Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Polacy w Anglii"

wspólny projekt TVP INFO i BBC

 

Dzięki współpracy TVP INFO i BBC Look East zrealizowany zostanie projekt swoistego mostu medialnego pomiędzy Wielką Brytanią a Polską, który poruszy kwestie adaptacji polskich emigrantów na Wyspach. 13 grudnia BBC Look East poświęci całe wydanie programu polskim emigrantom. Angielska stacja będzie emitowała swój program na żywo z Gdańska. Dziennikarze BBC dotrą do rodzin polskich emigrantów a także pokażą ich codzienne życie w Anglii, gdzie Polacy zaczynają mieć coraz większy wpływ na funkcjonowanie lokalnych społeczności. Brytyjscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć skąd pochodzą ich nowi sąsiedzi. By przedstawić nasz kraj, wciąż niezbyt dobrze znany w Wielkiej Brytanii, autorzy programu na miejsce relacji wybrali Gdańsk - tętniące życiem europejskie miasto, w którym historia miesza się z nowoczesnością. Dziennikarze BBC planują również wywiad z symbolem polskich przemian - Lechem Wałęsą.

 

15 grudnia reporterzy TVP INFO odwiedzą polskich emigrantów mieszkających w Peterborough we wschodniej Anglii, gdzie życie jest zupełnie inne niż w wielkim i wielokulturowym Londynie. We współpracy z programem BBC Look East podpatrzymy codzienne sprawy Polaków, problemy i wpływ polskiej emigracji na lokalną społeczność – wpływ coraz bardziej zauważalny i doceniany. Pokażemy, jak osiedlenie się na Wyspach zmieniło Polaków. Dziennikarze TVP INFO odwiedzą miejsca, w których nasi rodacy stają się "największą mniejszością" wśród emigrantów. Polskie firmy, polskie sklepy, polscy pracownicy, polscy uczniowie w szkołach - to już trwały element rzeczywistości Peterborough, niewielkiego miasteczka w Anglii. Lokalne władze zorganizowały nawet akcję New Link, w ramach której starają się integrować nowych emigrantów z Polski. Przyjrzymy się życiu lokalnych stowarzyszeń, które integrują polskie środowisko i zastępują brak więzi z krajem.

 

Autorzy programu zastanowią się nad możliwościami powrotu emigrantów do kraju. Spróbują też odpowiedzieć na inne pytania. Czy zapowiadane ułatwienia dla powracających stanowią dla nich zachętę? Czy, kiedy i na jakich warunkach zdecydowaliby się na powrót? Jak oceniają perspektywę połączenia rozdzielonych emigracją rodzin oraz sytuację krewnych w Polsce?

 

To pierwszy tego typu wspólny projekt TVP INFO i BBC. W jego ramach obie telewizje nawiążą współpracę redakcyjną i techniczną. Nasi dziennikarze poznają metody pracy dziennikarzy BBC a nasi brytyjscy koledzy warunki funkcjonowania publicznego kanału informacyjnego w Polsce. Zapraszamy do TVP INFO - 15 grudnia transmisje na żywo z Peterborough: godz. 10:45, 11:45, 12:45, 14:45 i 16:30 oraz relacje w serwisie informacyjnym TVP INFO

 

za tvp.pl

sprawdz tez: The Polish phenomenon BBC

 

Aż mi się źle robi na myśl o TVP INFO i BBC razem. To jak współpraca osiedlowego radia internetowego z Agorą czy Eurozetem. hehehhe juz mi sie smiac chce na mysl o zazenowaniu dziennikarzy BBC. W sumie TVP Info jest regionalna (chodzi o zaplecze, poziom i prestiz), podobnie jak BBC Look East... z tą różnicą że BBC to BBC, a TVP to... hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Peter Parker
możliwość wyboru polskiej i oryginalnej wersji dźwiękowej a do tego napisy

Ta, i ciekawe jak sobie będzie tą ścieżkę przełączał ktoś, kto ma antenę siatkową :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważył ktoś, że dzisiaj w godzinach wczesnopopołudniowych TVP 1 wyemitował film w wersji angielskiej tylko z polskimi napisami, bez lektora?! Mam nadzieję, że to nie pierwszy i ostatni raz. Może w końcu nastąpi oczekiwana zmiana...
To nie pierwszy raz, bo kiedyś wyemitowali "Pasję" z napisami. Możliwe, że wyemitowali film z napisami, bo mieli tylko taką wersję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
To nie pierwszy raz, bo kiedyś wyemitowali "Pasję" z napisami. Możliwe, że wyemitowali film z napisami, bo mieli tylko taką wersję.

