Skocz do zawartości

[WYKAZ] Dostępność polskich kanałów TV w serwisach streamingowych


michael112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

W związku z rosnącą popularnością serwisów streamingowych, oferujących możliwość oglądania kanałów telewizyjnych bez konieczności podpisania umowy, zainspirowany wykazem autorstwa @Tomo21 "Wykaz i opis ogólnopolskich kanałów FTA/CI",
postanowiłem stworzyć podobny wykaz, jednak dotyczący dostępności kanałów w poszczególnych platformach streamingowych.

 

Zanim go przedstawię, oto założenia jakie mi przyświecały:

 

1. Wykaz obejmuje wyłącznie oferty bezpłatne lub z płatnością jednorazową bądź subskrypcyjną. Dlatego nie uwzględniam w nim ofert wyłącznie na abonament (np. UPC TV GO, Play NOW), a w przypadku CANAL+ online i Polsat BOX GO nie uwzględniam kanałów dostępnych wyłącznie dla abonentów. Chodzi mi o przedstawienie możliwości dla osób, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą podpisać umowy z operatorem.
2. W wykazie pojawiają się wyłącznie kanały uwzględnione w wykazie @Tomo21. Nie mam możliwości szukania wszystkich kanałów jakie istnieją, a tym bardziej nie mam możliwości uwzględniania kanałów zagranicznych (zbyt duża ilość). Nie zostały również uwzględnione polskie kanały w ofertach zagranicznych platform streamingowych. Jeśli natomiast jakiegoś polskiego kanału nie ma we wspomnianym wyżej wykazie, to "pretensje" do Tomo21. ;)
3. Jeśli chodzi o rozdzielczość kanałów, dołożyłem starań aby te informacje zostały w miarę możliwości uwzględnione, jednak zastrzegam sobie prawo do błędów. Poza platformami, z których w swoim życiu korzystałem, opierałem się jedynie na ofertach z oficjalnych stron usługodawców. W jednym przypadku (platforma "Telewizja Online") musiałem nawet oprzeć się tylko na zrzucie ekranu przedstawionym przez jednego z użytkowników SatKuriera, który założył temat o tym serwisie na naszym forum, ponieważ usługodawca... nie daje możliwości zapoznania się z ofertą przed założeniem konta (!!!)
4. Na ten moment wykaz nie rozróżnia ofert bezpłatnych i odpłatnych. Być może takie wyróżnienie pojawi się w następnych etapach rozwoju wykazu. Wykaz nie zawiera też informacji o pakietach, w jakich dostępne są poszczególne kanały - byłoby to zbyt czasochłonne, a wykaz @Tomo21 również nie zawiera takich informacji.
5. Zastrzegam sobie prawo do błędów i pomyłek w innych kwestiach, jak również do opóźnień w aktualizacji wykazu oraz do rezygnacji z jego prowadzenia. Jak każdy, mam swoje życie i wykaz sporządziłem hobbystycznie. ;)

 

Dane w wykazie aktualne na: 2022-09-17.

 

WYKAZ (.pdf): https://docdro.id/m9LIKm9

 

Zapraszam do przedstawiania opinii. Co sądzicie o koncepcji prowadzenia takiego wykazu?
Być może macie informacje pozwalające poprawić błędy w moim wykazie... Szczególnie pomocne będą informacje na temat mniejszych serwisów streamingowych, takich jak WP Pilot, CDA, Televio, GoNet i Telewizja Online, jako że nigdy nie posiadałem ich subskrypcji (oprócz bezpłatnego pakietu WP i jednorazowo bezpłatnego Televio na próbny miesiąc dawno temu). Przydatne będą informacje także na temat rozdzielczości dostępnych kanałów. Piszcie w komentarzach do tego posta lub w prywatnych wiadomościach.
Na koniec pytanie do administracji: Czy wykaz powinien dostać status tematu "przyklejonego" (podobnie jak analogiczny od @Tomo21)?

