Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pieczarra88 napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to może coś w stylu iphone MFI certyfikatu jest potrzebne że np musi być kabel za 300zł z certyfikatem ale wątpię żęby taki zacofany niedopracowany szrot wmuszany na siłe każdemu Januszowi wymagał czegoś takiego tymbardziej że nigdzi nie było takiego info i też na ekranie nie wyskakuje taki komunikat po wybraniu rozdzielczośći 2160p tylko czarny ekran i zawieszanie się lub ew resetowanie po jakiśm czasie. W trakcie jak się zawiesza jest czarny ekran i miga szybko dioda z przodu dekodera niebieski-czerwony na zmianę - nie powiem sprzęt robi wrażenie bezproblemowe oglądanie gran derbi i ligi angielskiej w 4K zapewnia Canal+ .

Nie potrzebujesz kabla za 300 zł. Wystarczy taki za 40-50 zł - ważne, aby obsługiwał 18 Gbps. Po prostu rozdzielczość 4K wymaga przesyłania dużo większej ilości danych niż HD i potrzebny jest kabel o dużej przepustowości. Sam to przerabiałem 3 lata temu i dopiero taki kabel rozwiązał problem. A o lidze angielskiej w 4K to i tak możesz zapomnieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, connor07 napisał:

Jakoś do mnie nikt nie dzwoni. Jeśli jeszcze wydają to możesz mieć za ten sam czynsz Ultrabox+ 4K, jest sporo lepszy.

Dzięki za pomoc, oddaje dzisiaj ten bubel i złożę reklamację na tego naciągacza!
Pozdrawiam!🍀

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto wulgarne treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

19 godzin temu, maniek357 napisał:

Nie potrzebujesz kabla za 300 zł. Wystarczy taki za 40-50 zł - ważne, aby obsługiwał 18 Gbps. Po prostu rozdzielczość 4K wymaga przesyłania dużo większej ilości danych niż HD i potrzebny jest kabel o dużej przepustowości. Sam to przerabiałem 3 lata temu i dopiero taki kabel rozwiązał problem. A o lidze angielskiej w 4K to i tak możesz zapomnieć ...

Sprawdzałem na kilku różnych kablach które obsługują nawet 4K 60hz i tez nie pasowały temu dual-szrotowi. Grzebie jeszcze w ustawieniach teleiwzora HDCP i UHD Colour ( samsung ) moze to ma jakis wplyw . Zamowilem rowniez kabel 8K na alledrogo - chyba wtedy nie bedzie watpliwosci ze kabel jest w stanie przeslac bitrate o ktorym piszesz choc nie wiem skad to wziales bo bitrate obrazu przynajmniej samego C+4k z satelity to okolo 25mbit/s. Natomiast co do drugiego moge się zgodzić. Apropos canal+4k i eleven 4k jak ktos ma to w pakiecie i posiada urzadzenie canal+box 4K ( to bez glowicy sat - jedynie IPTV + naziemna) to tam też można niby oglądać te kanały po zalgoowaniu sie na canal+ online live tv - bitrate niby jest podany dla obu 17mbps a rozdzielczosc jest w jednej linijce doslownie napisane 1080p-4k( 2160p ) wiec zgadnij teraz jaka to faktycznie jest rozdzielczosc. 17mbps to duzo mniej niz bitrate C+4K nadawanego przez sat ale jesli chodzi o eleven to juz jest wlasciwie na podobnym poziomie - skorzystalem z opcji ogladania gran derbi na tym urzadzeniu awaryjnie gdy dual szrot odmowil wspolpracy i musze przyznac ze bylem zaskoczony jak sobie poradzilo z wyswietleniem tego meczu przez canalowskie IPTV . Płynnie wysoki birate i na duzym 65 cali tv wyglada to dobrze . Rowniez transmisje z viaplay przerzucone do canal+live TV ( IPTV ) na tym boxie o niebo lepiej chodza niz na viaplay oryginalnej apce - bitrate jest 8mbps i oczywiscie wszystko plynniutko . Jest to oczywiscie i tak  gorzej niz bylo kiedys z satelity bo nizszy bitrate i nie mozna nagrywac - chociaz na pocieszenie bedzie niedlugo powrot Twarowskiego i jest też czasem Borek na pocieszenie... PS aktualnie dualszrot niby akceptuje 2160p rozdziałke po wybraniu takiej recznie z ustawien ale po ponownym wlaczeniu urzadzenia z tryb czuwania i tak samo sobie zmienia na 1080p... wiec chyba jednak nie dziala dalej, bede testowac jeszcze dlatego ze nie bylo akurat zadnej powtorki meczu zebym mogl naocznie sie przekonac ( mam watpliwosci czy wszystkie zapychacze ktore tam leca 90% czasu poza jednym max dwoma meczami live na tydzien na pewno są faktycznie puszczane w 4K  jak to ma miejsce na Eleven 4K że tylko mecze live są tam faktycznie w 4K i najczesciej jeszcze tajemniczo jest tak ze liga wloska wyglada jesli chodzi o jakosc obrazu o niebo lepiej niz hiszpanska ktora na eleven w meczu barcy poprzedzajacym gran derbi ( z Celta ) wygladala bardziej jak FULL HD niz 4k. 