Ach, to była Pasja... Wszystko jasne. Więc to nie była wersja angielska (jak to napisał @dejwido) tylko hebrajska. W tym filmie nie ma lektora celowo. Chodzi właśnie o język hebrajski - by nie zatracić jego wydźwięku :)

 

BTW. O DVB-T to ja wiem, tylko że mam na myśli tu i teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serialowe nowości Jedynki:

 

W zimowej ramówce TVP 1 znajdą się dwa nowe seriale oraz kontynuacja jednej z emitowanych już przez stację serii. Widzowie zobaczą niemiecką telenowelę "Miłość puka do drzwi", amerykański serial obyczajowy "Bracia i siostry", a także nowe odcinki fantastycznej serii "4400".

 

:arrow:http://www.wirtualnemedia_pl/article/21 ... edynki.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Telewizja Polska nie chce Euro 2008

 

Mamy smutną wiadomość dla fanów piłki nożnej. Telewizja Polska, z powodu swojego kontrowersyjnego zachowania, nie pokaże żadnego meczu piłkarskiego w ramach Euro 2008. Mecze będzie można oglądać w Polsacie (wybrane spotkania) oraz w Polsacie Sport (całe mistrzostwa).

Telewizja Polsat w sobotni wieczór przesłała do mediów komunikat, w którym informuje: "6 lutego 2008 roku w kancelarii notarialnej miało nastąpić potwierdzenie przed notariuszem wynegocjowanej z Telewizją Polską umowy, na nabycie przez TVP części praw do transmisji spotkań z piłkarskich Mistrzostw Europy - Euro 2008, w tym wszystkie mecze reprezentacji Polski.

 

Z przykrością oświadczamy, że przedstawiciele TVP nie stawili się u notariusza. Takie zaskakujące zachowanie TVP, po wielomiesięcznych negocjacjach, i osiągnięciu porozumienia co do wszystkich istotnych elementów umowy, wyklucza możliwość pokazania Euro 2008 na antenie Telewizji Polskiej.

 

Część meczów z Mistrzostw Europy pokaże Polsat na swojej antenie otwartej, a wszystkie mecze będą pokazane w Cyfrowym Polsacie "

 

Innego zdania jest rzeczniczka TVP, która w rozmowie z serwisem Sport.pl twierdzi, że warunki finansowe zaproponowane przez Polsat, były nie do zaakceptowania przez TVP.

za: media2

 

/..../ Takie zaskakujące zachowanie TVP, po wielomiesięcznych negocjacjach, i osiągnięciu porozumienia co do wszystkich istotnych elementów umowy, wyklucza możliwość pokazania Euro 2008 na antenie Telewizji Polskiej - oświadcza Polsat.

 

Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP, uważa, że nie musi to oznaczać definitywnego zamknięcia negocjacji. -Telewizja publiczna musi liczyć pieniądze. Warunki finansowe, jakie nam zaproponowano, były nie do zaakceptowania. Moglibyśmy być za to surowo rozliczeni – mówi Wrona cytowana przez Polską Agencję Prasową.

 

Polsat zaoferował Telewizji Polskiej, jak ujawnia rzecznik TVP, mniej niż połowę praw do Euro 2008, żądając za to sumy sięgającej 2/3 wartości całej umowy. Aneta Wrona twierdzi w rozmowie z PAPem, że w trakcie negocjacji telewizja publiczna zaoferowała kwotę większą niż połowa wartości kontraktu, ale ta propozycja została przez Polsat odrzucona.

/..../ za: medialink.pl ( fragment)

 

Tam mają k.... negocjatorów :!: prędzej wszystko dogadane a na koniec - pokazany środkowy palec :!::!:

 

No to już jestem pewien że na TVP Sport w CP poczekamy tak długo że nawet najmłodsi abonenci zdążą posiwieć.