  • Dzięki 3
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 16:36, michael112 napisał:

W jednym przypadku (platforma "Telewizja Online") musiałem nawet oprzeć się tylko na zrzucie ekranu przedstawionym przez jednego z użytkowników SatKuriera, który założył temat o tym serwisie na naszym forum, ponieważ usługodawca... nie daje możliwości zapoznania się z ofertą przed założeniem konta (!!!)

Niezupełnie, bo można wejść do serwisu jako gość i podejrzeć dostępną ofertę. Obecnie nawet odtwarzać kilka kanałów za darmo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się w obowiązku odnieść się do pierwszych opinii. Byłem trochę zajęty, a poza tym czekałem na nieco większy feedback, dlatego nie od razu odpisałem.

Niestety, z powodów osobistych na razie jestem w stanie odnieść się tylko do części z wpisów, a pozostałe następnym razem.

 

W dniu 19.09.2022 o 10:56, mingo napisał:

Fajnie jakby lista była uzupełniona o informacje, z jakim fps występuje kanał na danej platformie. Przynajmniej dla kanałów sportowych bo to bardzo ważny parametr wpływający na komfort oglądania. 

 

@mingoStworzenie wykazu z uwzględnieniem parametru FPS wymagałoby wykupienia subskrypcji u każdego z operatorów, a następnie uruchomienie po kolei każdego kanału. O ile mi wiadomo, żaden z operatorów nie informuje o tym na swojej stronie z ofertą. Trudno się spodziewać że będę po kolei wykupował każdą platformę tylko po to by sprawdzić parametr FPS.

Mało tego, nie potrafię znaleźć takich informacji korzystając z oficjalnych aplikacji lub przeglądarki internetowej (być może są pewne źródła o których nie wiem), jedyną znaną mi opcją jest sprawdzenie tego w Kodi. Dla zdecydowanej większości platform nie ma tu problemu, ale do najmniej znanej spośród opisywanych platform ("Telewizja Online") chyba nie ma w ogóle wtyczki, natomiast wtyczka do Televio podobno nie działa (tak słyszałem od @Zuzia).

Podkreślę - choć już wspominałem - że nawet parametr rozdzielczości wpisałem bez pewności, na podstawie informacji z ofert usługodawców i na podstawie swoich doświadczeń.

Realnie, można to rozważyć, ale stopniowo i tylko z tymi platformami, w których mam konto - ja albo ktoś z forum kto zechce po kolei pouruchamiać kanały i sprawdzić.

Im więcej osób będzie w tym współpracować, z tym większej liczby platform jesteśmy w stanie zebrać dane.

Proponuję podawać: kanał => rozdzielczość => FPS. (w pierwszej kolejności sportowe)

 

2 godziny temu, Zuzia napisał:

Niezupełnie, bo można wejść do serwisu jako gość i podejrzeć dostępną ofertę. Obecnie nawet odtwarzać kilka kanałów za darmo.

 

Albo nie zauważyłem, albo usługodawca dopiero teraz dodał taką możliwość. Przepraszam.

 

2 godziny temu, Nowak napisał:

 

Edytowane przez Kiler
Usunięto odniesienie do usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michael112 napisał:

Albo nie zauważyłem, albo usługodawca dopiero teraz dodał taką możliwość. Przepraszam.

Nic się nie stało, tutaj muszę zaznaczyć, że takie okazjonalne promocje są w tym serwisie jakby normą. Ja jestem na bieżąco ze względu na aktywny mailing.

 

W dniu 19.09.2022 o 10:56, mingo napisał:

Fajnie jakby lista była uzupełniona o informacje, z jakim fps występuje kanał na danej platformie. 

Taki parametr bardzo się przyda.

 

1 godzinę temu, michael112 napisał:

nawet parametr rozdzielczości wpisałem bez pewności, na podstawie informacji z ofert usługodawców i na podstawie swoich doświadczeń. (...)

Proponuję podawać: kanał => rozdzielczość => FPS. (w pierwszej kolejności sportowe)

W zasadzie FPS można podawać tylko dla kanałów sportowych, bo przy innych ma raczej drugorzędne znaczenie. Co do jakości to warto rozgraniczyć na Full HD i HD Ready. Wspólnymi siłami z pewnością uda się zebrać takie dane.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Zuzia napisał:

Co do jakości to warto rozgraniczyć na Full HD i HD Ready. Wspólnymi siłami z pewnością uda się zebrać takie dane.

