polsat, nie przyszedł. Trudno. Ogólnie w programie trwa przekonywanie: Polsat zły, TVP biedna, przez Polsat wykorzystana. Tak to wygląda...

Zaczyna mi to przypominać nieco zamęt jak przy OE. To już chyba nasza narodowa przypadłość, że sami wymyśliliśmy przysłowie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu a zastosować go w praktyce nie umiemy. Trochę mnie to już męczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje Media2.pl:

Prywatni nadawcy coraz częściej atakują działalność Telewizji Polskiej. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, telewizja TVN chce zainteresować Komisję Europejską wątpliwościami dotyczącymi wypełniania misji publicznego nadawcy przez Telewizję Polską.

Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że TVN chce w swoim wniosku do Komisji Europejskiej zwrócić uwagę m.in. na sposób finansowania TVP i wykonywania przez nią misji publicznej. Wśród prywatnych telewizji źródła przychodów TVP budzą duże emocje.

 

Aktualizacja:

Prezes TVN w rozmowie z tvn24.pl powiedział, że jego stacja chce by Komisja Europejska podjęła "stosowne działania w celu uporządkowania sytuacji na polskim rynku telewizyjnym".

 

Moim zdaniem to bardzo dobre posunięcie. Niech ktoś weźmie się za ten [beep]. W końcu powinniśmy się dowiedzieć, gdzie giną nasze pieniądze płacone jako, za przeproszeniem, abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
TVP Film nie powstanie

 

Smutna wiadomość dla kinomanów, którzy czekali na kanał filmowy telewizji publicznej - TVP zwróci się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o uchylenie koncesji na tworzenie i rozpowszechnianie programu TVP Film.

Koncesja na filmowy kanał TVP Film została przyznana TVP w sierpniu 2007 roku. Obecny zarząd TVP przeprowadził gruntowną analizę szans i perspektyw rozwoju filmowego kanału tematycznego w warunkach, które ukształtowały się na naszym rynku audiowizualnym w 2008 roku.

 

Analiza ta doprowadziła do decyzji, by cofnąć koncesję na TVP Film. Zarząd TVP nie wykluczył, że telewizja publiczna w przyszłości powróci do projektu uruchomienia kanału filmowego w zmodyfikowanej formule technologicznej i programowej.

 

Żródło: Media2.pl

 

Szkoda,że nie powstanie,ale może to i dobrze,bo jeżeli miałby być kodowany i dostępny tak jak TVP Sport,to ja dziękuję....

 

A ciekawe co z TVP Rozrywka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...