Skoro nie mogą się dogadać w takiej sprawie to co dopiero o dołączeniu kanału.

:cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg nie do końca.

 

To ile Polsat zarobi na tym zależy od występów naszej 11-ki. Im lepiej tym więcej. Do tego dochodzi prestiż i pośrednim wynikiem będzie napływ nowej fali klientów do punktów sprzedaży dekoderów CP. Solorz nie bez powodu dziś zastrzegł, iz nie zamierza już w żaden sposób negocjować z TVP praw do transmisji i wysłał UEFA zawiadomienie, iz tylko Polsat będzie pokazywał te rozgrywki.

 

TVP zaś bardzo na tym straci, jako "dyżurna" tv, która pokazuje największe imprezy sportowe. Polsat bez takiej imprezy może przeżyć, zaś dla TVP to jeden z najważniejszych składników składających sie na to, iż ma taką oglądalność i popularność. Głowy za to polecą, a w TVP dojdzie do zmian, bo nic tak jak terapia szokowa tym aparatczykom nie pomoże.

 

Co do transmisji - UEFA nie nakazuje w umowach emisji wszystkich spotkań LIVE i w pełni tz że Słoneczni mogą zrobić to co na zachodzie jest rozpowszechnione w komercyjnych tv:

- pokazać około 15 spotkań live i w pełni na otwartym kanale

- resztę jako okrojonkę w okolicach 3-5 nad ranem

- wszytko zaś na PS i PSE wraz z całą oprawą.

 

Solorz w spośób bezpośredni dostanie po kieszeni, ale pośrednio może zyskać naprawdę wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, ale jaja, Piotr Farfał pozwie do sądu Solorza :!:

 

Oświadczenie Piotra Farfała, członka Zarządu TVP S.A

Pan Zygmunt Solorz-Żak, w opublikowanych w dniach 11-12.02.2008r. artykułach na łamach gazety „Dziennik”, zarzuca mi kłamstwo co jest rzeczą karygodną. W wypowiedzi dla gazety „Dziennik”, (11-12.02.2008r.), Zygmunt Solorz-Żak m.in. stwierdził „Farfał kłamie”. W związku z tym pragnę poinformować, że występuję na drogę sądową przeciwko autorowi tych słów, zarówno z powództwa cywilnego jak i karnego.

 

Nie znajduję argumentów, które usprawiedliwiłyby wypowiedzi Zygmunta Solorza-Żaka stwierdzające, że kłamię. Wyżej wymieniona wypowiedź zniesławia mnie oraz narusza moje dobra osobiste zarówno jako osoby prywatnej jak i członka organu spółki prawa handlowego, która nie może sobie pozwolić na podważanie jej zaufania społecznego.

 

Piotr Farfał

źródło: Centrum prasowe TVP

 

No to walka będzie porządna. Jeden szkodzi drugiemu. Wina tak na prawdę leży po stronie TVP, bo to oni ustalili jakąś tam cenę, która później o dziwo im nie odpowiadała. Jak można ustalić cenę a później mówić, że jest za duża? Do tego nie stawili się u notariusza, no tego nie rozumiem, mogli przyjechać i coś ewentualnie zmienić co nieco a nie teraz walkę prowadzić. "Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie", te słowa mówią najprawdziwsza prawdę, ja bym tak nie wojował na ich miejscu.

 

Ja dałem już swój komentarz, a przynajmniej jego część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tu napisać, czy gdzieś indziej, bo o tym Euro to już w kilku tematach rozmowa jest :P

 

Ktoś robi ludzi w totalne bambuko. Nie mam pojęcia kto za tym stoi i kto wmawia ludziom, że Polsat pokaże tylko kilka meczów. Nie mniej jednak ktokolwiek by to nie był, to robi to genialnie. Ludzie nawet nie widzą, co napisała UEFA w OFICJALNYM komunikacie.

http://www.uefa.com/newsfiles/531297.pdf

Przekleństwa nachodzą mi na usta jak widzę tą papkę medialną i to jeszcze nie wiadomo z czyjej strony. Dobrze ten koleś z TVP powiedział, że Polsat ma taką umowę, że MUSI pokazać wszystkie mecze w stacjach odkodowanych. Kwestia idzie teraz tylko o prestiż pokazywania porażki polskich sportowców na Euro2008... Ktoś będzie mial prestiż, a ktoś kasę... ale mecze zobaczymy WSZYSCY.