 

W niektórych przypadkach może nawet być SD.

55 minut temu, Zuzia napisał:

W zasadzie FPS można podawać tylko dla kanałów sportowych, bo przy innych ma raczej drugorzędne znaczenie.

 

Ja też zauważyłem, że z reguły u zdecydowanej większości platform jest 25FPS dla wszystkich kanałów.

Pamiętam że Polsat Box GO dawał 50FPS dla niektórych kanałów - Eleven (chyba tylko pierwszy) i Polsat Sport Premium (nie wiem czy pierwszy czy wszystkie). Ale w tej chwili nie mam jak tego sprawdzić.

Być może Canal+ online daje 50, ale nie wiem, dla ilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu - CANAL+ online daje 50FPS dla wszystkich kanałów gdzie leci sport: C+ Premium, C+ Family i sportowych, wliczając w to C+Sport 1-5, Eleven 1-4 i PSP 1-6, a nawet eventowych. Dla pozostałych kanałów jest jednak 25FPS.

Nie wiem jak TVP Sport, bo nie mam odpowiedniego urządzenia.

4 minuty temu, Zuzia napisał:

Ale je uwzględniłeś w rozpisce, pozostaje uściślić co jest w Full HD i HD Ready.

Często jest to niemożłiwe bez dostępu do platform.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka do odczytania interesujących nas wartości z kanałów z serwisu Telewizja Online wcale nie jest niezbędna. Podaję dane aktualne obecnie, na razie tylko z 10 darmowych kanałów, gdyż nie zamierzam wspierać finansowo tego serwisu.

TVP 1 - Full HD - 25 FPS

TVP 2 - Full HD - 25 FPS

Polsat - 720p - 25 FPS

TV 4 - 720p - 25 FPS

13 TV  - 720p - 25 FPS

WP -  720p - 25 FPS

Tele 5  -  720p - 25 FPS

E-SPORT  -  720p - 25 FPS

Polonia 1  -  720p - 25 FPS

Ukraina 24  -  720p - 25 FPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rotalplus napisał:

Eleveny w GoNet.tv to raczej w HD będą.

 

Tak, będzie zmienione przy najbliższej aktualizacji.

3 minuty temu, rotalplus napisał:

A przy wybranych kanałach Filmbox/Kino Polska należałoby dodać dostępność w Filmbox+

O tej platformie zapomniałem. Tak, trzeba będzie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacje 2022-10-07 i 2022-10-01:

 

2022.10.07:
Aktualizacja informacji dot. kanału TVP Nauka.
2022.10.01:
Uwzględnienie w wykazie platformy Filmbox+;
Korekta rozdzielczości kanałów Eleven Sports w GoNet, wynikająca z nieprawidłowej informacji od operatora;
Dodanie kanałów TVN24 i TVN24 BiS do GoNet;
Uwzględnienie w wykazie kanałów: TVP Nauka, Sportowa TV, Love Nature 4K;
Dostępność TVP3 Warszawa (w SD) w CANAL+ online;
Dostępność TV Trwam (w SD) na stronie własnej nadawcy
Dostępność Polsatu i TV4 w serwisie Telewizja Online (nie wiem, dlaczego wcześniej mi to umknęło).

 

Przydała by mi się możliwość edycji posta, bo tam cały czas mamy datę 17.09.2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś spora aktualizacja.

 

2022-11-18:
Canal+ online: dodanie TVP1 i TVP2.
Sweet.tv: dodanie History, History2, CBS Reality, CBS Europa, AMC.
Telewizja Online: dodanie kilkunastu nowych kanałów, uzupełnienie informacji dot. rozdzielczości kanałów na platformie.
GoNet: dodanie wersji regionalnych TVP3.
Uwzględnienie w wykazie kanału TVP 4K - niestety tylko pro forma, brakuje jakiejkolwiek platformy streamingowej z tym kanałem, na serwerach TVP też nie ma.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...