Edytowane przez pieczarra88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dr.STech napisał:

Czy dekoder masz podłączony bezpośrednio do tv, czy może przez jakieś kino domowe lub soundbar?

Bezposrednio. Powiem jeszcze w skrocie do tego tv byly podlaczone inne dekdory typu zgemma h9 twin i gigablue x3 4k i testowalem na nich program w 4k nadawany i dzialaja te kanały bez problemu ( również z HDR )  na kazdym wejsciu hdmi i dowolnym kablem hdmi jaki do reki wpadnie z tych co tam sa ( juz sie z tej szrotowej paranoi 5 kabli uzbieralo do sprawdzania rowniez ten ktory dala pani z punktu canal do sprawdzenia ) . Jak proboje podlaczyc do tego TV dual-szrot to niestety 4k nie dziala na zadnym wejsciu i zadnym kablu - watpie wiec ze to wina telewizora. Btw podlaczalem tez laptopa i z laptopa tez 4K po kablu nawet z HDR idzie bez problemu na tym TV.  Mój TV to UE65HU7200. Moze jeszcze jest kwestia HDMI-cec jakies niedogadywanie sie certyfikatu czy cos ? dlatego sprawdze jeszcze u kogos innego na TV 4k czy ruszy ale na 99% jest wina dekodera wtedy wymiana na nowy pomoze - gorzej jesli to wina gownianego softu wtedy nic nie zrobie moge najwyzej blagac o modul CAM na kolanach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najstarszych tv 4k, obawiam się, że nie obsługuje HDMI 2.0b, którego ten i inne dekoder 4k c+ wymaga.

 

Ps. Ten TV ma też problem z HDR HLG po HDMI. Było już pisane na forum o serii HU.

 

O tutaj masz więcej opisane o problemach z dekoderami 4k od c+ na Samsungach HU:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/52866-samsung-ue65hu8500l-ultrabox-od-nc/

 

Jasno wskazuje, że to wina TV.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację - w takim razie okazuje się że oprócz 60zł / mies trzeba w moim przypadku doliczyc do pakietu sportowego koszt nowego telewizora ;)

22 godziny temu, Ktosiu napisał:

Na jakich to programach masz problem z 4k ? 

No C+4K eleven 1 4k i NASA UHD czyli właściwie wszystkie . To że wcześniej mi 4k działalo na innych sprzętach widocznie przez hdmi 1.4 jakoś to szło w sensie te urządzenia nie wymagały 2.0 na wejściu telewizora czy jakiegoś specyficznego HDCP...  W każdym razie dzieki bo juz wszystko jasne jak sie okazuje 4K 2014 absolutnie nie rownia sie 4K powiedzmy 2020+ i za stary telewizor... tylko potwierdza ze nie warto kupowac najwyzszych modeli bo za kilka lat trafi sie taka niespodzianka jak mi teraz ( niby po 8 latach ale jest to upierdliwe bo przez hdmi 1.4 4k w 30 klatkach przeciez tez da sie przesylac... ) 

Dodam jeszcze ze zrobilem wymiane sprzetu nie czytajac jeszcze tego co napisaliscie i na nowiutkim dual szrocie jest dokladnie to samo co przed wymiana. W punkcie Pani podlaczyla to co oddawalem do jej TV na wystawie i wszystko i idzie od reki bez problemu ale zgodzila sie na wymiane grzecznosciowo.

 

W dniu 18.10.2022 o 18:16, pieczarra88 napisał:

Bezposrednio. Powiem jeszcze w skrocie do tego tv byly podlaczone inne dekdery typu zgemma h9 twin i gigablue x3 4k i testowalem na nich program w 4k nadawany i dzialaja te kanały bez problemu ( również z HDR )  na kazdym wejsciu hdmi i dowolnym kablem hdmi jaki do reki wpadnie z tych co tam sa ( juz sie z tej szrotowej paranoi 5 kabli uzbieralo do sprawdzania rowniez ten ktory dala pani z punktu canal do sprawdzenia ) . 