 

I zdania nie zmienię, dopóki nie zobaczę bardziej wiarygodnego źródła od UEFA.

 

Co do jednoczesnej transmisji meczów 3 rundy grupowej - to jest problem Polsatu co z tym zrobi. Podejrzewam, że mogą dać mecze AS Live zaraz po zakończeniu pierwszego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz kłamie bo chce ściągnąć jak najwięcej jeleni do swojej platformy co oczywiste, ale drugie wyjaśnienie może być takie, że może uznał, że złamanie tej umowy będzie dla niego bardziej opłacalne i spodziewane ewentualne zyski z zakupu dekoderów to pokryją. Ciekawe jakie byłyby kary za niedotrzymanie warunków umowy z UEFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko komunikat prasowy i mija się on z prawdą, bo nawet technicznie nie jest wykonalne pokazanie wszystkiego na żywo w jednym kanale (mecze od 15 czerwca do 18 czerwca są o tej samej porze). Ze wstępnych informacji wynika, że Polsat pokaże właśnie wybrane spotkania - niestety. Komunikat komunikatem, Solorz Solorzem :P To jak to wyjdzie ostatecznie okaże się zapewne przed samymi Mistrzostwami z prostej przyczyny - Cyfrowy Polsat będzie chciał zyskać na tym jak największą ilość abonentów, więc rzetelne informowanie na ten temat nie leży w ich interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita ma rację.

Aspekt techniczny jednak aspektem technicznym. Polsat to jedyny otwarty kanał Polsatu (TV 4 jest pośrednio własnością Polsatu i nie wchodzi bezpośrednio do holdingu Solorza, wiec nie podlega pod regulacje UEFA), co jest furtką dla władz stacji. Dzieki temu będzie można nadać część meczy tylko w telewizji kodowanej. Z tego co policzyłem to Polsat otwarty pokaże około 18-19 spotkań live w otwartym kanale.

 

Fiant, mów co chcesz, ale umowa nie musi być w tym aspekcie bezwzględnie wykonana, gdyż zarówno prawo polskie jak i europejskie jest w tej kwestii p stronie Polsatu. Zasada "umowa jest prawem dla tych, którzy ja podpisują" dawno przestała obowiązywać w tym dogmatycznym znaczeniu.

 

andyg, każdy sąd w Polsce będzie orzekał na korzyść Polsatu w razie "technicznej niewykonalności umowy". A goście z UEFA liczą kasę, nie dobro widzów.

 

PS: TVP woli wejść na drogę sądową niż wywalić dla Solorza te 10 mln euro. Czyli niemal na 100% d*pa, a nie Euro na TVP. A ludzie w Polsacie z jakimi rozmawiałem rechoczą ze szczęścia, że w taki lamerski sposób ograli TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojdziemy zaraz do anomalii pt.: TVP może pokazywać mecze LM we wtorek i w środę. Co z tego, że mają umowy na środy?

 

Odnośnie tych meczów co są w tym samym czasie - skoro Polsat jest taki super i ekstra to niech dają ciekawszy mecz, a jak padnie gol, czy coś tam się stanie w drugim meczu to się przełączą (transmisje bez studia). Niemiecka stacja przy meczu LM w tym sezonie tak zrobiła jak Schalke i Werder miały bardzo ważne mecze w grupie (w którąś środę co mecze leciały FTA). Ewentualnie jeśli 15 letnią stację komercyjną przerasta to technicznie to niech dadzą mecz o 23.00 As Live. Naprawdę nie twórzmy problemów gdzie ich nie ma.

 

Cały świat już wie gdzie i kiedy obejrzy mecze Euro2008. Niektórzy to już nawet sobie wróżą kto z kim i jak zagra. A u nas dalej nie wiadomo kto pokaże, ile pokaże, gdzie pokaże... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...