 

W takim razie zwracam honor w sensie ze HDR pewnie nie był widoczny mimo że w kanale nadawanym był w standardzie ale brak obsługi HDR przez telewizor mój nie powodował że nie dało się oglądać tych programów. 

Znalazłem na pewnym popularnym serwisie aukcyjnym taką propozycję konwerter-hdcp-2-2-na-hdcp-1-4-sp-h22h14-4k-hd-7258450124  

Myślicie że coś takiego zadziałać może w moim problemie pozytywnie ? Z opisu wynika że to jest magiczne panaceum.  Używana płyta głowna z wejściami HDMI 2.0 ( 2015 ) ten evolution kit to koszt 1200zł bez gwarancji... na alledrogo 

Edytowane przez pieczarra88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zatem twój samungoszrot jest winny to skąd te określenie dualszrot? Jesteś zły, że masz ujowy tv, a wine zrzucasz na dekoder? 

 

Kupiłeś tv w momencie kiedy wchodziła technologia i nie było jeszcze określonych standardów, więc producenci robili wolną amerykankę.

Podobnie niedawno było z dvb-t2, gdzie robiono dekodery bez hevc, a później wyszło rozporządzenie, że w PL standardem ma być hevc.

Przykładów można mnożyć av1, czy ac-4, zaraz ich brak w tv spowoduje, że coś nie będzie działać z nowości jakie nam wprowadzi np. TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pieczarra88 napisał:

....wszystko jasne jak sie okazuje 4K 2014 absolutnie nie rownia sie 4K powiedzmy 2020+ i za stary telewizor... tylko potwierdza ze nie warto kupowac najwyzszych modeli bo za kilka lat trafi sie taka niespodzianka jak mi teraz...

Nie pisz bzdur. Kup budżetowy za 1500>2000zł to się przekonasz jak długo Ci w ogóle będzie działać i na jakość będziesz cały czas marudzić. 

Chcesz się cieszyć jakością obrazu i dźwięku,  to niestety musisz więcej wyłożyć. 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dr.STech napisał:

Jeśli zatem twój samungoszrot jest winny to skąd te określenie dualszrot? Jesteś zły, że masz ujowy tv, a wine zrzucasz na dekoder? 

 

Kupiłeś tv w momencie kiedy wchodziła technologia i nie było jeszcze określonych standardów, więc producenci robili wolną amerykankę.

Podobnie niedawno było z dvb-t2, gdzie robiono dekodery bez hevc, a później wyszło rozporządzenie, że w PL standardem ma być hevc.

Przykładów można mnożyć av1, czy ac-4, zaraz ich brak w tv spowoduje, że coś nie będzie działać z nowości jakie nam wprowadzi np. TVP.

Dual szrot na podstawie tego co inni pisali że trzeba sobie wybrać albo SAT albo podłaczenie neta , jak podłączysz neta to znika dostęp do kanałów i trzeba resetować do ustawien poczatkowych. Po resecie do ust. poczatkowych pobierasz obowiazkowa aktulizacje za kazdym razem z satelity co trwa 40minut. No i jakos na innych sprzetach 4k dziala po 1.4 ver hdmi a tutaj nie działa - domyslam sie z racji zabezpieczenia przed wykradzeniem sygnalu - na pewno kazdy Janusz wykradnie sygnal gdyby nie HDCP 2.2 i HDMI 2.0 obowiazkowe. Kto ma wykrasc ten C+4k i tak wykradnie zeby obejrzec w 4K dwa mecze w tygodniu w lidze gdzie juz Real pozamiatał...  PS sproboje ten sprzecior z allegro za 200zl konwerter albo pomysle nad ta wymienna plyta ze zlaczami hdmi 2.0 - 1200zl za uzywke bez gwary - nie wiem czy nie lepiej juz kupic nowy TV...

2 minuty temu, pieczarra88 napisał:

Jeśli zatem twój samungoszrot j

Nie wiem czy mozna nazwac szrotem TV za 16k aczkolwiek jesli tylko istnialo juz HDMI 2.0 w 2014 to producent żądając tyle za ten TV powinien z łaski swojej chociaż jedno takie zlącze tam wsadzić.

Edytowane przez pieczarra88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pieczarra88 napisał:

Dual szrot na podstawie tego co inni pisali że trzeba sobie wybrać albo SAT albo podłaczenie neta , jak podłączysz neta to znika dostęp do kanałów i trzeba resetować do ustawien poczatkowych

Tego problemu nie ma już od kilku tygodni. 

35 minut temu, pieczarra88 napisał:

Po resecie do ust. poczatkowych pobierasz obowiazkowa aktulizacje za kazdym razem z satelity co trwa 40minut

40 minut? U mnie całą konfiguracja to było max. 15 minut. 

 

Pisanie dualszrot da tyle co pisanie o viaplay "syf". Zamiast skupić się na tym, co jest problemem to stosowane są takie określenia, które z marszu wykluczają piszącego z jakiekolwiek konstruktywnej dyskusji. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, mingo said:

Pisanie dualszrot da tyle co pisanie o viaplay "syf".

A jak niby nazywać tę pseudo usługę? Amatorszczyzna do kwadratu. Problemów była masa i obecnie ludzie już zaakceptowali to dno do tego stopnia że się cieszą że mecz nie przyciął przez 90 minut.
Oni nawet na supporcie lecą w kulki i odpisują raz na tydzień niczym bot regułkami oderwanymi od tematu lub byle tylko zbyć problem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładamy że 'ktoś' z viaplay czyta komentarze na forach? I do tego się przejmuje? :D
Już prędzej artykuły na stronach negatywne i skargi bezpośrednio do supportu.

 

Ale żeby nie było offtopu... jeśli faktycznie nowy dek jest tak słaby to smuteczek, liczyłem na coś fajniejszego bo obecne itca czy jada mają swoję problemy i tych których się pozbyłem z itca to w jada mam inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 23:52, mingo napisał:

Czy ktoś też ma ten problem z replay tv, że obraz jest taki jakby postrzępiony? W c+online z przystawki obraz jest podobnej jakości jak na sat, natomiast na dekoderze na opcji replay tv, która de facto jest tym samym co c+ online obraz na transmisjach z odtworzenia jest taki poszarpany, jakby co druga linia pikseli była lekko przesunięta. 

Podbijam temat, obraz na dekoderze w przypadku korzystania z replay tv jest fatalny. Dobrze widać to na przykładzie logo:

 

https://ibb.co/ysq4jTt
https://ibb.co/nCzVhzb

 

Na pierwszym zdjęciu obraz z replay tv, na drugim z "normalnej" transmisji. Tak jak wcześniej pisałem, podejrzewam jakieś przesunięcie linii pikseli, obraz jest jakby poszarpany, mniejszych napisów nie da się czytać, tak zniekształca litery. Co ciekawe, nie występuje to na każdym kanale, np. na C+ Sport jest ok. 

 

Ktoś ma podobnie czy to problem z moim egzemplarzem?

 

Nie jest to funkcja, za którą będę płakał, bo korzystam też z C+ online na przystawce i tam oglądam coś z odtworzenia, niemniej dobrze by było, żeby dekoder operatora pozwalał oglądać normalny obraz a nie jakieś strzępy, skoro chwali się daną funkcją. 

 

PS. Pomyślałem, że może ma to związek z ustawioną rozdzielczością, jednak problem jest tak na 1080i jak i na 1080p. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mingo napisał:

I pisanie o viaplay "syf" zmieniło coś? Na pewno jeśli już ktoś tam wyżej ma brać coś pod uwagę, to będzie brał merytoryczne komentarze a nie jakieś [beep]ny jak spod budki z piwem. 

Uświadamia to coraz więcej ludzi że jednak viaplay to wielki syf, nie wiem jak to można było pozwolić aby wykupili tyle praw... ale jak widać $$$ muszą się zgadzać.. 

I z dekoderami C+ mam takie samo doświadczenie.. o ile przedłużę umowę z nimi to już na pewno nie wezmę dualbox;a.. ani też nie zostanę przy ultrabox'ach.. wszędzie jak widać idą tylko po kosztach.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2022 o 10:42, Daros napisał:

Dzięki za pomoc, oddaje dzisiaj ten bubel i złożę reklamację na tego naciągacza!
Pozdrawiam!🍀

 

W dniu 17.10.2022 o 10:08, connor07 napisał:

Jakoś do mnie nikt nie dzwoni. Jeśli jeszcze wydają to możesz mieć za ten sam czynsz Ultrabox+ 4K, jest sporo lepszy.

Mam ten dekoder 4k dualbox+ dwa egzemplarze w multi rum i dobrze działają obydwa dobry to jest tekoder wiadomo jednak e idealny a dobry jest mam miesiąc je już jakiś i tylko jeden i drugi egzemplarz tylko raz się za wiesiły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...